O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio

Confira estes a seguir

1 de 32 Anúncio

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Diapositivos para si (20)

Quem viu também gostou (11)

Anúncio

Semelhante a презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету (20)

Mais de biblio_shepetivka (20)

Anúncio

Mais recentes (17)

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

 1. 1. Шепетівська центральна районна бібліотека ім. М.Коцюбинського Презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до Інтернету “Ми працюємо для Вас, разом з Вами, на Ваш успіх”, з такими думками та побажаннями для наших читачів було написано проект “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету
 2. 2. Колектив Шепетівської ЦРБ
 3. 3. Бібліотека отримала: Шість комп’ютерів з усім необхідним обладнанням для вільного доступу до мережі Інтернет та для надання додаткових послуг
 4. 4. Грицівська міська бібліотека для дорослих та дітей – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Отримала 4 комп’ютери, принтер, сканер.
 5. 5. Судилківська сільська бібліотека для дітей – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Має 2 комп’ютери, принтер, сканер.
 6. 6. • Михайлюцька сільська бібліотека – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Має 3 комп’ютери, принтер, сканер. •Зав бібліотекою Кривіцька Леся Віталіївна, учасниця Народного аматорського фольклорного ансамблю “Веселиха”, автентич- ного співу .
 7. 7. 29 вересня 2010 року в Шепетівській центральній районній бібліотеці було відкрито вільний доступ до мережі Інтернет в рамках програми “Бібліоміст” та при сприянні Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX)
 8. 8. Хвилюючі моменти свята На відкритті присутні представники : • районної ради; •райдержадміністрації та відділів адміністрації; • освіти; • корпорації “СВАРОГ ВЕСТ ГРУП”; • ЗМІ”; • шанувальники книги та бібліотеки; • бібліотекарі району та міста.
 9. 9. Перші кроки в комп’ютерній грамотності  Трьохмодульне навчання в тренінговому центрі при ОУНБ ім Островського – 12 осіб;  Участь в навчальних семінарах – тренінгах;
 10. 10.  Директор Бурова Л.І. побувала на зустрічі директорів бібліотек-переможців І раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в м. Києві.  В липні 2010 на семінарі-тренінгу на тему “Організація і управління змінами у публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень” на базі обласного тренінгового центру.  В липні в Хмельницькій ОУНБ тренінг “Інформатизація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, досвід, консультуванні (за участю Шевченко І.О., Президента УБА і Бородавки О.С., головного спеціаліста відділу прогнозування і діяльності бібліотек та інформаційних мереж Міністерства культури і туризму України.
 11. 11.  Везюк Л.І., Грабарчук В.М. на обласному семінарі- практикумі “Організація доступу до інформації органів державної влади в бібліотеках області” (для учасників мережі ПДГ).  Зав. відділом формування та обробки документів Любченко Т.В. на обласному семінарі на тему “Інтернет і мережеві технології бібліотеки”
 12. 12. З появою новітніх технологій в бібліотеці появилися нові послуги Вільний доступ до мережі Інтернет  отримання різноманітної інформації;  доступ до офіційної інформації (ПДГ);  спілкування в Skype;  соціальні мережі;  електронна пошта;  бібліотечний сайт та блог;  відвідування необхідних сайтів.  Безкоштовні консультації "Основи користування Internet“  Здійснює ксерокопіювання документів
 13. 13. доступ до офіційної інформації (ПДГ);
 14. 14. спілкування в Skype;
 15. 15. соціальні мережі;
 16. 16. бібліотечний сайт та блог;
 17. 17. відвідування необхідних сайтів;
 18. 18. Додаткові послуги • Запис на СD та флеш носії; • Комп’ютерний набір; • Сканування та копіювання; • Роздруківка документів; • Пошук необхідної інформації бібліотекарем;
 19. 19. • •Перегляд DVD та прослуховування CD
 20. 20. Наші можливості Проведення навчальних тренінгів та семінарів;  Презентації;  Створення рекламних відео та фото сюжетів;  Написання проектів;  Можливість скористатися неопублікованими матеріалами органів державної влади та місцевого самоврядування;
 21. 21. Презентації
 22. 22. Навчання бібліотекарів
