SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 4
Світлана Чичулін,
учитель вищої категорії
Туріянської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
Новомиргородського району,
Кіровоградської області
3 клас
Українська мова
Тема. Змінювання іменників за відмінками в однині та множині.
Мета.
Формувати в учнів предметні компетентності:
 навчальну - формувати вміння учнів змінювати іменники за відмінками в
однині та множині;
 розвивальну - розвивати увагу, вміння аналізувати, спостерігати,
узагальнювати, збагачувати словниковийзапас;
 виховну - виховувати культуру оформлення письмовихробіт; любов до
Батьківщини та природи.
Формувати в учнів ключові компетентності:
 вміння вчитися - організовуватисвоє робочемісце, орієнтуватися в часі
та берегти його, планувати свої дії, доводитироботудо кінця;
 загальнокультурну- дотримуватися норм мовленнєвої культури;
 здоров’язбережувальну - слухати пояснення вчителя, а в разі
необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування;
 соціальну - виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними
взаєминами з іншими.
Обладнання: картинки зі схематичними зображеннями, презентація,
краплинки, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Доброгодня!
Сьогодніу нас незвичайний урок,
Сьогодніми зробимо ще одинкрок
В країну чудову, в країнуказкову,
Що так нас чарує й збагачує мову…
- Подаруйте свій настрій на початку уроку однокласникам, а тепер ще й
нашим гостям.
Вліво, вправо поверніться,
Туди-сюдиусміхніться.
- Діти, а як ви думаєте, чи завітали до нас королеваТиша і фея Увага?
Тож девіз тепер згадаймо і урокнаш починаймо.
Міркуємо– швидко!
Відповідаємо– правильно!
Пишемо – красиво!
Працюємо– дружно!
ІІ. Повідомленняпланууроку.
(На дошці картинки зі схематичними зображеннями. Учитель оголошує
план уроку, показуючина відповідну картинку).
- привітання;
А…Я - повторення вивченого;
? - роботанад узагальненням знань;
- роботаза підручником
- фізкультхвилинка
- корисніпоради
- граючись навчаємось
- працюємо вдома
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання. Розумова гімнастика.
- Над якою темою ми працювали на попередньомууроці?
- Назвіть відмінки іменників та питання.
- Які відмінки іменників відсутні у тексті? (Знахідний, кличний)
2. Робота в парах(на картках).
- Запишіть, розкриваючидужки.
Художник чудові (картина)_________малює,
в (музей)________милуюсь (пейзажі)_________я,
там рідна природа, річки і долини,
лани золоті, Україна моя!
- Щоб бути гідними синами і донькаминашої Вітчизни, щоб показати
всім присутнім , що ми її любимо і можемо прославити своїми
знаннями, потрібно на уроці працювати дружно, із задоволенням.
3. Каліграфічна хвилинка.
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Активним і уважним буду,
Про каліграфію не забуду.
- Запишіть каліграфічно: Н Р Д З О М К.
- Скільки букв записали?
- Це не просто букви. Ними починаються слова – назви відмінків.
- Дайте повну назву відмінка і питання, що до нього належить (усно).
4. Відмінювання іменників. Гра «Продовж ланцюжок».
- Провідміняйте іменники за таблицею.
1 варіант 2 варіант
сніг зима
- Назвіть в іменниках закінчення.
5. Фронтальне опитування.
- Скільки відмінків в українській мові?
