O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Виховний позакласний захід з математики «Розумники й розумниці»

332 visualizações

Publicada em

Виховний позакласний захід з математики
«Розумники й розумниці»

Publicada em: Educação
 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Виховний позакласний захід з математики «Розумники й розумниці»

 1. 1. Виховний позакласний захід з математики «Розумники й розумниці» Мета:формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики; розкритикрасуматематичних понять; поглибити здобутіна уроках знання , показати способиїхвикористання на практиці; виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу. Вступ. Ведучий: Вітаю усіх, хто сьогоднізавітав до нас на гру “Розумникий розумниці ”. Як на мою думку, то ви не пошкодуєте, тому що вас буде нагода познайомитися з математикою не як сухою, а як з цікавою наукою, її широким застосуванням. Сьогодніу вас буде нагода одержати більше цікавої інформації, і дізнатися велику широту можливостей цього розділу науки. І основне, ради чого ми тут зібралися – позмагатися в кмітливості та обізнаності цього цікавого предмету. Перед тим, як почати змагатися нам необхідно вибрати суддів, котрі будуть оцінювати правильні відповіді. Кожній з команд, які беруть участь у сьогоднішньому двобої необхідно вибрати капітана команди і назву. Розминка 1. Яке каміння в морі? ( мокре) 2. Один чоловік купив трьохкіз за 3 гривні. Запитується по чому кожна коза пішла? (по дорозі) 3. Як збільшити число 66 у півтора ризи не виконуючиніяких дій? (перевернути) 4. Хто трьомазубами сіно їсть? 5. Суперник нолика? 6. На яке питання не можна відповісти « так»? (« Ти спиш ?» )
 2. 2. 7. Скільки яєць можна з'їстина голоднийшлунок ? (одне) 8. Яку теорему називають теоремою « нареченої» . ( ТеоремаПіфагора ) 9. Буває і великий і малий, і повний. Ним у дитинствікарають. Інодівін буває дуже прямий, досить часто тупий, але переважно гострий.( Кут ) 10.Назвіть, яке кухонне приладдя допомогломатематику Ератосфенускласти таблицю простихчисел. ( Решето ) 11. Когоз жінок — математиків назвали«небесною музою»? (Софію Ковалевську. Англійський меценат Джордж Сільвестр написав наїї честь сонет, в якому назвав її«небесною музою».) 12.Ім'я якоговідомогоматематикаскладається з трьохскладів, причому перший склад — число, другий — нота, а третій — однез імен давньоєгипетського бога Сонця?(Пі-фа-гор) 13.У Давньому Вавилоні це число вважалося “священим”, оскільки ним зручно користуватися під час вимірювання. Звідси і поділ року на місяці, добина години, годинина хвилини. Що це за число?(12) 14.У назві якого міста є одне чоловіче ім‘я і сто жіночих? (Севастополь) 15.Як колись слов‘яни називали число 60? (копа) 16.Скільки часу Шахерезада розказувала свої казки? (1001 ніч) 17. Форму якої геометричної фігури був колобок? (куля) 18. Скільки років джин сидів у лампі? (1000 років) Перший конкурс. Я називаю букву, а команди повинні назвати математичні терміни на цю букву. На обмірковування — 5 с. Якщо варіантів немає — хід переходить до наступної команди. Наприклад, «Б»: бісектриса, біном, бічні сторони тощо. Команди по черзі називають математичні терміни, які починаються на літеру: П-_______ Д-_______ К-_______ М-_______ Конкурсдругий. Повернидо казки.
 3. 3. Зараз вам пропонується кілька предметів, які мають форму геометричнихфігур. Вам потрібно всі геометрично-казковіпредмети повернути до своїхказок, вгадавши й сам предмет, і назву казки, до якої його потрібно повернути. Якщо командине можуть вгадати предмет, дається підказка — демонструєтьсяцей предмет (або його зображення), алепісля цього кількість балів за відгадування стає на 1 меншою. Предмет перший: їстівнакуля, діаметром не більша від сантиметра, яка дуже заважала спати одній особі. (Горошиназ казки «Принцесана грошині») Предмет другий: пара зрізаних конусів, які могли ходити без втручання людини. (Цеберки з казки «По щучьему велению») Предмет третій: плетенийпаралелепіпед, в якому сховалася дівчина з пиріжками. (Короб з казки«Маша і ведмідь») Предмет четвертий: зайогодопомогою в математиці позначають вектор, а в казці брати, користуючись ним, собінаречених вибирали. (Стріла з казки «Царів-на-Жаба») Конкурстретій. Підказки. ПРАВИЛА Команди по черзі отримують по 5 запитань. Ведучий називає три підказки, за якими слід відгадати, про що йдеться. Після першої підказки – 3 с на відповідь, потім дається друга підказка і знову 3 с. Після третьої підказки – 5 с на остаточну відповідь. Якщо слово відгадано після першої підказки – 3 бали, якщо після другої – 2, після третьої – 1 бал. Підказки для 1-ї команди ПОМИЛКИ 1. За це знижують оцінки. 