O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Přemluv bábu

1.574 visualizações

Publicada em

Publicada em: Notícias e política
  • Entre para ver os comentários

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Přemluv bábu

  1. 1. 5x Louskáček, 5x Web Top 100, 4x Zlatý středník, Epica, EurobestPřemluv bábuCase study z ČR, 2010 Fakulta sociálních studií Marek Prchal Idea Maker mprchal@gmail.com
  2. 2. Mediální prostor v hodnotě 30 mil. Kč
  3. 3. Zaplavený celý .cz internet
  4. 4. Při práci na této kampani jsme museli čelit několika pirátským kopiím jak videa (umístěných na YouTube proto, aby měl vlastník účtu vyšší počet shlédnutí), tak Facebookových stránek a skupin. Vrcholem těchto aktivit byla webová stránka, na které si neznámý člověk autorizoval celou kampaň (uvedl své jméno a e-mail). S těmi, kteří představovali nebezpečí, jsme se spojili a získali je na naši stranu. Všichni jako své motivy uvedli pouze nezištnou snahu pomoci kampani. “Dělám to z lásky”.Kopie webová stránka
  5. 5. Dokud jsme s nimi nebyli domluveni, využili jsme silné zbraně originálního obsahu, který mohl mítlogicky jen vlastník pravé stránky - fotky z natáčení, rozhovor pro MF Dnes den předem, pozdrav odMiloše Formana.
  6. 6. Kampaň Přemluv bábu byla nejúspěšnějším virálním videem v roce 2010.Ovlivnila větší zapojení prvovoličů a výsledek voleb ve prospěch pravicových stran.Vytvořili jsme virální spot. Ten jsme šířili v online a offline médiích a po dobu jednoho měsíce udržovalikomunikaci na naší Facebook stránce.Během prvních dnů šíření videa se objevily parodie jak od českých tvůrců (Noisebrothers, Stranazelených), tak např. ze Slovenska.Video má více než jeden milión shlédnutí (700 tis. YouTube, dále iDnes apod.)Získali jsme s nulovými náklady (pouze natočení spotu, čas lidí z týmu) mediální prostor v hodnotě vícenež 30 mil. Kč.Titulní strany deníků, týdeníků, přítomnost v TV, reakce v online i offline prostředí, 30 000 fans naFacebooku. Reflex, Respekt, Právo, MF Dnes, Lidové noviny, tisíce zmínek a reakcí, ČT1, ČT2, ČT24,Haló noviny a stovky dalších.O akci informoval i New York Times a další zahraniční média.

×