- Як змінюються іменники?
- Для чого потрібно змінювати іменники?
ІV. Повідомленнятеми, мети уроку.
Сьогодніми вправлятимемось у відмінюванні іменників в однині і мно-
жині, повторимо назвивідмінків та запитання на які вонивідповідають,
доповнюватимемо речення потрібними іменниками у відповідному відмінку,
пригадаємо раніше вивчений матеріал про іменник.
Вправа «Очікування». На краплинах, вирізаних з паперу, учні пишуть свої
очікування від уроку, починаючифразою«Від сьогоднішнього урокуя
очікую…», проговорившинаписане, прикріплюють їх на дошку
«Очікування».
V. Узагальненняй систематизаціяотриманихзнань.
1. Списування з граматичнимзавданням (вправа 285, с. 119)
- Спишіть словосполучення, уписуючив дужках відповідні питання.
- Укажіть відмінок іменників.
2. Розвиток мовлення
- Складіть речення з іменником друг у кличному відмінку.
- Які розділовізнаки ставимо при звертаннях?
- Чи можна бути другом природі?
- Навіщо її берегти?
- Що ми вивчали про збереження природина уроках природознавства?
Фізкультхвилинка
На уроці всі стомились,
Адже добрепотрудились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, дваприсядьте
І за парти тихо сядьте.
3. Робота за вправою286 (с. 119).
- Прочитайте текст.
- Перекажіть текст, замінюючи виділені іменники словами: ньому, ним,
його.
- Для чого ми це робимо?(Щоб уникнути повторів.)
- Запишіть назви відмінків разом з питаннями.
- Випишіть виділені іменники до кожного відмінка.
- Укажіть число підкреслених іменників. Поставте до них питання.
4. Відмінювання іменників у множині (вправа 287, с. 120).
- Розгляньтетаблицю на с. 120.
- Як змінюється закінчення іменників кожного відмінка в множині?
5. «Корисні поради». Диктант зкоментуванням.
Тарас Григорович Шевченко, місто Харків, Кримськігори, Чорнеморе,
Вітчизна, собака Булька. (Взаємоперевірка робіт)
- Дайте пораду своємуоднокласниковіщодо написання цих слів.
6. Гра «Хто “зайвий”?»
- Вилучіть з кожного ряду«зайве» слово. Обґрунтуйтесвоюдумку.
Щастя, щасливчик, пощастило.
Музика, музичний, музикант.
Здоровий,поздоровлення, здоров’я.
Мова, розмова, розмовляти.
Казка, казковий, казкар.
7. Гра «Кращий мовознавець».
- Кожнесловосполучення замініть близьким за значенням іменником.
Сильний дощ — ...
дощ із блискавкою — ...
сильна метелиця — ...
буря на морі — ...
VІ. Підсумок уроку.
1. Гра «Лінгвістичний баскетбол».
 Карпати — власний іменник? (Так)
 Загальні іменники пишуться з великої літери? (Ні)
 Іменники відповідають на питання хто? що? (Так)
 Іменники, до яких можна додатислова мій, він — чоловічого роду?(Так)
 Назви вулиць, сіл, міст пишуться з маленької літери? (Ні)
 Іменники, що є назвами неістот, відповідають на питання що? (Так)
 Іменники зв’язуютьсяз іншими словами за допомогоюзакінчень? (Так)
- Спитати хочеться мені, навчились ви чогось чині? (На партах листочкиіз
записами. Учні доповнюють речення.)
Я знаю…
Я вмію…
Я ціную..
Я люблю…
Я бережу…
- Збіг урок, як короткамить, дуже швидко час біжить. Та попереду в нас
багато кроків, багато веселих, цікавих уроків.
VІІ. Домашнє завдання.
(Інструктаж щодо виконання)
І група. Виконати вправу 288, с. 120. Поділити слова на склади для переносу.
ІІ група. Виконати вправу 288, с. 120. Скласти речення з даними словами.

