O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Cumhurbaşkanı Seçmek

1.603 visualizações

Publicada em

Türkiye de dindar cumhurbaşkanı seçmek

Publicada em: Turismo, Negócios
 • Entre para ver os comentários

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Cumhurbaşkanı Seçmek

 1. 1. Cumhuriyet, Laiklik ve Atatürk Düşmanı bir adam Cumhurbaşkanı seçiliyor Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına, dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Başkomutanlığına seçilecek Recep Tayyip Erdoğan isimli Cumhuriyet düşmanının son 12 yılda söyledikleri
 2. 2. “ Elhamdülillah şeriatçıyız ” “ Yılbaşına karşıyım” “ Ben tekkeye değil dergaha gittim” “ Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok”
 3. 3. “ Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor” “ İçki yasaklansın” “ İstanbul'u Medine yapacağız” “ Bütün okullar İmam Hatip yapılacak”
 4. 4. “ Sadece imamlar resmi nikah kıysın” “ Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım” (Belediye Başkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı İstiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böyle bir dualı açılıştan sonra bunu söylüyor.)
 5. 5. “ Ben İstanbul'un imamıyım” “ Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür” “ Milli Piyango zulümdür” “ Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız” “ Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır”
 6. 6. “ Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir...” “ Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.”
 7. 7. “ Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.”
 8. 8. “ Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.” “ Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.”
 9. 9. Dinci bir miting sırasında halka sesleniyor: “ Yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor. İneği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.” (İnek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini kastediyor.) O dönem yanında olduğu Erbakan hocasının “ kanlı mı olacak, kansız mı” söylemini bir başka şekilde seslendiriyor.
 10. 10. “ Türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. Merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye Başkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. O bölgelerdeki her türlü eğitimde bunlara bırakılmalıdır.” (PKK gibi bölücülerle aynı söylem)
 11. 11. “ Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. İkisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi birarada olamaz.”
 12. 12. “ Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.”
 13. 13. “ Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, onun da “ Ne mutlu Kürdüm” deme hakkı vardır.”
 14. 14. Oğlunun nikah davetiyesindeki tarih: “ 29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullanıyor)
 15. 15. “ 1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayağa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor. Kalkacağız, bu ayaklanma başlayacak.. Işıkları göründü, Allah’ın izniyle kıyam başlayacak!..” Said-i Kürdi’nin günümüz temsilcisi Fethullah Gülen
 16. 16. “ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.”
 17. 17. “ Anayasayı sarhoşlar hazırladı..” “ Kaptıkaçtı maptıkaçtı (Prof.Orhan Aldıkaçtı) anayasayı hazırlıyorlar, adamlar ayık kafayla hazırlamıyorlar bunu...”
 18. 18. “ Yahu bu milletin bütünlüğü ‘ Ne mutlu Türküm diyene ’ ifadesiyle sağlanır mı? Osmanlı 30’u aşkın etnik gurubu ümmet düşüncesiyle bir arada tuttu. Biz de öyle yapacağız..”
 19. 19. “ Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.” “ Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına?.. Bu ne menem şey”
 20. 20. “ Biz hazmettire hazmettire geliyoruz. Allah’ın izniyle!.. Bu çalışmalarımız senaryoyu değiştirme çalışmalarıdır. Biz onun için geliyoruz. Biz Kemalist düzenin koruyucusu olamayız, bu mümkün değil..”
 21. 21. “ Sayın Öcalan’ın durumuna gelmek istiyorum..” “ Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, aldığı kellelerin hesabını veriyor.” (Terörist başı Öcalan’a aynı PKK’lılar gibi Sayın diye hitap ediyor ve Öcalan’ın almış olduğu kelleler derken şehit Türk askerlerini kastediyor ve şehitlerimizden kelle diye bahsediyor.)
 22. 22. “ Türkiye’yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.”
 23. 23. “ Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun?” (Almanya Başbakanı’na)
 24. 24. “ Bizim oralarda bir gelenek vardır, anlaşma yapılacaksa bir şeyler verilir. Yapacağımız bu anlaşmadan sonra, bir uçağı da bedava verirsiniz artık” (Fransa Cumhurbaşkanı’ndan rüşvet istiyor, ancak alamıyor)
 25. 25. “ Kadın nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ayıp yaa!” (Kars’ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturtulmasını eleştiren gazeteciye)
 26. 26. “ Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliği her vatandaşın üst kimliği olmalı, Türk kavramı da alt kimlik olarak değerlendirilmelidir. İsteyen isterse yine ben Türküm derse desin.” (Diyarbakır’da halka yaptığı konuşmada alt üst kimlik tartışmasıyla Türk kimliğini de Ermeni, Rum, Kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor.) PKK ile aynı söyleme giriyor.
