SlideShare uma empresa Scribd logo
1 de 6
Відкритий урок з правил дорожнього руху
3 клас
Мета. Продовжувати ознайомлення учнів з дорожніми знаками та їхніми групами, місцем
встановлення.
Розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою
дорожніх знаків, розпізнавати їх.
Виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях міста та околицях.
Обладнання. Магнітна дошка, настінні дорожні знаки, таблички з назвами груп, кросворд,
робочий зошит «Охорона життя і здоров'я дітей 4 (3) клас», кольорові олівці, таблиці,
індивідуальні світлофори (червоне, зелене світло).
Хід заняття
І. Мотивація уроку.
Відомо всім, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров'я.
Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а й навіть життя.
Тому треба всім дотримуватися певних Правил дорожнього руху. Сьогодні ми
продовжуємо вивчати ці правила. Послухайте уважно вірш Я. Пішумова «Азбука міста» і
назвіть тему нашого уроку.
Місто, в якому з тобою живем,
Можна по праву зрівнять з букварем.
Азбука вулиць, розкривши для нас
Місто, уроки дає повсякчас.
Ось вона, азбука — треба всю знать, —
Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять.
Азбуку міста завчи до ладу,
Щоб не потрапити раптом в біду.
II. Оголошення теми і мети уроку.
Так, правильно. Сьогодні ми будемо говорити про дорожні знаки. Метою цього уроку
буде вивчення дорожніх знаків та їхніх груп.
III. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
1. Навіщо ж нам вивчати Правила дорожнього руху?
Яку роль відіграють вони у житі людини?
(Вони охороняють і підтримують порядок на дорогах, забезпечують безпеку дорожнього
руху).
Коли на вулицях почали їздити трамваї, автомобілі, тролейбуси, автобуси, вулицям
потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмовляють»
вулиці усіх країн світу.
Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів —
речення. У дорожньої мови також є букви — знаки. Але їх не потрібно складати у слова.
Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу — дорожній сигнал. Ці сигнали
бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші —
забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримують якусь
послугу.
Одні знаки розміщені на трикутниках з червоною облямівкою. Ці знаки встановлюються
на відстані 150-300 м поза населеними пунктами, у населених пунктах — на відстані 50-
100 м до початку небезпечної ділянки.
Інші знаки не випадково розміщені у колі з червоною облямовкою або з червоним фоном.
А ось знаки у колі блакитного кольору. Вони дозволяють рух, наказують рухатися у
певному напрямку легковим автомобілям, вказують велосипедну доріжку, доріжку для
пішоходів тощо.
Є ще знаки — блакитні прямокутники з малюнками: то ніж з виделкою, то червоний
хрест, то намет, то ліжко. Не важко здогадатися, що ці знаки вказують: поруч їдальня,
медичний пункт і т. д.
Усі дорожні знаки поділяються на групи:
§ попереджувальні знаки;
§ знаки пріоритету;
§ заборонні знаки;
§ зобов'ячуючі знаки;
§ інформаційно-вказівні знаки;
§ знаки сервісу.
(На магнітній дошці з'являються таблички з назвами груп, біля кожної таблички З, 4
знаки).
2. Робота в зошитах з охорони життя та здоров'я (с. 13-15).
3. Перевірка виконаної учнями роботи.
У кожного учня на парті лежить індивідуальний «пішохідний світлофор».
Учень, якого викликав учитель, називає знак, а діти своїм світлофором дають сигнал
учителеві (зелений чи червоний).
4. Фізкультхвилинка.
Проводиться гра «Попереджувальний сигнал рукою». Цю гру слід проводити після
вивченої теми «Сигнали, що подаються водіями транспортних засобів». (Цю тему вивчали
на попередньому уроці).
Учні шикуються у колону по одному, спереду стає ведучий, котрий повинен мовчки
подавати застережні сигнали водіїв рукою: «Витягнув ліву руку у сторону або права
зігнута у лікті» — означає поворот наліво — у відповідь всі повинні повернутися ліворуч;
«Рука витягнута вгору» — гальмування — стоять нерухомо; «Витягнув праву руку в
сторону або ліва зігнута у лікті» — означає поворот направо — всі повернулися праворуч.
Той, хто помиляється, дістає зауваження вчителя (штрафне очко), але продовжує фати. По
закінченні гри визначаються учасники, які не зробили жодної помилки.
5. Гра «Розстав дорожні знаки на місцевості».
(Див. зошит с. 17).
Робота в парі. Взаємоперевірка виконаної роботи.
— Які із зображених знаків ви бачили на своїй вулиці?
IV. Закріплення нового матеріалу.
1. Відповіді на запитання.
— Для чого призначені дорожні знаки? Розглянь знаки і розкажи про них за таким
планом:
§ Як називається знак.
§ До якої групи належить.
§ Що він означає.
2. Бліц-турнір.
1. Місце, де на вахті стоїть міліціонер? (Пост ДАІ)
2. Дуже хочеться їсти. Який ми шукаємо знак. (Ресторан або їдальня)
3. Який знак вас напоїть? (Питна вода)
4. Ніч... Зупинитися б на відпочинок. Але де? Хто скаже? (Місце відпочинку)
3. Вікторина.
1. Людина, яка їде у транспорті. (Пасажир)
2. Як називають той пост, де на вахті стоїть міліціонер? (ДАІ)
3. До якої групи належать знаки, схожі на червоне око світлофора? (Заборонні)
4. Людина, яка іде по тротуару. (Пішохід)
5. Як називаються ті знаки, що зображені у блакитному крузі? (Зобов'язуючі)
6. Пристрій для регулювання руху транспорту і пішоходів. (Світлофор)
V. Підсумок уроку.
1. За допомогою чого здійснюється регулювання дорожнього руху?
2. На скільки груп розподілені дорожні знаки? Назвіть ці групи.
2. На скільки груп розподілені дорожні знаки? Назвіть ці групи.

