O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

Museum of modern art (moma)

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Próximos SlideShares
Muzeum plakatu - prezentacja
Muzeum plakatu - prezentacja
Carregando em…3
×

Confira estes a seguir

1 de 15 Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Diapositivos para si (16)

Anúncio

Mais recentes (20)

Museum of modern art (moma)

 1. 1. Museum of Modern Art (MoMA)
 2. 2. MoMA Museum of Modern Art (MoMA) - muzeum sztuki nowoczesnej mieszczące się w dzielnicy Midtown w okręgu Manhattan w Nowym Jorku. Dyrektorem jest Glenn D. Lowry.
 3. 3. Historia MoMA Pomysł stworzenia muzeum gromadzącego sztukę nowoczesną i współczesną narodził się w 1928 roku (w głowie Abby Aldrich Rockefeller). Wraz z dwoma przyjaciółkami, wydzierżawiła powierzchnie na nowe muzeum i otworzyła je publicznie 7 listopada 1929 roku, dziewięć dni po wybuchu Wielkiego Kryzysu na Wall Street.
 4. 4. Do najważniejszych dzieł dostępnych w MoMA należą obrazy: • Panny z Awinionu, Pablo Picasso, • Gwiaździsta Noc, Vincent van Gogh, • Chłopiec w czerwonej kamizelce, Paul Cezanne, • Kąpiący się, Paul Cezanne, • Śpiąca Cyganka, Henri Rousseau, • Trwałość pamięci, Salvador Dali, • Taniec, Henri Matisse, • One: Number 31, Jackson Pollock.
 5. 5. Panny z Awinionu, Pablo Picasso
 6. 6. Gwiaździsta Noc, Vincent van Gogh
 7. 7. Chłopiec w czerwonej kamizelce, Paul Cezanne
 8. 8. Kąpiący się, Paul Cezanne
 9. 9. Śpiąca Cyganka, Henri Rousseau
 10. 10. Trwałość pamięci, Salvador Dali
 11. 11. Taniec, Henri Matisse
 12. 12. One: Number 31, Jackson Pollock
 13. 13. Poza obrazami… Ekspozycje prac ze zbiorów Muzeum oraz wystawy czasowe (indywidualne i tematyczne) prezentują malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, fotografię, film, video, instalacje, nowe media. Biblioteka MoMA zawiera ponad trzystutysięczny katalog książek dotyczących przede wszystkim historii sztuki nowoczesnej.
 14. 14. Lokalizacja MoMA Museum of Modern Art znajduje się przy 53 ulicy, między Piątą, a Szóstą Aleją (11 West 53 Street). Bilet wstępu kosztuje $25, studenci $14, seniorzy $18, a dzieci do lat 16 wchodzą za darmo. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.moma.org.
 15. 15. Dziękuję za obejrzenie prezentacji 

Notas do Editor

 • Museum of Modern Art (muzeum sztuki nowoczesnej) nazywane jest w skrócie MoMA. W swojej kolekcji ma wiele najpopularniejszych dzieł sztuki nowoczesnej. To sprawia, że placówka jest bardzo chętnie odwiedzaną atrakcją Nowego Jorku. Przychodzą tu przede wszystkim osoby zainteresowane sztuką, ale także mnóstwo turystów, którzy uważali, że wypada tu być. Przez to w MoMa jest ścisk, a do najpopularniejszych dzieł trzeba stać w kolejce.
 • Museum of Modern Art (MoMA) – muzeum sztuki nowoczesnej mieszczące się w dzielnicy Midtown w okręgu Manhattan w Nowym Jorku. Został założony w 7 listopada 1929 r. Dyrektorem jest Glenn D. Lowry. Dyrektorem jest Glenn D. Lowry.
 • Pomysł stworzenia muzeum gromadzącego sztukę nowoczesną i współczesną narodził się w 1928 roku w głowie Abby Aldrich Rockefeller (żona Johna D. Rockefellera Jr.). Wraz z dwoma przyjaciółkami, Lillie P. Bliss i Cornelius J. Sullivan (znane jako „Panie”, „śmiałe panie” i „nieugięte panie”), wydzierżawiła powierzchnie na nowe muzeum i otworzyła je publicznie 7 listopada 1929 roku, dziewięć dni po wybuchu Wielkiego Kryzysu na Wall Street.
 • Wielu z artystów tworzyło na Lazurowym Wybrzeżu i w Prowansji, a podczas moich wycieczek z turystami wspominam o ich pracach. Właśnie te dzieła można podziwiać w nowojorskim muzeum.
 • Obecnie MoMA ma w swoich zbiorach prawie 200 tys. dzieł sztuki, nie tylko obrazów. Są tu również m.in. instalacje przestrzenne, fotografie, filmy, rzeźba, grafika i wystawy związane z architekturą. Biblioteka MoMA zawiera ponad trzystutysięczny katalog książek dotyczących przede wszystkim historii sztuki nowoczesnej.
 • Museum of Modern Art znajduje się przy 53 ulicy, między Piątą, a Szóstą Aleją (11 West 53 Street). Bilet wstępu kosztuje $25, studenci $14, seniorzy $18, a dzieci do lat 16 wchodzą za darmo. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.moma.org. 

×