 27. 27. “ PKK’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16’ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. İki tarafında yaptığı yanlış” (PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eşit yaklaşıyor)
 28. 28. “ Suriye’yi Lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs’tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”
 29. 29. “ Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil”
 30. 30. “ Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..” (Seçim konuşmaları sırasında vatandaşa)
 31. 31. “ Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” (Erzurum’da çiftçilere sesleniyor)
 32. 32. “ Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. Ulema ne diyorsa o olur.” (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne)
 33. 33. (Danıştay’ın türban kararı konusunda) “ Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir” (Bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist Danıştay’ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)
 34. 34. “ Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)
 35. 35. “ ABD’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok” (Benim ülkem özgür değil diye, ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara şikayet ediyor)
 36. 36. “ Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” (Mersin’de bir vatandaşa)
 37. 37. Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda: “ Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. Mecelle’de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.”
 38. 38. “ Ne konuşacam ben o kadınla yahu!” (Şehit annesine) “ Askerlik yan gelip yatma yeri değil” ( Şehit yakınlarına)
 39. 39. “ Söyleyin şu sahtekâra ne istiyormuş” (Almanya’da bir gurbetçi için söylüyor) Bu lafı söylediği toplantıda salondaki vatandaşlara Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi’ni yuhalatıyor.
 40. 40. “ Burası (kafasını göstererek) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor.” (YÖK Başkanı Prof.Dr. Erdoğan Teziç’e)
 41. 41. “ Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, Ona kendime inandığım gibi inanıyorum.” (Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında) “ Onları hoplatacağım.” (Terörist El Kadı’yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)
 42. 42. PKK ateşkes kararı verince: “ Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız” (PKK’yı muhatap alıyor ve ateşkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor)
 43. 43. “ Neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. Ağzı olan konuşuyor be!” (Kıbrıs davasının 50 yıllık lideri Rauf Denktaş’a)
 44. 44. “ Ulusalmış, milliyetçiymiş, Ne milliyetçisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”
 45. 45. “ Sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (Türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.” (AKP Genel Kongresinde)
 46. 46. “ Cumhuriyetmiş, Laiklikmiş, bunlar karın doyurmaz”
 47. 47. “ Hayatında iki koyun güdemeyenler çıkmışlar ortaya seçim hakkında konuşuyorlar” “ Aç tavuk kendini buğday ambarında sanar” (Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e)
 48. 48. “ Haremimize bile girdiler be!.. Sen git kendi haremine sahip çık, Bizi de bırak kendi haremimizde inancımızın gereğini yapalım.” (Türbanlı eşini ve kızlarını yurtdışı resmi toplantılara götürmesini eleştiren muhalefet milletvekillerine, Şeriatçı Aile Hukuku kültürüyle konuşuyor)
 49. 49. “ Densiz... Şuursuz....Nasipsiz...” “ Ahlak denilen şey vardır be... izansız” (Muhalefet Liderine hakaret ediyor)
 50. 50. . Şerefsizler . Bizim çocuklar açmı kalsın be! . Kes ulan sesini . Sana üç nokta koyarım . Otur ulan oturduğun yerde, herşeye burnunu sokma Ve diğerleri;
 51. 51. “ Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır”
 52. 52. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana bunun gibi bir Cumhuriyet düşmanı hiçbir zaman ülke yönetimine hakim olmadı, ne Başbakan olarak, ne de Cumhurbaşkanı olarak.
 53. 53. Cumhuriyet’e, Atatürk’e ve Laikliğe karşı, Ülkesine, Halkına ve Türklüğe düşman, İçerde gerici, dışarıda verici, Çağdaşlık ve uygarlığa kin besleyen, Ordu, Yargı ve Üniversitelerle kavgalı olan;
 54. 54. Ancak; Bölücülere, AB komiserlerine, Barzani ve Talabani’ye alabildiğince sevecen, Terörist başına Sayın diyen, Emperyalistlere uysal, ABD Başkanı’na duacı, IMF’de dilenci olan;
 55. 55. Yurtiçinde hiddetli külhanbeyi tavırlarıyla rejime ve halka efelenen, Yurtdışında ise uysal tavırlarıyla ülke düşmanlarına sırnaşan, Recep Tayyip isimli kürt-islam yanlısı bir adamın Cumhurbaşkanlığı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Başkomutanlığı’nı, Ülkesini seven yurttaşlar olarak kabul etmiyoruz.
 56. 56. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Bu tabloyu Çankaya’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün Makamında kabul etmiyoruz. Recep Tayyip Çankaya’ya çıktığında modern Türkiye Cumhuriyeti fiilen sonlandırılmış, bölünmeye ve çatışmalara açık Federal İslam Devleti tüm kadrolarıyla ülkeyi ele geçirmiş olacaktır. Artık, Tehlikenin Farkında değil, Karanlık Tehlikenin bir daha çıkmamak üzere içinde olacağız. (Usame bin Ladin-El Kaide) yanlısı terörist Hikmetyar
 57. 58. Karanlık Çok Yakındır....

×