SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 3
Дата проведення 05.02.2016
Клас 11-В
ПЛАН _ КОНСПЕКТ
уроку тактичної підготовки
Тема 2. Д І Ї С О Л Д А Т А В Б О Ю
Заняття 2. Спостерігач і його обов’язки.Вибір місця для ведення
спостереження. Способи вивчення місцевості, виявлення цілей да
доповідь про їх знаходження
Мета:
Навчальна:
-навчання учнів вмінню вести спостереження та виявленню цуілей
Виховна:
-виховувати в учнів прагнення успішно виконати бойове завдання. переборюючи труднощі
Розвивальна:
-усвідомлення учнями необхідності ведення спостереження при підготовці та веденні бойових дій
Практично-корисна:
-засвоєння способів ведення спостереження
Матеріальне забезпечення: Плакати з тактичної підготовки, макети автоматів, МСЛ
Настанови та посібники: підр. “Допризовна підготовка” 2006 р.,
Бойовий статут СВ, ч.111
ХІД УРОКУ
1. Вступна частина ( 5 хв ).
1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ).
2. Огляд зовн. вигляду, перевірка учнів на заняттях ( 2 хв ).
3. Оголошення теми, мети уроку, навч. питань ( 2 хв ).
11. Основна частина (35 хв).
Відпрацювання навчальних питань.
Навчальні питання Дії керівника Дії учнів
1. Спостерігач і його
обов’язки
Доповідає, що осовним способом розвідки (в т. ч.
розвідки місцевості) є візуальне спостереження ,
яке організується у всих видах бою (б. діяльності
військ) і здійснюється безперервно вдень та вночі, в
любий час року і при любій погоді. Спостереження
ведеться командирами, офіцерами штабів і
спеціально призначеними спостерігачами з КНП, а
також спостерігачами із бойових порядків
підрозділів і екіпажами бойових машин. В обороні,
при підготовці наступу і при розташуванні в
районах зосередження, крім того, виставляються
спостережні пости.
Учні в одношереножному строю
слухають розповідь.
Слухають доповідь, за командами
керівника займають вогневі позиції
та самостійно оцінюють їх на
можливість ведення вогню і
спостереження
Вибір місця для ведення
спостереження.
Доповідає вимоги до вибору місця для ведення
спостереження:
-достатній огляд (місцевості, повітряного простору);
-маскування ( укриття від спостереження і вогню
противника);
-наявність зручних підходів.
Доповідає, що вибране місце спостереження
повинне забезпечити найкращий огляд (просмотр)
противника і місцевості на всій полосі бойових дій і
на флангах і як на найбільшу глибину.
Не потрібно вибирати місце поблизу об’єктів
місцевості ( вершини, горби, ,одинокі дерева), які
привертають увагу противника і допомагають йому
орієнтуватися. Місце спостереження найзручніше,
якщо вибране в окопі, траншеї, канаві, в різних
спорудах, на деревах, вирві від снарядів тощо, а
такожобирається так, щоб позаду був насип чи
Слухають доповідь,
займають вказані керівником
(командиром взводу) місця для
ведення спостереження і оцінюють
їх на можливість ведення розвідки
противника.
Способи вивчення
місцевості, виявлення
цілей да доповідь про їх
знаходження
пустир, тоді постать спостерігача не
вирізнятиметься на тлі неба. Під час доповіді
застосовує місцевість біля тактичного навчального
місця ( поля ).
Доповідає, що способами спостереження в оптичний
прилад (бінокль, ТЗК) і неозброєним оком є:
-огляд місцевості послідовно по зонам у
визначеноиу порядку: спочатку в ближній зоні (н-д,
справа наліво) потім в середній (зліва направо),
після цього в дальній (справа наліво) (для наступу);
-послілдовно, але у зворотному напрямку (огляд
починається від дальної зони до нижньої) (для
оборони).
Розповідає, що постановка задач спостерігачам по
розвідці противника здійснюється командирами
підрозділів як правило, на пунктах спостереження.
Спостерігачам вказують:
-сектор (полосу) спостереження;
-орієнтири, їх умовні найменування;
-ділянки та об’єкти, які вимагають особливої уваги.
Отримавши задачу, спостерігач детально вивчає
місцевість у вказаному секторі. Після уяснення
відмінних ознак та взаємного положення орієнтирів
і характерних місцевих предметів, він визначає за
допомогою оптичного приладу і на око відстань до
них і, якщо дозволяє обстановка, складає схему
орієнтирів, якою користується в подальшому при
вказуванні місцеположення виявлених об’єктів і
напрямків на них відносно орієнтирів.
На схемі він відмічає зони спостереження:
-ближню- до 500м; середню – до 1000м; і дальню.
Межі зон намічаються на місцевості по орієнтирам і
місцавим предметам. На НП результати розвідки
наносять на карту або на схему місцевості.
Вказує, що спочатку місцевість оглядається і
виявляються на ній об’єкти спостереження
неозброєним оком, а коли об’єкт (ціль) чи його (її)
ознаки будуть виявлені, вивчають його за
допомогою оптичного приладу.
Виявивши ціль, спостерігач визначає її положення
відносно найближчого до неї орієнтиру і, не
перестаючи здійснювати спостереження, доповідає
про неї командиру (ст. спостерігачу). НП наносять
цілі на карту обо на схему місцевості.
При зміні спостерігачів той із них, що змінюється
показує новому виявлені цілі (об’єкти, підозрілі
місця) і передає йому карту (схему).
Після роз’яснень за допомогою 1-2-х навчаємих
відпрацьовує :
-постановку задачі спостерігачу;
-підготовку спостерігача до ведення розвідки;
-ведення розвідки спостерігачем;
-доповідь спостерігача про результати розвідки;
-нанесення результатів спостереження на карту.
-зміну спостерігачів.
Слухають доповідь, знайомляться із
варіантом постановки задачі
командором підрозділу, схемою
орієнтирів та варіантом доповіді
спостерігача командиру підрозділу
про результати розвідки.
. .
Отримують задачу на ведення
розвідки;
-готують схему орієнтирів,
наносять орієнтири та місцеві
предмети;
-ведуть розвідку у визначеному
секторі;
-доповідають про результати
розвідки;
-наносять результати розвідки на
схему орієнтирів;
-відпрацьовують зміну
спостерігачів
111. Заключна частина (5 хв).
1.Закріплення вивченого матеріалу (3 хв):
- виявити ціль на місцевості (вказати появу цілі) та доповісти про неї командиру;
- доповісти вимоги, які пред’являються до вибору місця спостереження. .
2.Підбиття підсумків заняття (1 хв).
3.Завдання додому (1 хв):
- вивчити матеріал в підр. “Допризовна підготовка. на стор. 176-179
Мал. 1. Спостереження з положення лежачи: а
— під деревом, б — під скиртою
Мал. 2. Чи правильно обрав місце спостерігач?

