Iris

E marte
I dashur ditar ,
Shoh qe te paska zene pluhuri, por me ne fund e vertetova nuk ka shok
me te mire se ti . Shpresoj mos te jesh merzitur me mua . T e premtoj
qe nuk do bej me mungesa . Mire , sot kalova nje dite shume te bukur
. U ngrita ne mengjes dhe u bera gati per ne shkolle . Te kam treguar
qe te heneva un kam 7 ore . Ishe nje dite paska e ngarkuar , por
gjithsesi kaloi mire . Ore t pare kisha gjeografi . Me pelqen gjeografia .
U ngrita ne mesim dhe mesuesja me vlersoi me noten 10. Ne pushim
te gjate me merr ne telefon mesuesja ime e baletit . Nuk ke per ta
besuar se cfare me tha ? Jo , jo nuk ta them gjeje vet . Mire pra
do ta them . Ne balerinet e Pallatit te Kukltures do te shkojm nje jave
ne Gjirokaster . Atje do te zhvillohet Festivali Folklorik dhe do jen
pjesmarse te gjitha rrethet. U gezova shum per kte lajm . Kisha dite qe
e prisja . Pasi mbaroj shkollen , shkoj me vrap per tu takuar shoqet
dhe shoket e mi te baletit edhe ata ishin po kaq te gezuar.. Eh pra
nje telefonate e beri diten time akoma dhe me te bukur .Tani me duhet
te largohem sepse vajti vone. Me duhet te zgjohem shpejt neser per
shkolle .
Te puth fort
Iris   
E hene
I dashur ditar
Sic te premtova ja tek pot e shkruaj perseri. Sotishte njedite e zakonshmesic
gjithe te tjerat . U ngrita heret ne mengjes , u bera gati dhe shkova drejtene
shkolle . Paraditia ishte njedite e ngarkuar dheshumee merzitshme. Por kete
pjeseja kompesoimbasdite . Vendosa te dilja me shoqete mia .Me Sindin dhe
Megin . Shkuamte pinim dicka , tek nje lokal qe ndodhet ne pedonalen e qytetit
tone. Me pak fjale tek Piazza . Eshte nje lokal I bukur , me muzikedhe pije te mira.
U kenaqem shum. Me ne fund ishim te treja perseri , diskutuamper shume gjera
. . Te them te drejten u merzita pak sepse Megi do te shkojete banoj ne Itali . E
di qe eshte me e mira per te , por une nuk dua qe te largohet . Kemi dy vjetshoqe
. Kam kaluar shummoment te bukura me te . Do te me mungoj shume. Ditar e di
cfare ? Kur shikoja lumturinene sytee shoqes simeu gezova dhe une tej mase.
Kjo eshte me e mira per te . Me duhet te largohem . Ora shenon 00 :00 besoj
edhe ty pot e flihet . Mire pra shihemi neser.
Te perqafon
Irisijot.
E merkure
I dashur ditari im bucko !
U cudite nga emri ? Epo kshu vendosa te quaj qe tani e tutje . Fletet e tua po
mbushen dhe ti sa vjen dhe behesh me I shendosh . E di ti qe un bej shaka . Si
gjithmon u ngrita heret dhe me vrap per ne shkolle. Vajta me vones . Alarminuk
ra ose me sakte nuk doja un ta degjoja . Nejse gjithsesishkova neshkolle. Bucko
sot nuk ja kalova dhe aq mire . U lodha shume, por mami im di sit e ma ngrej
humorin . Kisha shume mesime dhe shume orete veshtira sot . Madje kisha edhe
kurs anglishteje. Shkolle , shkolledhe vetem shkolle. Pasi vi nga kursiI anglishtes
, kur cte shikoj neshtepi kishin ardhur gocate dajes time . Mami I kishte mareato
ne shtepine tone . U gezova pafund . I dua shumebinjaket e mia . Biseduam dhe
folem per shumegjera . Madje, madje bem plane dhe per pushimetverore. E
dua veren. E dua plazhin . Vendosemte rinim ne shtepi . Nena Leta na pregatiti
dhe kokoshka , te preferuarate mia. Sot jamkenaqur tej mase . Detyrat e
