O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Próximos SlideShares
What to Upload to SlideShare
Avançar
Transfira para ler offline e ver em ecrã inteiro.

1

Compartilhar

Baixar para ler offline

Гра "Я люблю свою країну та математику"

Baixar para ler offline

урок

Гра "Я люблю свою країну та математику"

 1. 1. ГРА «Я ЛЮБЛЮ СВОЮ КРАЇНУ ТА МАТЕМАТИКУ» 8-9 КЛАСИ Мета гри: розвивати логічне мислення учнів, уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, розвивати інтерес до математики; формувати навички як індивідуальної діяльності, так і роботи в команді. У грі беруть участь дві команди по 5 учасників, два ведучих та два члени жюрі, які слідкують за правильністю відпові дей та підрахунком кількості балів. Гра складається з семи раундів, кожен закінчується музичною пау зою. Завдання команди — швидко відгадати назву пісні, що дає їй ще 2 бали. 1-й ведучий. Любіть Україну, як сонце любіть, Як вітер, і трави, і води, В годину щасливу і в радості мить, Любіть у годину негоди!.. 2-й ведучий. Любіть Україну у сні й наяву. Вишневу свою Україну, Красу її вічну живу і нову, І мову її солов'їну. 1-й ведучий. І сувора, й солов'їна Математика-країна. Праця тут іде завзята. Вмій лиш спритно рахувати. Наук на світі є багато, їх навіть важко полічить, Та нам їх треба добре знати. Щоб Всесвітом оволодіть! 2-й ведучий. Добрий день, дорогі друзі! 1-й ведучий. Добрий день. Ця чудова фраза зближує нас одразу. 2-й ведучий. Сьогодні, вважаємо, якраз буде вчасно, Щоб у всіх був справді чудовий настрій. 1-й ведучий. Упоравшись з ділом, хіба вам не варто Зустрітися з піснею чи навіть із жартом. 2-й ведучий. До різних ми наук охочі, Нехай ведуть нас до вершин. Та зараз ми сказати хочемо: Наш математиці уклін.
 2. 2. 1-й ведучий. Хто каже — числа безсловесні? Вони ідуть назустріч веснам. В далекій тундрі та аулі Їхню мову всюди чути. 2-й ведучий. Звучать вони, як пісня слави, Як велич нашої держави, В них мрія серця ожива. У них дерзань палкі слова. 1-й ведучий. То тріпочуть, як листочки, То шикуються в рядочки. Вони — в перегуку гудків, У роботі річок і полів. 2-й ведучий. Дарма, що цифри без прикрас, Вони — змагання наші й сила. У титанічний гордий час — До щастя зоряного крила! 1-й ведучий. Дорогі друзі, ми розпочинаємо гру «Я люблю Україну та математику». 2-й ведучий. У грі беруть участь команда дів чат — «Україночки» і команда хлопців — «Козаки». Пропонуємо капітанам представити членів сво їх команд. 1-й ведучий. Я оголошую початок гри. 2-й ведучий. У першому раунді командам про понується 8 запитань. Відповідає гравець, який пер шим подасть сигнал за допомогою дзвоника. 1-й ведучий. За кожну правильну відповідь ко манда отримує 1 бал, час на обдумування — 30 с. I РАУНД Математичні фокуси 1. Коли ми дивимось на цифру 2, а каже мо 10? (Коли хвилинна стрілка годинника вказує на цифру 2.) 2. Яке найбільше число можна записати за допомогою трьох одиниць? (111) 3. Яке двоцифрове число при «перевертанні» не змінюється? (69.) 4. Як за допомогою трьох сірників, не лама ючи їх, записати число 4? (IV.) 5. Дванадцять розділили навпіл і отримали сім. Як таке може статися? (Якщо число 12 записати римськими цифрами: ХІІ) 6. Як збільшити число 66 в півтора рази, не використовуючи ніяких записів? («Перевернути» його і отримати 99.) 7. Яке найбільше число можна записати за допомогою чотирьох одиниць?
 3. 3. (1111 ) 8. Що більше сума всіх одноцифрових чисел чи їх добуток? (Сума) 2-й ведучий. А зараз наша музична пауза. (Звучить мелодія пісні «Їхали козаки із Дону додому») Додаткові 2 бали отримує команда .... 1-й ведучий. Другий раунд складається з двох частин. Перша частина містить два вислови, завдання кожної команди — пояснити їх значення. II РАУНД І частина Завдання для команди «Україночки» 1. Хто знання має, той мур зламає. 2. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Завдання для команди «Козаки» 1. Хто хоче багато знати, тому треба мало спати. 2. Наука в ліс не веде, а з лісу виводить. 