O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Firmalar Neden İhracat Yapmalı

109 visualizações

Publicada em

Günümüze kadar gelen iş dünyası ilk olarak gelişen ve hızlanan taşımacılık sistemleri ile kıtalar arası ticaretin mümkün hale gelmesi ile birlikte ; gelişen ve gelişmekte olan internet teknolojileri sayesinde gelişmiştir. Her ne kadar düşük petrol fiyatları dünya genelinde bir talep düşüklüğünü gösterse de genel bir artış trendi beklenmektedir

Publicada em: Negócios
  • Entre para ver os comentários

Firmalar Neden İhracat Yapmalı

  1. 1. Univerist® Eğitim | Koçluk | Danışmanlık 19 Mayıs Mah. Atatürk Caddesi Turaboğlu Sok No:4/2 I Kozyatağı-Kadıköy I İstanbul 34736 I Türkiye T: 0216 706 1154 I F: 0216 386 8611 I E - Posta:info@univerist.com UNIVERIST EDUCATION COMPANY | BUSINESS SCHOOL | LEARNING ACADEMY | TECHNOLOGY SCHOOL Firmalar Neden İhracat Yapmalı? www.univerist.com Günümüze kadar gelen iş dünyası ilk olarak gelişen ve hızlanan taşımacılık sistemleri ile kıtalar arası ticaretin mümkün hale gelmesi ile birlikte ; gelişen ve gelişmekte olan internet teknolojileri sayesinde gelişmiştir. Her ne kadar düşük petrol fiyatları dünya genelinde bir talep düşüklüğünü gösterse de genel bir artış trendi beklenmektedir Firmalara ihracatın katkılarını sıralarsak; 1 – İhracat Olağan Satışları Arttırır. İhracat satıştaki anlamı yeni pazarlara ulaşmaktır. Bu sebeple dolayı aslında satışlar artar. Bununla beraberinde firmayı iç piyasadaki dalgalanmalardan korurduğuda görünmüştür. Finansçıların deyimi ile yumurtaları farklı sepetlere koymuş oluruz. 2 – İhracat Karı arttırır. İhracat sayesinde verilen siparişler iç piyasaya göre verilen siparişlerden daha yüksektir. Palet veya konteynır şeklinde verilir. Bu da satışları arttırdığı gibi aynı zamanda da karı da arttırır. 3 -Kapasite kullanım oranını artırır. Firmalar da kullanılan kapasite oranları artış göstermektedir . Bu olay da sabit olan maliyetlerin ürün içindeki payını azaltarak maliyetleri oldukça düşürür . 4 – İhracat Dengeyi sağlar Firmaları iç piyasadaki kırılganlıklara karşı korur. Aynı zamanda farklı para birimlerinden gelir elde ettikleri için kur kazançları sağlamalarına neden olur . 5 – Ürün yaşam eğrisini uzatır. İç piyasada düşüş eğilimine girmiş ürünlerin dış piyasada satışa çıkarılarak talep artışı sağlanabilir Yeni ürüne geçme tasarım v.b konularda zaman kazandırır.

×