O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Ako nespravovať zombie stránku?

1.556 visualizações

Publicada em

Založili ste stránku na Facebooku, našli svoju cieľovú skupinu, nastavili komunikačný mód. Na stránke je však mŕtvo a vaše príspevky takmer nikto nevidí. Kde je problém? Ako docielite to, že sa nebudete rozprávať sami so sebou? Na Facebooku začalo byť tesno a dostať svoje príspevky do news feedu fanúšikov už vyžaduje viac, než len kvalitný obsah. Ak totiž nechcete spravovať mŕtvu stránku, musíte vstúpiť do vôd Facebookovej reklamy. Spoznajte hlavné výhody sponzorovania a zistíte, že ak nechcete byť správcom zombie stránky, iná možnosť vám neostáva.

Publicada em: Mídias sociais
 • DOWNLOAD THIS BOOKS INTO AVAILABLE FORMAT (2019 Update) ......................................................................................................................... ......................................................................................................................... Download Full PDF EBOOK here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... Download Full EPUB Ebook here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... Download Full doc Ebook here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... Download PDF EBOOK here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... Download EPUB Ebook here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... Download doc Ebook here { https://tinyurl.com/szs3zrs } ......................................................................................................................... .........................................................................................................................
     Responder 
  Tem certeza que deseja  Sim  Não
  Insira sua mensagem aqui

Ako nespravovať zombie stránku?

 1. 1. Ako nespravovať zombie stránku? alebo Zen a umenie Facebook Ads
 2. 2. Kedy je stránka živá mŕtva? Ak do správy Facebookovej stránky vkladáte veľa energie, no zároveň ste frustrovaní z toho, že je na nej mŕtvo, negratulujem vám. Staráte sa o zombíka. Prečo?
 3. 3. P R O B L É M Organicky zasiahneme len 4 % svojich fanúšikov:
 4. 4. Čo ak Facebook príspevky nezobrazuje naschvál, aby sme mu platili?
 5. 5. V podstate hej!
 6. 6. V podstate hej! Ale problémom je i to, že na Facebooku je jednoducho tlačenica a prebojovať sa do news feedu je otázkou boja s konkurenčnými stránkami.
 7. 7. Aké je teda riešenie?
 8. 8. “Uvažovať v roku 2010 nad tým, či má byť firma na Facebooku, je ako uvažovať nad tým, či vôbec má byť na internete.” Daniel Dočekal
 9. 9. “Uvažovať v roku 2014 nad tým, či investovať do facebookovej reklamy, je ako uvažovať nad tým, či vôbec byť na Facebooku.” Tomáš Hrábek
 10. 10. Zapíšte si: Na virálny efekt sa spoliehať nedá!
 11. 11. A X I Ó M Organický zásah je mŕtvy. Mŕtvy mŕtvy!
 12. 12. Zapíšte si: Kvalita obsahu už nestačí!* *Neplatí u stránok s fotkami mačičiek.
 13. 13. Ak chcete byť na Facebooku, musíte hrať jeho hru.
 14. 14. N A Š E P R A V I D L O Zasiahnuť v pravý čas správnych užívateľov so správnym kontextom.
 15. 15. pekné príspevky! kreatíva dátová analýza segmentácia stratégia
 16. 16. Ako na to?
 17. 17. Investujte!
 18. 18. Od potreby k riešeniu: (zombie survival kit) 1. Vyberme si vhodný nástroj na správu. 2. Určime si ciele a priority a zvoľme vyhovujúci formát reklamy. 3. Spoznajme cieľovú skupinu a presne na ňu zamierme!
 19. 19. Ako spravovať Facebook Ads? P R V Ý K R O K : Z V O L E N I E N Á S T R O J A
 20. 20. Tlačítko “boost post” - Nemožnosť kontroly. Nemožnosť zložitejších experimentov a následnej analýzy.
 21. 21. Facebook Ads Manager + Rýchly, výsledky v reálnom čase. Skvelý na správu menších kampaní. - Chýbajú niektoré možnosti cielenia. Chýbajú hromadné úpravy.
 22. 22. Facebook Power Editor + Dobrý na hromadné úpravy. Viac možností cielenia. Custom/lookalike audiences. - Užívateľsky nepríjemný. Bez real-time reportov. Plný bugov.
 23. 23. Aplikácie tretích strán + Aplikácie od Preferred Marketing Developers. Doporučuje ich samotný Facebook. - Nikdy neviete, ktorá aplikácia vám bude vyhovovať, vyžaduje to testovanie. Cena je pre menšie subjekty väčšinou príliš vysoká.
 24. 24. Objednávka u Facebooku Tzv. Insertion orders. Objednávka sa zariaďuje priamym kontaktom s account managermi Facebooku. + Exkluzívne formáty reklamy - Minimálna útrata nad 10.000 $.
 25. 25. Nákup od agentúry + - Na starosti máte len zadanie. O kampaň sa vám za fee starajú profíci a zasielajú vám pravidelné reporty.
 26. 26. Aké sú naše ciele? D R U H Ý K R O K : U R Č E N I E C I E Ľ O V A K P I
 27. 27. Chceme väčší zásah?
 28. 28. Chceme viac konverzií?
 29. 29. Chceme viac fanúšikov?
 30. 30. P O U Č K A Fanúšikovia sú len jednou z vašich cieľových skupín.
 31. 31. Koho chceme osloviť? T R E T Í K R O K : Z V O L E N I E C I E Ľ O V E J S K U P I N Y
 32. 32. Popíšeme cieľovky do hĺbky… Základné demografické charakteristiky: pohlavie, vek, jazyk, národnosť Momentálne dispozície: aktuálna poloha, zariadenie prístupu, wi-fi pripojenie, história surfovania Level 1 Level 2 Level 3 Záujmy a osobné charakteristiky: voľný čas, vkus, obľúbený športový tým, príslušnosť k sociálnej skupine
 33. 33. Popíšeme cieľovky do hĺbky… Level 1 28 a menej rokov, Česká republika Level 2 Zatiaľ nie sú fanúšikmi Studentfone, študenti vysokej školy Level 3 Sú pripojení z mobilu cez wi-fi Príklad: Studentfone
 34. 34. Čím hlbšie a presnejšie reklamu zacielime, tým relevantnejší oslovený človek bude. Čím väčšia je relevancia, tým väčšia je pravdepodobnosť konverzie.
 35. 35. N E O B M E D Z U J T E S A Vytvorte si viacero cieľových skupín a šite im obsah na mieru.
 36. 36. Zombie survival kit: 1. Vyberme si vhodný nástroj na správu. 2. Určime si ciele a priority a zvoľme vyhovujúci formát reklamy. 3. Spoznajme cieľové skupiny do hĺbky a presne na ne zamierme!
 37. 37. A U T O R Tomáš Hrábek SOCIAL MEDIA MANAGER +420 731 441 800 -- tomas@socialsharks.cz -- socialsharks.cz/tomas – fb.com/tomashrabek

×