SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 6
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Сенек ауылы Қашаған Күржіманұлы атындағы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Абдигожаева Бибижай Жанановна
Сыныбы: 1 Пәні: Сауат ашу Тақырыбы: Ұлттық тағамдар. Әліпби
Оқу мақсаты Сабақ мақсаты
Бағалау
критерийлері
1.1.3.1. Мұғалімнің
көмегімен оқиғаның
ретін сақтай отырып
баяндау.
1.2.7.1 әліпби ретімен
құрылған
дереккөздерден
(сөздіктер,
анықтамалықтар,
суретті кітаптар,
энциклопедия)
ақпараттарды табу
Барлық білім алушылар
орындай алады:мұғалім
көмегімен оқыған тыңдаған
мәтіндердегі ақпаратты
сызба сурет қолданып
жеткізеді
Көптеген білім
алушылар:мұғалімнің
көмегімен оқиғаның ретін
сақтай отырып баяндайды
Кейбір білім
алушылар:Мұғалім
көмегімен тыңдаған
мәтіндердегі ақпараттарды
сурет салу арқылы жеткізеді.
Білім алушылар оқыған
мәтінін сызба сурет
қолданып жеткізе алады
-мұғалімнің көмегімен
оқиғаның ретін сақтай
отырып баяндайды
-ақпараттарды сурет салу
арқылы жеткізеді
Пәнаралық байланыс
Көркем еңбек, музыка Құндылықтарды дарыту
Ұлттық тағамдарды тану арқылы, қазақи
тәрбиені сіңіру
Тілдік мақсат
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері:
Тағам, сусын, жемістер,
көкөністер.
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың ортасы Сабақтың соңыСабақтың басы
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңбері:
Білім алушылар бір-
біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлу «Мозайка»
әдісі арқылы./Білім
алушылар сурет
қиындыларын құрап,
шыққан сурет атауымен
топтың аты солай
аталады/
1-топ. «Наурыз көже»
2-топ. «Бешбармақ»
3-топ. «Бауырсақ»
Алдыңғы білім
«Қаламсап әдісі»
сұрақ-жауап
Жаңа сабақты бейнежазба бойынша ашу
«Ашық сұрақ»әдісі.
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс
“Белсенді оқыту” әдісі
Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс «Белсенді оқыту» әдісі
Рефлекция
«Смайл» әдісі
Кері байланыс Білім
алушылар қолдарына
микрофон ұстап
кезекпен, бүгінгі
сабақтан алған
әсерлерімен бөліседі.
Бағалау
«Бас бармақ әдісі»
АКТ
интербелсенді тақта,
видеоролик
Белсенді оқыту әдістері
Топтық жұмыс.
Оқулықтағы «Наурызкөже»
мәтінін тізбектеп оқы
/Оқылым/
І топ: Білім алушылар
берілген мәтінді оқиды.
ІІ топ:Мәтіннен
түсінгендерін айтады.
ІІІ топ:Құрылымдық
бөліктерін
анықтайды.Ұлттық тағам
түрлерін тауып,әліпби
ретімен жаз.
Дескриптор:
1.Білім алушылар мәтінді
оқып,түсінеді,
2. ұлттық тағам түрлерін
айта алады.
ҚБ: Мадақтау
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс 4-
жаттығу, Өлеңді қатесіз
көшіріп жаз /Жазылым/
Дескриптор:
1.Өлеңді қатесіз көшіріп
