1. Інтегроване заняття на тему:
«Перші весняні квіти»
(природа+ розвитокмовлення + аплікація)
Мета:поглиблювати знання дітей про весняні зміни в природі, про рослини
– весняні квіти; учити правильно називати квіти, їх складові, колір; учити
уважно розглядати, за допомогою дорослогоописуватизовнішній вигляд;
активізувати словниковийзапас, учити відповідати на запитання; учити
складати композицію; продовжувати засвоєннятехніки різання ножицями по
прямій, зрізання куточків (середня), удосконалювати обривнутехніку та
техніку зібгання ; закріпити поняття колір, форма; формувати вміння
правильно розміщувати зображення на аркуші паперу; розвивати уяву,творче
мислення; виховувати акуратність, виховувати інтерес до пізнання природи.
Попелюшенко Тетяна Іванівна – вихователь ДНЗ (ясла-садок)
«Дзвіночок» смт.Степанівка,Сумськийр-н,Сумськаобл
2. Хід заняття
1.Організаційний момент
До нас завітали гості, давайте привітаємось з ними.
- Добрийдень!
Психогімнастика «Здрастуй сонечко!»
- Утворимо коло, взявшись за руки.
Я всміхаюсь сонечку:- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці – Хай вона цвіте.
Я всміхаюсь дощику: Лийсямов з відра!
Друзям усміхаюся – Зичу їм добра.
- Посміхнемось один одномуі подаруємо гарнийнастрій собіі друзям.
2.Основначастина
- Зараз я вам прочитаюзагадку, а ви уважно послухайте і відгадаєте.
Тепло стало надворі, синєнебо угорі.
Сонце промінь шле землі, прилітають журавлі.
Вже у лісі там і тут перші проліски цвітуть.
Кучерява, запашна в гості до нас прийшла…(весна)
Яка ж порароку зараз?
А перший місяць як називається? Чому він так називається?
Пограємо в гру.
Д/гра « Розкажи про весну»
Розтанув сніг, пригріває сонечко, пташки прилітають, травичка зеленіє,
з`являються на деревах бруньки, перші весняніквіти квітнуть, дні стали
довші, а ночікоротші. Чим подобаєтьсявам весна?
Весна люба нам ясним сонечком, лагідним теплом, синім небом, першою
зеленню, першими веснянимиквіточками. Розумничкидіти.
Давайте послухаємо музику і подумаємо, куди весна нас запрошує.
(звучить музика – звуки природи). Кудинас запрошує весна? (в ліс, на
галявину.) А чому так чути спів птахів, бо прийшла весна. А як потрібно
вести себе в лісі ?
3. Д/гра «Можна – не можна»
1. Можна в лісі кричати? 4. Ламати гілочки?
2.Рвати квіти? 5.Залишати сміття?
3. Палити? 6. Милуватисяприродою?
Дітки в нашому садочкурозумні, виховані будуть берегти, любити природу.
Діти, весна нас запрошує на галявину.
Розповідь про весняніквіти.
Ось погляньте, що весна нам принесла! (траву молоденькуі квіти весняні) Це
маленьке диво, дароване нам красунею – весною. Ви знаєте, як називається
ця квіточка ? Послухайте.
У проміннях сонцяніжних, край веселогострумка,
білий, росяний підсніжник раптом блиснувз-під сніжка...
Отакий малий неначе, ледь прокинувсявід сну,
тихий-тихий, а одначе він привів до нас весну!
Про яку квіточку говориться? Правильно, це – підсніжник.
Підсніжник - це квітка весни.
Ще навкруги лежить сніг, а він вже пробиває собідорогудо сонця. Спершуз-
під снігу видніються невеликі зелені листочки. Згодом появляються білі
голівки на тендітному стебельці. Квітка має три ніжних пелюстки. Ростуть ці
чудові квіти густими білими острівцями. Навколо поширюється чарівний
аромат. Підсніжник занесений до Червоної книги України.
Де ростуть підсніжники? (У гаї, лісі, в саду.)
4. Коли вони розцвітають? (Рано навесні – це перші весняні квіти.)
Давайте уважно роздивимось підсніжник. Що є в нього?(Листочки, стебло,
квіточки, корінь.) У підсніжника квіточка якого кольору?(білого)
Як закритий то схожий на овал. буде він нас радувати кожної наступної
весни.
Повернемо підсніжник у землю, а на прогулянці висадимо на нашу клумбу і
буде він нас радувати кожної наступної весни.
Відгадаємо, яка це квітка?
загадка
Чарівна і дуже ніжна навесні в гаї
Квіткасиня, дивовижна перша розцвітає.
Оживає вмить лісок, як розквітне..(пролісок)
Дивіться: у проліска теж листочкидовгасті, блискучі, темно – зелені. Ось
стебельце – ніжне – ніжне, тонесеньке, як ниточка. А квіточка яскраво синя,
немов краплинка синього неба. На кінчику стебла квіточки розкрилися. Вони
схожі на маленькі дзвіночки. Понюхайте пролісок. Він так ніжно пахне
весною. Корінь у проліска схожий на цибульку. Цей пролісок живий, а це
який? (намальований) А кращий з них який?
