2. Типологія уроків теоретичного навчанняТипологія уроків теоретичного навчання
1. Урок засвоєння нових знань
2. Урок формування нових навичок і
умінь
3. Урок узагальнення і
систематизації
4. Урок практичного застосування
знань, навичок і умінь
5. Урок контролю і корекції знань,
навичок і умінь
6. Комбінований урок
3. Головні елементи структури урокуГоловні елементи структури уроку
Методична мета: ____________
Урок №__
Дата ____
Група ___
Тема уроку: (повинна бути коротка)
Мета уроку: формувати __________
навчати______________
ознайомлювати________
вдосконалювати________
перевірити____________
4. Тип уроку:
___________________
Вид уроку: (для нестандартних уроків)
Методи проведення уроку: ____
КМЗ: _______________________
Міжпредметні зв’язки:_________
Хід уроку.
І. Оргмомент
Основні моменти плану
• Перевірка домашнього завдання
• Мотивація
• Підсумок уроку
• Мотивація оцінок
5. Види планів уроку:Види планів уроку:
Розширений
план уроку –
для молодих
спеціалістів та
новопризначени
х педагогічних
працівників
• Стислий план
уроку - з
розписом методів,
форм, прийомів
“+” щорічне
внесення змін і
доповнень “+”
варіанти для
різних груп
6. Вимоги до плану-конспекту уроку:
• детальна розробка методів роботи;
• при словесних методах наводиться
розширений план монологу (тези);
• тези доповнюються цитатами, прикладами,
статистичними даними;
• при діалозі (бесіді) – послідовна система
запитань;
• при практичних методах – послідовність
виконання – перелік вправ, завдань, види
робіт, із розв'язками, коментарями,
зауваженнями;
• при перевірці і контролі знань вказується які
знання перевіряються і якими методами.
• передбачається час на кожен етап.
8. Структура (основні елементи, етапи)Структура (основні елементи, етапи)
уроків в/н:уроків в/н:
• Організаційний момент –
перевірка присутності учнів,
наявності спецодягу, первинний
інструктаж з охорони праці.
9. Структура уроків в/н:Структура уроків в/н: вступний
інструктаж– Повідомлення теми і мети;
– Перевірка знань учнів теоретичного матеріалу та вивченого
на попередніх уроках в/н;
– Пояснення характеру і призначення запланованої роботи.
Порядок виконання вправ чи самостійної роботи
– Розбір креслень, схем, технічних вимог, демонстрування зразків
навчально-виробничих робіт;
– Ознайомлення з матеріалами, інструментами, приладами,
пристроями та іншими засобами, які будуть застосовуватись
на уроці;
– Пояснення і показ найраціональніших прийомів, способів і
послідовності виконання завдань;
– Розгляд типових помилок, способів їх запобігання і усунення;
– Пояснення і показ способів раціональної організації робочих
місць;
– Розгляд правил безпеки праці учнів;
– Закріплення і перевірка засвоєння учнями вступного
інструктажу, додаткове пояснення і показ прийомів і способів
роботи;
– Видача завдань і розподіл учнів по робочих місцях.
10. Структура уроків в/н:Структура уроків в/н: Основна частина
• Вправи на формування (відпрацювання) нових
способів дій;
• Вправи на виконання трудових прийомів;
• Вправи на виконання трудових операцій;
• Вправи на виконання комплексних робіт;
• Вправи на застосування (закріплення,
розвиток, поглиблення) основних способів дій;
• Поточний інструктаж (цільові обходи);
• Самостійна робота учнів. Контроль за
навчально-виробничою діяльністю учнів;
• Приймання навчально-виробничих робіт;
11. Структура уроків в/н:Структура уроків в/н:
Заключний інструктаж. Підсумок уроку
–Аналіз виконання навчально-
виробничих робіт;
–Корегування вмінь і навичок;
–Оцінювання. Комплексні
оцінки. Мотивація оцінок;
–Зміст домашнього завдання.