O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
(«Образотворче мистецтво», 5-й клас)
ОрнаментОрнамент —— це композиція, побудована наце композиція, побудована на
ритмічному чергуванні елементів.ритмічному че...
Походження орнаменту
• Орнамент відображає художній стиль епохи
— певний час, певну країну (Давній Єгипет,
Рим, Середньові...
ГеометричнийГеометричний орнамент цікавий послідовним
чергуванням елементів і їхніх колірних
сполучень. Його основу утворю...
РослиннийРослинний орнамент складається зі
стилізованих квітів, листя, гілок,
плодів тощо.
Зооморфний,Зооморфний, або тваринний,тваринний, орнамент
складений як із реалістичних, так і більш
умовних, стилізованих з...
Антропоморфний орнамент
складають переважно зі спрощених
фігурок людей.
• Хустка як невід’ємний елемент одягуХустка як невід’ємний елемент одягу
підкреслює його буденність чи святковість,підкрес...
Дівчатам належиться ходити з відкритоюДівчатам належиться ходити з відкритою
головою, але це не завжди можливо. Стужаголов...
Зимою ж дівчата закутуються, як молодиці. УЗимою ж дівчата закутуються, як молодиці. У
протилежність до дівчат жінки в Укр...
• Крім побутового, хустка в Україні маєКрім побутового, хустка в Україні має
ще й обрядове значення.ще й обрядове значення...
Кольори хусток, як і орнаменти,Кольори хусток, як і орнаменти,
відображу­вали світогляд народу,відображу­вали світогляд на...
Орнамент на хустках був здебільшого гео­Орнамент на хустках був здебільшого гео­
метричним.метричним.
Для геометричних ком...
ПІДГОТОВКА ДО ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИПІДГОТОВКА ДО ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
• Ви ознайомилися з різними вида­миВи ознайомилися з різним...
презентация хустка
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