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

Mais procurados (20)

Урок 03.24 Дії солдата в наступі. Перехід в атаку з ходу
Урок 03.24 Дії солдата в наступі. Перехід в атаку з ходуУрок 03.24 Дії солдата в наступі. Перехід в атаку з ходу
Урок 03.24 Дії солдата в наступі. Перехід в атаку з ходу
 
Урок 3.21 Дії солдата в обороні. Підготовка до оборони
Урок 3.21 Дії солдата в обороні. Підготовка до оборониУрок 3.21 Дії солдата в обороні. Підготовка до оборони
Урок 3.21 Дії солдата в обороні. Підготовка до оборони
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
Дії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складіДії солдата в бою у складі
Дії солдата в бою у складі
 
Урок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступіУрок 03.18 Відділення в наступі
Урок 03.18 Відділення в наступі
 
вартова служба
вартова службавартова служба
вартова служба
 
Урок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороніУрок 03.16 Відділення в обороні
Урок 03.16 Відділення в обороні
 
дії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складідії солдата в бою у складі
дії солдата в бою у складі
 
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті рухуУрок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
Урок 03.31 Дії дозорного відділення на маршруті руху
 
Вартова служба
Вартова службаВартова служба
Вартова служба
 
Урок 03.29 Дії відділення в наступі. Дії відділення під час наступу з положен...
Урок 03.29 Дії відділення в наступі. Дії відділення під час наступу з положен...Урок 03.29 Дії відділення в наступі. Дії відділення під час наступу з положен...
Урок 03.29 Дії відділення в наступі. Дії відділення під час наступу з положен...
 
