O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
В селищі Козацькому є аж три цікаві пам’ятки.
Одна з них – справжня середньовічна
дозорна башта на березі
Каховського моря...
Башту над Дніпром було зведено ще в часи великого литовського
князя Вітовта у XIV столітті, як дозорну, яка мала контролюв...
У 1884 році у селищі Козацькому було закладено маєток князів
Трубецьких і збудовано родинний палац у стилі французького
ре...
В Україні культура виноградарства і
виноробства відома багато тисяч років.
Виноробне господарство князя П.М.
Трубецького є...
Дерев'яна, без жодного цвяхаДерев'яна, без жодного цвяха
церква Воскресіння Хреста-церква Воскресіння Хреста-
Спасителя, я...
Постановою кабінету МіністрівПостановою кабінету Міністрів
України Введенська церква єУкраїни Введенська церква є
об'єктом...
У роки турецько-татарського володарювання півднемУ роки турецько-татарського володарювання півднем
України на місці сучасн...
З мідних трофеїв полтавський полковник Герцик наказавЗ мідних трофеїв полтавський полковник Герцик наказав
вилити дзвін, я...
Під час Кримської війниПід час Кримської війни
1853-56 р. до Берислава1853-56 р. до Берислава
евакуювали поранених таеваку...
На хресті, спорудженому наНа хресті, спорудженому на
кладовищі, напискладовищі, напис «Вокруг креста«Вокруг креста
сеіх по...
Вона вважається осередком національного і культурногоВона вважається осередком національного і культурного
розмаїття та ду...
Першу дерев’яну церкву шведським переселенцям подарувавПершу дерев’яну церкву шведським переселенцям подарував
князь Потьо...
Трохи молодша за шведську німецька лютеранська євангелічнаТрохи молодша за шведську німецька лютеранська євангелічна
грома...
Відносно молодою у Зміївці є парафія Української Греко-Відносно молодою у Зміївці є парафія Української Греко-
Католицької...
У 1781 році на місці сучасного селища царський урядУ 1781 році на місці сучасного селища царський уряд
виділив землю для з...
Монастир був одним з найбільших і найбагатших на півдніМонастир був одним з найбільших і найбагатших на півдні
України. Ал...
Одна з двох уцілілих Січей запорізького козацтва, щоОдна з двох уцілілих Січей запорізького козацтва, що існувалаіснувала
...
Унікальна пам'ятка старовини – могила непереможногоУнікальна пам'ятка старовини – могила непереможного
кошового отамана Ко...
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Берислав туристичний
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Берислав туристичний

212 visualizações

Publicada em

Путівник по Бериславщині

Publicada em: Turismo
 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Берислав туристичний

