O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Книга скарг природи

.

Livros relacionados

Gratuito durante 30 dias do Scribd

Ver tudo
 • Seja o primeiro a comentar

Книга скарг природи

 1. 1. Підготував Крохмалюк Микита, учень 2-А класу Ліцею інформаційних технологій № 79 Керівник : Статієнко Валентина Іванівна, вчитель початкових класів
 2. 2. Чим відрізняються? Більшість людей нашої планети знає, що таке "Червона книга", але лиш деякі з них зазирають в проблеми, які відкриваються з кожною її сторінкою. Червона книга - це перелік рідкісних тварин, рослин, грибів, які знаходяться під загрозою зникнення. Хоча ні, дуже часто хочеться сказати інше. Червона книга - це один із результатів життя людини на планеті, це його егоїзм, пихатість і так званий розум. Книга скарг природи - це тривожна розповідь про те, як іноді важко живеться квітам, деревам, рибам, птахам, тваринам. Автор цієї книги - сама природа. Читачами є люди з добрим, чесним, чуйним серцем. Книга є криком про допомогу. Хто прочитає цю книгу уважно, той навчиться розуміти, цінувати і берегти природу, стане її другом і помічником.
 3. 3. СКАРГА ЛІСУ: Всюди купи сміття!..таке враження, що той хто це зробив, більше ніколи сюди не зайде. Ні він, ні його нащадки, ніхто… ..порожні пляшки, скляні та пластикові, залишки пакувальних матеріалів, недопалки, цілі пакети побутового та іншого сміття — все це «прикрашає» ліс.. ..є місця, де звалений домашній брухт, створили вже «культурні» пласти, бо нашаровані роками.. ..і це лише маленький сектор лісу. Сміття здолає нас... Причинами виникнення пожеж є недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки, природні явища (блискавка, посуха). Відомо, що 90% пожеж виникає з вини людини і тільки 7-8% спричинені блискавками. Пожежі викликають загибель лісу, птахів та тварин. Масове вирубування дерев може спричинити раптові зміни температури (холодніше взимку, тепліше влітку), знесення родючого шару ґрунту. Як результат, на місці вирубаних лісів утворюються пустелі.
 4. 4. СКАРГА РІЧКИ: Ми зустрічаємо своїх гостей берегами, які рясно всипані усіляким непотребом. Здебільшого – це уламки дерев, папір, пластикові відходи, тощо. Коли через сильні опади підвищується рівень води течія змиває з берегів все сміття у воду. Як правило, люди не замислюючись викидають будь- де різноманітне сміття та пластиковий непотріб, який не розкладається тисячі років. Обмежені запаси прісної води ще більше скорочуються через їхнє забруднення. Головну небезпеку створюють стічні води (промислові, сільськогосподарські і побутові), оскільки значна частина використаної води повертається у водні басейни у вигляді стічних вод. Забруднення хімічними відходами річок загрожує екологічною катастрофою через що люди можуть залишитись без питної води!
 5. 5. СКАРГА КВІТІВ: Ми б завжди були щасливі, І пахучі, і красиві, Якби в полі, в лісі, в лузі Бачили нас тільки друзі, Ті, які б нас не топтали, Без потреби не зривали. А на клумбах вдома, в школі Висівали нас доволі, Доглядали, поливали. Ми б красу їм дарували! Не віднімайте в нас право на життя! Не рвіть і не топчіть нас безжалісно…
 6. 6. СКАРГА РИБ: Зниження обсягів вилову риби в Україні пов'язане з багатьма факторами. Серед них можна виділити такі: перевилов риби, тобто виловлюється вона в більшій кількості, ніж відтворюється; забруднення водойм, що викликає зміну кисневого режиму, режиму живлення, отруєння та загибель риби; негативний вплив гідротехнічних споруд, який виявляється у зміні режиму стоку річок, розподілі біогенних речовин, у перекритті шляхів до місць нересту прохідних риб та ін.; обміління річок, погіршення умов життя риб, зниження рівня та підвищення засоленості води у внутрішніх морях. Забруднення води призводить до нашої загибелі!
