O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık
19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul...
Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık
19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul...
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Kurumsallaşmış bir Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz?

111 visualizações

Publicada em

Çalışma koşullarını , personel haklarının eleştirmenın birden fazla yolu varken, bunlardan en önemlisi şirketlerin nasıl yasaklar, sınırlamalar koyduğunu bilmek ve anlamaktır. Kurumsallaşmış bir şirkette çalışmayı istemek için şirketlerin hangi zorunlulukları getirdikleri ve sınırları koyduğunu bilmek zorundasınız.

Publicada em: Carreiras
  • Entre para ver os comentários

Kurumsallaşmış bir Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz?

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Kurumsallaşmış Bir Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz? www.univerist.com Çalışma koşullarını , personel haklarının eleştirmenın birden fazla yolu varken, bunlardan en önemlisi şirketlerin nasıl yasaklar, sınırlamalar koyduğunu bilmek ve anlamaktır. Kurumsallaşmış bir şirkette çalışmayı istemek için şirketlerin hangi zorunlulukları getirdikleri ve sınırları koyduğunu bilmek zorundasınız. Kurumsallaşmış bir şirketlerde mülakata girme sırasında isterseniz iş arayan isterseniz işe alım uzmanı personeli olun her iki tarafında en önemli niteliği işi sahiplenip , sahiplenmemesi hakkında konuşmaları gerekir. Bu durumda oluşan konunun çevresinde birçok soru sorulabiliyor ama önemli nokta, her iki tarafında bu oluşan konuya nasıl bir katılım sağladığıdır. Çünkü bu durumun ; yaptığı veya yapacağı işi seven bireyler ne yaptıkları ve ne yapabilecekleri hakkında oldukça çok konuşmayı severler. Onların özünde kariyer aramak vardır , iş değil. Kurumsal Şirkette Çalışmak İsteyenlerde Olması Gereken Özellikler 1 – ilk madde olarak İşinizi sevmelisiniz. Yaptığı veya yapacağı işi seven bireyler o işe konsantre olmuş ve işlerinin değerini tanımlamayabilirler. Bu, başarılarını , derecelerini tanımlamaktan oldukça çok farklıdır. İşini seven bireyler ortalama düzeyde olan kurumsallaşmış bir şirkette mülakata gittiklerinde adaylar, mülakatları genel olarak uygunsuz görülür veya garip olarak karşılanır. Yani kurumsallaşmış şirketler ve diğerleri olarak adlarını gruplandırabiliriz. Bu bireyler genel olarak yaptıları işleri duygusal sorunlar ve nedenlerle , mutlu olmadıkları için değiştirirler. Tam tersine olan çalışanlar ise, iş üzerinde odaklanılmayan ve tamamen para eksenli işlevsiz çevrelerden gelirler. 2 – Sürekli zaman içerisinde gelişimeyi hedefleyin. Kurumsallaşmış bir şirkette çalışmak isteyenler öncelikle gelişimi hedeflerler. Aslında tam tersine bir şirkete kapak atayım da oradan emekli olur çıkarım diyenler çok soru sormaz ve çok da kişilikli , verimli olarak çalışmazlar 3 – Bu şirkete birşeyler katacağınızı belirtin.
  2. 2. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Kurumsallaşmış bir şirketler deneyim ve özelliklerin yanında işe ve şirkete bir şeyler katabilecek olan çalışanı aramaktadır. Aksi takdirde bu beyaz bir tişört almak gibi olur. Bu sebeple kurumsal şirketler açık olan pozisyonu, adayın özelliklerine göre ölçer ve mülakat yaparlar. Birçok kurumsal şirket, iyi niyetli bir çalışanı almaktansa şirkete iyi kar sağlayacak çalışanı işe almayı tercih eder.

×