 1. 1. В селищі Козацькому є аж три цікаві пам’ятки. Одна з них – справжня середньовічна дозорна башта на березі Каховського моря, дві інші – садиба князя Трубецького і збудований ним винзавод.
 2. 2. Башту над Дніпром було зведено ще в часи великого литовського князя Вітовта у XIV столітті, як дозорну, яка мала контролювати південну частину півострова Тавань. Адже саме по цих землях проходив південно-східний кордон Великого князівства Литовського. Башта первісно була триярусною, а її архітектура мала риси оборонного зодчества князівства. У 80-і роки ХІХ століття було надбудовано четвертий ярус із стрілчастими псевдоготичними вікнами і перероблено у водонапірну вежу, яка забезпечувала водою маєток Трубецького.
 3. 3. У 1884 році у селищі Козацькому було закладено маєток князів Трубецьких і збудовано родинний палац у стилі французького ренесансу. Крім палацу маєток включав в себе флігель у стилі модерн, в’їзну браму, економію, склад та ще один флігель у псевдоготичному стилі.
 4. 4. В Україні культура виноградарства і виноробства відома багато тисяч років. Виноробне господарство князя П.М. Трубецького є сьогодні одним із найкращих і передових виноробів на теренах України. А заснував його у 1896 році князь Петро Миколайович Трубецький, власник села Козацьке, який заклав перші виноградники у своєму маєтку, ставши «піонером» розвитку виноградарства і виноробства в Нижньому Подніпров’ї.
 5. 5. Дерев'яна, без жодного цвяхаДерев'яна, без жодного цвяха церква Воскресіння Хреста-церква Воскресіння Хреста- Спасителя, яку в 1882 р.Спасителя, яку в 1882 р. переправили за водою зпереправили за водою з міста Переволочної вихідці зміста Переволочної вихідці з Полтавщини, спочаткуПолтавщини, спочатку знаходилася на березізнаходилася на березі Дніпра, а у кінці ХІХ ст. їїДніпра, а у кінці ХІХ ст. її перенесли на сучасне місце,перенесли на сучасне місце, де вона отримала і новуде вона отримала і нову назву – Свято-Введенська.назву – Свято-Введенська.
 6. 6. Постановою кабінету МіністрівПостановою кабінету Міністрів України Введенська церква єУкраїни Введенська церква є об'єктом культурної спадщини –об'єктом культурної спадщини – пам'яткою архітектури Хпам'яткою архітектури ХVVІІІ ст..ІІІ ст..
 7. 7. У роки турецько-татарського володарювання півднемУ роки турецько-татарського володарювання півднем України на місці сучасного Берислава постала фортецяУкраїни на місці сучасного Берислава постала фортеця Кизи-Кермен. За літописними даними, вона булаКизи-Кермен. За літописними даними, вона була найміцнішим укріпленням усього пониззя Дніпра.найміцнішим укріпленням усього пониззя Дніпра. Неодноразово штурмували фортецю козаки, аж поки в 1695Неодноразово штурмували фортецю козаки, аж поки в 1695 році війська гетьмана І.Мазепи та московського воєводироці війська гетьмана І.Мазепи та московського воєводи Б.Шереметєва остаточно не здолали її.Б.Шереметєва остаточно не здолали її.
 8. 8. З мідних трофеїв полтавський полковник Герцик наказавЗ мідних трофеїв полтавський полковник Герцик наказав вилити дзвін, який і досі зберігається у Краєзнавчому музеївилити дзвін, який і досі зберігається у Краєзнавчому музеї Полтави. Сучасні нащадки спорудили пам'ятний дзвін на честьПолтави. Сучасні нащадки спорудили пам'ятний дзвін на честь здобуття фортеці козакамиздобуття фортеці козаками..
 9. 9. Під час Кримської війниПід час Кримської війни 1853-56 р. до Берислава1853-56 р. до Берислава евакуювали поранених таевакуювали поранених та хворих захисниківхворих захисників Севастополя. Чимало з нихСевастополя. Чимало з них тут і померли.тут і померли. Небіжчиків ховали наНебіжчиків ховали на окремому кладовищі, яке йокремому кладовищі, яке й досі у народі називаютьдосі у народі називають «військовим».«військовим». Згодом біля братськоїЗгодом біля братської могили спорудили кам'янумогили спорудили кам'яну каплицю.каплицю.
 10. 10. На хресті, спорудженому наНа хресті, спорудженому на кладовищі, напискладовищі, напис «Вокруг креста«Вокруг креста сеіх покоятся русские воиньї,сеіх покоятся русские воиньї, умершие от ран й болезней,умершие от ран й болезней, подьятьіх при защите Отечества вподьятьіх при защите Отечества в Крьмскую войну 1853-1856 її.»Крьмскую войну 1853-1856 її.»
