O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Virusinės rinkodaros modelis derinant jį su Google 
Analytics 
Tikslinių vartotojų grupių internetinė reklama turinti žemą...
Kas yra virusinė rinkodara? 
Virusinė reklama, tai reklamos organizavimas internete panašiu į asmeninių rekomendacijų ( „i...
Kodėl panaudojamas internetas? 
Internetas tapo svarbiausia ir aktyvia komunikavimo priemone. 2013 metais 65 procentų dirb...
Kaip veikia Google paieška? 
Kad Google padėtų Jūsų verslui klestėti internete, reikia prisitaikyti prie tam tikrų taisykl...
Kas yra socialiniai tinklai? Kodėl jie naudojami 
modelyje? 
Socialiniai tinklai tai interneto bendruomenės socialinė stru...
Nuo lyderių atsilieka „Google+“ tinklas, kuris turi apie 27 proc. vartotojų. Jį kasdien naudoja 8 proc. internautų. Į 
pop...
Kaip veikia virusinė rinkodarą? 
Diagrama parodo, kaip veikia virusinė rinkodara. 
Sėkmė ateina su planuotu ir sistemingu ...
Kas skatina interneto naudotojus dalintis informacija? 
Informaciją internete skatina dalintis naudotojui patraukli, “įtra...
Kas yra Google Analytics monitoringo sistema? 
Socialinių tinklapius ir svetaines galima stebėti per Google Analytics nemo...
Išvados 
1. Virusinė reklama - tai rinkodara nukreipta į tikslines grupes internete ir socialinius tinklus;. Todėl 
statis...
Kontaktai 
Konsultantas Mindaugas Vaitkus 
Tel. 8 614 00575 
El. paštas: mindaugas.vaitkus@pfk.mygbiz.com
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Virusinės rinkodaros modelis derinant su google analytics

1.165 visualizações

Publicada em

Prezentacija apie interneto rinkodarą ir nemokama reklamą. Reklama panaudojant socialinius tinklus ir kaip surasti naujų potencialių klientų. Interneto reklamos metrika ir grąža.

