Anúncio

S faustina and the divine mercy (polish)

educador
6 de Oct de 2021
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Anúncio
Anúncio

S faustina and the divine mercy (polish)

 1. ŚWIĘTA FAUSTYNA I TE MIŁOSIERDZIE BOŻE
 2. Urodzony w (Głogowiec, woj. łódzkie, 25 sierpnia 1905) Zmarł w Łagiewnikach, Kraków, 5 października 1938)
 3. zmarła była trzecią z ośmiorga rodzeństwa, dzieci małżeństwa Stanisława, stolarza i rolnika, oraz Marianny Kowalskiej, która je wychowała z wielką duchową dyscypliną,
 4. W wieku 9 ona otrzymała do Pierwszej Komunii w kościele św. Kazimierza.
 5. W 1922 wyjechała do Łodzi i pracowała przez rok w sklepie Marjanny Sadowskiej, aby utrzymać się i pomóc rodzinie.
 6. Od 7 roku życia czuła powołanie zakonne. W wieku 18 lat Faustyna poprosiła rodziców o zgodę na wstąpienie do klasztoru, ale odmówili jej.
 7. Postanowiła oddać się marnościom życia, ignorując głos łaski. Jednak nie była spokojna i ciągle czuła powołanie.
 8. W środku tańca wydawało się, że widzi ukrzyżowanego Jezusa, który powiedział do niej: „Moja córko, jak długo sprawisz, że będę cierpieć?
 9. Poszła do katedry św. Stanisława de Kostki i poprosiła Pana, aby jej powiedział co robić. Po głębokiej modlitwie i prośbie o przebaczenie usłyszała głos to powiedział jej: „Jedź natychmiast do Varsvii; tam wejdziesz do klasztoru "
 10. Następnego ranka bez zmiany ubrania, bez zgody rodziców i pożegnawszy się tylko z jedną z sióstr, pojechała pociągiem do Warszawy. Weszła do kościoła w Santiago na ulicy Grojeka, poszła na mszę i na koniec poprosiła księdza Dąbrowskiego o przewodnictwo. Zostawił ją pod opieką pani Lipszcowej, bardzo katolicka kobieta, u której przebywała, szukając klasztoru.
 11. Udała się do Domu Macierzystego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie została ostatecznie przyjęta, a po rocznym oszczędzaniu, aby móc zapłacić za wyprawkę, w sierpniu 1925 r. w uroczystość Matki Bożej anioły, weszła jako postulantka.
 12. Pracowała w kuchni i dostała zadanie sprzątania pokoju Matki Barkiewez i opieki nad nią w czasie choroby.
 13. W 1926 r. została wysłana do nowicjatu w Józefowie, w Krakowie, aby zakończyć okres postulacyjny,
 14. Miała ochotę odejść, ale Pan przyszedł… do niej ponownie i dał jej siła do wytrwania
 15. a 30 kwietnia, mając 20 lat, przyjęła habit nowicjuszki pod imieniem Siostry Marii Faustyny ​​od Najświętszego Sakramentu. - Imię „Faustyna” oznacza „błogosławiony”, „szczęśliwy” i może być odniesieniem do chrześcijańskiego męczennika Faustyna.
 16. Ostrzegano ją, że wejdzie tam jako siostra zakonna i że ze względu na niski poziom wykształcenia może nie osiągnąć wyższych poziomów w kolejności niż te, które obejmują gotowanie, sprzątanie i ogrodnictwo
 17. W kwietniu 1928 r. złożyła śluby zakonne i trafiła do klasztoru w Wilnie na Litwie, gdzie pracowała również jako kucharka
 18. później wróciła do Wilna i spotkała Michała Sopoćkę, który wspierał jego misję
 19. W maju 1930 została przeniesiona do klasztoru w Płocku, gdzie przebywała przez prawie pięć lat.
 20. 22 lutego 1931 - pierwsza wizja Jezusa, który poprosił ją o namalowanie własnego obrazu. Jezus pojawił się ubrany na biało, a promienie czerwonego i białego światła emanowały z jego serca.
 21. Jezus poprosił ją między innymi o namalowanie obrazu samego siebie, takiego jak ten, który jej pokazano i aby zawierał napis „Jezu, ufam Tobie”.
 22. Trzy lata później, po przyjeździe do Wilna, pod jej kierunkiem wykonano pierwszą artystyczną wizualizację obrazu.
 23. Jezus powiedział jej, że chce, aby obraz Miłosierdzia Bożego został „uroczo poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy; ta niedziela będzie świętem miłosierdzia”.