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

небезпеки на вулицях і дорогах
небезпеки на вулицях і дорогахнебезпеки на вулицях і дорогах
небезпеки на вулицях і дорогахMaryna Chala
 
Азбука безпеки на дорозі
Азбука безпеки на дорозіАзбука безпеки на дорозі
Азбука безпеки на дорозіAlla Kolosai
 
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018Alla Kolosai
 
Заняття 4 Дорожні знаки
Заняття 4 Дорожні знакиЗаняття 4 Дорожні знаки
Заняття 4 Дорожні знакиmargaritakomp
 
виховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекивиховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекиЛидия Рудакова
 
Тиждень Знань Правил Дорожнього руху-2015
Тиждень Знань  Правил Дорожнього руху-2015Тиждень Знань  Правил Дорожнього руху-2015
Тиждень Знань Правил Дорожнього руху-2015Alla Kolosai
 
небезпеки на дорогах
небезпеки на дорогахнебезпеки на дорогах
небезпеки на дорогахMaryna Chala
 
Правила дорожнього руху
Правила дорожнього рухуПравила дорожнього руху
Правила дорожнього рухуMarianna Karabin
 
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.Alla Kolosai
 
Уроки Світлофора. Урок №1
Уроки Світлофора. Урок №1Уроки Світлофора. Урок №1
Уроки Світлофора. Урок №1Alla Kolosai
 
Вчи і поважай правила дорожнього руху
Вчи і поважай правила дорожнього рухуВчи і поважай правила дорожнього руху
Вчи і поважай правила дорожнього рухуКовпитська ЗОШ
 
Заняття 3 Правила переходу вулиці
Заняття 3 Правила переходу вулиціЗаняття 3 Правила переходу вулиці
Заняття 3 Правила переходу вулиціmargaritakomp
 
Повторимо правила дорожнього руху
Повторимо правила дорожнього рухуПовторимо правила дорожнього руху
Повторимо правила дорожнього рухуAlla Kolosai
 
Заняття 1 Організація дорожнього руху
Заняття 1 Організація дорожнього рухуЗаняття 1 Організація дорожнього руху
Заняття 1 Організація дорожнього рухуmargaritakomp
 

Mais procurados (20)

небезпеки на вулицях і дорогах
небезпеки на вулицях і дорогахнебезпеки на вулицях і дорогах
небезпеки на вулицях і дорогах
 
