O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Zaujměte ve vteřině!
Pracovní inzerát jako billboard u silnice
Veronika Hlaváčová
HR manager, Slevomat.cz
Tato prezentace ...
HR manager
veronika.hlavacova@slevomat.cz
Neonová HR
Twitter @NeonovaHR
Od roku 2011 působím ve společnosti Slevomat.cz ja...
Spousta firem se ocitá v situaci, kdy nemůže najít správné lidi na otevřené pozice.
Já si troufám tvrdit, že personalisté ...
Obrázek: http://www.landlearn.net.au/newsletter/2008term3/page3.htm
Lidi jsou jako zvířátka.
Ukážeme si, JAK a KDE prezent...
Obrázek: http://www.bestcoloringpagesforkids.com/rabbit-coloring-pages.html
Přirozenou cestou je vytvořit lákadlo. Lákadlo...
Obrázek: http://coloringpages4kids.net/technology/computers/computers-coloring-pages
V další fázi musím tedy přemýšlet i n...
#vetrovkanaslidu
Takovým příkladem je na první pohled nesmyslná akce jako spuštění PPC kampaně
na pozici PPCčkaře. Kolik k...
Tweet z konference pro PHP vývojáře Devel.cz.
Oblékla jsem náš IT tým do hirovacích triček a programátorským vtipem o tom
...
Inzerát nemusí být vždy jen v textové formě. Video má daleko vyšší počet shlédnutí a
virálnější potenciál. Video si spusťe...
Ukázky dalších cílených postů (jsou všechny z twitteru, protože tam je to dohledatelné, ale
dávejte všude tam, kde si mysl...
Obrázek: http://www.landlearn.net.au/newsletter/2008term3/page3.htm
Na závěr trochu čísel a statistik:
KPI je obsadit pozi...
E-mail
veronikahlavac@gmail.com
veronika@slevomat.cz
Twitter
@Sput_Nika
@NeonovaHR
Odkazy
Facebook.com/neonovaHR
Linkedin....
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Zaujměte ve vteřině! Pracovní inzerát jako billboard u silnice (konference Content First, 10.6.2015, Praha)

20.778 visualizações

Publicada em

Spousta firem se ocitá v situaci, kdy nemůže najít správné lidi na otevřené pozice. Mnohdy je to způsobeno tím, že jejich inzeráty svým obsahem a sdělením ony správné kandidáty vůbec nezasáhnou. Jak otextovat a prezentovat pracovní nabídky, aby se na ně hlásili správní lidé? To si ukážeme na příkladu Slevomatu.

Publicada em: Recrutamento e RH
 • Seja o primeiro a comentar

Zaujměte ve vteřině! Pracovní inzerát jako billboard u silnice (konference Content First, 10.6.2015, Praha)