 24. Eugeniusz Kazimirowski, wykonał portret pod kierunkiem Siostry Faustyny. Obraz był prezentowany i czczony publicznie w Ostrej Bramie (Wilno, Litwa) w dniach 26-28 kwietnia 1935 r.
 25. Ale najsłynniejszy obraz miłosierdzia Bożego wykonał: Adolfie Hyle, ofiarowany w podziękowaniu za ocalenie jego rodziny od wojna.
 26. Nakładka na twarz Jezusa na obraz Bożego Miłosierdzia na dobrze znanym Całunie Turyńskim wykazuje wielkie podobieństwo.
 27. Zaufanie miłosierdzia osiąga się poprzez to oddanie, które składa się z: 1 orędzie Bożego Miłosierdzia, 2 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 3 Obraz Miłosierdzia Bożego, 4 Święto Miłosierdzia Bożego i 5 godzina miłosierdzia
 28. W Wilnie Faustyna spotkała się z nowo mianowanym spowiednikiem sióstr ks. Michałem Sopoćką. Sopoćko był także profesorem teologii pastoralnej na Uniwersytecie Stefana Batorego.
 29. w 1933 r. ks. Sopoćko nalegał na pełną ocenę psychiatryczną Siostry Faustyny ​​przez Helenę Maciejewską, psychiatrę i lekarza. Została uznana za zdrową psychicznie.
 30. Sopoćko poradził Faustynie, aby zaczęła pisać dziennik i nagrywać rozmowy i przesłania Jezusa, które relacjonuje
 31. W listopadzie 1935 roku Siostra Faustyna spisała regulamin nowego zgromadzenia kontemplacyjnego pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.
 32. W grudniu odwiedził dom w Wilnie, który, jak powiedział, widział w wizji jako pierwszy klasztor zgromadzenia.
 33. Została przeniesiona do Walendowa na południowy zachód od Warszawy. Poinformował, że Jezus powiedział do niego: „Moje dziecko, czyń wszystko, co jest w zasięgu Twojej ręki, aby szerzyć nabożeństwo do Mojego Bożego Miłosierdzia, wynagrodzę to, co brakuje Ci ".
 34. W ostatnich latach jej życia wewnętrzne duchowe cierpienia… a dolegliwości ciała nasiliły się: rozwinęła się gruźlica, która zaatakowała jej płuca i układ pokarmowy
 35. Zmarła 5 października 1938 r. w wieku 33 lat, z czego 13 mieszkało w klasztorze.
 36. 25 listopada 1966 jego szczątki przeniesiono do kaplicy, konsekrowanej później jako Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Po beatyfikacji jej relikwie umieszczono na ołtarzu kaplicy.
 37. Poświadczone cuda w procesie kanonizacyjnym. Uzdrowienie pani Maureen Digan w Massachusetts i ks. Pytla z wrodzonym sercem w rocznicę śmierci Siostry Faustyny, 5 października 1995 r.
 38. 18 kwietnia 1993 r., w święto Miłosierdzia Bożego (Druga Niedziela Wielkanocna), Jan Paweł II ogłosił siostrę Faustynę błogosławioną w S. Piotrze w Rzymie.
 39. Kanonizowana została 30 kwietnia 2000 r., w drugą niedzielę Wielkanocy, zwaną także Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 40. „Widziałam Najświętszą Dziewicę, która mi powiedziała: O, jak miła Bogu jest dusza, która wiernie podąża za natchnieniem Jego łaski. Dałem światu Zbawiciela, a wy musicie mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na Jego powtórne przyjście. Przyjdzie nie jako Miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia Sprawiedliwy. Och, jak straszny jest ten dzień. Ustanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego. Aniołowie drżą przed tym dniem. Mów do dusz o tym wielkim miłosierdziu, póki jeszcze czas poznać miłosierdzie. Jeśli teraz zachowasz spokój, w tym strasznym dniu odpowiesz za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, pozostań wierny do końca, towarzyszę Ci moimi uczuciami (Dz. 635). pisała Siostra Faustyna.