shkolles po me therasin .
Shihemi neser
Iris
E enjte
I dashur ditar,
Me ne fund erdhi dita e shumepritur . Te kam treguar se po bejm prova per te
sjelle ne skene komedine ‘’Zonja nga qyteti ‘’. Te gjitha pergatitjet po shkonin
shumemire , derisa ndodhidicka e papritur . Shoqa ime e klases Mirela nuk ma
kishte vendosur emrin si regjizorene projektin qe kishte zhvilluar. U merzita
shumeper kte fakt . Madje edhe qava . Si the ? U merzita se nuk e kasha emrin ?
Jo , I dashur ditar me shume inat. Vetem per kete arsye.. Pas nje debati te forte
, emri im u vendos ne projekt. E si te ndodhte ndryshe? Fjalet qe degjova me
dhan shumeoptimizem . Do te perfaqesoja shkollen me nje pjeseaktrimi ne
aktivitetin e ralles . Gje e cila me beri te kuptoj se un jamme e mira se te gjthe ne
fushen e aktrimit . Nje gje te cilen un nuk e kamven kurrene dyshimditar. E pra
nje dite e forte me debate . Ne fund te fundit , gjithe secili moriate qe
meritonte.
Te puth    
Iris
E premte
I dashur ditar
Sot eshte dita me e bukur per mua . Dita e premte . Jo vetem per faktin sepse
eshte dita e fundit e shkolles , por sepsedhe oret jan me te lehta. Sot ne shkolle
zhvilluamnje panair per diten e lojraveolimpike. IshteI ftuar dhe DrejtoriI DAR-
se Z.Hodaj . Mesueset tona se bashku dheme nxenesit kishin pergatitur nje mori
lojrash dhe kercimesh . U kenaqa tej mase . Madje mesova edhe pak te luaja shah
. Nuk e kisha pelqyer kurrekete loje , por cuditerishtsot me dukej shume e bukur
. Kurreshtja emadhe me shtyntete mesoja dhe te luaja . Sot u zbavita , u kenaqa ,
mesova por edhe prezantova koncertin . Isha shumeelumtur teksa shikoja te
gjithe femijet tek luanin lojrat .Do doja te zhvilloheshin me shume dite te tilla . Ah
, se arrova siune edhe ti duhet te zbavitemi shume dhe te luajme sa jemi ende
femije sepsekoha kalon shume shpejt.
Te puthirisi     
Berat me 12.05.2015
E dashur Teze Ornela,
SI je ? Ne pune si ja kalon ? A jan te gjitha ne rregull ? Mua me
mungon shume . Me ka marre shume malli per ty . Nuk e di nga tia filloj
. E di qe je merzitur shume , te gjithe jemi merzitur shume . Sic te
tregova ne letren e pare, mua dhe mamit ambasada Amerikane nuk na
dha vizen . Kishim beret e gjitha planet per te ardhur aty dhe per te
festuar diten me te bukur te jetes tende. E kam enderruar gjithmone diten
kur do te shihja ty me fustanin e nuserise. Madje kur isha me e vogel ,
ne dasmat e kushurinjve tane enderroja per dasmen tende. Gjithsesi nuk
dua te merzise me shume . Pavarsisht kesaj un dhe mami do te jemi
me zemer aty .Nena dhe gjyshi do jen aty me ty . Do ta kesh
mbeshtetjen tone Ne cdo moment dhe ne cdo hap te kurorzimit tende.
Mos u trishto ti do tia dalesh mbane edhe pa ne . Kam besim se do
besh nje nuse shume e bukur . Ashtu sic je ne te vertete. Nje vajze e
bukur , e sjellshme dhe e edukuar . Mezi pres te me dergosh fotot e
dasmes tende . E di qe do behesh si nje princesh . Une dhe mami te
kemi pregatitur dhe dick ate bukur . Nena do ta japi kur te vije ne
Amerike . Perqafoje edhe Markun , i thoje se me mungon .Te uroj gjith
te mirat e kesaj bote . Te dua shume Ori .
Te puth fort ,Irisi     