Азбука безпеки на дорозі
Азбука безпеки на дорозіАзбука безпеки на дорозі
Азбука безпеки на дорозі
 
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018
Презентація Тижня знань ПДР 2017/2018
 
Pdr
PdrPdr
Pdr
 
Stop
StopStop
Stop
 
Заняття 4 Дорожні знаки
Заняття 4 Дорожні знакиЗаняття 4 Дорожні знаки
Заняття 4 Дорожні знаки
 
Pishohodu
PishohoduPishohodu
Pishohodu
 
виховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекивиховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпеки
 
Тиждень Знань Правил Дорожнього руху-2015
Тиждень Знань  Правил Дорожнього руху-2015Тиждень Знань  Правил Дорожнього руху-2015
Тиждень Знань Правил Дорожнього руху-2015
 
небезпеки на дорогах
небезпеки на дорогахнебезпеки на дорогах
небезпеки на дорогах
 
Правила дорожнього руху
Правила дорожнього рухуПравила дорожнього руху
Правила дорожнього руху
 
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.
Підсумки Тижня Знань Правил дорожнього руху 2016/2017 н.р.
 
КВК дорожній рух
КВК дорожній рухКВК дорожній рух
КВК дорожній рух
 
Уроки Світлофора. Урок №1
Уроки Світлофора. Урок №1Уроки Світлофора. Урок №1
Уроки Світлофора. Урок №1
 
101
101101
101
 
будь обережним на дорозі!
будь обережним на дорозі!будь обережним на дорозі!
будь обережним на дорозі!
 
Вчи і поважай правила дорожнього руху
Вчи і поважай правила дорожнього рухуВчи і поважай правила дорожнього руху
Вчи і поважай правила дорожнього руху
 
Заняття 3 Правила переходу вулиці
Заняття 3 Правила переходу вулиціЗаняття 3 Правила переходу вулиці
Заняття 3 Правила переходу вулиці
 
Повторимо правила дорожнього руху
Повторимо правила дорожнього рухуПовторимо правила дорожнього руху
Повторимо правила дорожнього руху
 
Заняття 1 Організація дорожнього руху
Заняття 1 Організація дорожнього рухуЗаняття 1 Організація дорожнього руху
Заняття 1 Організація дорожнього руху
 

Semelhante a відкритий урок з правил дорожнього руху

Semelhante a відкритий урок з правил дорожнього руху (8)

15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної години15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної години
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школи
 
дорожні знаки
дорожні знакидорожні знаки
дорожні знаки
 
пригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіпригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозі
 
підсумкове заняття з пдр
підсумкове заняття з пдрпідсумкове заняття з пдр
підсумкове заняття з пдр
 
ми за безпеку_руху
ми за безпеку_рухуми за безпеку_руху
ми за безпеку_руху
 
Квест-гра.docx
Квест-гра.docxКвест-гра.docx
Квест-гра.docx
 
Зелений вогник ЖДНЗ №73
Зелений вогник ЖДНЗ №73  Зелений вогник ЖДНЗ №73
Зелений вогник ЖДНЗ №73
 

Mais de Людмила Шведенко

заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.
заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.
заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.Людмила Шведенко
 
Текстовий супровід до презентації
Текстовий супровід до презентаціїТекстовий супровід до презентації
Текстовий супровід до презентаціїЛюдмила Шведенко
 
Презентація - моральне виховання
Презентація - моральне вихованняПрезентація - моральне виховання
Презентація - моральне вихованняЛюдмила Шведенко
 
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дня
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дняорганIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дня
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дняЛюдмила Шведенко
 
інтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхінтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхЛюдмила Шведенко
 
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти у
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти  упро зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти  у
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти уЛюдмила Шведенко
 
відомість про витрати благодійних коштів
відомість про витрати благодійних коштіввідомість про витрати благодійних коштів
відомість про витрати благодійних коштівЛюдмила Шведенко
 
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спортузвіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спортуЛюдмила Шведенко
 

Mais de Людмила Шведенко (20)

заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.
заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.
заняття гуртка "Основи християнської етики" 23.01.18р.
 
