O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Najlepsze sposoby na tytuły internetowe

4.088 visualizações

Publicada em

Czy istnieje przepis na idealny tytuł internetowy? Jak zaciekawić i przyciągnać użytkownika, dzięki nagłówkom?

Publicada em: Internet

Najlepsze sposoby na tytuły internetowe

 1. 1. Jak przyciągnąć czytelnika? Najlepsze sposoby na tytuły internetowe
 2. 2. Dobry artykuł to dopiero połowa sukcesu. Aby przyciągnąć czytelników, potrzebny jest magnetyczny tytuł! Z perspektywy content marketingu i copywritingu umiejętność pisania ciekawych headline’ów jest kluczowa!
 3. 3. 8 na 10 osób czyta tytuł artykułu, ale tylko 2 osoby na 10 otwierają artykuł, by go przeczytać.
 4. 4. ZASADA #1: Zacznij od tytułu!
 5. 5. Tytuł to fundament tekstu Masz już temat i pomysł na tekst? Świetnie! Zanim zabierzesz się do pisania, wymyśl tytuł! Będzie to dla ciebie fundament, na którym będziesz mógł budować cały swój tekst! ZASADA #1: Zacznij od tytułu!
 6. 6. Tytuł to obietnica dla czytelnika Dlaczego powinieneś zaczynać pisanie swojego tekstu od wymyślenia tytułu? Bo to właśnie on jest obietnicą dla czytelnika. To przedsmak tego, co dostanie, kiedy przeczyta tekst. To przystawka – zachęta przed daniem głównym. Musi być efektowny, ale nie odkrywaj wszystkich kart na samym początku. To danie główne, czyli twój tekst, powinno być kulminacją uczty! ZASADA #1: Zacznij od tytułu!
 7. 7. ZASADA #2: Używaj słów kluczowych
 8. 8. Słowa kluczowe – czy naprawdę chodzi tylko o SEO? Odpowiedź jest prosta: NIE! Z pewnością każdy specjalista SEO powie ci, że chodzi właśnie o algorytm wyszukiwarki. I nie myli się. Ale słowa kluczowe w tytule internetowym to coś więcej. ZASADA #2: Używaj słów kluczowych!
 9. 9. WIĘCEJ CZYTELNIKÓW WIĘCEJ RETWEETÓW WIĘCEJ LINKÓW POZYCJA W WYNIKACH WYSZUKIWANIA SŁOWA KLUCZOWE
 10. 10. ZASADA #3: Zwięźle i treściwie
 11. 11. Tytuł to esencja tekstu Pamiętaj, by zawrzeć w tytule esencję tekstu. Pisz konkretnie, nie rozwlekaj zanadto swojego tytułu. Powinien precyzyjnie określać, czego można się spodziewać w tekście. Musisz także myśleć o mediach społecznościowych, a szczególnie o Twitterze. 140 znaków to naprawdę niewiele, więc pomyśl o udostępnieniach, pisząc tytuł do swojego tekstu. Jeśli masz taką możliwość, pisz zwięzłe, konkretne tytuły. ZASADA #3: Zwięźle i treściwie
 12. 12. ZASADA #4: Pisz prostym językiem!
 13. 13. Pisz prostym i zrozumiałym językiem! Finezyjne, długie tytuły może nadają się jako wprowadzenie do felietonu, ale nie w Internecie. Jeżeli użytkownik musi przeczytać tytuł dwa lub więcej razy, żeby go zrozumieć, to znaczy, że robisz to źle! Proste, hasłowe tytuły to klucz do sukcesu. Nie wspominając o wynikach wyszukiwania przeglądarek… ZASADA #4: Pisz prostym językiem!
 14. 14. ZASADA #5: Tłumacz „jak”!
 15. 15. Tytuły wyjaśniające: „jak”, „w jaki sposób”? Czytelnik szuka porady. Ty tłumaczysz mu, jak to zrobić. Problem rozwiązany! A co jeśli użytkownik nie szuka rozwiązania problemu? Każdy z nas ma mnóstwo rzeczy do zrobienia, więc dlaczego by tego nie ułatwić? ZASADA #5: Tłumacz „jak”!
 16. 16. Czytelnik chce wiedzieć, jak zrobić coś: SZYBCIEJ LEPIEJ SPRAWNIEJ
 17. 17. Właśnie na tym powinien opierać się twój tytuł! Tytuł powinien zapewniać korzyść dla twojego czytelnika. Dzięki niemu dowie się, jak poprawić swoje życie. Jak zrobić coś szybciej i łatwiej! Pamiętaj, by całkowicie spełnić obietnicę daną w tytule. Pokazuj jak, pokazuj procedury i kroki. Pisz prostym, zrozumiałym językiem. Zachowaj odpowiedni podział tekstu – podkreśl każdy krok. Zakończenie tekstu powinno dawać czytelnikowi poczucie, że nauczył się czegoś, co może wykorzystać w życiu! ZASADA #5: Tłumacz „jak”!
