O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

звертання. розділові знаки

звертання

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

звертання. розділові знаки

 1. 1. Звертання. Розділові знаки при звертанні. Автор – упорядник: Чех В.В. учитель української мови та літератури Сосницької гімназії ім. О.П.Довженка
 2. 2. 2 Завдання уроку:  навчитися виділяти звертання;  навчитися правильно інтонувати речення із звертаннями;  удосконалити пунктуаційні вміння щодо правильної розстановки розділових знаків у реченнях із звертаннями;  розвивати вміння конструювати речення за опорними словами.
 3. 3. Уважно прочитайте текст. Назвіть, до кого звертаються в тексті. Яких правил етикету треба дотримуватися під час спілкування за допомогою листів?
 4. 4. Здрастуйте, дорогі мої мамо, тато і братик Михайлик! Повідомляю ва, що я живий, здоровий, чого щиро і вам бажаю. Вибачте, що затримався з відповіддю: не було вільного часу. Доводиться часто виходити на охорону державного кордону, а після повернення на заставу виконувати різну роботу. Мамо, спасибі вам за всю домашню науку. Тепер вона мені дуже пригодиться. А хлопцям, які не вміють, важче. Та нічого, стараються, вчаться. Інакше в нас і бути не може. Обов'язки солдатські я освоїв добре, знаю, де що стоїть, лежить чи росте. Тут мені у великій помочі фізкультура і спорт, якими я займався вдома. Так що, тату й мамо, скажіть Мишкові, щоб він по-справжньому займався спортом, не лінувався. У школі на фізкультурі теж щоб старався, на секції ходив. Це йому дуже знадобиться, коли підросте і піде служити в армію. Закінчуючи свого листа, хочу написати вам, дорогі мої: працюйте і живіть спокійно, без тривог. Такі хлопці, як я, надійно охороняють кордони нашої держави. Обіймаю вас усіх і міцно-міцно цілую. Ваш Юра.
 5. 5. Пригадайте з уроків рідної мови у початкових класах:  Що називається звертанням?  Які розділові знаки ставляться у реченнях при звертанні?
 6. 6. 6 Робота з підручником Прочитайте теоретичний матеріал підручника на сторінці 66. Виконайте вправу 136 на стор.66 усно. Прочитайте теоретичний матеріал підручника на сторінці 67.
 7. 7. Прочитайте текст. Випишіть речення зі звертаннями, розставляючи потрібні розділові знаки. Поясніть, якими частинами мови виражені звертання. Чи є вони членами речення?
 8. 8. Вишеньки-черешеньки, яблуньки та грушки як гарно я вас доглянув, обкопав, підживив. Щедро поливаю водицею. Пильную кожну вашу гілочку. І випростовуєтеся ви до неба. І сягаєте у височінь. І плоди ваші щедро наливаються сонцем та цілющою снагою землі. Небеса, далекі та близькі хмари не посилайте на землю градобоїв та смерчів, громів та вогняних блискавок. Не ламайте гілок, не калічте стовбурів, не обтрушуйте недоспілих плодів.
 9. 9. Саду наш Ти наша щоденна краса, надія, наша запашна дієта. Ти – вітаміни та полівітаміни, наш імунітет. Страви з садовини, соки та киселі, узвари були в наших пращурів ритуалами, які єднали їх з Сонцем, природою. Споконвіку люди садили і плекали дику грушу та черешню, калину та малину, яблуню і сливу, смородину й агрус. Дарували садовину добрим людям як оберіг доброї сили і здоров'я.
 10. 10. Перебудуйте речення так, щоб підмети стали звертаннями. 1. Сергій не втрачав віри в себе і не піддавався розпачу. 2. Учні не повинні вдповідати образою на образу. 3. Новачки не соромляться звернутися по допомогу до батьків, друзів, шкільного психолога.
 11. 11. Узагальнення вивченого  Що таке звертання?  Де може стояти звертання у реченні?  Які розділові знаки ставляться у реченнях при звертанні?  З яким відмінком іменників ви познайомились на уроці?
 12. 12. Домашнє завдання Вивчити правила на стор.66. Виконати вправи: початковий рівень – впр.137, стор.66 середній рівень – впр.139, стор.67 достатній рівень – впр.140, стор.68 високий рівень – скласти лист до друга, який живе в іншому місті (селі), поділившись враженнями про відпочинок на канікулах.

×