O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Молодь на ринк(г)у праці 2020

345 visualizações

Publicada em

Хто конкуруватиме за робочі місця з українськими випускниками 2020 року?

Publicada em: Carreiras
  • Seja o primeiro a comentar

Молодь на ринк(г)у праці 2020

  1. 1. Максим Коляда, співзасновник центру освітніх інновацій „Proventus” Вступна кампанія у розпалі. Тисячі молодих людей, сповнені хвилювань, надій та мрій, розносять свої документи по ВУЗам. Вони ще слабко усвідомлюють, що на них чекає в стінах вишу, і майже не уявляють, з чим їм доведеться мати справу опісля. А опісля, на них чекатиме недоброзичливий до молоді ринок праці 2020 року. Вже впродовж кількох останніх років Міжнародна організація праці говорить про „епідемію” молодіжного безробіття. Але якщо починалась ця тенденція з економічної кризи 2007-08 рр., то надалі її основними драйверами являються кілька глобальних трендів, які безпосередньо не повязані з показниками ВВП країни. З чим доведеться зіштовхнутись сьогоднішнім першокурсникам вийшовши з ВУЗу? З ким доведеться конкурувати випускникам за робочі місця у 2020 році?
  2. 2. Стара гвардія” Тривалість життя, а з нею і тривалість економічної активності населення, зростають. З точки зору загального суспільного блага – це позитив. Але, з іншого боку, це означає, що робочі місця, які мали б звільнятися у зв’язку із виходом на заслужений відпочинок, будуть зайняті: „Ми ще повні сил та енергії, а головне у нас колосальний досвід”. Активність і досвід старшого покоління: перший виклик для молоді на ринку праці 2020. „Армія машин” Технічний прогрес, а разом з ним і невпинна автоматизація, продовжують набирати оберти. Колосальний об’єм робіт, які сьогодні ще виконують люди, у 2020 році вже будуть виконувати машини. Роботи продуктивніші (швидші, точніші) за людей, а головне – їм не потрібна зарплата. Економічна вигідність машин: другий виклик для молоді на ринку праці 2020.
  3. 3. „Іноземний легіон” Економіка та ринок праці стають глобальнішими з кожним днем. Організацію все менше визначає фізичний простір (офісна будівля), а все більше віртуальний (он-лайн платформи). Працівники однієї фірми можуть знаходитись на різних континентах. Це означає, що у 2020 році на ряд вакансій у львівській компанії будуть претендувати не лише фахівці зі Львова, України чи Європи. Збільшення конкуренції за вільні вакансії за рахунок припливу фахівців з інших регіонів України та світу: третій виклик для випускників 2020 року. Усвідомлюючи виклики, з якими доведеться зіштовхнутись нашому юнацтву, необхідно задатись питанням: як підготувати сьогоднішнього першокурсника до реалій ринку праці 2020 року? Саме це питання мало б лягати в основу розробки навчальних програм та освітньої політики. Проте, в більшості випадків, заклади формальної освіти зосереджені на сценаріях сьогоднішнього виживання, а не на професійних перспективах їхніх випускників 2020р. Тому тягар тренувань та підготовки себе до виходу на „ринг праці 2020” лагає на плечі студента. Як готувати себе, щоби по закінченню навчання виявитись конкурентним на глобальному ринку праці та мати ряд переваг перед досвіченими фахівцями та розумними машинами? Про це у нашому наступному матеріалі...

×