 • Seja o primeiro a comentar

Virusinės rinkodaros modelis derinant su google analytics

 1. 1. Virusinės rinkodaros modelis derinant jį su Google Analytics Tikslinių vartotojų grupių internetinė reklama turinti žemą ROI Parengė konsultantas Mindaugas Vaitkus tel. 8 614 00575 http://suraskklienta.blogspot.com/ https://www.facebook.com/pages/Internetinė-rinkodara
 2. 2. Kas yra virusinė rinkodara? Virusinė reklama, tai reklamos organizavimas internete panašiu į asmeninių rekomendacijų ( „iš lūpų į lūpas“) būdu. „Virusine“ rinkodara toks komunikavimas vadinamas dėl didžiulės sklaidos, pasiekiamos per trumpą laiką. Žiniai paskleisti naudojamas elektroninis paštas, interneto puslapiai, asmeniniai internetiniai dienoraščiai. Skirtingai nuo kompiuterinių virusų, virusinė rinkodara nesiekia padaryti žalos. “Virusinė” rinkodarą žodynas apibūdina, kaip susijusią arba įtraukiančią informaciją bei nuomones, kurias skleidžia apie produktus arba paslaugas, vienas asmuo kitam internetu arba elektroniniais laiškais. Tai tinkamiausia reklamos priemonė nišinėms prekėms ir paslaugoms. Virusinė rinkodara veikia tais atvejais, kai informacija ar nuomonė skleidžiamos kaip: „Užkrečianti” žinutė, video ar kitokio pobūdžio skleidžiama informacija yra tokia, kuri sudomina ir sukelia sužavėjimą ir kuri sukelia norą persiųsti pranešimą. Pranešimas skleidžiamas tarp panašios socialinės grupės vartotojų: persiuntimas vyksta tarp draugų, kolegų, bendraminčių ir giminaičių ar tos pašios amžiaus grupės vartotojų. Dalyvavimas socialiniuose tinkluose praplečia galimybes surasti naujų vartotojų. Komunikacija „iš lūpų į lūpas“ - tai tradicinio informacijos perdavimo „iš lūpų į lūpas“ atmaina, kai pranešimą vieni kitiems platina vartotojai internete. Idėjiškumas - labai svarbu, kad skleidžiama žinutė turėtų idėją ir ji būtų pateikta suprantamai ir priimtina vartotojams. Organizuotumas - svarbu planuoti virusinės rinkodaros kampaniją, nes tai padeda mažinti išlaidas ir geriau įvertinti pasirinktų priemonių veiksmingumą.
 3. 3. Kodėl panaudojamas internetas? Internetas tapo svarbiausia ir aktyvia komunikavimo priemone. 2013 metais 65 procentų dirbančių asmenų kiekvieną dieną paskutinius 3 mėnesius naudojosi internetu, tarp mokinių ir studentų 96 procentų. Aktyviausiai i internetą naudoja didžiosiose Lietuvos apskrityse, tarp kurių didžiausias aktyvumas Kauno apskrityje - 77 procentai gyventojų naudoja internetą. Lietuvoje 65 procentų namų ūkių ir 100 procentų įmonių turi interneto prieigas, plačiajuosčio spartaus interneto atitinkamai 64 ir 99 procentų. Komercine prekyba 2013 metais naudojosi 26 procentų gyventojų. Lietuvoje išmaniaisiais telefonais jau naudojasi daugiau nei pusė šalies gyventojų. O 2017 m. šių įrenginių skvarba mūsų šalyje priartės prie 100%, gerokai daugiau nei sieks pasaulio vidurkis, prognozuoja „GfK Retail and Technology Baltic“. Bendrovė skaičiuoja, jog pasaulinė mobiliųjų įrenginių skvarba 2017 m. pasieks 69,4% populiacijos. 2013 metais šis rodiklis siekė 61,1%. Dauguma išmaniųjų telefonų savininkų ieško informacijos internete .
 4. 4. Kaip veikia Google paieška? Kad Google padėtų Jūsų verslui klestėti internete, reikia prisitaikyti prie tam tikrų taisyklių. Dar šis procesas vadinasi svetainių optimizavimu paieškos sistemose arba sutrumpintai SEO. Jūsų svetainę Google paieška suranda per raktinius žodžius. Lankytojai aplankę svetainę suradę ją pagal raktinius žodžius vadinami natūraliu srautu. Google tapo svarbiausia naršykle, nes ji parengė revoliucija paieškose, ieškodavo tiksliai tokios prekės kurios ieško žmonės. Google algoritmas pakeitė būdą kaip analizuojamas puslapis. Vietoj pagrindinio turinio nuskaitymo, Google paieška ieško nuorodų, kurios nukreipia į puslapį. Tai reiškia, kad kuo