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мовофонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
suhodlg
 

Mais procurados (20)

Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична ...
Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична ...Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична ...
Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична ...
 
іменник (1 урок)
іменник (1 урок)іменник (1 урок)
іменник (1 урок)
 
Присудок
ПрисудокПрисудок
Присудок
 
Будова слова
Будова словаБудова слова
Будова слова
 
Омоніми
ОмонімиОмоніми
Омоніми
 
94
9494
94
 
відімінювання іменників іі відміни
відімінювання іменників іі відмінивідімінювання іменників іі відміни
відімінювання іменників іі відміни
 
приголосні тверді і м’які
приголосні тверді і м’якіприголосні тверді і м’які
приголосні тверді і м’які
 
словосполучення копия
словосполучення   копиясловосполучення   копия
словосполучення копия
 
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 класУкраїнська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
 
фонетика голосні та приголосні
фонетика голосні та приголосніфонетика голосні та приголосні
фонетика голосні та приголосні
 
4 правила вживання букви ь
4 правила вживання букви ь   4 правила вживання букви ь
4 правила вживання букви ь
 
словосполучення
словосполученнясловосполучення
словосполучення
 
Творчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класуТворчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класу
 
другорядні члени речення
другорядні члени реченнядругорядні члени речення
другорядні члени речення
 
Лексичне значення слова. Однозначні та багатозначні слова
Лексичне значення слова. Однозначні та багатозначні словаЛексичне значення слова. Однозначні та багатозначні слова
Лексичне значення слова. Однозначні та багатозначні слова
 
прикметник
прикметникприкметник
прикметник
 
фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мовофонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
фонетика ( від грецького Phonetikos – звуковий) — це розділ мово
 
апостроф
апострофапостроф
апостроф
 
3 правила вживання букви ь
3 правила вживання букви ь3 правила вживання букви ь
3 правила вживання букви ь
 

Semelhante a 3 клас укр.мова

Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Ugledar_UVK
 
Я роблю це так
Я роблю це такЯ роблю це так
Я роблю це так
Ksenia Shemet
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
innapol
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
Аня Иванова
 
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
Aira_Roo
 

Semelhante a 3 клас укр.мова (20)

117,23.pptx
117,23.pptx117,23.pptx
117,23.pptx
 
32
3232
32
 
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
 
Творчі завдання з української мови для учнів 3-4 класів
Творчі завдання з української мови для учнів 3-4 класівТворчі завдання з української мови для учнів 3-4 класів
Творчі завдання з української мови для учнів 3-4 класів
 
Zavdannya
Zavdannya Zavdannya
Zavdannya
 
Я роблю це так
Я роблю це такЯ роблю це так
Я роблю це так
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
 
68
6868
68
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
 
442,23.docx
442,23.docx442,23.docx
442,23.docx
 
117,23.doc
117,23.doc117,23.doc
117,23.doc
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
 
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavryshUkra'nska mova 3klas_gavrysh
Ukra'nska mova 3klas_gavrysh
 
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
3k ukr-mova-gavrish-mark-14rus
 
Підручник Українська мова 3 клас Гавриш Н.В., Маркотенко Т.С.
Підручник Українська мова 3 клас Гавриш Н.В., Маркотенко Т.С.Підручник Українська мова 3 клас Гавриш Н.В., Маркотенко Т.С.
Підручник Українська мова 3 клас Гавриш Н.В., Маркотенко Т.С.
 
3 um g_ru_2014
3 um g_ru_20143 um g_ru_2014
3 um g_ru_2014
 
3 um g_ru_2014
3 um g_ru_20143 um g_ru_2014
3 um g_ru_2014
 
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
3 укр яз_гавриш_маркотенко_2014_укр
 
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_20143 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
3 klas ukrajinska_mova_gavrish_2014
 

Mais de Elena Bosa

рідний край турія1
рідний  край турія1рідний  край турія1
рідний край турія1
Elena Bosa
 
презентация храмалюк
презентация храмалюкпрезентация храмалюк
презентация храмалюк
Elena Bosa
 
бібліотека
бібліотекабібліотека
бібліотека
Elena Bosa
 
психолого пед. семінар
психолого  пед. семінарпсихолого  пед. семінар
психолого пед. семінар
Elena Bosa
 
д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.
Elena Bosa
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
Elena Bosa
 
нова борисівна
нова борисівнанова борисівна
нова борисівна
Elena Bosa
 
горобець, соц.педагог
горобець, соц.педагоггоробець, соц.педагог
горобець, соц.педагог
Elena Bosa
 
Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.
Elena Bosa
 
чичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,туріячичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,турія
Elena Bosa
 
директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.
Elena Bosa
 

Mais de Elena Bosa (20)

126565
126565126565
126565
 
Sten
StenSten
Sten
 
1515855
15158551515855
1515855
 
1211212
12112121211212
1211212
 
1212
12121212
1212
 
Я за безпечний Інтернет
Я за безпечний ІнтернетЯ за безпечний Інтернет
Я за безпечний Інтернет
 