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступіУрок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
Урок 03.19 Інженерне забезпечення дій відділення в наступі
 
обов'язки вартового та чатового
обов'язки вартового та чатовогообов'язки вартового та чатового
обов'язки вартового та чатового
 
Основи бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділенняОснови бойового застосування відділення
Основи бойового застосування відділення
 
Урок 04.13 Основні заходи безпеки при проведенні стрільб і на військовому стр...
Урок 04.13 Основні заходи безпеки при проведенні стрільб і на військовому стр...Урок 04.13 Основні заходи безпеки при проведенні стрільб і на військовому стр...
Урок 04.13 Основні заходи безпеки при проведенні стрільб і на військовому стр...
 
Урок 05.9 Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатового
Урок 05.9 Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатовогоУрок 05.9 Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатового
Урок 05.9 Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатового
 
обовязки та екіпіровка солдата
обовязки та екіпіровка солдатаобовязки та екіпіровка солдата
обовязки та екіпіровка солдата
 
Урок 04.11 Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї
Урок 04.11 Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброїУрок 04.11 Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї
Урок 04.11 Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
Розбудова національних збройних сили України
Розбудова національних збройних сили УкраїниРозбудова національних збройних сили України
Розбудова національних збройних сили України
 

Mais de Алексей Ткаченко

Mais de Алексей Ткаченко (9)

План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
Презентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаПрезентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класа
 
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класуПлан-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
Конспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаКонспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класа
 
Конспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаКонспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А класса
 

Último

Último (10)

Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

План-конспект для учнів 11-В класу

  • 1. Дата проведення 05.02.2016 Клас 11-В ПЛАН _ КОНСПЕКТ уроку тактичної підготовки Тема 2. Д І Ї С О Л Д А Т А В Б О Ю Заняття 2. Спостерігач і його обов’язки.Вибір місця для ведення спостереження. Способи вивчення місцевості, виявлення цілей да доповідь про їх знаходження Мета: Навчальна: -навчання учнів вмінню вести спостереження та виявленню цуілей Виховна: -виховувати в учнів прагнення успішно виконати бойове завдання. переборюючи труднощі Розвивальна: -усвідомлення учнями необхідності ведення спостереження при підготовці та веденні бойових дій Практично-корисна: -засвоєння способів ведення спостереження Матеріальне забезпечення: Плакати з тактичної підготовки, макети автоматів, МСЛ Настанови та посібники: підр. “Допризовна підготовка” 2006 р., Бойовий статут СВ, ч.111 ХІД УРОКУ 1. Вступна частина ( 5 хв ). 1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ). 2. Огляд зовн. вигляду, перевірка учнів на заняттях ( 2 хв ). 3. Оголошення теми, мети уроку, навч. питань ( 2 хв ). 11. Основна частина (35 хв). Відпрацювання навчальних питань. Навчальні питання Дії керівника Дії учнів 1. Спостерігач і його обов’язки Доповідає, що осовним способом розвідки (в т. ч. розвідки місцевості) є візуальне спостереження , яке організується у всих видах бою (б. діяльності військ) і здійснюється безперервно вдень та вночі, в любий час року і при любій погоді. Спостереження ведеться командирами, офіцерами штабів і спеціально призначеними спостерігачами з КНП, а також спостерігачами із бойових порядків підрозділів і екіпажами бойових машин. В обороні, при підготовці наступу і при розташуванні в районах зосередження, крім того, виставляються спостережні пости. Учні в одношереножному строю слухають розповідь. Слухають доповідь, за командами керівника займають вогневі позиції та самостійно оцінюють їх на можливість ведення вогню і спостереження Вибір місця для ведення спостереження. Доповідає вимоги до вибору місця для ведення спостереження: -достатній огляд (місцевості, повітряного простору); -маскування ( укриття від спостереження і вогню противника); -наявність зручних підходів. Доповідає, що вибране місце спостереження повинне забезпечити найкращий огляд (просмотр) противника і місцевості на всій полосі бойових дій і на флангах і як на найбільшу глибину. Не потрібно вибирати місце поблизу об’єктів місцевості ( вершини, горби, ,одинокі дерева), які привертають увагу противника і допомагають йому орієнтуватися. Місце спостереження найзручніше, якщо вибране в окопі, траншеї, канаві, в різних спорудах, на деревах, вирві від снарядів тощо, а такожобирається так, щоб позаду був насип чи Слухають доповідь, займають вказані керівником (командиром взводу) місця для ведення спостереження і оцінюють їх на можливість ведення розвідки противника.
  • 2. Способи вивчення місцевості, виявлення цілей да доповідь про їх знаходження пустир, тоді постать спостерігача не вирізнятиметься на тлі неба. Під час доповіді застосовує місцевість біля тактичного навчального місця ( поля ). Доповідає, що способами спостереження в оптичний прилад (бінокль, ТЗК) і неозброєним оком є: -огляд місцевості послідовно по зонам у визначеноиу порядку: спочатку в ближній зоні (н-д, справа наліво) потім в середній (зліва направо), після цього в дальній (справа наліво) (для наступу); -послілдовно, але у зворотному напрямку (огляд починається від дальної зони до нижньої) (для оборони). Розповідає, що постановка задач спостерігачам по розвідці противника здійснюється командирами підрозділів як правило, на пунктах спостереження. Спостерігачам вказують: -сектор (полосу) спостереження; -орієнтири, їх умовні найменування; -ділянки та об’єкти, які вимагають особливої уваги. Отримавши задачу, спостерігач детально вивчає місцевість у вказаному секторі. Після уяснення відмінних ознак та взаємного положення орієнтирів і характерних місцевих предметів, він визначає за допомогою оптичного приладу і на око відстань до них і, якщо дозволяє обстановка, складає схему орієнтирів, якою користується в подальшому при вказуванні місцеположення виявлених об’єктів і напрямків на них відносно орієнтирів. На схемі він відмічає зони спостереження: -ближню- до 500м; середню – до 1000м; і дальню. Межі зон намічаються на місцевості по орієнтирам і місцавим предметам. На НП результати розвідки наносять на карту або на схему місцевості. Вказує, що спочатку місцевість оглядається і виявляються на ній об’єкти спостереження неозброєним оком, а коли об’єкт (ціль) чи його (її) ознаки будуть виявлені, вивчають його за допомогою оптичного приладу. Виявивши ціль, спостерігач визначає її положення відносно найближчого до неї орієнтиру і, не перестаючи здійснювати спостереження, доповідає про неї командиру (ст. спостерігачу). НП наносять цілі на карту обо на схему місцевості. При зміні спостерігачів той із них, що змінюється показує новому виявлені цілі (об’єкти, підозрілі місця) і передає йому карту (схему). Після роз’яснень за допомогою 1-2-х навчаємих відпрацьовує : -постановку задачі спостерігачу; -підготовку спостерігача до ведення розвідки; -ведення розвідки спостерігачем; -доповідь спостерігача про результати розвідки; -нанесення результатів спостереження на карту. -зміну спостерігачів. Слухають доповідь, знайомляться із варіантом постановки задачі командором підрозділу, схемою орієнтирів та варіантом доповіді спостерігача командиру підрозділу про результати розвідки. . . Отримують задачу на ведення розвідки; -готують схему орієнтирів, наносять орієнтири та місцеві предмети; -ведуть розвідку у визначеному секторі; -доповідають про результати розвідки; -наносять результати розвідки на схему орієнтирів; -відпрацьовують зміну спостерігачів
  • 3. 111. Заключна частина (5 хв). 1.Закріплення вивченого матеріалу (3 хв): - виявити ціль на місцевості (вказати появу цілі) та доповісти про неї командиру; - доповісти вимоги, які пред’являються до вибору місця спостереження. . 2.Підбиття підсумків заняття (1 хв). 3.Завдання додому (1 хв): - вивчити матеріал в підр. “Допризовна підготовка. на стор. 176-179 Мал. 1. Спостереження з положення лежачи: а — під деревом, б — під скиртою Мал. 2. Чи правильно обрав місце спостерігач?