2. Відмінники їх роблять рідко. 3. На них вчаться. ПЛОЩА 1. Звичайно знаходиться в центрі міста. 2. Вимірюється у квадратних одиницях. 3. У прямокутника – це одиниця довжини на ширину. ГЕОМЕТРІЯ 1. У ній одних теорем штук сто. 2. Буває Піфагора, буває Фалеса. 3. З грецької перекладається як землемірство. КООРДИНАТИ
 4. 4. 1. Їх не вистачало дітям капітана Гранта. 2. Військові їх не розголошують. 3. Бувають у вектора і у точки. ДІАГОНАЛЬ 1. У кола їх немає. 2. Проходить із кута в кут. 3. У ромбі вони перетинаються під прямим кутом. Підказки для 2-ї команди ЕКЗАМЕН 1. Ним закінчується навчання. 2. Якби його не було, ніхто б нічого не вчив. 3. Буває вступний, а буває випускний. ВИСОТА 1. ЇЇ люблять льотчики. 2. Відрізок у трикутнику. 3. Буває над рівнем моря. ДЗВОНИК 1. Найприємніше на уроці. 2. Найнеприємніше на перерві. 3. Буває ще й останній. ФОРМУЛИ 1. Запам'ятати їх усі неможливо. 2. За ними обчислюють. 3. їх багато у довідниках. ТЕОРЕМИ 1. їх формулюють математики. 2. Є про трикутники, є про кути. 3. Їх треба доводити. ТРИ ОЗНАКИ РІВНОСТІТРИКУТНИКІВ 1.Це «кити» геометрії, тому вся геометрія з часів Евкліда тримається на цих «трьох китах». 2.Ці «кити» допомагають розв’язувати задачі на обчислення, доведення та побудову. 3.Їх дуже докладно й довго вивчають учні 7 класу на уроках геометрії. ПРЯМИЙ КУТ
 5. 5. 1. Одне з давніх понять, пов’язане з образом вертикального положення людини і багатьох предметів. 2. Це найпростіша геометрична фігура після точки, прямої, відрізка, променя. 3. Якщо в прямокутнику його відрізати, то вийде п’ятикутник. Конкурсчетвертий.Продовжити ряд. ПРАВИЛА Цей тур письмовий. Кожна команда отримує 10 завдань на аркуші паперу. До кожної з наведених послідовностей слів необхідно дописати ще одне, яке підходить за змістом. Увага! Це слово не завжди однозначне. Час на виконання 2 хв. Відповіді здаються журі. За кожну правильну відповідь 1 бал. 1. Біт, байт, кілобайт,…… 2. Арифметика, інформатика, алгебра,……. 3. Доба, година, хвилина,……. 4. Квадрат, трапеція, прямокутник, ….. 5. 25, 36, 49, …… 6. Раціональні, цілі, дійсні,….. 7. Тонна, кілограм, грам,…… 8. Гострий, тупий, прямий,…… 9. Лінійка, косинець, циркуль,…… 10.Діаметр, радіус, дотична,….. Конкурсп'ятий.Анаграми. ПРАВИЛА Учасникам пропонуються аркуші паперу, на яких записано деякі слова або послідовностібукв. Необхідно переставити букви так, щоб отримати слово, пов‘язанез математикою. Відповідь дає команда, яка першою піднімає сигнальну картку. 1.Велікд – (Евклід) 2.Корсет – (Сектор) 3.Форігап – (Піфагор) 4.Ретамід – (Діаметр) 5.Мапря. (Пряма) 6.Тасовки. (Висота) 7.Чотка. (Точка) 8.Пецітрая. (Трапеція) 9.Дарох. (Хорда) 10.Лочис. (Число) 11. Рінько. (Корінь) 12.Тієв. (Вієт)
 6. 6. 13.Линхави. ( Хвилина ) 14.Трем. ( Метр) 15.Кданусе. (Секунда ) 16.Бадо. (Доба) Конкурсшостий.Тест. ПРАВИЛА Учасникам ставиться запитання і пропонується трикартки з відповіддями. На обдумування 10 с. Учасник піднімає картку з тим варіантом відповіді, яку вважає правильною. 1. Що таке натуральні числа? А) Числа, що використовуються для вимірювання розміру. Б) Числа, що використовуються для лічби предметів. В) Числа, які не використовуються для лічби. 2. Що грецькою мовою означає слово “математика”? А) Наука Б) Розум В) Цариця 3. Хто з перелічених осіб був одночасно і математиком і поетом? А) Ломоносов Б) Лермонтов В) Лейбніц 4. Діячі якої науки не нагороджуються Нобелівською премією? А) Математики Б) Хімії В) Фізики. 5. Який математик жив у бочці? А) Діофант Б) Декарт В) Діоген 6.Ці природні кристали мають форму куба і є в кожному домі. А) Цукор Б) Перець В) Сіль. 7. Звідки прийшли до нас знаки “+”та ”-”