Текстовий супровід до презентації
Текстовий супровід до презентаціїТекстовий супровід до презентації
Текстовий супровід до презентації
 
Презентація - моральне виховання
Презентація - моральне вихованняПрезентація - моральне виховання
Презентація - моральне виховання
 
текст до презентації
текст до презентаціїтекст до презентації
текст до презентації
 
моральне виховання
моральне виховання моральне виховання
моральне виховання
 
майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.
 
майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.майстер клас Курбатової В.В.
майстер клас Курбатової В.В.
 
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дня
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дняорганIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дня
органIзацiя самопiдготовки в групах продовженого дня
 
інтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхінтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттях
 
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти у
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти  упро зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти  у
про зміни у нормативно правовому забезпеченні дошкільної освіти у
 
фінансовий звіт 2017
фінансовий звіт 2017фінансовий звіт 2017
фінансовий звіт 2017
 
звіт про проведення ТБ
звіт про проведення ТБзвіт про проведення ТБ
звіт про проведення ТБ
 
Злинський ЗДО "Сонечко"
Злинський ЗДО "Сонечко"Злинський ЗДО "Сонечко"
Злинський ЗДО "Сонечко"
 
відомість про витрати благодійних коштів
відомість про витрати благодійних коштіввідомість про витрати благодійних коштів
відомість про витрати благодійних коштів
 
тиждень правового виховання
тиждень правового вихованнятиждень правового виховання
тиждень правового виховання
 
смоліне ромашка
смоліне ромашкасмоліне ромашка
смоліне ромашка
 
смоліне ромашка
смоліне ромашкасмоліне ромашка
смоліне ромашка
 
фінансовий звіт
фінансовий звітфінансовий звіт
фінансовий звіт
 
звіт про проведення
звіт про проведеннязвіт про проведення
звіт про проведення
 
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спортузвіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту
звіт про проведення олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту
 

Último

Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін НБУ для дітей
 
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Чернівецька обласна бібліотека для дітей
 
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptКНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptТаисия Папенчук
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаAdriana Himinets
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейvitaliyinformatik
 

Último (8)

205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
205 років драми І. Котляревського «Наталка Полтавка» (1819)
 
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
Проєкт «ІТ.UA: народжені в Україні». Єгор Анчишкін
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
Знайомтесь: книжкові бестселери: інформаційна книжкова візитка. Рекомендаційн...
 
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.pptКНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
КНИЖКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ ЛІТОПИСИ.ppt
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
 
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверейЧеркаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 

