SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 11
Baixar para ler offline
TAKMIČARSKI MIKROCIKLUS
Takmičarski mikrociklus FK “Debrecin” pred poslednje dve utakmice u prvenstvu, druga nedelja
6 : 6 + golmani
Teren 50 x 40m, Trajanje – 3 x 10 minuta, Intenzitet – 70 – 80%, Pauza – 3 minuta, Sva pravila igre
Završni deo treninga
Istezanje – 5 minuta
II dan
Taktički trening niskog intenziteta, ekstenzivni trajni trening
Početak – 18h, Trajanje treninga: 75 – 80 minuta
Zagrevanje
Trčanje u krug sa vežbama u pokretu, ubrzanje (sa vođenjem lopte) – 10 minuta, Koordinacija (merdevine) – 5
minuta, TE – rad u paru – 5 minuta, Pauza – 4 minuta
Uvodni deo
TA – korekcije, ispravljanje grešaka sa utakmice – ponavljanje akcija iz kojih su stvarane šanse na
utakmici, Intenzitet – 60%, Trajanje – 20 minuta
Igra 10 : 10, Između dva šesnaesteraca, Dva dodira, Intenzitet 60 – 70%, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta
- Izdržljivost u snazi (trbuh – leđa, po 6 vežbi, 30 ponavljanja) – 5 minuta, Istezanje – 5 minuta
III dan
Početak 10h, Trajanje treninga 50 minuta
Startna brzina + eksplozivna snaga horizontalnog i vertikalnog tipa
Zagrevanje:
Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Ševa 4 : 2, Vežbe Koordinacija, Ubrzanja, Trajanje – 20’
Poligon, Tri stanice, Na svakoj stanici 4 ponavljanja, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta
Kolone – centaršut – šut, Trajanje – 10 minuta, Tehnički zadaci
POPODNEVNI TRENING
Početak 18h, Trajanje 65 minuta
TE – TA, intenzivni trajni trening
Zagrevanje
Individualno sa loptom – žongliranje, Ševa 3 : 1, Rad u paru (pas u pokretu), Trajanje – 15 minuta, Pauza – 3
minuta
Uvodni deo
8 : 6 – napad protiv odbrane, Na pola terena, aktivna igra, zadatak napada da postigne gol a odbrana da iznese
loptu preko centra. Napad dva dodira, odbrana slobodna igra, Intenzitet – 70 – 80%, Trajanje – 20 minuta
Igrači trče oko čunjeva za 30 sekundi, Deonica 150m, Poslednju deonicu u iznosu od 75 m trče za 30 sekundi,
Trajanje – 14 minuta
IV dan
Brzina ubrzanja + moć oporavljanja (intenzivni intervalni trening)
Početak 10h, Trajanje 60 – 65 minuta
Zagrevanje
Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Trajanje – 7 – 8 minuta, Pauza – 3 minuta, Pas – igra – 2 x 3
minuta, Istezanje – 4 minuta
I grupa: igra 1 : 1 na pola terena, Trajanje – 20 minuta (4 – 3 – 4 -3 – 4), Pauza – 5 minuta
II grupa: igra 3 : 2, Napad 3 : 2, Odbrani po završenoj akciji ili oduzetoj lopti ulazi treći igrač i treba da postignu
gol na jedan od 2 mala gola a napad da se odbrani, Po završetku akcije menjaju se igrači, Trajanje – 3 x 4
minuta, Intenzitet – 100%, Pauza između 3 minuta, Po isteku vremena grupe se menjaju
V dan
startna brzina + tehnika (šuterski trening
Početak 10h, Trajanje 55 – 60 minuta
Zagrevanje
Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Koordinacija, TE u paru, duž – pas, Trajanje – 20 minuta
Zagrevanje
Trčanje u krug, vežbe u pokretu, TE – rad u paru, Koordinacija, Startna brzina, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 3

TECHNICAL - TACTICAL FOOTBALL PERIODIZATION
TECHNICAL - TACTICAL FOOTBALL PERIODIZATIONTECHNICAL - TACTICAL FOOTBALL PERIODIZATION
TECHNICAL - TACTICAL FOOTBALL PERIODIZATIONRaúl Oliveira