 7. 7. А) З Арабського Сходу Б) З Греції В) З Росії 8. Цю фігуру зображено на банкноті в 1 долар. А) куб Б) Піраміда В) Конус 9. Який з цих математиків був переможцем Олімпійських ігор? А) Лобачевський Б) Ньютон В) Піфагор. 11.Хто з письменників був також автором книжки з математики? А) Лев Толстой Б) Тарас Шевченко В) Іван Франко. Конкурссьомий.Брейн - ринг. ПРАВИЛА Команди отримують запитання. На обговорення 1 хв. Відповідає команда, яка першою піднімає сигнальну картку. За правильну відповідь – 3 бали. 1. Торт оздобили сімома цукерками. Як трьома прямими розрізами поділити торт на 7 частин, щоб на кожній частині було по одній цукерці? Продемонструйте. 2. У кімнаті одна лампочка, а в коридорі три вимикачі. У кімнату можна зайти лише один раз. Як дізнатися, який вимикач включає лампочку? (Лампочка гріється і її можна торкнутися.) Конкурс восьмий. Гонка за лідером Гра закінчується тоді, коли одна з команд матиме перевагу в 1 очко, навіть якщо 1 хв ще не пройшла. Починає команда, у якої більше очок. Завдання для 1 команди 1. Двічі по два... (4) 2. Важка праця школяра. (Навчання) 3. 7 днів і 7ночей. (Тиждень) 4. Дівчинка зростом2,5 см. (Дюймовочка)
 8. 8. 5. Скільки богатирів у дядькаЧорномора?(33) 6. Альфа, бета, гамма — це букви... (грецького алфавіту) 7. Твердження, що потребує доведення. (Теорема) 8. Документ про середню освіту. (Атестат) 9. Фунт — це... (400 г) 10. За двома зайцямипоженешся... (жодного не піймаєш) 11. Семеро одного...(не чекають) 12. Кінь на чотирьохногахта й то... (спотикається) 13. Старий віл... (борознине псує) 14. Баба з воза... (кобилілегше) 15. Повторення — (мати навчання) 16. Якщо стіл вищий за стілець, то стілець... (нижчий за стіл) 17. Скільки вух у трьох мишей? (6) 18. Якщо а>в, то в ... (менше за а) 19. Горіло 7 свічок, 3 погасили. Скільки за- лишилось? (7) 20. Троєчоловіків чекали поїзда3 години. Скільки чекав кожний? (З год) 21. Летіла зграя гусей: 1 позаду, 2 попере- ду; 1 попереду, 2 позаду. Скільки було гусей? (3) 22. Перша цифра восьмицифрового числа5. Яке перше слово треба назвати, читаючи це число?(П'ятдесят) 23. Сота частина гривні. (Копійка) 24. Цариця всіх наук. (Математика) 25. У колесі 11 спиць. Скільки проміжків між спицями? Завдання для 2 команди 1. П'ять по п'ять. (25) 2. Робочемісце школяра. (Парта) 3. Три, три, три — буде... (дірка) 4. Вік живи... (вік учись) 5. Зріст Горбоконика. (З вершки) 6. Ікс, ігрек, зет — це букви... (латинського алфавіту) 7. Твердження, що не потребує доведення. (Аксіома) 8. Відомість про успішність учня. (Табель) 9. Пуд —це... (16 кг) 10. Сім раз відміряй... (один раз відріж) 11. Один у полі... (не воїн) 12. Добрийпочаток... (половинаділа) 13. Любиш кататися — ... (люби й саночкивозити)
 9. 9. 14. Хороший вчитель не той, хто сам багато знає, а той... (хто може навчити інших) 15. Ситий голодного... (не розуміє) 16. Якщо сестрастарша за брата, то брат... (молодший за сестру) 17. Скільки лап у двохведмежат? (8) 18. Якщо Сашко вийшов з дому раніше Сер- гія, то Сергій... (пізніше) 19. Сорокп'яті сорокп'ят — буде... (80 п'ят) 20. Назвіть три дні підряд, не користуючись ні назвами днів тижня, ні числами. (Вчора, сьогодні, завтра) 21. Яйце вариться 5 хв. Скільки варяться шість яєць? (5 хв) 22. Валюта України. (Гривня) 23. Чиї штани на всі сторонирівні? (Піфагорові) 24. Гімнастика розуму. (Математика) 25. Назвіть числа, кількість цифр яких до- рівнює кількості букв у їх назві. (100 — сто, 1 000 000 - мільйон) Конкурсдев'ятий. Гра «Загадкиз цифрами». 1. Два кільця і без кінця, У серединінемає цвяха, Якщо я перевернуся, То і зовсім не змінюся. Ну, яка я цифра? (8) 2. Я важливіша від усіх, Бо заплутати вас можу. Якщо я перевернуся, В іншу я перетворюся. У яку? (9) 3. Що за цифра - акробатка? Якщо на головувстане, Рівно на три більшою стане. (6) 4. Якось увечері до ведмедя На пиріг прийшли сусіди: їжак, борсук, єнот, «косий», Вовк із хитрюгою лисицею. А ведмідь ніяк не міг Розділить на всіх пиріг,
 10. 10. Бо лічити він не вмів! Допоможийомумерщій, Скільки звірів полічи! (7) Оцінювання результатів учасників гри.

×