Závěrečná prezentace projektu, který byl vypracováván během zimního semestru 2019/20 pro předmět Informační a knihovnické služby. Prezentace proběhla 11. ledna 2020.
Projekt vypracovali: Martin Flohr, Markéta Charvátová, Zuzana Bohatová, Michaela Stará
Tvorba vzdělávací pomůcky pro výuku zdravotnických záchranářů (Studené nohy)
1. Kazuistika “Studené nohy”
Markéta Charvátová, Michaela Stará, Zuzana Bohatová, Martin Flohr.
Vedoucí projektu: MUDr. Jana Šeblová, Ph.D.
Závěrečná zpráva
2. Zpracovat vybranou kazuistiku pro výuku
zdravotnických záchranářů.
Výstupem by měla být taková forma sdělení,
která předá studentům důležitá fakta z
případu a sdělí ponaučení.
Cíl projektu:
3. Příprava
Volba formy: V počáteční euforii navržen online testovací systém s
dynamickým průběhem. Proveden návrh datového modelu a rozhraní.
Vystřízlivění: navrhovaná forma pro daný účel nevhodná - příliš
naddimenzované.
Ponaučení: Před první schůzkou se zadavatelem toho moc neplánovat :-)
Postup:
4. Revize záměru
Forma testu ano, ale jen offline
prezentace s využitím odkazů a tudíž
statický test.
Součástí příprav ještě:
● rozdělení rolí
● harmonogram
Postup:
5. Realizace
● hrubá kostra prezentace [5 dní]
skelet; tlačítka s odkazy na správné / špatné odpovědi
● texty [5 dní]
dosazeny texty ze schůzky s VP (bez formátování a stylistických úprav)
● prezentace u garanta projektu
● stylizace + design [17 dní].
stylizace textů, doladění odborné stránky, jednotný design
● odesláno k první korektuře vedoucí projektu.
Postup:
K týmové práci využity sdílené
Google dokumenty.
6. Finalizace:
● Zanesení oprav z korektury [11 dní].
● Odesláno na druhou korekturu
● Zanesení oprav z druhé korektury [1 den]
Postup:
7. Spolupráce v týmu: nejlepší 😎
Hodně věcí se vyřešilo komentáři v Google Dokumentech.
Spolupráce s vedoucí projektu: bez problému
Objasnila medicínské aspekty, upozornila na chyby.
Stanovený HMG se překvapivě podařilo dodržet
V týmu byl jeden zodpovědný hlídač termínů
Zhodnocení:
8. Ponaučení z projektu:
● potlačit počáteční euforii a počkat na požadavky zadavatele
● je nutné si stanovit realistický HMG a mít rezervy
● někdo se musí ujmout nepopulární role hlídače termínů
● je potřeba rozpoznat a využít různých schopností členů týmu
● při řízení týmu je nezbytná schopnost delegovat
● někdy je opravdu obtížné dospět ke konsenzu v rozdílných názorech
=> nechat to “uzrát”, netlačit na řešení ihned
● tým musí komunikovat
● výzvou je práce pod tlakem (blížící se termín)
(ale někomu tento režim práce naopak může vyhovovat)
Zhodnocení:
Notas do Editor
Vysvětlit kazuistiku, vysvětlit, že je zábavnější než přednášky
Vysvětlit dynamický průběh - změna dalších otázek podle předchozích odpovědí, proč se nám statický (Moodle) nejevil vhodný.
Paní doktorka potřebuje offline test, naopak nevyužije hodnocení testu, víceuživatelský režim... A statický průběh postačí.
Díky Google dokumentům bylo možné pracovat souběžně.