5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
2 клас. Корнієнко. Урок 9. Клавіатура комп'ютера. Мова введення
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №9
Тема. Клавіатура комп’ютера. Мова введення.
Мета:
навчальна: ознайомити з пристроєм введення інформації клавіатурою,
розміщенням і призначенням клавіш: стрілки, Забій, Пропуск;формувати
вміння перемикати мову клавіатури та введення окремих символів;
ознайомити з програмою клавіатурного тренажера;
розвивальна: удосконалювати навички роботи з клавіатурою;
виховна: виховувати творче ставлення до справи.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань,
GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Команди комп’ютеру подаються натисканням потрібних клавіш
клавіатури або миші. Безладним і нерозумним натисканням на клавіші можна
вивести комп’ютер з ладу. Щоб уважно і бережливо ставитись до комп’ютераі його
складових, нам потрібно дізнатися, які клавіші для чого призначені. На
сьогоднішньому уроці почнемо роботу з клавіатурою, щоб навчитися друкувати.
Уміння друкувати стане вам у пригодів майбутньомуповсякденномужиттіта роботі.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 9.
V. Усвідомлення набутих знань
Роботав зошиті
Урок 9, ст. 18
VІ. Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз!
На носках стоїть весь клас.
Два — присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору, два! — і вниз.
На сусіда не дивись.
2. Будемо дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
VII. Формування вмінь та навичок
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 38
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
Практичне завдання
1. Відкрийте текстовий редактор Блокнот.
2. Перевірте, яку мову увімкнено. Якщо треба, перемкніть мову введення
українською.
3. Надрукуйте своєім’я та прізвище (можназ маленької літери) з пропуском
між ними.
4. Переведіть вказівник клавіатури на інший рядок.
5. Надрукуйте ім’я та прізвище сусіда по парті.
6. Переведіть вказівник клавіатури рядком вищеі встановіть його між ім’ям
та прізвищем.
7. Надрукуйте своє ім’я по батькові.
8. Поверніться рядком нижче та вилучіть прізвище сусіда.
9. Закрийте програму Блокнот без змін.
10.Ввімкніть комп’ютер.
Зауваження. Залежно від наявного часу та рівня підготовленості класу замість
виконання практичного завдання можна запропонувати учням попрацювати з
клавіатурним тренажером. Учитель може вибрати клавіатурний тренажер з наявного
в школі програмного забезпечення. Головне, щоб програма була дозволена для
використання в початковій школі.
Релаксація
Гімнастика для очей
Міцно заплющити очі. Порахувати до 3, відкрити очі та подивитися вдалечінь.
Порахувати до 5. Повторити 4-5 разів.
VIII. Підбиття Підсумків уроку