O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

пригоди в країні невидимок

2.527 visualizações

Publicada em

Огляд-презентація книг серії "Невидимий світ"

Publicada em: Educação
 • Login to see the comments

пригоди в країні невидимок

 1. 1. Підготувала бібліотекар Токмацької ЗОШ № 5 Симоненко Галина Вікторівна
 2. 2. • Оповідка перша розповідає про дівчинку — бруднулю Майю. Вона не любила чистити зуби, вмиватися. І лише тоді, коли Майя дізналася, якої шкоди це завдає її організмові, на який ризик вона наражається щоразу, коли порушує правила гігієни, дівчинка полюбила і мило, і зубну щітку. Мандруючи з Макрофагам у власному організмі, Майя почала розуміти, чому потрібно дезінфікувати подряпини і рани, робити щеплення. • Потрібно завжди слідкувати за своїм здоров'ям. І необхідно запам'ятати основні правила. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка перша. Як Майя стала охайною дівчинкою / А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 26 с. : іл. - (Невидимий світ). Як Майя стала охайною дівчинкою
 3. 3. Основні правила збереження здоров’я • Перше правило: частіше купайтеся та мийте руки. Адже пил та бруд закривають отвори в шкірі, через які клітини випорскують речовину, що розчиняє мікроби та віруси. • Друге правило: якщо ви ушкодили шкіру, обов'язково обробіть рану йодом чи іншим дезінфікуючим засобом. Таким чином ви знищите усіх мікробів, які потрапили до неї. Клітини шкіри відновляють захисний покрив, а ваша ранка швидко загоїться. • Третє правило: ніколи не уникайте профілактичних щеплень. Вони захищають від найнебезпечніших захворювань. • Четверте правило: ви повинні їсти лише високоякісні продукти, завжди старанно мити овочі та фрукти, а також, звісно, завжди перед сніданком, обідом чи вечерею мити руки. • П'яте правило: потрібно кожен день чистити зуби, щоб мікроби та віруси не потрапили далі до вашого організму. Діти, запам'ятайте ці правила, вони дуже важливі і корисні для вас.
 4. 4. Я ніколи не палитиму • Майя з татом пішли в гості. За розмовою дорослі забули про неї і почали курити; дівчинці стало погано. Отямившись, Майя вирішила з'ясувати, що з нею сталося. Вона повернулася до Макрофага, і той розповів їй, якої шкоди завдає клітинам людського організму нікотин. Після цього Майя, якій раніше подобалося, що дорослі курять, вирішила, що ніколи і нізащо не ризикуватиме так своїм здоров'ям. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка друга. Я ніколи не палитиму! / А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 30 с. : іл. - (Невидимий світ).
 5. 5. Дуже ризиковано палити, Бо отруйний сигаретний дим, Хто не буде з сигаретою дружити, Той здоровим буде, молодим. Сигаретний дим містить отрути: Смоли, нікотин і чадний газ. І зазнає той великої скрути, Хто палити спробує хоч раз.
 6. 6. Чому треба прибирати в оселі? • У цій оповідці йдеться про те, що Майя не любила прибирати, витирати пил. Макрофаг розповів дівчинці, що мікроби тільки й чекають, аби в домі було брудно. Тоді вони швидко розмножуються і можуть нападати на мешканців, тобто на Майю і членів її сім'ї. • Поміркувавши, Майя вирішила, що витирати пил - не лише необхідно, а й цікаво, коли уявити собі, що воюєш з цілими полчищами мікроорганізмів. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка третя. Чому треба прибирати в оселі? / А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 30 с. : іл. - (Невидимий світ).
 7. 7. Частіше прибирайте у своїй оселі, Не забувайте все тримати в чистоті. І будете самі завжди веселі, — Вам буде затишно в комфорті, у красі. Запам'ятайте, діти, треба частіше прибирати в оселі, провітрювати приміщення, витирати пил. Мікроби дуже люблять бруд, на шибках є також для них привілля... Ганчірка, пилосос мікробам вороги, тому не забувайте ви про них.
