O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Mano miestas (1)

559 visualizações

Publicada em

 • Seja o primeiro a comentar

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Mano miestas (1)

 1. 1. Mano miestas Dublinas Laura Grišmanauskaitė 1Gd Pranciškonų gimnazija 2012.03.20
 2. 2. Turinys: Tekstas 2 stulpialiais Tekstas 1 stulpeliu Paveikslėliai Lentelė Diagrama Struktūra Tekstas lentele Naudota literatūra Skaidrė 11
 3. 3. Tekstas 2 stulpeliais Dublinas – Airijos sostinė ir Abu miesto pavadinimai – tiek didžiausias miestas bei angliškasis, tiek ir airiškasis – uostas, įsikūręs rytiniame yra kilę iš airių kalbos: Doubh- Airijos salos krante. Su linn reiškia „juodoji kūdra“, priemiesčiais − 1,02 mln. o Baile Átha Cliath – „meldais gyventojų. Yra tarptautinis apaugusios įlankos miestelis“. Dublino oro uostas , keltais Spėjama, kad istoriškai tai geras susisiekimas su buvusios 2 skirtingos Liverpuliu ir Holihedu. gyvenvietės skirtinguose Lyfės Išvystyta mašinų, metalo, upės krantuose. „Juodąją maisto, tekstilės, siuvimo kūdrą“ buvo įkūrę vikingai, o pramonė, laivų statyba. kitas miestelis jau buvo keltų Dublinas taip pat yra svarbus apgyvendintas. kultūros ir mokslo centras. Čia yra mokslų akademija, dailės akademija, Dub lino universitetas , arba Trejybės kolegija – Coláiste na Tríonóide, įkurta 1592 m., Dublino miesto universitetas įkurtas 1975 m. kaip Valstybinis aukštojo mokslo institutas, nacionalinės galerija ir biblioteka, mokslo ir meno muziejus.
 4. 4. Tekstas 1 stulpeliu Oficiali Dublino įkūrimo data yra 998 metai. Tačiau pirmą kartą miestas paminėtas dar 140 mūsų eros metais, kai Dublino gyvenvietė buvo vadinama Eblana. Vikingai buvo pirmieji miesto gyventojai. Apie tai byloja ir archeologiniai kasinėjimai Wood Quay, netoli miesto centro, kur rasta įvairiausių įrankių, sienų bei statinių griuvėsių. IX a. Dublinas buvo užgrobtas danų. Maištingi airiai kartais atsikovodavo miestą, tačiau tai trukdavo neilgai. 1171 m. danai buvo išvaryti anglų, vadovaujamų Henrio II. Iki pat XVII amžiaus vidurio Dublinas minimas kaip mažas viduramžių miestelis. Bet 1649 metais, po Anglijos pilietinio karo miestą buvo užgrobtęs Oliveris Kromvelis. Tuo metu Dubline gyveno apie 9000 žmonių. XVII amžiaus pabaigoje miestas pradėjo plėstis. Pagrindine priežastimi tam tapo protestantų pabėgėliai iš kontinentinės Europos. XVIIIamžiuje Dublinas sparčiai didėjo tiek žmonių skaičiumi, tiek ir finansiškai. XVIII amžiaus pabaigoje Dublinas tapo antru didžiausiu miestu Britų imperijoje. Paskelbus Airijos nepriklausomybę, 1922 m. Dublinas tapo šalies sostine, kultūros, ekonomikos ir politikos centru.
 5. 5. Paveikslėliai
 6. 6. LentelėValstybė: Gyventoju Plotas: Grafystė: sk.Airija 505 739 114,99 km2 Dublino grafystė
 7. 7. Diagrama 4500 4000 3500 3000 2500 2000 Informacija skaičiais 1500 1000 500 0 Gyventojai Plotas Gyventoju tankumas
 8. 8. Struktūra Dublinas Gamta Pastatai Transportas
 9. 9. Tekstas lentele Dublinas yra Airijos žiniasklaidos ir ryšių centras. Mieste veikia daugybė laikraščių, radijo stočių, telekomunikacijų kompanijų centrinių būstinių. Taip pat čia veikia svarbiausi Airijos pašto ir telekomunikacijų bendrovių centrinės būstinės. Dublinas yra Airijos transporto sistemos centras. Dublino oro uostas yra svarbiausias oro uostas Airijoje. Hiustono Stotis ir Konolio Stotis yra svarbiausios Dublino geležinkelio stotys. Dublino žiniasklaida Laikraščiai Radijo stotys Telekomunikacijos kompanijosPavadinimas Pavadinimas PavadinimasPavadinimas Pavadinimas PavadinimasPavadinimas Pavadinimas Pavadinimas
 10. 10. Naudota literatūra http://lt.wikipedia.org/wiki/Dublinas

×