Anúncio
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Apresentações para você(20)

Anúncio

Objazd historyczny (Danuta i Zbigniew Kaszlejowie - akklub.pl)

 1. Objazd historyczny 2012 14-go maja obył się objazd historyczny, którego trasa przebiegała przez tereny pogranicza Rzeczypospolitej z dawnymi Prusami Wschodnimi. Wzięli w nim udział uczestnicy konkursu „Historia utrwalona na starej fotografii” wraz z opiekunami, dyrektorem i uczniami II LO w Augustowie zaangażowanymi w organizację tego wydarzenia. Obecni byli również jurorzy i organizatorzy konkursu. Po zakątkach Pojezierza Mazurskiego oprowadzali nas paostwo Irena i Wojciech Baturowie. Dziękujemy Zarządowi Powiatu w Augustowie i Burmistrzowi Miasta Augustowa za sfinansowanie objazdu.
 2. Rajgród Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rajgrodu- miasta położonego nad malowniczym Jeziorem Rajgrodzkim.
 3. Góra Zamkowa- najstarsza część Rajgrodu
 4. Krzyż św. Brunona w Tamie
 5. Pomnik w Tamie poświęcony uczestnikom powstań narodowych
 6. Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha w Rydzewie
 7. Pomnik upamiętniający 12,5 tys. sowieckich, włoskich i francuskich jeńców wojennych zamordowanych i zmarłych w niemieckich obozach jenieckich Stalag 56 i Stalag 373w Prostkach oraz osób cywilnych- Polaków i Żydów- ofiar obozu przejściowego w Boguszach.
 8. Trójstyk
 9. Mogiły Polaków zamordowanych przez hitlerowców w lesie Kosówka
 10. Kościół w Ostrykole
 11. Cmentarz za kościołem w Ostrykole
 12. Barokowe wnętrze kościoła w Ostrykole
 13. Dzwonnica kościoła w Ostrokole
 14. Objazd historyczny zakończyliśmy zapaleniem zniczy pod pomnikiem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej - profesorów i absolwentów Państwowego Seminarium Nauczycielskiego w Augustowie
Anúncio