US Youth Soccer Practice Activities (U10)
US Youth Soccer Practice Activities (U10)US Youth Soccer Practice Activities (U10)
US Youth Soccer Practice Activities (U10)Matthew Pearson

SFA Elite Youth Licence Pre Season Programme Max Rogers
SFA Elite Youth Licence Pre Season Programme Max RogersSFA Elite Youth Licence Pre Season Programme Max Rogers
SFA Elite Youth Licence Pre Season Programme Max RogersMax Rogers

SFA Elite Youth A Licence Match Analysis Max Rogers
SFA Elite Youth A Licence Match Analysis Max RogersSFA Elite Youth A Licence Match Analysis Max Rogers
SFA Elite Youth A Licence Match Analysis Max RogersMax Rogers

Ajax Training Sessions
Ajax Training SessionsAjax Training Sessions
Ajax Training SessionsRenato Moreira

58910544 20-sesiones-de-entrenamiento-ciudad-de-murcia
58910544 20-sesiones-de-entrenamiento-ciudad-de-murcia58910544 20-sesiones-de-entrenamiento-ciudad-de-murcia
58910544 20-sesiones-de-entrenamiento-ciudad-de-murciaNicolas Rosario

Periodizacao tactica um modelo de treino jose gu ilherme oliveira
Periodizacao tactica um modelo de treino   jose gu ilherme oliveiraPeriodizacao tactica um modelo de treino   jose gu ilherme oliveira
Periodizacao tactica um modelo de treino jose gu ilherme oliveiraBruno Comelli

"Conditioning Aspects in Developing a Style of Play"
"Conditioning Aspects in Developing a Style of Play""Conditioning Aspects in Developing a Style of Play"
"Conditioning Aspects in Developing a Style of Play"Fundação Real Madrid

Soccer Scouting Report New York City FC
Soccer Scouting Report New York City FCSoccer Scouting Report New York City FC
Soccer Scouting Report New York City FCJose Silva Caparros

Neil winskill tactical analysis; 1-4-4-2 diamond new
Neil winskill   tactical analysis; 1-4-4-2 diamond newNeil winskill   tactical analysis; 1-4-4-2 diamond new

Holland tourjournaldutchtouchcoaches2012
Holland tourjournaldutchtouchcoaches2012Holland tourjournaldutchtouchcoaches2012

Uloga i znacaj taktickog plana igre ekipe u savremenom fudbalu
Uloga i znacaj taktickog plana igre ekipe u savremenom fudbaluUloga i znacaj taktickog plana igre ekipe u savremenom fudbalu

