SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 2
Урок №6. 6 клас
Тема: Розкладання чисел на прості множники.
Мета: сформувати вміння використовувати алгоритм розкладання складених чисел на прості
множники. Розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом.
Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбство.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, ППЗ «Математика 6 клас», презентація вчителя.
Хід уроку
I. Організаційний етап.
Перевірка готовності класу до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
З метою економії часу перевірку домашнього завдання організувати за межами уроку (зібрати
зошити).
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Ми знаємо, що натуральні числа, більші за 1, поділяються на прості і складені. Чим відрізняються
числа цих двох видів? (Варіант відповіді: кількістю дільників). Але є ще одна важлива відмінність
складених чисел від простих. Про неї ви незабаром дізнаєтесь.
V. Актуалізація опорних знань
Запитання до класу
- Які серед записаних нижче чисел є простими? складеними? не є простими і не є складеними?
діляться на 2? кратні 3? діляться на 10? не
діляться на 9? Що це означає?
1; 2; 3; 4; 5; 10; 15; 27; 108.
- Як записати коротко добуток 2 · 2 · 2; 3 · 3; 5 · 5 · 5 · 5? Як будуть називатися числа в новому
записі?
Відповідаючи на запитання, учні повторюють основні (базові) поняття уроку (просте і складене
число; ознаки подільності на 2; 5; 10; 3; 9).
V І. Формування нових знань
1. Перегляд відео уроку №5. ППЗ «Математика 6 клас»
2. Викладення нового матеріалу (за презентацією вчителя)
3. Викладення нового матеріалу (запис конспекту 3)
Конспект 3
Розкладання складених чисел на прості множники
1. Кожне складене число можна розкласти на 2 чи більше простих множників. Приклад:
15 = 3 · 5; 26 = 2 · 13; 27 = 3 · 3 · 3 = 33
.
2. Щоб розкласти складене число на прості множники, виконуй дії, подібні до прикладу:
ділиться на 2
ділиться на 2
ділиться на 3
ділиться на 5
ділиться на 5
ділиться на 7
Отже, 2100 = 22
· 3 · 52
· 7 — розклад числа 2100 на прості множники.
Він єдиний.
Будь-яка комбінація простих множників з розкладу числа є дільником цього числа
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VІІ. Закріплення знань, формування вмінь
І рівень
Усно
1. Чи існують складені числа, які не можна розкласти на прості множники?
2. Чи можуть розрізнятися два розклади одного й того самого числа на
прості множники?
3. Чи правильно виконано розкладання числа на прості множники?
210 = 21 · 100; 210 = 3 · 7 · 10; 210 = 2 · 3 · 52
; 210 = 2 · 3 · 5 · 7.
4. Чим відрізняється «розклад числа на множники» від «розкладу числа на прості множники»?
ІІ, ІІІ рівні
Рівність 7 · 1 = 7. Чи є це розклад числа на множники? А на прості множники?
Письмові вправи
1. Розкладіть на прості множники:
а) 12; б) 36; в) 50; г) 1 100; д) 2 835; є) 20 250.
(стежити уважно, щоб усі множники в правій частині були простими)
2. Знайдіть найменший простий дільник числа 87; 147.
IVрівень
1. Яке найменше трицифрове число розкладається на два однакових множники?
2. Яке найбільше двоцифрове число розкладається на три однакових
простих множники?
3. Яке двоцифрове число розкладається на два простих множники,
різниця яких 2?
4. Замініть зірочки цифрами, щоб рівності були правильними:
а) 2 · 9 · * = *0; б) 3 · * · 5 = 7*; в) 2 · * · 7 · 11 = 77*; г) 3 · 3 · * = 3.
5. Петрик Тяпляпкін повинен був розкласти на прості множники числа 186, 367, 780. Він
старанно працював і до кінця уроку дав учителеві зошит з такими записами: 186 = 22
· 32
· 5; 780
= 23
· 311; 367 = 2 · 32
· 7.
На його подив через кілька секунд зошит повернувся до нього. Чи не зможете ви пояснити, як
вдалося вчителеві так швидко з'ясувати, що
числа Петрик розклав неправильно?
VІІІ. Підсумок уроку
Учні за конспектом 3 повторюють основні тези уроку і здійснюють рефлексію, відповідаючи на
запитання:
- Яке з понять уроку було найскладнішим? найпростішим? найцікавішим?
- Над чим вам треба більш ретельно попрацювати під час виконання домашнього завдання?
ІХ. Домашнє завдання
1. Розкладіть на прості множники число: а) 100; б) 500; в) 2 500.
2. Знайдіть найбільший простий дільник числа 484.
3. Розклад одного числа 2 · 7 · 11, а другого 3 · 5 · 13. На скільки одиниць перше число менше чи
більше за друге?
4. На які числа ділиться добуток: а) 2 · 5 · 7; б) 2 · 3 · 3 · 5?
5. Розв'яжіть рівняння: а) 3х + 17 = 50; б)1,5 х – 5 = 7,6.
Х. Рефлексія
Продовжіть фразу:
- Мені було цікаво...
- Ми сьогодні розібралися...
- Я сьогодні зрозумів, що...
- Мені було важко...
- На наступному на уроці я хочу...