 8. 8. Маленька дитина – небезпека на кожному кроці • Ця пригода з книжки допоможе тим, у кого народилися маленький братик чи сестричка. • Всі знають про звичку малюків брати до рота все, що потрапляє під руку. Тому в їхній організм легко і часто попадають різні кишкові інфекції. • Головний герой оповідки, молодший брат Майї — Петрик, відшукавши під диваном свою улюблену іграшку, пробує жувати її. І звичайно ж — він захворює. Добрий друг Макрофаг розповідає нерозумному малюкові, що з ним сталося, і суворо забороняє йому брати в рот будь-який предмет з підлоги чи землі. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка четверта. Маленька дитина – небезпека на кожному кроці/ А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 30 с. : іл. - (Невидимий світ).
 9. 9. Не слід всувати в рота що попало, Жувати різні речі, нігті гризти, Інфекцій занести можна немало. Зробити шкоду собі не навмисно.
 10. 10. Як Майї подарували цуценя • Майї на день народження подарували цуценя. Жаліючи його, дівчинка не захотіла робити маленькому профілактичні щеплення. Та якось, гуляючи в парку, Майя побачила скаженого пса. Дівчинка страшенно перелякалася і, примчавши додому, одразу ж попросила поради у Макрофага. Той пояснив їй, що це тяжка і небезпечна хвороба — сказ, і розповів, що на неї можуть захворіти не лише тварини, а й люди. І це не єдина хвороба, яка передається від тварини до людини. Майя зрозуміла, що тваринам, як і людям, необхідні щеплення. Вона також збагнула, чому не можна гладити бездомних собак і котів. • Про це все розповідається у цій книзі. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка п’ята. Як Майї подарували цуценя / А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 30 с. : іл. - (Невидимий світ).
 11. 11. Не можна гладити собак бездомних, Вони нерідко викликають сказ, А це хвороба дуже небезпечна, Вражає будь-кого не перший раз. Від кішок і собак лишай буває, Коли вони бездомні і брудні, Коли собаки грізно й злобно лають, Ти не чіпай їх,— хай ідуть вони.
 12. 12. Не всі мікроби - вороги • Діти, щоб у вас не склалося враження, що мікросвіт — це самі лише вороги людини — хвороботворні мікроби і віруси, прочитайте ще одну книгу із серії «Невидимий світ» — «Не всі мікроби — вороги». • У цій оповідці йдеться про ті мікроорганізми, які допомагають людині. • Це і молочнокислі бактерії, за допомогою яких людина отримує кефір, квашену капусту та інші харчові продукти. • І дріжджі, які роблять хліб м'яким і пухким. • І біодобавки у пральних порошках і багато, багато інших. Алатон, Антон. Пригоди в країні невидимок : у 6 кн. Оповідка шоста. Не всі мікроби - вороги / А. Алатон. - К. : Алатон, 1997 . – 30 с. : іл. - (Невидимий світ).
 13. 13. Є мікроорганізми у людини, Які допомагають їй не раз - Бактерії молочнокислі З них роблять і кефір, і квас. І дріжджі, харчові продукти Отримує людина з них. Хліб м 'який і пухкий, тістечка Виходять добрі з дріжджів тих. А в різних порошках — біодобавки Допомагають чисто, гарно прати. Від різних плям очищують всім одяг, - Про це не слід вам забувати. Продукти харчування, створені за участю корисних бактерій
 14. 14. Діти! Ми познайомились із шістьма книгами “Пригоди в Країні Невидимок” серії «Невидимий світ» видавництва «Алатон». Я сподіваюсь: вам сподобались ці оповідки. Головне, щоб ви запам'ятали, що здоров'я — це найцінніший скарб людини, який треба берегти. Хай у вас завжди здоров'я буде міцним! Бо здоров’я – це прекрасно, Здорово, чудово, ясно. І доступні для людини Всі дороги і стежини. Не хворійте ніколи!

×