2-й ведучий. Переходимо до другої частини цього раунду. Кожний учасник повинен дати відповіді на запитання із історії математики по черзі. Правильна відповідь додає команді 1 бал. II частина 1. Яку фігуру, пов'язану з одним із семи чу дес світу, вивчають у математиці? (Піраміду.) 2. Які числа пізніше ввійшли в користування: десяткові дроби чи натуральні числа? (Десяткові дроби.) 3. Хто першим знайшов досить точне зна чення числа я ? (Архімед.) 4. Для чого математики користуються «решетом» Ератосфена? (Для «висіювання» простих чисел.) 5. Слово «геометрія» означає... (Землемірство.) 6. У якій стародавній країні вперше застосували знання з геометрії? (У Єгипті.) 7. У якій країні вперше запроваджена десяткова система числення? (В Індії.) 8. У перекладі це «мистецтво чисел». Як на зивають цю науку? (Арифметика.) 9. У якій країні жив Евклід? (У Стародавній Греції.) 10. Евклід довів, що простих чисел є... (Нескінченна кількість.) 11. Які числа називають «арабськими»? (1,2,3...) 12. Як називають непозиційну систему чис лення, що виникла у давньому Римі? (Римська нумерація.)
 4. 4. 1-й ведучий. Просимо ввімкнути музику, розігруємо додаткові бали. (Звучить мелодія пісні «В саду гуляла») 2-й ведучий. Ми переходимо до третього раунду. Кожна команда підготувала повідомлення про ви значного математика, завдання суперників — від гадати, про кого йдеться. За правильну відповідь команда одержить 5 балів. III РАУНД Команда «Україночки» Йдеться про одного з перших математиків, який жив у VI столітті до н. є. в Стародавній Греції. У молодості він багато подорожував, відвідав Єги пет і Вавилон. Саме він відкрив властивості кутів рівнобедреного трикутника, встановив, що діаметр кола ділить коло на дві рівні частини, є автором відомої теореми. Його ім'я складається з п'яти лі тер. (Фалес.) Команда «Козаки» Йдеться про вченого, книги якого мали тираж трохи менший, ніж Біблія. Довгий час його пра ці були майже єдиним шкільним посібником від повідного розділу математики. Саме він мав смі ливість відповісти цареві: «У математиці немає царського шляху». Хто цей математик? Його ім'я складається з шести літер. (Евклід.) 1-й ведучий. Математику нам треба Дуже, друзі, добре знати, Бо без неї навіть гроші Ми не зможем рахувати. 2-й ведучий. На комп'ютер не надійся, Бо частенько, в певний час, Пропадає світло в нас. Роз'єднає коло РЕС Та й зупинить весь процес. 1-й ведучий. Ні помножиш, ні поділиш, Та і в гру зіграть не смієш, Тож на себе ти надійся Й рахунку усного не бійся. 2-й ведучий. Математику шануйте, Нерви, друзі, їй не псуйте. Побажаєм щастя вам. Творчої наснаги, І чим більше приділяйте Математиці уваги!
 5. 5. А зараз ми просимо ввімкнути музику, розігру ються додаткові 2 бали. (Звучить мелодія пісні «Два кольори») 1-й ведучий. Переходимо до четвертого раунду гри. Кожному гравцю команди буде поставлено одне запитання, а він повинен сказати «вірю» чи не «вірю». Правильна відповідь додає команді 1 бал. IV РАУНД «Вірю чи не вірю» Запитання для команди «Україночки» 1. Чи віриш ти, що Піфагор брав участь у 58 Олімпіаді, що він бігав на 100 м? (Ні, Піфагор брав участь у кулачних боях.) 2. Чи віриш ти, що одна з кривих ліній називається на честь першої у світи жінки — професора математики Марії Гаетани Аньєзі. (Так, така крива є. Вона досліджена Марією Аньєзі.) 3. Чи віриш ти, що одна з мов програмування називається Ада, на честь Ади Байрон, дочки відо мого англійського поета? (Так, Ада Байрон займалася матема тичними машинами.) 4. Чи віриш ти, що Піфагор до своєї школи активно залучав жінок тому, що вважав, що вони більш здібні до математики, ніж чоловіки? (Ні.) 5. Чи віриш ти, що у Ейлера було 17 дітей? (Ні, їх було 13.) Запитання для команди «Козаки» 1. 5. Чи віриш ти, що знаменитий Фалес був уболівальником і по мер на трибуні Олімпійського стадіону під час виступу Піфагора? (Так.) 2. Чи віриш ти, що існує 25 спо собів доведення теореми Піфагора? (Ні, відомо 370 способів.) 