 1. 1. Zaujměte ve vteřině! Pracovní inzerát jako billboard u silnice Veronika Hlaváčová HR manager, Slevomat.cz Tato prezentace obsahuje titulky i pro ty, kteří nebyli na konferenci Content First 10.6.2015 Praha http://www.tuesday.cz/akce/content-first-2015/
 2. 2. HR manager veronika.hlavacova@slevomat.cz Neonová HR Twitter @NeonovaHR Od roku 2011 působím ve společnosti Slevomat.cz jako šéfka HR. Vyznačujeme se tím, že veškeré lidi si hledáme vlastními silami pomocí kombinace HR marketingu a headhuntingu, využíváme sociálních sítí a selského rozumu. Nespolupracujeme s žádnými pracovními agenturami nebo headhuntery, vše si zabezpečujeme svépomocí. Používáme přístupy, které oproti těm tradičním reflektují potřeby generace Y a internetového prostředí. Tento přístup je běžný v zahraničí, ale v Česku zatím jen ojedinělý, proto jsem si založila blog Neonová HR http://neonovahr.tumblr.com/, kde o tom píšu.
 3. 3. Spousta firem se ocitá v situaci, kdy nemůže najít správné lidi na otevřené pozice. Já si troufám tvrdit, že personalisté nemají pravdu, že lidi JSOU, akorát že se k nim personalisti neumí dostat a zaujmout je.
 4. 4. Obrázek: http://www.landlearn.net.au/newsletter/2008term3/page3.htm Lidi jsou jako zvířátka. Ukážeme si, JAK a KDE prezentovat pracovní nabídky, aby se na ně hlásili správní lidé. Předvedeme si to na konkrétních příkladech HR marketingových aktivit Slevomatu, které nás k lidem dovedou přirozenou cestou.
 5. 5. Obrázek: http://www.bestcoloringpagesforkids.com/rabbit-coloring-pages.html Přirozenou cestou je vytvořit lákadlo. Lákadlo ve formě inzerátu nebo postu na soc. sítích musí cílit na ideálního kandidáta, tím se odlišíte od ostatních (nudných obecných inzerátů typu Požadujeme Nabízíme). Přidejte do inzerátu úvodní text, ve kterém např. PPC čkařovi řekněte, na čem konkrétně bude pracovat, čím jste zajímaví pro lidi z agentury, proč by lidi z jiné firmy měli chtít jít k vám, kvůli čemu by se freelanceři vzdali freelance. V inzerátu nebo postech mluvte jazykem a stylem, se kterým se váš ideální kandidát identifikuje, na co slyší a reaguje. Jak to dělám já: sestavím zadání na základě analýzy ideálního kandidáta, přidám hlavní lákadla a klíčová slova, která mají v inzerátu zaznít a předám copywriterovi, který do stylu textu vtiskne hlavní rysy naší firemní kultury (což je hodně důležité, inzerátem prodáváte i firemní kulturu). Vrátím se k názvu přednášky: Zaujměte ve vteřině, pracovní inzerát jako billboard u silnice. Ale co když váš ideální profil nejezdí autem po silnici s billboardem, ale vysedává věčně u počítače? Pak je vám billboard na nic.
 6. 6. Obrázek: http://coloringpages4kids.net/technology/computers/computers-coloring-pages V další fázi musím tedy přemýšlet i nad tím, kam to lákadlo vystavím, kde toho ideálního kandidáta zastihnu v offlinu i v onlinu. Zvažte pracovní skupiny na sociálních sítích, speciální soc. sítě, oborově zaměřené portály, konference a jejich afterparty, networkingy. Klasickým vyvěšením inzerce na pracovní portál oslovíte jen 20% lidí, protože právě tolik je aktivně hledajících, zbytek hledá pasivně (nemusí měnit práci za každou cenu, nechodí se dívat na pracovní portály na inzeráty, ale dobré nabídce se nebrání). Pro těch pasivně hledajících 70% dělám HR marketing, protože zvýším šanci, že se o novém místě doví i „nehledající“ lidi. Můj tip: PHP programátora nebo PPC nedávejte na jobsy, ale radši si o pozici tweetněte nebo hledejte na konferencích nebo ve FB skupině Práce v online marketingu nebo diskuzních fórech. Následovat bude pár konkrétních hiringových a HR marketingových aktivit Slevomatu.
 7. 7. #vetrovkanaslidu Takovým příkladem je na první pohled nesmyslná akce jako spuštění PPC kampaně na pozici PPCčkaře. Kolik konverzí může taková kampaň mít? Odpověď je nejspíš žádné. ALE! Co když si toho všimne Větrovka a tweetne si o tom? Rázem o naší otevřené pozici ví celý internet.
 8. 8. Tweet z konference pro PHP vývojáře Devel.cz. Oblékla jsem náš IT tým do hirovacích triček a programátorským vtipem o tom tweetovala. Sama jsem si tričko na sebe nevzala, ale dostala jsem ho na profilovku foursquare venue, aby každý, kdo se na konferenci checknul, viděl moje tričko a sdělení, že hledáme PHP vývojáře. Výsledky akce prozradím v závěru prezentace.
 9. 9. Inzerát nemusí být vždy jen v textové formě. Video má daleko vyšší počet shlédnutí a virálnější potenciál. Video si spusťe zde: https://goo.gl/sX3C5F
 10. 10. Ukázky dalších cílených postů (jsou všechny z twitteru, protože tam je to dohledatelné, ale dávejte všude tam, kde si myslíte, že se pohybuje váš ideální kandidát) Všimněte si retweetů a favouritů – stačí, aby se vám na cílené inzeráty nebo posty přihlásilo jen několik vysoce relevantních kandidátů, nemusíte se pak přebírat miliony nevyhovujících CV a odpovídat na všechny. Cílením si zároveň šetříte čas a energii.
 11. 11. Obrázek: http://www.landlearn.net.au/newsletter/2008term3/page3.htm Na závěr trochu čísel a statistik: KPI je obsadit pozici do 2 měsíců, v 99% se to podaří do 3 týdnů. Míváme současně otevřeno průměrně 10 pozic, teď je jich tam 23. Na některé pozice si lidi sami headhuntujeme, zhruba na 1 nástup musíme oslovit 150 lidí (bez podpůrných HR marketingových aktivit) nebo cca 50 (s podpůrnými HR aktivitami) – proto se HR marketing dělá. Celkové náklady na nábor jsou minimální. Krásné výsledky měla HR mark. akce z vývoj konference – týden po akci se přihlásilo tolik vysoce relevantních kandidátů, kolik se jich jinak přihlásí za celý rok. Na blogu Neonová HR najdete podrobnou Case Study z této akce http://neonovahr.tumblr.com/post/92518744958/jak-rozhoupat-php-vyvojare-aby-se-sami- prihlasili a další užitečné tipy.
 12. 12. E-mail veronikahlavac@gmail.com veronika@slevomat.cz Twitter @Sput_Nika @NeonovaHR Odkazy Facebook.com/neonovaHR Linkedin.com/in/veronikahlavacova Ráda v této oblasti pomohu startupům, začínajícím firmám či firmám bez vlastního HR oddělení v podobě konzultací. Těším se.

×