Takmicarski mikrociklus debrecin

• 1. TAKMIČARSKI MIKROCIKLUS Takmičarski mikrociklus FK “Debrecin” pred poslednje dve utakmice u prvenstvu, druga nedelja I dan Početak – 10h, Trajanje treninga: 75 minuta Zagrevanje Vežbe u pokretu, dinamičko zagrevanje + ubrzanje + TE , Trajanje – 15 minuta Glavni deo treninga 5 : 5 + 2 džokera, sa 4 mala gola Teren 40 x 35m, Intenzitet – 70%, Trajanje – 15 minuta, Pauza – 4minuta 6 : 6 + golmani Teren 50 x 40m, Trajanje – 3 x 10 minuta, Intenzitet – 70 – 80%, Pauza – 3 minuta, Sva pravila igre
  • 2. Završni deo treninga Istezanje – 5 minuta II dan Taktički trening niskog intenziteta, ekstenzivni trajni trening Početak – 18h, Trajanje treninga: 75 – 80 minuta Zagrevanje Trčanje u krug sa vežbama u pokretu, ubrzanje (sa vođenjem lopte) – 10 minuta, Koordinacija (merdevine) – 5 minuta, TE – rad u paru – 5 minuta, Pauza – 4 minuta Uvodni deo TA – korekcije, ispravljanje grešaka sa utakmice – ponavljanje akcija iz kojih su stvarane šanse na utakmici, Intenzitet – 60%, Trajanje – 20 minuta
  • 3. Glavni deo treninga Igra 10 : 10, Između dva šesnaesteraca, Dva dodira, Intenzitet 60 – 70%, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta Završni deo treninga - Izdržljivost u snazi (trbuh – leđa, po 6 vežbi, 30 ponavljanja) – 5 minuta, Istezanje – 5 minuta III dan Početak 10h, Trajanje treninga 50 minuta Startna brzina + eksplozivna snaga horizontalnog i vertikalnog tipa Zagrevanje: Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Ševa 4 : 2, Vežbe Koordinacija, Ubrzanja, Trajanje – 20’
  • 4. Glavni deo treninga Poligon, Tri stanice, Na svakoj stanici 4 ponavljanja, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta Kolone – centaršut – šut, Trajanje – 10 minuta, Tehnički zadaci
  • 5. Završni deo treninga Istezanje – 5 minuta POPODNEVNI TRENING Početak 18h, Trajanje 65 minuta TE – TA, intenzivni trajni trening Zagrevanje Individualno sa loptom – žongliranje, Ševa 3 : 1, Rad u paru (pas u pokretu), Trajanje – 15 minuta, Pauza – 3 minuta Uvodni deo 8 : 6 – napad protiv odbrane, Na pola terena, aktivna igra, zadatak napada da postigne gol a odbrana da iznese loptu preko centra. Napad dva dodira, odbrana slobodna igra, Intenzitet – 70 – 80%, Trajanje – 20 minuta
  • 6. Glavni deo treninga Igrači trče oko čunjeva za 30 sekundi, Deonica 150m, Poslednju deonicu u iznosu od 75 m trče za 30 sekundi, Trajanje – 14 minuta Završni deo treninga Istezanje – 5 minuta IV dan Brzina ubrzanja + moć oporavljanja (intenzivni intervalni trening) Početak 10h, Trajanje 60 – 65 minuta Zagrevanje Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Trajanje – 7 – 8 minuta, Pauza – 3 minuta, Pas – igra – 2 x 3 minuta, Istezanje – 4 minuta
  • 7. Glavni deo treninga I grupa: igra 1 : 1 na pola terena, Trajanje – 20 minuta (4 – 3 – 4 -3 – 4), Pauza – 5 minuta II grupa: igra 3 : 2, Napad 3 : 2, Odbrani po završenoj akciji ili oduzetoj lopti ulazi treći igrač i treba da postignu gol na jedan od 2 mala gola a napad da se odbrani, Po završetku akcije menjaju se igrači, Trajanje – 3 x 4 minuta, Intenzitet – 100%, Pauza između 3 minuta, Po isteku vremena grupe se menjaju
  • 8. Završni deo treninga Istezanje – 5 minuta V dan startna brzina + tehnika (šuterski trening Početak 10h, Trajanje 55 – 60 minuta Zagrevanje Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Koordinacija, TE u paru, duž – pas, Trajanje – 20 minuta
  • 9. Uvodni deo Brzina, kolone – pas – sprint, Trajanje – 2 x 2 minuta, Pauza – 2 minuta Glavni deo treninga Šuterski trening, Pas – dupla – šut, Trajanje – 10 minuta, Pauza – 3 minuta Rad u paru, povratna lopta – šut, Trajanje – 10 minuta, Pauza – 3 minuta
  • 10. Završni deo treninga Istezanje – 5 minuta VI dan Brzinski nadražaj (nadražajni trening) + taktika – prekidi Početak 18h, Trajanje 60 – 65 minuta Zagrevanje Trčanje u krug, vežbe u pokretu, TE – rad u paru, Koordinacija, Startna brzina, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 3 minuta Glavni deo treninga Završnica, Trajanje – 15 minuta, Pauza – 3 minuta, Prekidi u napadu, Korner sa direktnim centaršutem pred gol Korner sa povratnom loptom za šut, Trajanje – 10 minuta, Pauza – 3 minuta
  • 11. Završni deo treninga Vežbe snage – trbuh, leđa – 5 x 6 – 5 minuta, Istezanje – 5 minuta