daugiau nuorodų sieja su puslapiu tuo geriau. Šios nuorodos turi savo kategorijas ir kiekviena jų turi svorį pritraukiant lankytojus. Google turi 65 procentus interneto paieškų rinkos dalį. Tai reiškia, kad 7 iš 10 žmonių inrternete naudoj a Google ieškodami prekių. Jeigu Jūsų verslo nėra Google, Jūs netekote mažiausiai 70 procentų potencialių pirkėjų. Jeigu Jūs norite, kad Jūsų puslapis būtų su aukštu reitingu, tuomet Jūs turite įtikinti Google, kad puslapis yra labai svarbus ieškomai frazei, kad puslapis ir tinklapis yra populiarūs ir kad puslapio turinys yra aukštos kokybės. Taikomi trys principai: Labiausiai atitinkantis = aukščiausias reitingas; Populiarumas = aukščiausias reitingas; Turinio aukštos kokybė palaikymas = aukščiausias reitingas.
 5. 5. Kas yra socialiniai tinklai? Kodėl jie naudojami modelyje? Socialiniai tinklai tai interneto bendruomenės socialinė struktūra, kurioje susitelkia individai ar organizacijos tarpusavio ryšiais, paremtais bendromis vertybėmis, idėjomis, interesais, finansiniais mainais, draugyste, giminyste, seksualiniais santykiais ar net priešprieša, ligos perdavimu ir pan. Kiekvienoje erdvėje, ar tai būtų profesinė, ar šeimyninė, mes susikuriame savo silpnus ar stiprius socialinius tinklus. Taigi socialiniai tinklai yra žmonių pagal savo vertybes ir poreikius susibūrimo vieta. Subūrus juos į bendrovės/organizacijos/asmens profilį galima pasiekti potencialius vartotojus prekių ir paslaugų, ir kurti paklausą patraukliai pristatant idėjas. Populiariausi tinklai yra: Lietuvoje „Facebook“ yra 1,2 mln. naudotojų, išlieka populiariausiu socialiniu tinklu Lietuvoje, juo naudojasi apie 68 proc. šalies internautų, o kasdien įsijungia 46 proc. interneto naudotojų, rodo socialinių tinklų vartotojų tyrimas. Populiariausias šalyje yra „YouTube“ kanalas, kuriuo naudojasi daugiau nei 77 proc. visų Lietuvos internautų, tačiau vartotojų įsitraukimas čia yra mažesnis ir dažniausiai jis naudojamas nebendravimo tikslams – muzikos klausymui, videofilmukų talpinimui ir žiūrėjimui. Kasdien „YouTube“ aplanko 34 proc. internautų.
 6. 6. Nuo lyderių atsilieka „Google+“ tinklas, kuris turi apie 27 proc. vartotojų. Jį kasdien naudoja 8 proc. internautų. Į populiariausių socialinių tinklų penketuką patenka ir lietuviški socialiniai tinklai, tačiau jų auditorija jau kelis metus iš eilės stabiliai mažėja. „One.lt“ ir „Draugas.lt“ naudojasi atitinkamai 21 proc. ir 15 proc. Lietuvos interneto naudotojų. Kasdien šie tinklai sulaukia tik apie 1 proc. lankytojų. Socialinis tinklas „Twitter“ nuo įkūrimo pradžios taip ir nepasiekė reikšmingos auditorijos Lietuvoje. Duomenų apie narius iį Lietuvos tinklas nepateikia. Užsienyje pamėgtas tinklas Lietuvoje turi kiek daugiau nei 7 proc. vartotojų, iš kurių tik 1 proc. apsilanko jame kiekvieną dieną. Profesinis socialinis tinklas „LinkedIn“ turi 143 tūkst. Lietuvos narių. Tinklas skirtas darbuotojų ir darboviečių paieškai, informacijai apie profesinę veiklą rasti. Lietuvoje jis turi apie 6 proc. interneto vartotojų. 3-6 proc. vartotojų pritraukia pramogoms skirti socialiniai tinklai „Instagram“, „Pinterest“, „Spotify“ ir „Tumblr“, mažiausiai populiari šalyje yra socialinė platforma „Foursquare“. Lietuvos interneto naudotojai naudojasi vidutiniškai 2,4 socialiniais tinklais ar platformomis. Pavyzdžiui 87 proc. „Facebook“ vartotojų atsakė, jog taip pat naudojasi ir „YouTube“ kanalu, 30 proc. kartu su „Facebook“ naudoja ir „Google+“ tinklą ir pan.