жазады.
2.Өлеңнен түсінгенін
айтады.
ҚБ: Шапалақ әдісі
Жұптық жұмыс
А-тобы: ұлттық тағамның суретін
сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/
Дескриптор:
1.Ұлттық тағам суретін салады
2.Суретті әңгімелейді
ҚБ: Бас бармақ әдісі
Саралау тәсілі: тапсырма
В-тобы: Пайдалы және зиянды
заттарды топтастыр./Айтылым/
Дескриптор:
1.Суретті дұрыс құрайды.
2.Сурет бойынша әңгімелейді.
ҚБ: Мадақтау
Саралау тәсілі: тапсырма
С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз
мерекесінің суреті/
Дескриптор:
1.Тағам пайдасы мен зиянын
анықтайды
ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
Саралау әдістері
Жұптық жұмыс
А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы
әңгімеле./Айтылым/
Дескриптор:
1.Ұлттық тағам суретін салады
2.Суретті әңгімелейді
ҚБ: Бас бармақ әдісі
Саралау тәсілі: тапсырма
В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/
Дескриптор:
1.Суретті дұрыс құрайды.
2.Сурет бойынша әңгімелейді.
ҚБ: Мадақтау
Саралау тәсілі: тапсырма
С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/айтылым
Дескриптор:
1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды
ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
Осы тапсырмаларды
білім алушыларға
саралап бергеннен кейін
білім алушылар
тақырыпта өздерінің
түсінбеген тұстарын
анықтап алды.
Барлық
оқушылар
Көпшілік
оқушылар
Кейбір
оқушылар
Сабақ мақсатына жетуге негізделген
Критериалды
бағалау
Бағалау критерийлері
негізінде білім
алушылар сабақ
мақсатына
дескрипторлар
арқылы жетеді.
ҚБ екі жұлдыз бір тілек
ҚБ Шапалақтау әдісі
Білім алушылар
оқыған мәтінін сызба
сурет қолданып
жеткізе алады
-мұғалімнің
көмегімен оқиғаның
ретін сақтай отырып
баяндайды
-ақпараттарды сурет
салу арқылы
жеткізеді
Топтық жұмыс.Топтар бір-бірін
бағалайды
Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін
тізбектеп оқы
І топ: Білім алушылар берілген мәтінді
оқиды.
ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады.
ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін
анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін
тауып,әліпби ретімен жаз.
Дескриптор:
1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді,
2. ұлттық тағам түрлерін айта алады.
ҚБ: Мадақтау
Ықшамсабақтың ықпалы
КЕДЕРГІЛЕР
ДАҒДЫЛАР
ЖОСПАРЛАУ
Не қиын болды?
Ықшамсабақты жоспарлау қиын болды,
саралауды қолдану қиын болды.
Не үйрендім?
Ықшамдалған сабақты жоспарлағанда әдіс-
тәсілдерді қолдану, топтық, жұптық жұмыс
жасауда тиімді болатынын үйрендім. Сабақтың
барысында критериалды бағалауға назар аудару
керектігін білдім
Мен осы әдіс-тәсілдерді алдағы уақытта
практика жүзінде жүзеге асырамын.