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.
презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.
презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.fgfgfgfgdfg
 
Тотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиТотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиГімназія Ковель
 
діагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класудіагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класуГергель Ольга
 
розвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 класрозвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 класОльга Костенко
 
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"sveta7940
 
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чисел
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чиселПрезентація:Додавання і віднімання мішаних чисел
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чиселsveta7940
 
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"natasha29091997
 
“метод координат на площині”
 “метод координат на площині”   “метод координат на площині”
“метод координат на площині” Olexandr Lazarets
 
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)Valyu66
 
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...kurchenkogalina
 
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменникамиПрезентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменникамиsveta7940
 
18361 збірник контрольних робіт 6 клас
18361 збірник контрольних робіт 6 клас18361 збірник контрольних робіт 6 клас
18361 збірник контрольних робіт 6 класАлександр Гергардт
 
Прямокутний трикутник
Прямокутний трикутник Прямокутний трикутник
Прямокутний трикутник Olka Y
 
Geometrija 10-klas-bevz-2018
Geometrija 10-klas-bevz-2018Geometrija 10-klas-bevz-2018
Geometrija 10-klas-bevz-2018kreidaros1
 
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...270479
 
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.sveta7940
 
Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.sveta7940
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні кореніГергель Ольга
 

Mais procurados (20)

презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.
презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.
презентація квадратний корінь. ірраціональні вирази.
 
Тотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиТотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренями
 
діагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класудіагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класу
 
розвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 класрозвязування трикутників 9 клас
розвязування трикутників 9 клас
 
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
Презентація:"Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
 
Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)
Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)
Прикладні задачі (на допомогу вчителю математики)
 
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чисел
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чиселПрезентація:Додавання і віднімання мішаних чисел
Презентація:Додавання і віднімання мішаних чисел
 
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
 
“метод координат на площині”
 “метод координат на площині”   “метод координат на площині”
“метод координат на площині”
 
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)
Тема 4 Загальні методи доведення нерівностей (9 год)
 
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...
Презентація до уроку №4 "Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному...
 
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменникамиПрезентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками
Презентація:Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками
 
18361 збірник контрольних робіт 6 клас
18361 збірник контрольних робіт 6 клас18361 збірник контрольних робіт 6 клас
18361 збірник контрольних робіт 6 клас
 
Прямокутний трикутник
Прямокутний трикутник Прямокутний трикутник
Прямокутний трикутник
 
Geometrija 10-klas-bevz-2018
Geometrija 10-klas-bevz-2018Geometrija 10-klas-bevz-2018
Geometrija 10-klas-bevz-2018
 
квадратні корені
квадратні кореніквадратні корені
квадратні корені
 
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...
Геометрія. 10 клас. Тематична контрольна робота № 4 Тема: “Перпендикулярність...
 