 11. 11. Вона вважається осередком національного і культурногоВона вважається осередком національного і культурного розмаїття та духовної єдності. У мирі та злагоді тут співіснуютьрозмаїття та духовної єдності. У мирі та злагоді тут співіснують представники 15 національностей, серед яких: шведи та фіни,представники 15 національностей, серед яких: шведи та фіни, українці та німці, поляки та євреї, молдавани та білоруси.українці та німці, поляки та євреї, молдавани та білоруси.
 12. 12. Першу дерев’яну церкву шведським переселенцям подарувавПершу дерев’яну церкву шведським переселенцям подарував князь Потьомкін. Він же і прислав до них священика, який 6князь Потьомкін. Він же і прислав до них священика, який 6 років опікувався громадою. Коли у середині XIX століттяроків опікувався громадою. Коли у середині XIX століття дерев’яна церква згоріла, на її місці почали будувати кам’яну.дерев’яна церква згоріла, на її місці почали будувати кам’яну. Освятили її у 1885 році.Освятили її у 1885 році. Тепер кірха знаходиться у спільному користуванніТепер кірха знаходиться у спільному користуванні православної і шведської лютеранської громади.православної і шведської лютеранської громади. Нині цеНині це православна Михайлівська церква.православна Михайлівська церква.
 13. 13. Трохи молодша за шведську німецька лютеранська євангелічнаТрохи молодша за шведську німецька лютеранська євангелічна громада. Ще Катеринагромада. Ще Катерина IIII колись вирішила поширити уколись вирішила поширити у Таврійському краї німецьку культуру.Таврійському краї німецьку культуру. Вже 1804 року зВже 1804 року з Вюнтерберга сюди прибули декілька десятків німецькихВюнтерберга сюди прибули декілька десятків німецьких сімей. Німецька лютеранська євангелічна громада існувала тутсімей. Німецька лютеранська євангелічна громада існувала тут майже від початку німецького поселення. Кам’яну церквумайже від початку німецького поселення. Кам’яну церкву побудували на два роки пізніше, ніж шведськупобудували на два роки пізніше, ніж шведську..
 14. 14. Відносно молодою у Зміївці є парафія Української Греко-Відносно молодою у Зміївці є парафія Української Греко- Католицької Церкви.Католицької Церкви.
 15. 15. У 1781 році на місці сучасного селища царський урядУ 1781 році на місці сучасного селища царський уряд виділив землю для заснування монастиря. Через 20 роківвиділив землю для заснування монастиря. Через 20 років сюди з Смоленської губернії було переведено Бізюківсюди з Смоленської губернії було переведено Бізюків монастир, який відтоді дістав офіційну назву - Григоріє-монастир, який відтоді дістав офіційну назву - Григоріє- Бізюків чоловічий монастир.Бізюків чоловічий монастир.
 16. 16. Монастир був одним з найбільших і найбагатших на півдніМонастир був одним з найбільших і найбагатших на півдні України. Але після захоплення влади комуністами у 1921 р. вінУкраїни. Але після захоплення влади комуністами у 1921 р. він був зачинений і розграбований.був зачинений і розграбований. Багатотрудне відродження монастиря почалося з 1992 року.Багатотрудне відродження монастиря почалося з 1992 року.
 17. 17. Одна з двох уцілілих Січей запорізького козацтва, щоОдна з двох уцілілих Січей запорізького козацтва, що існувалаіснувала протягом 1709-1711р. та 1728-1734 років.протягом 1709-1711р. та 1728-1734 років. Розташовувалася Січ у гирлі річки Кам'янки, яка впадає у Дніпро.Розташовувалася Січ у гирлі річки Кам'янки, яка впадає у Дніпро. Заснували її після знищення військами Російської імперіїЗаснували її після знищення військами Російської імперії Чортомлицької Січі. Саме сюди приїхали козаки на чолі з кошовимЧортомлицької Січі. Саме сюди приїхали козаки на чолі з кошовим отаманом Костем Гордієнком після Полтавської битви.отаманом Костем Гордієнком після Полтавської битви.
 18. 18. Унікальна пам'ятка старовини – могила непереможногоУнікальна пам'ятка старовини – могила непереможного кошового отамана Костя Гордієнка – союзника гетьманакошового отамана Костя Гордієнка – союзника гетьмана Мазепи і шведського короля Карла ХІІ, учасника ПолтавськоїМазепи і шведського короля Карла ХІІ, учасника Полтавської битви 1709 року.битви 1709 року.

×