презентация хустка

мистецво

 • Seja o primeiro a comentar

презентация хустка

 1. 1. («Образотворче мистецтво», 5-й клас)
 2. 2. ОрнаментОрнамент —— це композиція, побудована наце композиція, побудована на ритмічному чергуванні елементів.ритмічному чергуванні елементів. Існують види орнаментів за мотивами:Існують види орнаментів за мотивами: геометричні, рослинні, зооморфні, антропо­геометричні, рослинні, зооморфні, антропо­ морфні.)морфні.) РапортРапорт ((rapportrapport (фр.)(фр.) — найменший за— найменший за розміром, повторюваний у незмінномурозміром, повторюваний у незмінному вигляді фрагмент орнаменту.вигляді фрагмент орнаменту.
 3. 3. Походження орнаменту • Орнамент відображає художній стиль епохи — певний час, певну країну (Давній Єгипет, Рим, Середньовіччя, Відродження, готика, бароко, модерн тощо).
 4. 4. ГеометричнийГеометричний орнамент цікавий послідовним чергуванням елементів і їхніх колірних сполучень. Його основу утворюють квадрат і ромб, хвилясті лінії тощо. Геометричний орнамент частіше зустрічається у формі нескінченної смужки — символу життя та часу.
 5. 5. РослиннийРослинний орнамент складається зі стилізованих квітів, листя, гілок, плодів тощо.
 6. 6. Зооморфний,Зооморфний, або тваринний,тваринний, орнамент складений як із реалістичних, так і більш умовних, стилізованих зображень птахів, звірів, риб і комах.
 7. 7. Антропоморфний орнамент складають переважно зі спрощених фігурок людей.
 8. 8. • Хустка як невід’ємний елемент одягуХустка як невід’ємний елемент одягу підкреслює його буденність чи святковість,підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальнийінформує про родинний, матеріальний статус жінки, нагадує її обов’язки.статус жінки, нагадує її обов’язки. • В Україні хустка має побутове й обрядовеВ Україні хустка має побутове й обрядове значення.значення.
 9. 9. Дівчатам належиться ходити з відкритоюДівчатам належиться ходити з відкритою головою, але це не завжди можливо. Стужаголовою, але це не завжди можливо. Стужа взимку та спека влітку змушують їхвзимку та спека влітку змушують їх покривати голову хусткою. Для цьогопокривати голову хусткою. Для цього складають хустку навкіс трикутником іскладають хустку навкіс трикутником і обмотують її навколо голови, а тімяобмотують її навколо голови, а тімя залишають відкритим, щоб волосся булозалишають відкритим, щоб волосся було видко.видко.
 10. 10. Зимою ж дівчата закутуються, як молодиці. УЗимою ж дівчата закутуються, як молодиці. У протилежність до дівчат жінки в Україніпротилежність до дівчат жінки в Україні ходили завше з покритою головою. Находили завше з покритою головою. На другий день після весілля жінці покривалидругий день після весілля жінці покривали голову хусткою і вже після цього «ходитиголову хусткою і вже після цього «ходити простоволосою» вважалосьпростоволосою» вважалось непристойністю.непристойністю.
 11. 11. • Крім побутового, хустка в Україні маєКрім побутового, хустка в Україні має ще й обрядове значення.ще й обрядове значення. • В часи козаччини був добрий звичай уВ часи козаччини був добрий звичай у дівчат: коли козаки вирушали в похід,дівчат: коли козаки вирушали в похід, то кожна дівчина своєму нареченомуто кожна дівчина своєму нареченому дарувала вишиту хустину, як символдарувала вишиту хустину, як символ вірності в коханні.вірності в коханні.
 12. 12. Кольори хусток, як і орнаменти,Кольори хусток, як і орнаменти, відображу­вали світогляд народу,відображу­вали світогляд народу, підкреслювали буденність абопідкреслювали буденність або святковість. Колір гармоніював ізсвятковість. Колір гармоніював із природою, відбивав усталені уявлення:природою, відбивав усталені уявлення: білий світ, червоне сонце, чорна ніч.білий світ, червоне сонце, чорна ніч.
 13. 13. Орнамент на хустках був здебільшого гео­Орнамент на хустках був здебільшого гео­ метричним.метричним. Для геометричних композицій були характернимиДля геометричних композицій були характерними візерунки з елементами трикутників,візерунки з елементами трикутників, прямокутників і ромбів. У XVIII ст. у моду ввійшовпрямокутників і ромбів. У XVIII ст. у моду ввійшов рослинний орнамент: стилізовані квіти мальви,рослинний орнамент: стилізовані квіти мальви, барвінку, васильків, гвоздики. Дуже рідко на старихбарвінку, васильків, гвоздики. Дуже рідко на старих українських хустках можна було побачитиукраїнських хустках можна було побачити зображення птахів: півників, зозуль чи голубів.зображення птахів: півників, зозуль чи голубів.
 14. 14. ПІДГОТОВКА ДО ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИПІДГОТОВКА ДО ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ • Ви ознайомилися з різними вида­миВи ознайомилися з різними вида­ми орнаментів, отже, можна братися доорнаментів, отже, можна братися до роботи. Ви створюватимете фрагментроботи. Ви створюватимете фрагмент хустки — оздоблення куточка хустки.хустки — оздоблення куточка хустки. • Спочатку слід розробити ескіз та виконатиСпочатку слід розробити ескіз та виконати ма­люнок, що прикрашатиме хустку дляма­люнок, що прикрашатиме хустку для мами. Придумайте візерунок для композиціїмами. Придумайте візерунок для композиції «Барвиста хустка для мами»«Барвиста хустка для мами» • На квадратному аркуші кольорового паперуНа квадратному аркуші кольорового паперу створіть ескіз розпису хустки, яку б вашастворіть ескіз розпису хустки, яку б ваша мама носила залюбки.мама носила залюбки.

  Seja o primeiro a comentar

  Entre para ver os comentários

 • ssuserdfd7cb

  Apr. 20, 2018

мистецво

Vistos

Vistos totais

1.858

No Slideshare

0

De incorporações

0

Número de incorporações

6

Ações

Baixados

26

Compartilhados

0

Comentários

0

Curtir

1

×