Recomendados

Projekt ne fizike por
Projekt ne fizikeProjekt ne fizike
Projekt ne fizikeDaniela Ela
26.4K visualizações6 slides
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor. por
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.
Hekuri element kimik me ndikim shendetesor.ronela hasanaj
24.8K visualizações27 slides
Qyteterimi ilir !!!! por
Qyteterimi ilir !!!!Qyteterimi ilir !!!!
Qyteterimi ilir !!!!#MesueseAurela Elezaj
30.9K visualizações4 slides
Gazeta e shkolles por
Gazeta e shkollesGazeta e shkolles
Gazeta e shkollesValeria Baçi
148.2K visualizações12 slides
Kontibuti i Shqipetareve ne mbrojtjen e hebrenjeve gjate luftes se 2 boterore por
Kontibuti i Shqipetareve ne mbrojtjen e hebrenjeve gjate luftes se 2 boteroreKontibuti i Shqipetareve ne mbrojtjen e hebrenjeve gjate luftes se 2 boterore
Kontibuti i Shqipetareve ne mbrojtjen e hebrenjeve gjate luftes se 2 boteroreXheni Marku
110K visualizações9 slides
Hebrenjtë në Shqipëri por
Hebrenjtë në ShqipëriHebrenjtë në Shqipëri
Hebrenjtë në ShqipëriDonikaLici
39.1K visualizações13 slides

Mais conteúdo relacionado

Mais procurados

Matematika ne jeten e perditshme por
Matematika ne jeten e perditshmeMatematika ne jeten e perditshme
Matematika ne jeten e perditshmeAna Ana
151K visualizações15 slides
shkrimtaret e brezit te humbur por
shkrimtaret e brezit te humburshkrimtaret e brezit te humbur
shkrimtaret e brezit te humburFialdoMema
47.5K visualizações12 slides
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI " por
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "#MesueseAurela Elezaj
107.2K visualizações29 slides
Iliret por
IliretIliret
IliretEdlira Ekmekciu
11K visualizações16 slides
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat Shqipetare por
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat ShqipetareTrashegimia natyrore e kulturore ne trevat Shqipetare
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat ShqipetareKe Keiss
84.3K visualizações9 slides
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimi por
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimiElementet kimik ne trupin tone projekt kimi
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimiFacebook
76.5K visualizações23 slides

Mais procurados(20)