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.
Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник.
 
Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
 

Destaque

Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина sveta7940
 
Урок №4 Площина,пряма,промінь
Урок №4 Площина,пряма,проміньУрок №4 Площина,пряма,промінь
Урок №4 Площина,пряма,проміньsveta7940
 
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...sveta7940
 
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...sveta7940
 
Перпендикуляр і похила
Перпендикуляр і похилаПерпендикуляр і похила
Перпендикуляр і похилаsveta7940
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньsveta7940
 
Уроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріУроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріsveta7940
 
Урок:Перпендикуляр і похила
Урок:Перпендикуляр і похилаУрок:Перпендикуляр і похила
Урок:Перпендикуляр і похилаsveta7940
 
Презентація:Додавання раціональних чисел
Презентація:Додавання раціональних чиселПрезентація:Додавання раціональних чисел
Презентація:Додавання раціональних чиселsveta7940
 
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.sveta7940
 
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу)
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу) Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу)
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу) sveta7940
 
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)sveta7940
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.sveta7940
 
Презентація:Перпендикуляр і похила
Презентація:Перпендикуляр і похилаПрезентація:Перпендикуляр і похила
Презентація:Перпендикуляр і похилаsveta7940
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.sveta7940
 
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) sveta7940
 
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)sveta7940
 
Перпендикуляр і похила. Їх властивості
Перпендикуляр і похила. Їх властивостіПерпендикуляр і похила. Їх властивості
Перпендикуляр і похила. Їх властивостіsveta7940
 
Урок-гра:Порівняння чисел
Урок-гра:Порівняння чиселУрок-гра:Порівняння чисел
Урок-гра:Порівняння чиселsveta7940
 
Числові вирази. Рівності та нерівності.
Числові вирази. Рівності та нерівності.Числові вирази. Рівності та нерівності.
Числові вирази. Рівності та нерівності.sveta7940
 

Destaque (20)

Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина
 
Урок №4 Площина,пряма,промінь
Урок №4 Площина,пряма,проміньУрок №4 Площина,пряма,промінь
Урок №4 Площина,пряма,промінь
 
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...
Презентація до уроку математики у 5 класі "Звичайні дроби".ppt (формування кл...
 
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
 
Перпендикуляр і похила
Перпендикуляр і похилаПерпендикуляр і похила
Перпендикуляр і похила
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
 
Уроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріУроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестрі
 
Урок:Перпендикуляр і похила
Урок:Перпендикуляр і похилаУрок:Перпендикуляр і похила
Урок:Перпендикуляр і похила
 
Презентація:Додавання раціональних чисел
Презентація:Додавання раціональних чиселПрезентація:Додавання раціональних чисел
Презентація:Додавання раціональних чисел
 
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.
Презентація до уроку №1 Планування в нашому житті.Команди і виконавці.
 
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу)
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу) Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу)
Презентація: Це цікаво знати (задачі про природу)
 
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)
Презентація:Цікаві сторінки історії математики 5-6 класи (усний журнал)
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
 
Презентація:Перпендикуляр і похила
Презентація:Перпендикуляр і похилаПрезентація:Перпендикуляр і похила
Презентація:Перпендикуляр і похила
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
 
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
 
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)
Презентація:Як козаки грали у футбол (звичайні дроби)
 
Перпендикуляр і похила. Їх властивості
Перпендикуляр і похила. Їх властивостіПерпендикуляр і похила. Їх властивості
Перпендикуляр і похила. Їх властивості
 
Урок-гра:Порівняння чисел
Урок-гра:Порівняння чиселУрок-гра:Порівняння чисел
Урок-гра:Порівняння чисел
 
Числові вирази. Рівності та нерівності.
Числові вирази. Рівності та нерівності.Числові вирази. Рівності та нерівності.
Числові вирази. Рівності та нерівності.
 

