O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Książki

My pliks

  • Entre para ver os comentários

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Książki

  1. 1. Prawdy moralne ważne do dziś i niezapomniani bohaterowie w książkach Janusza Korczaka… { …czyli co tak naprawdę warto przeczytać w Waszych czasach!
  2. 2. ,,Nasi królowie bardzo chcą teraz żyć w przyjaźni z Maciusiem i na pewno zgodzą sięmu pieniądze pożyczyć. Teraz dali Maciusiowi złote pióro, wysadzane drogimikamieniami, i Maciuś dopisał:Wasze królewskie mości. Ja was pobiłem i nie wziąłem żadnej kontrybucji,a teraz proszę, żebyście mi pożyczyli pieniądze. Wiec nie bądźcie świniamii pożyczcie.” ,,Król Maciuś Pierwszy” ,,Król Maciuś na bezludnej wyspie” Jedne z najważniejszych książek dla dzieci Janusza Korczaka. Dzieła te zawierają w sobie świat widzia- ny oczami młodego człowieka, tym samym zabierają czytelnika w niezwykłą podróż pełną przygód i wzruszających przeżyć. Kiedy sięgamy po takie utwory, musimy być przygotowani na dawkę potężnych, lecz jakże pięknych emocji.
  3. 3. ,,Kajtuś Czarodziej” Mały Kajtuś pragnie zostać czarodziejem.Marzenie jego spełnia się. Zaczyna czaryod zamiany kredy w mydło, kanapkikolegi w żabę... Potem sprawia, że ludziechodzą do tyłu, a po parku spacerujążyrafy słonie. Kajtuś ma coraz więcejpomysłów na urozmaicenie świata...Książka opowiada o dorastaniu, o tym jakmy młodzi ludzie szukamy w życiuodpowiedniej drogi. Kajtuś jak każdy z nasmiał marzenia…
  4. 4. ,,Bankructwo małego Dżeka” Dżek Fulton to syn robotnika, uczeń trzeciej klasy szkoły powszechnej, po plajcie pobliskiego sklepu chce zrozumieć, czym jest bankructwo i jak można z powodzeniem zarabiać pieniądze. Zgłasza się w szkole do prowadzenia biblioteki, a potem pyta nauczycielkę, czy mógłby zorganizować uczniowską kooperatywę. Zdobywa od dorosłych wiedzę i wsparcie oraz wkłada w swoje przedsięwzięcie mnóstwo serca. Mały Dżek uczy się na błędach dorosłych i całym sobą wciela swój plan w życie. Udaje mu się zaangażować inne dzieci, ale spotyka się z rozmaitymi przeciwnościami. Czy odniesie sukces, czy może sam zbankrutuje? Serdecznie zachęcam do lektury, gdyż Dżek to postać nietuzinkowa i warto zastanowić się nad całą problematyką utworu Janusza Korczaka.
  5. 5. ,,Gdybym znów był dzieckiem, chciałbym pamiętać, wiedzieć, umieć wszystko, co terazwiem i umiem. I żeby nikt się nie domyślał, że już byłem duży.”,,Może naprawdę dzieci nie tak bardzo się różnią od dorosłych, tylko inaczej żyją i innemają prawa?”,,Jeśli będę jeszcze nauczycielem, nigdy nie będę wyrywał ucznia, który mazmartwienie. Niech myśli, niech się uspokoi, niech sobie odpocznie.” ,,Kiedy znów będę mały” Wyjątkowa książka pozwalającanawet dorosłym przenieść się w świattak dla nich odległy, bo w świat in-nego pryzmatu, w świat piękny, wyk. Martaw świat…dziecka. Szelenbaum źródła: www.googlegrafika.pl www.wikipedia.pl www.cytaty.pl

×