 18. 18. Więcej korzyści dla czytelnika = więcej czytelników!
 19. 19. ZASADA #6: Lista działa zawsze!
 20. 20. X trików/sposobów/rozwiązań… Jak najłatwiej uporządkować content? Dzięki wyliczeniom! Po raz kolejny dajesz czytelnikowi korzyść, płynącą z lektury twojego tekstu. X sposobów na rozwiązanie problemu – triki i rozwiązania, które ułatwią życie! Taka konstrukcja dodatkowo pozwala na łatwiejsze zrozumienie tekstu. To prosty przekaz dla czytelnika. Wstęp, lista, zakończenie – recepta na dużą ilość wyświetleń! ZASADA #6: Lista działa zawsze!
 21. 21. ZASADA #7: Pytaj!
 22. 22. Stosuj tytuły w formie pytań! Wszyscy jesteśmy ciekawscy! Zadajesz pytanie w tytule? Możesz być pewien, że czytelnik będzie ciekawy odpowiedzi, kliknie w link i przeczyta tekst! A przecież właśnie o to chodzi! ZASADA #7: Pytaj!
 23. 23. Prowokuj! Nie bój się prowokacyjnych pytań i dwuznaczności – to jeszcze bardziej rozbudzi ciekawość odbiorcy! Pamiętaj jednak, by odpowiednio ustosunkować się do pytania w treści twojego artykułu. Czytelnik oczekuje odpowiedzi, więc jeżeli mu jej nie dasz, naprawdę się wkurzy… ZASADA #7: Pytaj!
 24. 24. ZASADA #8: Stosuj znane nazwy i nazwiska
 25. 25. Używaj nazw znanych firm i słynnych nazwisk Bo kto nie chciałby o nich czytać? Nazwy wielkich koncernów, jak Apple, Google, Coca-Cola, przyciągają wzrok internautów. Podobnie jak sławni aktorzy, naukowcy, muzycy. Wszystko to sprawi, że użytkownik z pewnością chętnie kliknie na tytuł taki jak: „Jak być jak Stephen Hawking?”. Oczywiście użycie popularnej nazwy lub nazwiska osoby powinno być uzasadnione – musisz przynajmniej nawiązać do nich w swoim tekście! ZASADA #8: Stosuj znane nazwy i nazwiska
 26. 26. ZASADA #9: Wartościowy content ponad wszystko!
 27. 27. Za chwytliwym tytułem musi iść wartościowa treść! Tytuł to ważna część tekstu. Równie ważna jest jakość tekstu. Jeśli napiszesz chwytliwy tytuł, możesz być pewien, że przynajmniej część czytelników udostępni go bez wcześniejszego przeczytania tekstu. Jednak, aby to zrobić, muszą mieć do ciebie zaufanie – że za przyciągającym tytułem stoi wartościowy post. Dlatego nie zapominaj o jakości! Sam świetny tytuł nie obroni kiepskiego tekstu… ZASADA #9: Wartościowy content ponad wszystko!
 28. 28. I odwrotnie: kiepski tytuł nie obroni świetnego tekstu! Niestety nie jest to takie rzadkie. Wielu autorów pisze doskonałe teksty, ale ich tytuły pozostawiają wiele do życzenia… Jeśli masz lekkie pióro i reputację, być może się obronisz. Ale bez chwytliwego tytułu twój tekst może przemknąć niezauważony. ZASADA #9: Wartościowy content ponad wszystko!
 29. 29. Na koniec – najważniejsza ZASADA…
 30. 30. ZASADA 4-U (według AWAI – The American Artists & Writers) 1. USEFUL: Tytuł musi dawać poczucie korzyści. Niech twoje tekstu będą wartościowe dla czytelnika. Zapewniaj mu benefity wynikające z przeczytania twojego tekstu. 2. URGENCY: Wprowadzaj rangę ważności. Spraw, by odbiorca wiedział, co jest pilne i co jest newsem. Tytuł powinien to odzwierciedlać. 3. UNIQUE: Nie tylko twój tytuł, ale twój tekst musi być unikatowy. A swojemu czytelnikowi musisz zapewnić unikalną wartość i benefity z przeczytania tekstu. 4. ULTRA-SPECIFIC WAY: Wszystko powyżej rób w ultra-specyficzny i wyjątkowy sposób.
 31. 31. DZIĘKUJEMY Skontaktuj się z nami: kontakt@contentking.pl http://www.contentking.pl

×