Semelhante a Урок №7 Розкладання чисел на прості множники

Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1kreidaros1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-14book
 
Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna e-ranok e-ranok
 
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-1
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-13 klas-matematyka-skvortsova-2020-1
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-1NoName520
 
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 112Балів ГДЗ
 
Ділення і дроби
Ділення і дробиДілення і дроби
Ділення і дробиAnnaTimohovich
 
5288 математика 6 клас
5288 математика 6 клас5288 математика 6 клас
5288 математика 6 класurvlan
 
D 6 клас
D 6 класD 6 клас
D 6 класschool8zv
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселsveta7940
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселsveta7940
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-23 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-2NoName520
 
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.Ulyana_M
 
Урок №4 Ознаки подільності
Урок №4 Ознаки подільностіУрок №4 Ознаки подільності
Урок №4 Ознаки подільностіsveta7940
 
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019cgf gfgfg
 
ділення і дроби
ділення і дробиділення і дроби
ділення і дробиamatu16
 
Презентація: Скорочення дробів
Презентація: Скорочення дробівПрезентація: Скорочення дробів
Презентація: Скорочення дробівsveta7940
 

Semelhante a Урок №7 Розкладання чисел на прості множники (20)

55
5555
55
 
Уроки математики 6 кл.
Уроки математики 6 кл.Уроки математики 6 кл.
Уроки математики 6 кл.
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna
 
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-1
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-13 klas-matematyka-skvortsova-2020-1
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-1
 
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1
Підручник Математика 3 клас Скворцова Онопрієнко 2020 - частина 1
 
Ділення і дроби
Ділення і дробиДілення і дроби
Ділення і дроби
 
5288 математика 6 клас
5288 математика 6 клас5288 математика 6 клас
5288 математика 6 клас
 
D 6 клас
D 6 класD 6 клас
D 6 клас
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чисел
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чисел
 
Урок математики 2 клас
Урок математики 2 класУрок математики 2 клас
Урок математики 2 клас
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-23 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
 
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.
Математика 2 клас Скворцова С.О., Онопрієнко О. В.
 
Урок №4 Ознаки подільності
Урок №4 Ознаки подільностіУрок №4 Ознаки подільності
Урок №4 Ознаки подільності
 
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019
 
ділення і дроби
ділення і дробиділення і дроби
ділення і дроби
 
Презентація: Скорочення дробів
Презентація: Скорочення дробівПрезентація: Скорочення дробів
Презентація: Скорочення дробів
 

Mais de sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікsveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмахsveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваsveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіsveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг водиsveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про водуsveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атомsveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуsveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьsveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетикиsveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиsveta7940
 

Mais de sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Урок №7 Розкладання чисел на прості множники