рідний край турія1
рідний  край турія1рідний  край турія1
рідний край турія1
 
презентация храмалюк
презентация храмалюкпрезентация храмалюк
презентация храмалюк
 
бібліотека
бібліотекабібліотека
бібліотека
 
психолого пед. семінар
психолого  пед. семінарпсихолого  пед. семінар
психолого пед. семінар
 
наш клас
наш класнаш клас
наш клас
 
д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моє
 
нова борисівна
нова борисівнанова борисівна
нова борисівна
 
горобець, соц.педагог
горобець, соц.педагоггоробець, соц.педагог
горобець, соц.педагог
 
Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.
 
чичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,туріячичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,турія
 
директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.
 

Último

Último (10)

Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 

3 клас укр.мова

  • 1. Світлана Чичулін, учитель вищої категорії Туріянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новомиргородського району, Кіровоградської області 3 клас Українська мова Тема. Змінювання іменників за відмінками в однині та множині. Мета. Формувати в учнів предметні компетентності:  навчальну - формувати вміння учнів змінювати іменники за відмінками в однині та множині;  розвивальну - розвивати увагу, вміння аналізувати, спостерігати, узагальнювати, збагачувати словниковийзапас;  виховну - виховувати культуру оформлення письмовихробіт; любов до Батьківщини та природи. Формувати в учнів ключові компетентності:  вміння вчитися - організовуватисвоє робочемісце, орієнтуватися в часі та берегти його, планувати свої дії, доводитироботудо кінця;  загальнокультурну- дотримуватися норм мовленнєвої культури;  здоров’язбережувальну - слухати пояснення вчителя, а в разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування;  соціальну - виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими. Обладнання: картинки зі схематичними зображеннями, презентація, краплинки, картки. Хід уроку І. Організаційний момент. - Доброгодня! Сьогодніу нас незвичайний урок, Сьогодніми зробимо ще одинкрок В країну чудову, в країнуказкову, Що так нас чарує й збагачує мову… - Подаруйте свій настрій на початку уроку однокласникам, а тепер ще й нашим гостям. Вліво, вправо поверніться, Туди-сюдиусміхніться. - Діти, а як ви думаєте, чи завітали до нас королеваТиша і фея Увага? Тож девіз тепер згадаймо і урокнаш починаймо. Міркуємо– швидко! Відповідаємо– правильно! Пишемо – красиво! Працюємо– дружно!
  • 2. ІІ. Повідомленняпланууроку. (На дошці картинки зі схематичними зображеннями. Учитель оголошує план уроку, показуючина відповідну картинку). - привітання; А…Я - повторення вивченого; ? - роботанад узагальненням знань; - роботаза підручником - фізкультхвилинка - корисніпоради - граючись навчаємось - працюємо вдома ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Розумова гімнастика. - Над якою темою ми працювали на попередньомууроці? - Назвіть відмінки іменників та питання. - Які відмінки іменників відсутні у тексті? (Знахідний, кличний) 2. Робота в парах(на картках). - Запишіть, розкриваючидужки. Художник чудові (картина)_________малює, в (музей)________милуюсь (пейзажі)_________я, там рідна природа, річки і долини, лани золоті, Україна моя! - Щоб бути гідними синами і донькаминашої Вітчизни, щоб показати всім присутнім , що ми її любимо і можемо прославити своїми знаннями, потрібно на уроці працювати дружно, із задоволенням. 3. Каліграфічна хвилинка. Зошит свій я відкриваю Та під нахилом кладу. Ручку я ось так тримаю. Активним і уважним буду, Про каліграфію не забуду.
