O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio

Confira estes a seguir

1 de 11 Anúncio

Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах

Baixar para ler offline

Ю.Найда. Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах

Ю.Найда. Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах

Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Diapositivos para si (20)

Semelhante a Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах (20)

Anúncio

Mais de shuriklobotryas (20)

Mais recentes (20)

Anúncio

Порядок організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах

 1. 1. ПОРЯДОК організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах 24 вересня 2014 року НМЦ інклюзивної освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка Найда Ю.М., викладач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини
 2. 2. Порядок визначає вимоги до організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах з метою задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, залучення батьків до участі у навчально-виховному процесі
 3. 3. Освітні послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей та застосуванням особистісно-орієнтованих технологій розвитку
 4. 4. Науково-методичне забезпечення здійснюють інститути післядипломної педагогічної освіти, обласні, районні (міські) методичні кабінети (центри), районні психолого-медико-педагогічні консультації та вихователі-методисти цих закладів.
 5. 5. Зарахування дітей з особливими освітніми потребами здійснюється керівником дошкільного навчального закладу протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження, висновку психолого-медико-педагогічної консультації, направлення відповідного територіального органу управління освітою.
 6. 6. Інклюзивні групи комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими), сімейними (родинними) ознаками, з урахуванням особливих освітніх потреб дітей.
 7. 7. Для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу, наповнюваність інклюзивних груп становить до 15 дітей, з них 1 - 3 дитини з особливими освітніми потребами.
 8. 8. Навчально-виховний процес здійснюється відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за програмами та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН України, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. 
 9. 9. Відповідно до висновку та рекомендацій психолого-медико- педагогічної консультації група фахівців дошкільного навчального закладу та батьків дитини, або осіб, які їх замінюють розробляють індивідуальні програму та план розвитку дитини з особливими освітніми потребами та здійснюють відповідний психолого-медико- педагогічний супровід цих дітей.
 10. 10. Індивідуальні програма та план розвитку дитини  затверджується керівником дошкільного навчального закладу і переглядається двічі на рік (у разі потреби - частіше) з метою її коригування.  в індивідуальній програмі розвитку дитини зазначаються актуальні цілі її розвитку і розподіляються функції між відповідними фахівцями для їх досягнення.
 11. 11. Для організації інклюзивного навчання залучаються: асистент вихователя та вчитель- дефектолог ( у штатному розписі закладу інші фахівці (на підставі угод)

×