 41. Droga miłosierdzia Bożego Siostry Faustyny
 42. Obietnice Bożego Miłosierdzia Za nabożeństwo do tego obrazu i do koronki, którą powierzył Faustynie, Jezus obiecał udzielić następujących łask duchowych: 1 Przez cześć obrazu dusza, która go czci, nie zginie; 2 dusza będzie broniona jako chwała Chrystusowa; 3 dusza będzie miała naczynie, z którym będzie mogła udać się do Źródła Miłosierdzia po łaski; 4 dusza, która żyje w ich cieniu [promieni miłosierdzia], nie zostanie dosięgnięta sprawiedliwą ręką Boga; 5 W Godzinie Miłosierdzia Bożego (Dz. 1320) nic nie zostanie odmówione duszy, która prosi o to ze względu na zasługi Jego męki; 6 Przez szerzenie Bożego Miłosierdzia przez całe życie dusza będzie chroniona przez Chrystusa, jak kochająca matka ochrania swoje nowonarodzone dziecko, a w chwili śmierci nie będzie Sędzią Sprawiedliwym, ale Miłosiernym Zbawicielem; 7 Zbliżając się do Źródła Życia (Chrystusa) w święto Miłosierdzia Bożego, dusza otrzyma całkowite przebaczenie winy i kar; 8 Dzięki nowennie dusze przedstawione Chrystusowi (wymienione w nowennie) zaczerpną siłę, ulgę i wszystko łaskę, której potrzebują, aby stawić czoła trudnościom życia, zwłaszcza w godzinie śmierci; 9 Koronką do Miłosierdzia Bożego będą być otulonym Jego Miłosierdziem w życiu, a szczególnie w godzinie śmierci; 10 Za Koronkę do Miłosierdzia Bożego Chrystus chętnie daje wszystko, o co Go proszą; 11 Za Koronkę do Miłosierdzia Bożego, aby zawzięć się grzeszników (gdy się modlą), Chrystus napełni ich dusze pokojem i godziną z jego śmierci będą szczęśliwi; 12 Z duszami, które zwracają się do Jego miłosierdzia, i z tymi, którzy je wielbią i głoszą, w godzinę śmierci Chrystus będzie się zachowywał zgodnie ze swoim nieskończonym miłosierdziem.
 43. LIST OF PRESENTATIONS IN ENGLISH Revised 30-9-2021 Advent and Christmas – time of hope and peace Amoris Laetitia – ch 1 – In the Light of the Word Amoris Laetitia – ch 2 – The Experiences and Challenges of Families Amoris Laetitia – ch 3 - Looking to Jesus, the Vocation of the Family Amoris Laetitia – ch 4 - Love in Marriage Amoris Laetitia – ch 5 – Love made Fruitfuol Amoris Laetitia – ch 6 – Some Pastoral Perspectives Amoris Laetitia – ch 7 – Towards a better education of children Amoris Laetitia – ch 8 – Accompanying, discerning and integrating weaknwss Amoris Laetitia – ch 9 – The Spirituality of Marriage and the Family Beloved Amazon 1ª – A Social Dream Beloved Amazon 2 - A Cultural Dream Beloved Amazon 3 – An Ecological Dream Beloved Amazon 4 - An Ecclesiastical Dream Carnival Christ is Alive Familiaris Consortio (FC) 1 – Church and Family today Familiaris Consortio (FC) 2 - God’s plan for the family Familiaris Consortio (FC) 3 – 1 – family as a Community Familiaris Consortio (FC) 3 – 2 – serving life and education Familiaris Consortio (FC) 3 – 3 – mission of the family in society Familiaris Consortio (FC) 3 – 4 - Family in the Church Familiaris Consortio (FC) 4 Pastoral familiar Football in Spain Haurietis aquas – devotion to the Sacred Heart by Pius XII Holidays and Holy Days Holy Spirit Holy Week – drawings for children Holy Week – glmjpses of the last hours of JC Inauguration of President Donald Trump Juno explores Jupiter Laudato si 1 – care for the common home Laudato si 2 – Gospel of creation Laudato si 3 – Human roots of the ecological crisis Laudato si 4 – integral ecology Laudato si 5 – lines of approach and action Laudato si 6 – Education y Ecological Spirituality Love and Marriage 12,3,4,5,6,7,8,9 Lumen Fidei – ch 1,2,3,4 Medjugore Pilgrimage Misericordiae Vultus in English Mother Teresa of Calcuta – Saint Pope Franciss in Thailand Pope Francis in Japan Pope Francis in Sweden Pope Francis in Hungary, Slovaquia Pope Francis in America Pope Francis in the WYD in Poland 2016 Querida