  • 3. - Запишіть каліграфічно: Н Р Д З О М К. - Скільки букв записали? - Це не просто букви. Ними починаються слова – назви відмінків. - Дайте повну назву відмінка і питання, що до нього належить (усно). 4. Відмінювання іменників. Гра «Продовж ланцюжок». - Провідміняйте іменники за таблицею. 1 варіант 2 варіант сніг зима - Назвіть в іменниках закінчення. 5. Фронтальне опитування. - Скільки відмінків в українській мові? - Як змінюються іменники? - Для чого потрібно змінювати іменники? ІV. Повідомленнятеми, мети уроку. Сьогодніми вправлятимемось у відмінюванні іменників в однині і мно- жині, повторимо назвивідмінків та запитання на які вонивідповідають, доповнюватимемо речення потрібними іменниками у відповідному відмінку, пригадаємо раніше вивчений матеріал про іменник. Вправа «Очікування». На краплинах, вирізаних з паперу, учні пишуть свої очікування від уроку, починаючифразою«Від сьогоднішнього урокуя очікую…», проговорившинаписане, прикріплюють їх на дошку «Очікування». V. Узагальненняй систематизаціяотриманихзнань. 1. Списування з граматичнимзавданням (вправа 285, с. 119) - Спишіть словосполучення, уписуючив дужках відповідні питання. - Укажіть відмінок іменників. 2. Розвиток мовлення - Складіть речення з іменником друг у кличному відмінку. - Які розділовізнаки ставимо при звертаннях? - Чи можна бути другом природі? - Навіщо її берегти? - Що ми вивчали про збереження природина уроках природознавства? Фізкультхвилинка На уроці всі стомились, Адже добрепотрудились. Тож давайте для розрядки Зробим кілька вправ зарядки. Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій уклоніться За щасливий день вчорашній. Всі до сонця потягніться, Вліво, вправо нахиліться, Веретенцем покрутіться. Раз присядьте, дваприсядьте І за парти тихо сядьте. 3. Робота за вправою286 (с. 119). - Прочитайте текст. - Перекажіть текст, замінюючи виділені іменники словами: ньому, ним, його. - Для чого ми це робимо?(Щоб уникнути повторів.) - Запишіть назви відмінків разом з питаннями.
  • 4. - Випишіть виділені іменники до кожного відмінка. - Укажіть число підкреслених іменників. Поставте до них питання. 4. Відмінювання іменників у множині (вправа 287, с. 120). - Розгляньтетаблицю на с. 120. - Як змінюється закінчення іменників кожного відмінка в множині? 5. «Корисні поради». Диктант зкоментуванням. Тарас Григорович Шевченко, місто Харків, Кримськігори, Чорнеморе, Вітчизна, собака Булька. (Взаємоперевірка робіт) - Дайте пораду своємуоднокласниковіщодо написання цих слів. 6. Гра «Хто “зайвий”?» - Вилучіть з кожного ряду«зайве» слово. Обґрунтуйтесвоюдумку. Щастя, щасливчик, пощастило. Музика, музичний, музикант. Здоровий,поздоровлення, здоров’я. Мова, розмова, розмовляти. Казка, казковий, казкар. 7. Гра «Кращий мовознавець». - Кожнесловосполучення замініть близьким за значенням іменником. Сильний дощ — ... дощ із блискавкою — ... сильна метелиця — ... буря на морі — ... VІ. Підсумок уроку. 1. Гра «Лінгвістичний баскетбол».  Карпати — власний іменник? (Так)  Загальні іменники пишуться з великої літери? (Ні)  Іменники відповідають на питання хто? що? (Так)  Іменники, до яких можна додатислова мій, він — чоловічого роду?(Так)  Назви вулиць, сіл, міст пишуться з маленької літери? (Ні)  Іменники, що є назвами неістот, відповідають на питання що? (Так)  Іменники зв’язуютьсяз іншими словами за допомогоюзакінчень? (Так) - Спитати хочеться мені, навчились ви чогось чині? (На партах листочкиіз записами. Учні доповнюють речення.) Я знаю… Я вмію… Я ціную.. Я люблю… Я бережу… - Збіг урок, як короткамить, дуже швидко час біжить. Та попереду в нас багато кроків, багато веселих, цікавих уроків. VІІ. Домашнє завдання. (Інструктаж щодо виконання) І група. Виконати вправу 288, с. 120. Поділити слова на склади для переносу. ІІ група. Виконати вправу 288, с. 120. Скласти речення з даними словами.