  • 1. Урок №6. 6 клас Тема: Розкладання чисел на прості множники. Мета: сформувати вміння використовувати алгоритм розкладання складених чисел на прості множники. Розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом. Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбство. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: комп’ютер, ППЗ «Математика 6 клас», презентація вчителя. Хід уроку I. Організаційний етап. Перевірка готовності класу до уроку. ІІ. Перевірка домашнього завдання З метою економії часу перевірку домашнього завдання організувати за межами уроку (зібрати зошити). ІІІ. Формування мети і завдань уроку. IV. Мотивація навчальної діяльності Ми знаємо, що натуральні числа, більші за 1, поділяються на прості і складені. Чим відрізняються числа цих двох видів? (Варіант відповіді: кількістю дільників). Але є ще одна важлива відмінність складених чисел від простих. Про неї ви незабаром дізнаєтесь. V. Актуалізація опорних знань Запитання до класу - Які серед записаних нижче чисел є простими? складеними? не є простими і не є складеними? діляться на 2? кратні 3? діляться на 10? не діляться на 9? Що це означає? 1; 2; 3; 4; 5; 10; 15; 27; 108. - Як записати коротко добуток 2 · 2 · 2; 3 · 3; 5 · 5 · 5 · 5? Як будуть називатися числа в новому записі? Відповідаючи на запитання, учні повторюють основні (базові) поняття уроку (просте і складене число; ознаки подільності на 2; 5; 10; 3; 9). V І. Формування нових знань 1. Перегляд відео уроку №5. ППЗ «Математика 6 клас» 2. Викладення нового матеріалу (за презентацією вчителя) 3. Викладення нового матеріалу (запис конспекту 3) Конспект 3 Розкладання складених чисел на прості множники 1. Кожне складене число можна розкласти на 2 чи більше простих множників. Приклад: 15 = 3 · 5; 26 = 2 · 13; 27 = 3 · 3 · 3 = 33 . 2. Щоб розкласти складене число на прості множники, виконуй дії, подібні до прикладу: ділиться на 2 ділиться на 2 ділиться на 3 ділиться на 5 ділиться на 5 ділиться на 7 Отже, 2100 = 22 · 3 · 52 · 7 — розклад числа 2100 на прості множники. Він єдиний. Будь-яка комбінація простих множників з розкладу числа є дільником цього числа
  • 2. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА VІІ. Закріплення знань, формування вмінь І рівень Усно 1. Чи існують складені числа, які не можна розкласти на прості множники? 2. Чи можуть розрізнятися два розклади одного й того самого числа на прості множники? 3. Чи правильно виконано розкладання числа на прості множники? 210 = 21 · 100; 210 = 3 · 7 · 10; 210 = 2 · 3 · 52 ; 210 = 2 · 3 · 5 · 7. 4. Чим відрізняється «розклад числа на множники» від «розкладу числа на прості множники»? ІІ, ІІІ рівні Рівність 7 · 1 = 7. Чи є це розклад числа на множники? А на прості множники? Письмові вправи 1. Розкладіть на прості множники: а) 12; б) 36; в) 50; г) 1 100; д) 2 835; є) 20 250. (стежити уважно, щоб усі множники в правій частині були простими) 2. Знайдіть найменший простий дільник числа 87; 147. IVрівень 1. Яке найменше трицифрове число розкладається на два однакових множники? 2. Яке найбільше двоцифрове число розкладається на три однакових простих множники? 3. Яке двоцифрове число розкладається на два простих множники, різниця яких 2? 4. Замініть зірочки цифрами, щоб рівності були правильними: а) 2 · 9 · * = *0; б) 3 · * · 5 = 7*; в) 2 · * · 7 · 11 = 77*; г) 3 · 3 · * = 3. 5. Петрик Тяпляпкін повинен був розкласти на прості множники числа 186, 367, 780. Він старанно працював і до кінця уроку дав учителеві зошит з такими записами: 186 = 22 · 32 · 5; 780 = 23 · 311; 367 = 2 · 32 · 7. На його подив через кілька секунд зошит повернувся до нього. Чи не зможете ви пояснити, як вдалося вчителеві так швидко з'ясувати, що числа Петрик розклав неправильно? VІІІ. Підсумок уроку Учні за конспектом 3 повторюють основні тези уроку і здійснюють рефлексію, відповідаючи на запитання: - Яке з понять уроку було найскладнішим? найпростішим? найцікавішим? - Над чим вам треба більш ретельно попрацювати під час виконання домашнього завдання? ІХ. Домашнє завдання 1. Розкладіть на прості множники число: а) 100; б) 500; в) 2 500. 2. Знайдіть найбільший простий дільник числа 484. 3. Розклад одного числа 2 · 7 · 11, а другого 3 · 5 · 13. На скільки одиниць перше число менше чи більше за друге? 4. На які числа ділиться добуток: а) 2 · 5 · 7; б) 2 · 3 · 3 · 5? 5. Розв'яжіть рівняння: а) 3х + 17 = 50; б)1,5 х – 5 = 7,6. Х. Рефлексія Продовжіть фразу: - Мені було цікаво... - Ми сьогодні розібралися... - Я сьогодні зрозумів, що... - Мені було важко... - На наступному на уроці я хочу...