Anúncio
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Mais de Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi(20)

Anúncio

Jak minął rok szkolny 2021/2022 w dogoterapii

 1. Dogoterapia • jest to jedna z metod terapii, w której odpowiednio przeszkolony pies wspomaga terapeutę w wieloprofilowym usprawnianiu dzieci i dorosłych. Obecność psa, bezpośredni kontakt zwiększa atrakcyjność zajęć, relaksuje, pomaga w kształtowaniu umiejętności okazywania emocji oraz rozwija spontaniczną aktywność ruchową. Stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, daje dużo radości i poczucie bezpieczeństwa.
 2. Dogoterapia • umożliwia uzyskiwanie informacji zwrotnych o sobie samym, o skuteczności oddziaływań, daje możliwość trafnego odczytania potrzeb i komunikatów, wpływa na aktualną sytuację. Oddziałuje to pośrednio na rozwijanie poczucia własnej wartości, kształtuje pozytywną samoocenę, zaspokaja potrzeby psychiczne dziecka – bezpieczeństwa, kontaktu psychicznego i fizycznego. Zbudowanie dobrych relacji ze zwierzęciem można traktować jako bazę do budowania, często trudnych, relacji z dorosłymi i rówieśnikami.
 3. Dogoterapia • jest też „furtką” nowych możliwości dotarcia do zamkniętego świata dziecka, próbą stworzenia mechanizmu kompensacji dla zablokowanych, niesprawnych kanałów informacyjnych, percepcyjnych, intelektualnych. Ten rodzaj terapii polega przede wszystkim na nawiązaniu więzi psychicznej ze zwierzęciem, co wywołuje wzrost pozytywnych emocji i ma korzystny wpływ na rozwój psychospołeczny ucznia.
 4. Dogoterapia w roku szkolnym 2021/2022 • Niniejsza prezentacja pokazuje jak przebiegała realizacja celów stawianych w dogoterapii.
 5. Było dużo przytulania i relaksu
 6. Karmiliśmy Berę
 7. Wydawaliśmy komendy
 8. Poznawaliśmy różne faktury
 9. Doskonaliliśmy czytanie
 10. Rozwijaliśmy mowę czynną
 11. Śpiewaliśmy piosenki
 12. Rysowaliśmy
 13. Rysowaliśmy
 14. Rozwijaliśmy sprawność grafomotoryczną
 15. Wykonywaliśmy prace plastyczne
 16. Pielęgnowaliśmy Berę
 17. Bawiliśmy się we fryzjera
 18. Bawiliśmy się w weterynarza
 19. Bawiliśmy się w sklep
 20. Bawiliśmy się z Berą piłkami
 21. Dziękuję za uwagę Elżbieta Grabowska
Anúncio