 7. 7. СКАРГА КОМАХ: Не руйнуйте мурашники. Мурашки дуже активно знищують комах-шкідників. Поїдаючи насіння рослин, мурашки сприяють їх поширенню. Мурашки іноді виступають в ролі обпилювачів квітів, оскільки люблять поласувати і нектаром. Мурашки сприяють підвищенню родючості ґрунту. Вони перемішують її, насичують киснем і розпушують на глибину 50-70 см, збагачують органічними речовинами. Тому мурашники рудих лісових мурашок грають роль "фабрики родючості" : трави, кущі і навіть дерева, що ростуть поблизу мурашника, пишно розростаються. Рослинність навколо мурашників відрізняється інтенсивним зростанням і яскравим зеленим забарвленням. Ця комаха називається - сонечко. Чим живиться сонечко? Вона живиться маленькими жучками, які з рослин смокчуть соки, ці жучки - попелюха. Якщо не допомогти рослині, то воно загине. Особливо багато попелюх буває влітку в садах на яблуні, сливі, смородині і на інших фруктових деревах і ягідних кущах. Сонечка - дуже корисна комаха, вона поїдає попелюхи і тим самим допомагає людям зберігати урожай від шкідників. Не треба її ловити, давити та чіпати.
 8. 8. СКАРГА ПТАХІВ: Не заглядайте у пташині гнізда і не руйнуйте їх! Якщо у великих колоніях пернатих почнеться масова паніка, то існує ймовірність того, що гніздо буде знищено самими ж їх жителями. Якщо птахи відчувають, що поряд з гніздом знаходиться хтось сторонній, то вони можуть безповоротно його кинути, а їхні пташенята загинуть від голоду або низьких температур. Якщо людина знаходиться поруч з пташиним гніздом, то це рівнозначно тому, що він руйнує все маскування і відкриває житло для хижаків, які з часом знищують яєчну кладку і пташенят . Якщо птицю злякати з гнізда, то її потомство може замерзнути, загинути від жаркого сонця, їх може залити дощем або замести снігом. Саме тому не можна підходити до гнізд птахів дуже близько. Для пташенят несуть величезну небезпеку укуси комах, які можуть привести їх до неминучої загибелі . Пташенята які підросли, але ще не уміють пересуватися повітрям здатні випасти з гнізда .
 9. 9. СКАРГА ТВАРИН: Не знищуйте нашу рідну домівку – природу: не смітить , не порушуйте тишу у лісі, не лякайте нас, не ловіть і не беріть додому наших безпомічних малюків. Не беріть їжаків з лісу. Для їжака ліс - рідний будинок. Він поїдає його шкідників . У неволі , у куточках природи їжаки схильні до різних хвороб і потім стають їх переносниками. Для білки ліс - її домівка. Не лякайте її і не намагайтеся спіймати.
 10. 10. Правила поведінки на природі: Не ламай гілки дерев і кущів! Не ушкоджуй кору дерев!
 11. 11. Правила поведінки на природі: Ягоди збирай так щоб не ушкоджувати гілочок! Не рви квіти у природі, вирощуй їх сам!
 12. 12. Правила поведінки на природі: У лісі намагайся ходити по стежинах! Не збивай гриби . Пам'ятай, вони дуже потрібні природі!
 13. 13. Правила поведінки на природі: Не підходь близько до пташиних гнізд та не знищуй їх ! Не лови і не віднось додому диких тварин!
 14. 14. • ФОН http://cdn.vectorstock.com/i/composite/74,39/nature- background-with-map-earth-and-grass-vector- 1447439.jpg • Шар с бабочкой - http://img- fotki.yandex.ru/get/9062/37366204.57d/0_124eb2_81 370f94_L.png •Одуванчики - http://f- picture.net/lfp/i039.radikal.ru/0805/93/f7dd229a95fb .png/htm •Сеялка - http://img- fotki.yandex.ru/get/4123/16969765.115/0_70af4_e8b6 a294_M.png Интернет-ресурсы Ми повинні пам'ятати про те, що людина - це не головна істота на всій земній кулі, це лиш істота мисляча, яка є однією з гілок великого дерева під назвою “життя”. Ми маємо все, щоб замислитись над життям, і в нашому випадку не тільки над своїм. Життя всього живого на планеті залежить від нас. Плаче природа, і перетворюються її сльози в потопи і повені, а страждання в руйнівні стихійні лиха… Природа - наше життя! Бережіть її!

×