Mais conteúdo relacionado

Mais de Bilim All

Mais de Bilim All (20)

Жайлау көркі
Жайлау көркіЖайлау көркі
Жайлау көркі
 
Ғажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатҒажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхат
 
Holidays 5 grade
Holidays 5 gradeHolidays 5 grade
Holidays 5 grade
 
Жабайы жануарлар
Жабайы жануарларЖабайы жануарлар
Жабайы жануарлар
 
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауЭлектр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
 
Туған жер
Туған жерТуған жер
Туған жер
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуы
 
Карбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыКарбон қышқылдары
Карбон қышқылдары
 
Туған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихТуған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарих
 
Жай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерЖай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлер
 
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынМен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
 
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыДүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
 
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыДін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
 
Гүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыГүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысы
 
Дисахаридтер
ДисахаридтерДисахаридтер
Дисахаридтер
 
Сергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыСергіту жаттығулары
Сергіту жаттығулары
 
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыБейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
 
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріАғашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
 
Қағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттарҚағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттар
 
Ағаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясыАғаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясы
 

Ұлттық тағамдар. Әліпби

  • 1. Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Сенек ауылы Қашаған Күржіманұлы атындағы орта мектебі Бастауыш сынып мұғалімі: Абдигожаева Бибижай Жанановна Сыныбы: 1 Пәні: Сауат ашу Тақырыбы: Ұлттық тағамдар. Әліпби Оқу мақсаты Сабақ мақсаты Бағалау критерийлері 1.1.3.1. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. 1.2.7.1 әліпби ретімен құрылған дереккөздерден (сөздіктер, анықтамалықтар, суретті кітаптар, энциклопедия) ақпараттарды табу Барлық білім алушылар орындай алады:мұғалім көмегімен оқыған тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сызба сурет қолданып жеткізеді Көптеген білім алушылар:мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Кейбір білім алушылар:Мұғалім көмегімен тыңдаған мәтіндердегі ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді. Білім алушылар оқыған мәтінін сызба сурет қолданып жеткізе алады -мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді Пәнаралық байланыс Көркем еңбек, музыка Құндылықтарды дарыту Ұлттық тағамдарды тану арқылы, қазақи тәрбиені сіңіру Тілдік мақсат Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тағам, сусын, жемістер, көкөністер.
  • 2. Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтың ортасы Сабақтың соңыСабақтың басы Психологиялық ахуал Шаттық шеңбері: Білім алушылар бір- біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы./Білім алушылар сурет қиындыларын құрап, шыққан сурет атауымен топтың аты солай аталады/ 1-топ. «Наурыз көже» 2-топ. «Бешбармақ» 3-топ. «Бауырсақ» Алдыңғы білім «Қаламсап әдісі» сұрақ-жауап Жаңа сабақты бейнежазба бойынша ашу «Ашық сұрақ»әдісі. Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс “Белсенді оқыту” әдісі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сергіту сәті Жұптық жұмыс «Белсенді оқыту» әдісі Рефлекция «Смайл» әдісі Кері байланыс Білім алушылар қолдарына микрофон ұстап кезекпен, бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Бағалау «Бас бармақ әдісі» АКТ интербелсенді тақта, видеоролик
  • 3. Белсенді оқыту әдістері Топтық жұмыс. Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін тізбектеп оқы /Оқылым/ І топ: Білім алушылар берілген мәтінді оқиды. ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады. ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін тауып,әліпби ретімен жаз. Дескриптор: 1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді, 2. ұлттық тағам түрлерін айта алады. ҚБ: Мадақтау Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс 4- жаттығу, Өлеңді қатесіз көшіріп жаз /Жазылым/ Дескриптор: 1.Өлеңді қатесіз көшіріп жазады. 2.Өлеңнен түсінгенін айтады. ҚБ: Шапалақ әдісі Жұптық жұмыс А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/ Дескриптор: 1.Ұлттық тағам суретін салады 2.Суретті әңгімелейді ҚБ: Бас бармақ әдісі Саралау тәсілі: тапсырма В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/ Дескриптор: 1.Суретті дұрыс құрайды. 2.Сурет бойынша әңгімелейді. ҚБ: Мадақтау Саралау тәсілі: тапсырма С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/ Дескриптор: 1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
  • 4. Саралау әдістері Жұптық жұмыс А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/ Дескриптор: 1.Ұлттық тағам суретін салады 2.Суретті әңгімелейді ҚБ: Бас бармақ әдісі Саралау тәсілі: тапсырма В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/ Дескриптор: 1.Суретті дұрыс құрайды. 2.Сурет бойынша әңгімелейді. ҚБ: Мадақтау Саралау тәсілі: тапсырма С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/айтылым Дескриптор: 1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды Осы тапсырмаларды білім алушыларға саралап бергеннен кейін білім алушылар тақырыпта өздерінің түсінбеген тұстарын анықтап алды. Барлық оқушылар Көпшілік оқушылар Кейбір оқушылар
  • 5. Сабақ мақсатына жетуге негізделген Критериалды бағалау Бағалау критерийлері негізінде білім алушылар сабақ мақсатына дескрипторлар арқылы жетеді. ҚБ екі жұлдыз бір тілек ҚБ Шапалақтау әдісі Білім алушылар оқыған мәтінін сызба сурет қолданып жеткізе алады -мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді Топтық жұмыс.Топтар бір-бірін бағалайды Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін тізбектеп оқы І топ: Білім алушылар берілген мәтінді оқиды. ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады. ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін тауып,әліпби ретімен жаз. Дескриптор: 1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді, 2. ұлттық тағам түрлерін айта алады. ҚБ: Мадақтау
  • 6. Ықшамсабақтың ықпалы КЕДЕРГІЛЕР ДАҒДЫЛАР ЖОСПАРЛАУ Не қиын болды? Ықшамсабақты жоспарлау қиын болды, саралауды қолдану қиын болды. Не үйрендім? Ықшамдалған сабақты жоспарлағанда әдіс- тәсілдерді қолдану, топтық, жұптық жұмыс жасауда тиімді болатынын үйрендім. Сабақтың барысында критериалды бағалауға назар аудару керектігін білдім Мен осы әдіс-тәсілдерді алдағы уақытта практика жүзінде жүзеге асырамын.