3. Чи віриш ти, що Франсуа Віст розшифрував таємне листування іспанського уряду командуванню своїх військ? (Так, і за це його ма ло не відправили на вогнище, бо вважали, що це він зумів тільки за допомогою сатани.) 4. Чи віриш ти, що Рене Декарт першим запропонував метод ну мерації крісел у театрі за рядами і місцями? (Так.) 5. Чи віриш ти, що Ковалевська була в оточеному Парижі у дні Паризької комуни? (Так, була.) 1-й ведучий. Просимо ввімкнути музику. Ро зігруємо додаткові бали. (Звучить мелодія пісні «Розпрягайте, хлопці, коні») 2-й ведучий. Ось ми дійшли до п'ятого раунду. Запрошуємо до гри капітанів. Кожен з них от римує картку, на якій написане математичне по няття. Не називаючи його, капітани пояснюють членам своєї команди про що йде мова, а гравці повинні відгадати. На це завдання відводиться 2 хв. Правильно від гадане слово оцінюється в 2 бали. V РАУНД Команда «Україночки»
 6. 6. Команда «Козаки» 1-й ведучий. А зараз просимо ввімкнути музику. Розігруємо додаткові 2 бали. (Звучить мелодія пісні «Грицю, Грицю, до роботи») 2-й ведучий. . У шостому раунді командам про понується 4 цікаві задачі. Відповідає гравець, який пер шим подасть сигнал за допомогою дзвоника. 1-й ведучий. За кожну правильну відповідь ко манда отримує 1 бал, час на обдумування — 30 с. VI РАУНД Цікаві задачі 1. Копав Івась картоплю. Та й швидко він копав: За кожні півгодини сім відер набирав. Попрацював він п'ять годин. Пішов відпочивати. Так скільки ж встиг картоплі Іванко накопати? (Відповідь: 70 відер.) 2. Один старий господар відвіз у млин зерно.
 7. 7. Молов він дві години, лиш три мішки змолов, А треба ж все змолоти. Ще через шість годин Залишився у нього з зерном мішок один. Скільки повіз до млина господар мішків зерна? (Відповідь: 13 мішків.) 3. — Ой, вітаю,— каже Леся, — Ти — досвідчений юннат. Не міг би ти штук 10 Для мене метеликів спіймать?. Узяв сачок на плечі Й пішов юннат у ліс. Прийшов він аж надвечір... — То скільки ж ти приніс? — Питають у юнната. А Вітя каже: — Ох, Лишилось сім спіймати. Якщо спіймаю трьох... То може з вас хто, діти, уже порахував: Скільки ж то у лісі Вітя Метеликів спіймав? (Відповідь: жодного.) 4. Їжак Марко хвалився друзям: «Якби я на колов на себе вдвічі більше яблук, ніж я це зро бив насправді, то я б мав на 24 яблука більше, ніж маю тепер». Скільки насправді наколов на себе яблук Марко? (24.) (Звучить мелодія пісні «Вчителько моя» Оксани Білозір) 2-й ведучий. І нарешті останній, сьомий, раунд. Команди «замовлятимуть» бали. Найбільша їх кіль кість — 50. У разі неправильної відповіді бали пе реходять до команди-суперниці. Розпочинає цей раунд команда, яка має меншу кількість балів. На поставлене запитання суперники називають більше чи менше число проти названого. VІІ РАУНД Запитання 1. Яка площа Дніпропетровської області в квадратних кілометрах? (31,9тис. км2 .) 2. Яка площа України в квадратних кілометрах? (603 700 км2 .) 3. Скільки математиків одержали Нобелівську премію? (Жодний.) 1-й ведучий. Людино, друже мій! Одне ти мусиш знати: Незнані вміння у тобі таяться, Безмірні сили просяться на світ. Не дай! Не дай себе ти затоптати,
 8. 8. Бо ти родивсь, щоб виконать своє, Лише тобі призначене завдання! 2-й ведучий. Ще рідний край чекає твого внеску, Ще твій народ чекає на твій цвіт, Бо ще не знайдено усіх любові слів, І ще не всі написані вірші, І ще не всі проспівано пісні, Не створені ще всі картини і скульптури, Не всі будови зведено до зір, Не всю неправду знищено на світі, Не все на світі зроблено добро. 1-й ведучий. Гра «Я люблю Україну та матема тику» закінчилася. 2-й ведучий — Тепер, журі, за вами слово. Хоч грали всі вони чудово, Та треба, щоб всі сумніви пропа ли, — І хто найкращий, ви сказали. Оголошується переможець кон курсу. Підбиваємо підсумки. Кожний учасник команди-переможниці одержує 10 балів. Дякуємо за участь. (Звучить пісня «Україна моя»)
 • sveta7940

  Jun. 10, 2017

урок

Vistos

Vistos totais

169

No Slideshare

0

De incorporações

0

Número de incorporações

2

Ações

Baixados

0

Compartilhados

0

Comentários

0

Curtir

1

×