 7. 7. Kaip veikia virusinė rinkodarą? Diagrama parodo, kaip veikia virusinė rinkodara. Sėkmė ateina su planuotu ir sistemingu darbu pateikiant informaciją ir analizuojant vartotojus. Pagrindinė reklama Google ir Facebook remiasi raktinių žodžių reklama. Naudojant virusinę reklamą tampate lankstesniu, jaučiate vartotojų susidomėjimą, dedate didesnes pastangas patraukti vartotojus ir tampate konkurencingesni. Kiekvienas socialinis tinklas per sąsają tampa Jūsų reklamos, vartotojų tyrimo ir konkurencingumo stebėjimo priemonėmis. Kiekvienas socialinis tinklas gali tarnauti reklamoje skirtingiems tikslams.
 8. 8. Kas skatina interneto naudotojus dalintis informacija? Informaciją internete skatina dalintis naudotojui patraukli, “įtraukianti” informacija. Pagrindiniai jos pateikimo principai: 1. Kiekvienas pranešimas turi atitikti tikslinės vartotojų grupės poreikiams; 2. Dalinkitės geriausia informacija pastoviai; 3. Dalinkitės kitų žmonių/įmonių informacija; 4. Būkite aktyviais; 5. Naudokite taisyklę 10/90 - 10 proc. nuosavos informacijos, 90 proc. kitų šaltinių; 6. Panaudokite audio/vizualines priemones; 7. Pranešimų turinys yra apie ⅓ sėkmės, kitu ⅔ priklauso kaip lengvai vartotojai gali pasidalinti Jūsų informaciją.
 9. 9. Kas yra Google Analytics monitoringo sistema? Socialinių tinklapius ir svetaines galima stebėti per Google Analytics nemokamą sistemą. „Google Analytics“ – tai nemokamas produktas, kuriuo stebima jūsų svetainė ir pateikiama išsami svetainės lankytojų statistika. Pavyzdžiui, „Analytics“ gali parodyti, kaip žmonės rado svetainę, kaip ją naršė ir kaip galite pagerinti jų įspūdžius. Remdamiesi šia informacija, galite pagerinti svetainės investicijų grąžą, padidinti konversijas ir žiniatinklyje uždirbti daugiau pinigų. „Google Analytics“ yra daugiau nei 80 ataskaitų (naudojimo metrikos, pakartotinių apsilankymų skaičiaus ar laiko puslapyje), padėsiančių nustatyti svetainės našumą. Toliau pateikiamas sąrašas ataskaitų, galimų nuo 2009 m. sausio mėn. Tačiau atminkite, kad „Analytics“ nuolat išleidžia naujų funkcijų ir ataskaitų, taigi šis sąrašas gali keistis ir ilgėti. „Google Analytics“ nagrinėkite duomenis. Naudojant standartines ataskaitas galima lengvai įvertinti ir suprasti srautą svetainėje. Be to, vos keliais paspaudimais galima greitai sukurti tinkintų ataskaitų, lankytojų segmentų ir nustatyti svarbius su komandos nariais bendrintinus duomenis. Su Google Analytics suteikia galimybę nustatčius KPI (Pagrindinius Atlikimo Indeksus) išmatuoti virusinės rinkodaros sėkme pagal faktinius rezultatus. Lyginant faktiniais rezultatus su siektinu KPI galima koreguoti tolesnę rinkodarą.
 10. 10. Išvados 1. Virusinė reklama - tai rinkodara nukreipta į tikslines grupes internete ir socialinius tinklus;. Todėl statistikos rezultatų ir atliktų rinkos tyrimų panaudojimas yra vienas svarbiausių faktorių. 2. Socialiniai tinklai panaudojami platinti pranešimus, todėl pagal raktinius žodžius reklamuotojas gali būti pirmuosiuose Google paieškos puslapyje. 3. Blogger ir kiti dienoraščiai bei socialinių tinklapių puslapiai priderinami prie SEO optizavimo būdų. Tam galima panaudoti SEO taisykles ir programinę įrangą, Google Trends puslapį ir kitus įrankius. 4. Kiekvienas socialinio tinklo profilis gali būti sukūriamas pagal taisykles, kad patrauktų vartotojų dėmesį ir pritrauktų didesnį lankytojų srautą. 5. Virusinė reklama - tai žurnalizmas, kuris padeda geriau pažinti potencialius vartotojus ir konkurentus. 6. Virusinė reklama - turi būti vykdoma planingai. Techniniam darbui automatizuoti galima panaudoti programinę įrangą. 7. Virusinė reklamos lankytojų srautas stebimi per Google Analytics ir matuojami pagal užsibrėžtus tikslus. 8. Ilgalaikis ROI yra aukštas, nes nereikia leisti pinigų Google Adwords ir Facebook reklaminėms kompanijoms. 9. Nepamirškite, kad virusinė reklama per žurnalizmą gali turėti netiesioginę naudą atrandant naujas galimybes ir Jūsų konkurencingumą.
 11. 11. Kontaktai Konsultantas Mindaugas Vaitkus Tel. 8 614 00575 El. paštas: mindaugas.vaitkus@pfk.mygbiz.com

×