Matematika ne jeten e perditshme por Ana Ana
Matematika ne jeten e perditshmeMatematika ne jeten e perditshme
Matematika ne jeten e perditshme
Ana Ana151K visualizações
shkrimtaret e brezit te humbur por FialdoMema
shkrimtaret e brezit te humburshkrimtaret e brezit te humbur
shkrimtaret e brezit te humbur
FialdoMema47.5K visualizações
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI " por #MesueseAurela Elezaj
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
ANALIZE ..."ZONJA BOVARI "
#MesueseAurela Elezaj107.2K visualizações
Iliret por Edlira Ekmekciu
IliretIliret
Iliret
Edlira Ekmekciu11K visualizações
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat Shqipetare por Ke Keiss
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat ShqipetareTrashegimia natyrore e kulturore ne trevat Shqipetare
Trashegimia natyrore e kulturore ne trevat Shqipetare
Ke Keiss84.3K visualizações
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimi por Facebook
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimiElementet kimik ne trupin tone projekt kimi
Elementet kimik ne trupin tone projekt kimi
Facebook76.5K visualizações
PROJEKT-Ndotja e Mjedisit por xhulia osmanllari
PROJEKT-Ndotja e MjedisitPROJEKT-Ndotja e Mjedisit
PROJEKT-Ndotja e Mjedisit
xhulia osmanllari206.9K visualizações
PROJEKT tema:hekuri por romina balla
PROJEKT tema:hekuri PROJEKT tema:hekuri
PROJEKT tema:hekuri
romina balla58K visualizações
Problemet mjedisore por Anida Rroshi
Problemet mjedisoreProblemet mjedisore
Problemet mjedisore
Anida Rroshi26.1K visualizações
Monarket e ndricuar por AdoraHallunej
Monarket e ndricuarMonarket e ndricuar
Monarket e ndricuar
AdoraHallunej14.5K visualizações
Energjia, llojet dhe perdorimi por BlerinaMuobega
Energjia, llojet dhe perdorimiEnergjia, llojet dhe perdorimi
Energjia, llojet dhe perdorimi
BlerinaMuobega34.8K visualizações
Ngrohja globale por Kristjana Llolli
Ngrohja globaleNgrohja globale
Ngrohja globale
Kristjana Llolli51.3K visualizações
Projekt historie por S Gashi
Projekt historieProjekt historie
Projekt historie
S Gashi32.5K visualizações
Humanistët më të shquar shqiptarë dhe veprat e tyre por Exhitah Vasija
Humanistët më të shquar shqiptarë dhe veprat e tyreHumanistët më të shquar shqiptarë dhe veprat e tyre
Humanistët më të shquar shqiptarë dhe veprat e tyre
Exhitah Vasija55.2K visualizações
Sëmundjet gjenetike por XhuLia Muca
Sëmundjet gjenetikeSëmundjet gjenetike
Sëmundjet gjenetike
XhuLia Muca50.8K visualizações
Figurat letrare por shkumbin muzlijaj
Figurat letrareFigurat letrare
Figurat letrare
shkumbin muzlijaj198.9K visualizações
Pasurite natyrore ne shqiperi por Merkur Sinani
Pasurite natyrore ne shqiperiPasurite natyrore ne shqiperi
Pasurite natyrore ne shqiperi
Merkur Sinani73.3K visualizações
Gazeta e shkolles por Mirsad - New
Gazeta e shkolles Gazeta e shkolles
Gazeta e shkolles
Mirsad - New9.9K visualizações
Siguria e fëmijëve në internet por enis vladi
Siguria e fëmijëve në internetSiguria e fëmijëve në internet
Siguria e fëmijëve në internet
enis vladi18.1K visualizações
Matematik Fillimi i nje biznesi por Admin Nuriu
Matematik Fillimi i nje biznesiMatematik Fillimi i nje biznesi
Matematik Fillimi i nje biznesi
Admin Nuriu21.8K visualizações

Destaque

Leter motivuese por
Leter motivueseLeter motivuese
Leter motivueseHAMZA SADRIJA
57.9K visualizações1 slide
Kerkese por
KerkeseKerkese
KerkeseNasuf GËRMIZAJ
89.5K visualizações1 slide
Rekomandimi Negenet por
Rekomandimi NegenetRekomandimi Negenet
Rekomandimi NegenetQamil M. Plakaj
2.8K visualizações1 slide
reference por
referencereference
referenceDritan Zykaj
4.8K visualizações1 slide
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese por
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese #MesueseAurela Elezaj
21.3K visualizações3 slides
Leter reference Vladimir LUSHI por
Leter reference Vladimir LUSHILeter reference Vladimir LUSHI
Leter reference Vladimir LUSHIVladimir LUSHI
48.3K visualizações2 slides

Destaque(9)

Leter motivuese por HAMZA SADRIJA
Leter motivueseLeter motivuese
Leter motivuese
HAMZA SADRIJA57.9K visualizações
Kerkese por Nasuf GËRMIZAJ
KerkeseKerkese
Kerkese
Nasuf GËRMIZAJ89.5K visualizações
Rekomandimi Negenet por Qamil M. Plakaj
Rekomandimi NegenetRekomandimi Negenet
Rekomandimi Negenet
Qamil M. Plakaj2.8K visualizações
reference por Dritan Zykaj
referencereference
reference
Dritan Zykaj4.8K visualizações
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese por #MesueseAurela Elezaj
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese
Si te shkruajme nje Fax,nje Telegram, nje Kerkese
#MesueseAurela Elezaj21.3K visualizações
Leter reference Vladimir LUSHI por Vladimir LUSHI
Leter reference Vladimir LUSHILeter reference Vladimir LUSHI
Leter reference Vladimir LUSHI
Vladimir LUSHI48.3K visualizações
Leter motivimi por Anida Ago
Leter motivimi Leter motivimi
Leter motivimi
Anida Ago185.9K visualizações
Leter zyrtare ne pdf por Shkelzen B.
Leter zyrtare ne pdfLeter zyrtare ne pdf
Leter zyrtare ne pdf
Shkelzen B.101.8K visualizações