Поставимо пролісок у водичку. А що з ним станеться потім. (зів`яне, загине)
Шкода буде нам проліска. Отже, діти і дорослі, не можна рвати пролісків і
будь яких інших квітів. Той хто зриває, той знищує красу природи,
призводить квіти до загибелі. Ці квіти занесені до Червоної книги України.
5. Нехай квіти ростуть усюди і прикрашають своєю красою природунашої
землі.
Прикмета: Навесні багатопролісків-гарновродить картопля.
Крокус
Гарно, тепло у садку, снігувже немає…
Із-під листя у кутку крокус виглядає.
Наче золотом горять пелюстки жовтенькі
І листочки мерехтять ніжні, зелененькі.
У крокусаквіточка більша, а листочкивідрізняються від листочків проліска і
підсніжника, вони тоненькі, немов ниточка.
Давайте відпочинемо на галявині.
Фізкультхвилинка
Ось іде до нас весна, все навколо ожива.
Підсніжники прокидаються(потягуються)
Проліски посміхаються(посміхаються)
Крокуси закриваються(долоньки стулюють)
Пташки прилітають (махають руками)
Діти вибігають.(біжать на місці)
На лукахстрибають(стрибають)
На вулиці пахне весною.
Які квіточки на галявині? Якого кольору?Скільки їх?
Мотивація. Повідомленнятеми.
Щоб не рвати квіти і на згадку про них , ми з вами виготовимо листівку з
першими весняними квітами.
6. Розглянемозразок нашої листівки «Перша весняна квіточка»
Що бачимо внизу? І сніжок , і земля без сніжку.
Якого кольору земля, сніг?
Які ж квіти весняні зображені? (підсніжник).
Якого кольоруквітка підсніжника ?
На яку фігуру схожа квітка?А це що? (стебло, листочки)
А вгорі що бачимо?(сонце, хмари)
Динамічна пауза «Квіти»
Вправи для очей, на дихання.
Подивимось вгоруна квіти, знайдем синьогокольору, червоно, жовтого.
Подуємо на квіти, гойдаються? Ні, чому? Бо знаходятьсявисоко.
Етапи роботи
А зараз розглянемоз чого почнемовиготовляти листівку.
Що це – земля. Беремо папір якого кольору(чорного), якоїформи
(прямокутник) і будемо обривати. У прямокутникадві сторони….(довші), а
дві…(коротші)
Стала схожоюна яку геометричнуфігуру? (овал) Викладаємо землю.
Сніг будемо обриватиз паперу (якого кольору), яка геометрична фігура
(квадрат). У квадрата всі сторони…(рівні). Виклали сніг.
Стебло і листочкиріжуть діти середньої групиз паперу по прямій лінії якого
кольору?
Чим будемо вирізати? (ножицями). У листочка краї загострені, потрібно
зрізати кутики. Чи можна гратись ножицями? (ні) Ножиці повинні бути з
тупими кінцями заокруглені, не гратись ними. Чому? Передавати ось так,
тупим кінцем. Чого не вистачає? Квіточка на що схожа. (робимо овал) чого
не вистачає? Хмарки,сонця.(зібгання серветок)
Перевіримо чи всі деталі ми виклали. Тепер по черзібудемо наклеювати
деталі.
Акуратно користуємосьпензликом, зайвий клей витираємо серветками. ?
Клей наносимо від серединидо країв.
7. Деталі кладемо на клейонку кольоровою стороноюі намазуємо
клеєм, розміщуємо на листівці і придавлюємо зверху серветкою,
щоб прибратизайвий клей.
- Підготуймо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика «Квіточки»
Наші гарніквіточки пелюстки розтуляють,
Тиховітер їх хитає, пелюстки перебирає.
Наші гарніквіточки пелюстки затуляють,
Тихозасинають, голівками хитають.
Продуктивна діяльність
- Ходімо до нашої майстерні, де все готово для роботи.
Тихенько сідає за столи. Сидимо рівно, ніжки разом, лікті рук на столі, лівою
допомагаємо триматилистівку, правою наносимо клей. З чого почнемо
виготовлятилистівку? Так, виклали всі деталі, тепер почнемо приклеювати.
8. Кладемо вверх не кольоровою стороною наклейонку.(індивідуальний підхід)
Виконанняроботи дітьми. (Звучить музика)
Діти, а чого не вистачає нашим квіточкам на галявині, щоб вонигарно
квітли? (сонечка)
Давайте покличемо сонечко.
Музична гра «Вийди, вийди сонечко..»
Помічник викладає роботидітей.
Оцінюванняробітдітьми.
Чия роботавам сподобалась?
Всі розумнички, гарнілистівки, охайно виконані. Що нового дізнались?
3. Підсумок.
Д/гра «Закінчи речення»
Квіти потрібні для того, щоб...(нимимилуватися)
Квіти потрібні для того, щоб…(їхдарувати)
Квіти потрібні для того, щоб...(вони прикрашали природу)
Квіти потрібні для того, щоб...(до них прилітали бджілки)
Квіти потрібні для того, щоб...(навкругибув приємнийаромат)
- Назвіть перші весняні квіти?
Можна рвати квіти?
Зацвітають навесні білі,сині квіти лісові.
Їх не варто, друже, рвати. Слід ці квітки охороняти.
(Підсніжники, проліски