Amazonia Resurrection of Jesus Christ –according to the Gospels Russian Revolution and Communismo 3 civil war 1918.1921 Russian Revolution and Communism 1 Russian Revolution and Communismo 2 Saint Agatha, virgin and martyr Saint Anthony of Padua Saint Francis of Assisi Saint Ignatius of Loyola Saint James, apostle Saint Joseph Saint Maria Goretti Saint Maximilian Kolbe Saint Mother Theresa of Calcutta Saint Jean Baptiste MarieaVianney, Curé of Ars Saint John of the Cross Saint Patrick and Ireland Signs of hope Sunday – day of the Lord Thanksgiving – History and Customs The Body, the cult – (Eucharist) Valentine Vocation – mconnor@legionaries.org Way of the Cross – drawings for children For commentaries – email – mflynn@legionaries.org Fb – Martin M Flynn Donations to - BANCO - 03069 INTESA SANPAOLO SPA Name – EUR-CA-ASTI IBAN – IT61Q0306909606100000139493
 44. LISTA DE PRESENTACIONES EN ESPAÑOL Revisado 30-9-2021 Abuelos Adviento y Navidad, tiempo de esperanza Amor y Matrimonio 1 - 9 Amoris Laetitia – ch 1 – A la luz de la Palabre Amoris Laetitia – ch 2 – Realidad y Desafíos de las Familias Amoris Laetitia – ch 3 La mirada puesta en Jesús: Vocación de la Familia Amoris Laetitia – ch 4 - El Amor en el Matrimonio Amoris Laetitia – ch 5 – Amor que se vuelve fecundo Amoris Laetitia – ch 6 – Algunas Perspectivas Pastorales Amoris Laetitia – ch 7 – Fortalecer la educacion de los hijos Amoris Laetitia – ch 8 – Acompañar, discernir e integrar la fragilidad Amoris Laetitia – ch 9 – Espiritualidad Matrimonial y Familiar Carnaval Cristo Vive Domingo – día del Señor El camino de la cruz de JC en dibujos para niños El Cuerpo, el culto – (eucarisía) Espíritu Santo Familiaris Consortio (FC) 1 – iglesia y familia hoy Familiaris Consortio (FC) 2 - el plan de Dios para la familia Familiaris Consortio (FC) 3 – 1 – familia como comunidad Familiaris Consortio (FC) 3 – 2 – servicio a la vida y educación Familiaris Consortio (FC) 3 – 3 – misión de la familia en la sociedad Familiaris Consortio (FC) 3 – 4 - participación de la familia en la iglesia Familiaris Consortio (FC) 4 Pastoral familiar Fátima – Historia de las Apariciones de la Virgen Feria de Sevilla Haurietis aquas – el culto al Sagrado Corazón Hermandades y cofradías Hispanidad Laudato si 1 – cuidado del hogar común Laudato si 2 – evangelio de creación Laudato si 3 – La raíz de la crisis ecológica Laudato si 4 – ecología integral Laudato si 5 – líneas de acción Laudato si 6 – Educación y Espiritualidad Ecológica Lumen Fidei – cap 1,2,3,4 Madre Teresa de Calcuta – Santa María y la Biblia Medjugore peregrinación Misericordiae Vultus en Español Papa Francisco en Bulgaria Papa Francisco en Rumania Papa Francisco en Marruecos Papa Francisco en México Papa Francisco – mensaje para la Jornada Mundial Juventud 2016 Papa Francisco – visita a Chile Papa Francisco – visita a Perú Papa Francisco en Colombia 1 + 2 Papa Francisco en Cuba Papa Francisco en Fátima Papa Francisco en la JMJ 2016 – Polonia Papa Francisco en Hugaría e Eslovaquia Queridas Amazoznia 1,2,3,4 Resurrección de Jesucristo – según los Evangelios Revolución Rusa y Comunismo 1, 2, 3 Santa Agata, virgen y martir San Antonio de Padua San Francisco de Asis 1,2,3,4 Santa Maria Goretti San Ignacio de Loyola San José, obrero, marido, padre San Juan Ma Vianney, Curé de’Ars San Juan de la Cruz San Maximiliano Kolbe Santa Teresa de Calcuta San Padre Pio de Pietralcina San Patricio e Irlanda Santiago Apóstol Semana santa – Vistas de las últimas horas de JC Vacaciones Cristianas Valentín Virgen de Guadalupe Vocación – www.vocación.org Vocación a evangelizar Para comentarios – email – mflynn@lcegionaries.org fb – martin m. flynn Donations to - BANCO - 03069 INTESA SANPAOLO SPA Name – EUR-CA-ASTI. IBAN – IT61Q0306909606100000139493
Anúncio