відкритий урок з правил дорожнього руху

  • 1. Відкритий урок з правил дорожнього руху 3 клас Мета. Продовжувати ознайомлення учнів з дорожніми знаками та їхніми групами, місцем встановлення. Розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків, розпізнавати їх. Виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях міста та околицях. Обладнання. Магнітна дошка, настінні дорожні знаки, таблички з назвами груп, кросворд, робочий зошит «Охорона життя і здоров'я дітей 4 (3) клас», кольорові олівці, таблиці, індивідуальні світлофори (червоне, зелене світло). Хід заняття І. Мотивація уроку. Відомо всім, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров'я. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а й навіть життя. Тому треба всім дотримуватися певних Правил дорожнього руху. Сьогодні ми продовжуємо вивчати ці правила. Послухайте уважно вірш Я. Пішумова «Азбука міста» і назвіть тему нашого уроку. Місто, в якому з тобою живем, Можна по праву зрівнять з букварем. Азбука вулиць, розкривши для нас Місто, уроки дає повсякчас. Ось вона, азбука — треба всю знать, — Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять. Азбуку міста завчи до ладу, Щоб не потрапити раптом в біду.
  • 2. II. Оголошення теми і мети уроку. Так, правильно. Сьогодні ми будемо говорити про дорожні знаки. Метою цього уроку буде вивчення дорожніх знаків та їхніх груп. III. Засвоєння нових знань, умінь і навичок. 1. Навіщо ж нам вивчати Правила дорожнього руху? Яку роль відіграють вони у житі людини? (Вони охороняють і підтримують порядок на дорогах, забезпечують безпеку дорожнього руху). Коли на вулицях почали їздити трамваї, автомобілі, тролейбуси, автобуси, вулицям потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмовляють» вулиці усіх країн світу. Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів — речення. У дорожньої мови також є букви — знаки. Але їх не потрібно складати у слова. Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу — дорожній сигнал. Ці сигнали бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші — забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримують якусь послугу. Одні знаки розміщені на трикутниках з червоною облямівкою. Ці знаки встановлюються на відстані 150-300 м поза населеними пунктами, у населених пунктах — на відстані 50- 100 м до початку небезпечної ділянки. Інші знаки не випадково розміщені у колі з червоною облямовкою або з червоним фоном. А ось знаки у колі блакитного кольору. Вони дозволяють рух, наказують рухатися у певному напрямку легковим автомобілям, вказують велосипедну доріжку, доріжку для пішоходів тощо. Є ще знаки — блакитні прямокутники з малюнками: то ніж з виделкою, то червоний хрест, то намет, то ліжко. Не важко здогадатися, що ці знаки вказують: поруч їдальня, медичний пункт і т. д. Усі дорожні знаки поділяються на групи: § попереджувальні знаки;
  • 3. § знаки пріоритету; § заборонні знаки; § зобов'ячуючі знаки; § інформаційно-вказівні знаки; § знаки сервісу. (На магнітній дошці з'являються таблички з назвами груп, біля кожної таблички З, 4 знаки). 2. Робота в зошитах з охорони життя та здоров'я (с. 13-15). 3. Перевірка виконаної учнями роботи. У кожного учня на парті лежить індивідуальний «пішохідний світлофор». Учень, якого викликав учитель, називає знак, а діти своїм світлофором дають сигнал учителеві (зелений чи червоний). 4. Фізкультхвилинка. Проводиться гра «Попереджувальний сигнал рукою». Цю гру слід проводити після вивченої теми «Сигнали, що подаються водіями транспортних засобів». (Цю тему вивчали на попередньому уроці). Учні шикуються у колону по одному, спереду стає ведучий, котрий повинен мовчки подавати застережні сигнали водіїв рукою: «Витягнув ліву руку у сторону або права зігнута у лікті» — означає поворот наліво — у відповідь всі повинні повернутися ліворуч; «Рука витягнута вгору» — гальмування — стоять нерухомо; «Витягнув праву руку в сторону або ліва зігнута у лікті» — означає поворот направо — всі повернулися праворуч. Той, хто помиляється, дістає зауваження вчителя (штрафне очко), але продовжує фати. По закінченні гри визначаються учасники, які не зробили жодної помилки. 5. Гра «Розстав дорожні знаки на місцевості». (Див. зошит с. 17). Робота в парі. Взаємоперевірка виконаної роботи. — Які із зображених знаків ви бачили на своїй вулиці?
  • 4. IV. Закріплення нового матеріалу. 1. Відповіді на запитання. — Для чого призначені дорожні знаки? Розглянь знаки і розкажи про них за таким планом: § Як називається знак. § До якої групи належить. § Що він означає. 2. Бліц-турнір. 1. Місце, де на вахті стоїть міліціонер? (Пост ДАІ) 2. Дуже хочеться їсти. Який ми шукаємо знак. (Ресторан або їдальня) 3. Який знак вас напоїть? (Питна вода) 4. Ніч... Зупинитися б на відпочинок. Але де? Хто скаже? (Місце відпочинку) 3. Вікторина. 1. Людина, яка їде у транспорті. (Пасажир) 2. Як називають той пост, де на вахті стоїть міліціонер? (ДАІ) 3. До якої групи належать знаки, схожі на червоне око світлофора? (Заборонні) 4. Людина, яка іде по тротуару. (Пішохід) 5. Як називаються ті знаки, що зображені у блакитному крузі? (Зобов'язуючі) 6. Пристрій для регулювання руху транспорту і пішоходів. (Світлофор) V. Підсумок уроку. 1. За допомогою чого здійснюється регулювання дорожнього руху?
  • 5. 2. На скільки груп розподілені дорожні знаки? Назвіть ці групи.
  • 6. 2. На скільки груп розподілені дорожні знаки? Назвіть ці групи.