1. Урок математики в 6 класах
Найкращий спосіб вивчати що – не будь - відкрити його самостійно.
Д.Пойа.
Тема уроку : Розв’язування вправ на всі дії із звичайними
дробами.
Мета уроку : Узагальнити й систематизувати знання, вміння
та навички учнів виконувати дії із звичайними
дробами, сприяти розвитку уваги, мислення,
самостійність, культури математичної мови;
сприяти вихованню відповідальності, здатність
ефективно реалізовувати свої права.
Обладнання та матеріали : плакат Конвенція ООН про права дитини; роздатковий
матеріал, комп’ютер.
Концепція уроку : Одним із най актуальних завдань сучасної
освіти і виховання в Україні є створення
умов для формування людини – громадянина,
для якої демократичне громадянське
суспільство є осередком для розкриття її
творчих можливостей, задоволення
особистих та суспільних інтересів. Це може
забезпечити система громадянської освіти,
що має на меті підготовку молоді до активної
участі в житті демократичного суспільства і
формування її громадянської компетентності.
Громадянська компетентність усвідомлення своєї належності до різних
елементів природного, етносоціального й соціально культурного середовищ;
- знання своїх прав і обов’язків;
- здатність екологічно мислити;
- бережливе ставлення до природи, до людей, до самого себе.
План уроку
І. Адаптивна хвилинка (1 хв.)
Діти після перерви входять у спільне поле мислення.
ІІ. Мотивація (3 хв.)
Концентруємо увагу учнів на проблемі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (7 хв.)
ІV. Організація учнів та надання необхідної інформації учнями
для опанування завдання (4 хв.)
Поділ на творчі групи, інструктаж.
V. Практична робота (20 хв.)
Робота за презентаціями.
VІ. Презентація результатів (7 хв.)
VІІ. Підсумок уроку (5 хв.)
VІІІ. Домашнє завдання (3 хв.)
2. Хід уроку
І. Адаптивна хвилинка.
Учитель. Сідайте зручніше. Покладіть руки на парту, а голову
на руки.
Я говорю слова, а ви про себе повторюйте.
Зараз я почну учитись…
Увага, моя зростає…
Пам'ять моя міцна,
Голова працює ясно,
Я дуже хочу навчатись,
Я готовий працювати,
Я працюю.
ІІ. Мотивація
Оголошення теми й епіграфа уроку.
Учитель. Україна – правова держава, на території якої кожна
дитина має всі права, записані в конвенції прав дитини.
Тому сьогодні ми запропонуємо вам за допомогою вправ на
всі дії із звичайними дробами відшукати основні права
дитини.
ІІІ. Актуалізація опорних знань :
Перевірочна робота з наступною перевіркою.
( Додаток 1.)
( Додаток 2.)
ІV. Організація та надання необхідної інформації учням для
опанування завдання.
Учні утворюють, 4 групи.
І група – учні, які мають низький рівень знань;
ІІ група – учні, які мають середній рівень знань;
ІІІ група – учні, які мають достатній рівень знань;
ІV група – учні, які мають високий рівень знань.
V. Практична робота.
Командам потрібно до запропонованої статті знайти її
основну тему, для цього вони розв’язують запропоновані
завдання на дії із звичайними дробами, по одержаній
відповіді за шифром знаходять слово і перевіряють
правильність відповіді за змістом відповідної статті.
Презентація 1. Право на ім’я.
(початковий рівень)
Презентація 2. Право на життя.
(середній рівень)
Презентація 3. Право на здоров’я.
(достатній рівень)
Презентація 4. Право на освіту.
(високий рівень)
VІ. Рефлексія усвідомлення утриманих результатів.
3. Сьогодні ми об’єднали знання з математики та основ здоров’я . Я пропоную
вам назвати основні права дитини.
VІІ. Підсумок уроку.
От і закінчилася наша цікава подорож країною звичайних дробів за
допомогою них ми познайомились із основними правами дитини, які записані в
конвенції ООН про права дитини. Команди зачитують статті (останній слайд
презентації).
VІІІ. Домашнє завдання.
Повторити розділ 2 сторінка 110.
Тестові завдання сторінка 111.