Iris

 • 1. E marte I dashur ditar , Shoh qe te paska zene pluhuri, por me ne fund e vertetova nuk ka shok me te mire se ti . Shpresoj mos te jesh merzitur me mua . T e premtoj qe nuk do bej me mungesa . Mire , sot kalova nje dite shume te bukur . U ngrita ne mengjes dhe u bera gati per ne shkolle . Te kam treguar qe te heneva un kam 7 ore . Ishe nje dite paska e ngarkuar , por gjithsesi kaloi mire . Ore t pare kisha gjeografi . Me pelqen gjeografia . U ngrita ne mesim dhe mesuesja me vlersoi me noten 10. Ne pushim te gjate me merr ne telefon mesuesja ime e baletit . Nuk ke per ta besuar se cfare me tha ? Jo , jo nuk ta them gjeje vet . Mire pra do ta them . Ne balerinet e Pallatit te Kukltures do te shkojm nje jave ne Gjirokaster . Atje do te zhvillohet Festivali Folklorik dhe do jen pjesmarse te gjitha rrethet. U gezova shum per kte lajm . Kisha dite qe e prisja . Pasi mbaroj shkollen , shkoj me vrap per tu takuar shoqet dhe shoket e mi te baletit edhe ata ishin po kaq te gezuar.. Eh pra nje telefonate e beri diten time akoma dhe me te bukur .Tani me duhet te largohem sepse vajti vone. Me duhet te zgjohem shpejt neser per shkolle . Te puth fort Iris   
 • 2. E hene I dashur ditar Sic te premtova ja tek pot e shkruaj perseri. Sotishte njedite e zakonshmesic gjithe te tjerat . U ngrita heret ne mengjes , u bera gati dhe shkova drejtene shkolle . Paraditia ishte njedite e ngarkuar dheshumee merzitshme. Por kete pjeseja kompesoimbasdite . Vendosa te dilja me shoqete mia .Me Sindin dhe Megin . Shkuamte pinim dicka , tek nje lokal qe ndodhet ne pedonalen e qytetit tone. Me pak fjale tek Piazza . Eshte nje lokal I bukur , me muzikedhe pije te mira. U kenaqem shum. Me ne fund ishim te treja perseri , diskutuamper shume gjera . . Te them te drejten u merzita pak sepse Megi do te shkojete banoj ne Itali . E di qe eshte me e mira per te , por une nuk dua qe te largohet . Kemi dy vjetshoqe . Kam kaluar shummoment te bukura me te . Do te me mungoj shume. Ditar e di cfare ? Kur shikoja lumturinene sytee shoqes simeu gezova dhe une tej mase. Kjo eshte me e mira per te . Me duhet te largohem . Ora shenon 00 :00 besoj edhe ty pot e flihet . Mire pra shihemi neser. Te perqafon Irisijot.
 • 3. E merkure I dashur ditari im bucko ! U cudite nga emri ? Epo kshu vendosa te quaj qe tani e tutje . Fletet e tua po mbushen dhe ti sa vjen dhe behesh me I shendosh . E di ti qe un bej shaka . Si gjithmon u ngrita heret dhe me vrap per ne shkolle. Vajta me vones . Alarminuk ra ose me sakte nuk doja un ta degjoja . Nejse gjithsesishkova neshkolle. Bucko sot nuk ja kalova dhe aq mire . U lodha shume, por mami im di sit e ma ngrej humorin . Kisha shume mesime dhe shume orete veshtira sot . Madje kisha edhe kurs anglishteje. Shkolle , shkolledhe vetem shkolle. Pasi vi nga kursiI anglishtes , kur cte shikoj neshtepi kishin ardhur gocate dajes time . Mami I kishte mareato ne shtepine tone . U gezova pafund . I dua shumebinjaket e mia . Biseduam dhe folem per shumegjera . Madje, madje bem plane dhe per pushimetverore. E dua veren. E dua plazhin . Vendosemte rinim ne shtepi . Nena Leta na pregatiti dhe kokoshka , te preferuarate mia. Sot jamkenaqur tej mase . Detyrat e shkolles po me therasin . Shihemi neser Iris