 23. 23.  В червні семінар-тренінг з представником громадських організацій на тему “Залучення членів територіальної громади м.Шепетівка до прийняття рішень на місцевому рівні” ( в рамках проекту “Демократичні практики і стандарти для громадян регіонів України”, реалізованого “Фондом Європа –ХХІ”) в м.Києві за підтримки Національного фонду підтримки і демократії (США). Проводили семінар-практикум: Дуда А.В.- викладач Академії державного управління і Паращук Оксана, керівник програм з розвитку громадського суспільства.  Провідний бібліограф ЦБС Везюк Л.І. взяла участь в семінарі-тренінгу в ЦБ “Впровадження гендерних підходів і діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування”, який проводився Хмельницьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підрозділів, установ і організацій.
 24. 24.  На базі нашої бібліотеки було проведено: фокус- групове дослідження “Декларована чи реальна громадська активність в районі (місті): доцільність, механізм та перешкоди” за участю представника “Фонду Європа ХХІ” Паращук Оксани.
 25. 25. Історія успіхів  Понад 5тис. користувачів скористалися вільним доступом до мережі Інтернет;  150 осіб отримали основи комп’ютерної грамотності на семінарах та тренінгах;  Наш сайт відвідало 6400 чол.  Марина Ігорівна БОНДАРЧУК, студентка ІІІ-го курсу Хмельницького національного університету, читачка Шепетівської центральної районної бібліотеки, завдяки вільному доступу до Інтернету оволоділа навиками бісероплетіння. Використовуючі різні схеми бісероплетін-ня з Інтернету, вдосконалювала свою майстерність на виставці в м.Києві, де зайняла 2-ге місце. Роботи з бісеру також стали її курсовою роботою. Завдяки оригінальним ідеям, взятим з Інтернету, їй вдалося створити красу своїми руками, отримуючи справжню насолоду.
 26. 26.  З азів починав користуватись комп’ютером у центрі вільного доступу до Інтернету читач Ющук Л.М. За допомогою працівників центру та волонтерів він засвоїв необхідні навички, зареєструвався у SKYPE. Зараз регулярно відвідує бібліотеку як читач (бере книги на абонементі) та як користувач центру вільного доступу. Леонід Миколайович знайшов у мережі багато своїх друзів, домовився з ними про зустріч, їздив у гості, також спілкується зі своїми дітьми, які проживають за кордоном.
 27. 27.  Читачка Парфенюк Тетяна Анатоліївна, пройшовши навчання на семінарі-тренінгу. Ознайомившись з відповідною літературою, отримавши індивідуальні консультації працівників центру, в достатній мірі оволоділа потрібними знаннями та навичками. Зараз є постійною користувачкою бібліотеки, зареєструвалась на соціальних сайтах, відкрила поштову скриньку. Регулярно відвідує сайти знайомств, вдосконалює отримані знання за допомогою бібліотечних книг та Інтернету.
 28. 28. Читач бібліотеки Віктор Дідук ще з шкільної парти захопився паперовим моделюванням техніки. З відкриттям нових інтернет-послуг в ЦБ його можливості розширилися. На сайтах Only-paper та fantom2.org.ua він брав різні схеми і виготовляв з паперу моделі різної техніки. В бібліотеці відбулася презентація його поробок на тему “Відкрий свій світ, а в ньому себе!” Пізніше В.Дідук провів майстер-клас по моделюванню з студентами с/г технікуму.
 29. 29.  Читачка ЦРБ ім.Коцюбинського –Дерегузова Лідія Вініамінівна, методист професійно-технічного ліцею була безмежно рада появі в бібліотеці вільного безкоштовного доступу до Інтернет. Вона мріяла оволодіти основами ПК та Інтернет-технологіями. Пройшла тренінги, різноманітні консультації оператора ІТ та бібліотечних працівників і мрія здійснилася. Це так її порадувало що, окрилена Інтернет-знаннями вона написала вірш «Первые шаги», «Вторые шаги».
 30. 30. Виграний нами проект не тільки надав можливість надавати нові бібліотечні послуги нашим читачам, а й змінив нас, бібліотекарів, заставив нас навчатися, заохотив до написання нових проектів. Протягом року було написано 8 проектів: 2 проекти – “Співпраця ЦБ з польською громадою міста “Бібліотека йде на ринок – написала Бурова Л.І., “Лідер бібліотечної справи” виграли зав. Грицівською міською бібліотекою Грабарчук В.М. та зав. відділу обслуговування ЦБ Романюк З.Б. Вони побували на семінарі в Кам’янець- Подільському на тему “Вивчення потреб громад та залучення нових користувачів до бібліотеки”. В Полтаві “Визначення репертуару нових бібліотечних послуг на основі Інтернет-технологій”. В Києві “Світ нових можливостей”. Грицівська міська також ще написала проект:“Молодь за здоровий спосіб життя”; “Новинки в книжковому світі для дітей”, а проект “Квітуча садиба – крок до добробуту громади” - виграла. Побувала: 11.04.2011 на “Ярмарку бібліотечних інновацій; 18.05 на парламентських слуханнях “Розвиток сільської бібліотеки”, де було присутніх більше 50 представників сільських бібліотек.
 31. 31.  Запрошуємо Вас відвідати нашу бібліотеку та скористатися новими послугами з використанням вільного доступу до Інтернету.  Наша адреса: вул.К.Маркса, 54 м.Шепетівка 30405,  E-mail: biblio_shepetivka@ukr.net  Сайт: www. shbiblio.at.ua

×