O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Стан електронів у атомі.
Будова електронних оболонок атомів.
У теорії будови атома Резерфорда передбачалося,
що рух електрона навколо ядра відбувається за
певною траєкторією — орбітою...
Електронна орбіталь — це простір
навколо ядра атома, в якому
найбільш імовірне перебування
електрона.
Електронні орбіталі ...
S
р
d
f
сферична форма електронної орбіталі
гантелеподібна форма
електронної орбіталі
Електронні орбіталі
Положення орбіта...
- відстанню від ядра
- формою орбіталі, на якій обертаються
На одній орбіталі
у електронів ці
показники
однакові
Значить н...
На s-підрівні така квантова комірка лише
одна, умовно позначається
На p-підрівні їх три
На d-підрівні їх п'ять
На f-підрів...
Енергія розподіляється між електронами порціями. Тому
розташування електронів навколо ядра обмежується
енергетичними рівня...
Електрон • ē
Орбіталь
• Може бути
s,p,d,f
Підрівень
• може влючати
s,p,d,f-підрівні
(орбіталі)
Рівень • І,ІІ,ІІІ
…
Номер
рівня
Максимальна
кількість електронів
Підрівні
1 2 s
2 8 s, p
3 18 s, p, d
4 32 s, p, d, f
5 50 s, p, d, f g
На кож...
Зовнішній енергетичний
рівень
І енергетичний рівень
ІІІ енергетичний рівень
Використовуючи схему будови атома дайте
характ...
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Random 150303131802-conversion-gate01

2.245 visualizações

Publicada em

Стан електронів у атомі

Publicada em: Educação
 • Entre para ver os comentários

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Random 150303131802-conversion-gate01

 1. 1. Стан електронів у атомі. Будова електронних оболонок атомів.
 2. 2. У теорії будови атома Резерфорда передбачалося, що рух електрона навколо ядра відбувається за певною траєкторією — орбітою, і в кожен момент часу ми можемо знайти його. Але насправді це було помилкою. Виявилося, що рух електрона значно складніший. Швидкість його обертання навколо ядра настільки велика, що в масштабах атома поняття траєкторії втрачає зміст. Тому не можна розглядати електрон як частинку, що рухається та положення якої в просторі точно відоме в будь-який момент часу. Можна лише вказати деяку частину простору навколо ядра, в якому перебування електрона є найбільш імовірним. Резерфорд Ернест (1871-1937) Частина простору навколо ядра називається електронною хмариною, або електронною орбіталлю. Атом Гідрогену
 3. 3. Електронна орбіталь — це простір навколо ядра атома, в якому найбільш імовірне перебування електрона. Електронні орбіталі різняться за формою й напрямком у просторі. Ці електронні орбіталі різної форми позначаються літерами s, р, d, f.
 4. 4. S р d f сферична форма електронної орбіталі гантелеподібна форма електронної орбіталі Електронні орбіталі Положення орбіталі в просторі можна визначити в системі координат.
 5. 5. - відстанню від ядра - формою орбіталі, на якій обертаються На одній орбіталі у електронів ці показники однакові Значить на одній орбіті може розміщатися тільки 2 електрони Для запису ми використовуємо умовну позначку електронів або . Електрони на орбіталях можуть відрізнятися: - відрізняються обертом навколо власної осі (спіном)
 6. 6. На s-підрівні така квантова комірка лише одна, умовно позначається На p-підрівні їх три На d-підрівні їх п'ять На f-підрівні їх сім Умовно кожен підрівень поділяється на комірки за напрямками орбіталі в просторі. Кожна комірка може розмістити лише два електрони. У комірці можуть знаходитись або один електрон, або два електрони, але з протилежними спінами .
 7. 7. Енергія розподіляється між електронами порціями. Тому розташування електронів навколо ядра обмежується енергетичними рівнями. Кількість енергетичних рівнів у атомі дорівнює номеру періоду, в якому знаходиться атом. № 1 – І період - 1Н +1 )1 Схема будови Електронна формула
 8. 8. Електрон • ē Орбіталь • Може бути s,p,d,f Підрівень • може влючати s,p,d,f-підрівні (орбіталі) Рівень • І,ІІ,ІІІ …
 9. 9. Номер рівня Максимальна кількість електронів Підрівні 1 2 s 2 8 s, p 3 18 s, p, d 4 32 s, p, d, f 5 50 s, p, d, f g На кожному енергетичному рівні може перебувати суворо визначене число електронів. Максимальна кількість електронів на кожному рівні обчислюється за формулою: N = 2n Перегляньте таблицю. Запишіть в зошит. 2
 10. 10. Зовнішній енергетичний рівень І енергетичний рівень ІІІ енергетичний рівень Використовуючи схему будови атома дайте характеристик елементу і напишіть електронну формулу:

×