 • 4. E enjte I dashur ditar, Me ne fund erdhi dita e shumepritur . Te kam treguar se po bejm prova per te sjelle ne skene komedine ‘’Zonja nga qyteti ‘’. Te gjitha pergatitjet po shkonin shumemire , derisa ndodhidicka e papritur . Shoqa ime e klases Mirela nuk ma kishte vendosur emrin si regjizorene projektin qe kishte zhvilluar. U merzita shumeper kte fakt . Madje edhe qava . Si the ? U merzita se nuk e kasha emrin ? Jo , I dashur ditar me shume inat. Vetem per kete arsye.. Pas nje debati te forte , emri im u vendos ne projekt. E si te ndodhte ndryshe? Fjalet qe degjova me dhan shumeoptimizem . Do te perfaqesoja shkollen me nje pjeseaktrimi ne aktivitetin e ralles . Gje e cila me beri te kuptoj se un jamme e mira se te gjthe ne fushen e aktrimit . Nje gje te cilen un nuk e kamven kurrene dyshimditar. E pra nje dite e forte me debate . Ne fund te fundit , gjithe secili moriate qe meritonte. Te puth     Iris
 • 5. E premte I dashur ditar Sot eshte dita me e bukur per mua . Dita e premte . Jo vetem per faktin sepse eshte dita e fundit e shkolles , por sepsedhe oret jan me te lehta. Sot ne shkolle zhvilluamnje panair per diten e lojraveolimpike. IshteI ftuar dhe DrejtoriI DAR- se Z.Hodaj . Mesueset tona se bashku dheme nxenesit kishin pergatitur nje mori lojrash dhe kercimesh . U kenaqa tej mase . Madje mesova edhe pak te luaja shah . Nuk e kisha pelqyer kurrekete loje , por cuditerishtsot me dukej shume e bukur . Kurreshtja emadhe me shtyntete mesoja dhe te luaja . Sot u zbavita , u kenaqa , mesova por edhe prezantova koncertin . Isha shumeelumtur teksa shikoja te gjithe femijet tek luanin lojrat .Do doja te zhvilloheshin me shume dite te tilla . Ah , se arrova siune edhe ti duhet te zbavitemi shume dhe te luajme sa jemi ende femije sepsekoha kalon shume shpejt. Te puthirisi     
 • 6. Berat me 12.05.2015 E dashur Teze Ornela, SI je ? Ne pune si ja kalon ? A jan te gjitha ne rregull ? Mua me mungon shume . Me ka marre shume malli per ty . Nuk e di nga tia filloj . E di qe je merzitur shume , te gjithe jemi merzitur shume . Sic te tregova ne letren e pare, mua dhe mamit ambasada Amerikane nuk na dha vizen . Kishim beret e gjitha planet per te ardhur aty dhe per te festuar diten me te bukur te jetes tende. E kam enderruar gjithmone diten kur do te shihja ty me fustanin e nuserise. Madje kur isha me e vogel , ne dasmat e kushurinjve tane enderroja per dasmen tende. Gjithsesi nuk dua te merzise me shume . Pavarsisht kesaj un dhe mami do te jemi me zemer aty .Nena dhe gjyshi do jen aty me ty . Do ta kesh mbeshtetjen tone Ne cdo moment dhe ne cdo hap te kurorzimit tende. Mos u trishto ti do tia dalesh mbane edhe pa ne . Kam besim se do besh nje nuse shume e bukur . Ashtu sic je ne te vertete. Nje vajze e bukur , e sjellshme dhe e edukuar . Mezi pres te me dergosh fotot e
 • 7. dasmes tende . E di qe do behesh si nje princesh . Une dhe mami te kemi pregatitur dhe dick ate bukur . Nena do ta japi kur te vije ne Amerike . Perqafoje edhe Markun , i thoje se me mungon .Te uroj gjith te mirat e kesaj bote . Te dua shume Ori . Te puth fort ,Irisi     