O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Próximos SlideShares
Види помилок
Avançar
Transfira para ler offline e ver em ecrã inteiro.

3

Compartilhar

Baixar para ler offline

види помилок у зно

Baixar para ler offline

Audiolivros relacionados

Gratuito durante 30 dias do Scribd

Ver tudo

види помилок у зно

 1. 1. «ВИДИ ПОМИЛОК»
 2. 2. Оцінювання власного висловлювання: Зміст Мовленнєве оформлення
 3. 3. Мовленнєве оформлення Види помилок орфографічні пунктуаційні лексичні граматичні стилістичні
 4. 4. О Р Ф О Г Р А Ф І Ч Н І П О М И Л К И НЕПРАВИЛЬНО НАПИСАНІ СЛОВА
 5. 5. П У Н К Т У А Ц І Й Н І П О М И Л К И НЕПРАВИЛЬНО РОЗСТАВЛЕНІ РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ
 6. 6. Граматичні помилки (Г): утворення форм слів; побудова словосполучень; структура речень:  граматична основа речення;  побудова простого речення;  побудова складного речення.
 7. 7. Типові помилки  Неправильне утворення відмінкових форм іменника: Сварки Кайдашів пов'язані з грушою.  Неправильне утворення ступенів порівняння прикметників і прислівників: Найбільш цікавішою книгою мені здається «Кобзар».  Уживання ненормативних форм дієслів: Хлопчик помітив нас і побіжав ще швидше. Багато випускників хотять продовжити навчання.  Неправильне утворення дієприслівників: Читати лежа шкідливо.  Нечіткі смислові зв'язки: Письменник закликає народ до боротьби проти своїх поневолювачів.
 8. 8.  Дієприслівниковий зворот, не пов'язаний з присудком однією дійовою особою: Притиснувши руку до дерева, кров зупинилась.  Відрив означального підрядного речення від пояснюваного ним слова: Калитка жаліє наймитові шматка хліба, який працює на нього.  Сплутування ознак непрямої і прямої мови: Кайдашиха бігла по селу і кричала, що мене вбили.  Неправильна побудова неповного речення, яке входить до складного: На стіні висить картина, а посеред кімнати — стіл.  Порушення цілості дієприкметникового звороту: Вражений Дмитрик її словами, чимдуж поспішав додому.  Відсутність необхідного порівняльного звороту: Осінь цього року тепліша.
 9. 9. Не можна розпочинати речення словами: бо тому що
 10. 10. Лексичні помилки (Л) помилки, пов’язані з використанням лексичних засобів, які не відповідають основній думці Помилки як наслідок бідного словникового запасу, недосконалості стилю мовлення Помилки, пов’язані з порушенням лексичної та фразеологічної норми
 11. 11. І. Помилки, пов’язані з порушенням лексичної та фразеологічної норми:  вживання слова в невластивому йому значенні: «обдати гарячим кропом» (замість окропом); «спуститися по екскаватору» (ескалатором); «добра страва» (смачна страва);  порушення лексичної сполучуваності слів: «малий шелест листя» (тихий шелест), «зробити героїчний вчинок» (здійснити);  неточне вживання фразеологізмів: «жити іншим розумом» (жити чужим розумом); «стати за спиною» («жити за спиною»).
 12. 12. ІІ. Помилки як наслідок бідного словникового запасу, недосконалості стилю мовлення:  вживання зайвого слова: «стара людина похилого віку»; «розумний інтелектуал»;  вживання в одному словосполученні або реченні спільнокореневих слів: «святкове свято»; «в образі відображено»;  дослівний переклад російських слів або словосполучень, так звані «кальки» та вживання русизмів: «приймати участь» (замість брати участь) «ти мені мішаєш» (заважаєш);  невиправданий повтор і того ж самого слова (словосполучення) в одному чи в сусідніх реченнях . В образі Енея письменник зобразив образ героя-борця. Не вчи орла літати, а солов’я не вчи співати.
 13. 13. Помилки, які свідчать про брак єдності стилю, — стилістичні (С): Уживання слів і висловів іншого стилю. Невдале використання експресивної лексики та емоційно забарвлених засобів. Немотивоване застосування діалектних і просторічних слів та виразів. Змішування лексики різних історичних епох.
 14. 14. Систематичне порушення норм милозвучності (три й більше випадків порушення на одне з правил: у – в; і – й; ся – сь; з – із – зі; же – ж; би – б) рахують як одну стилістичну помилку
 15. 15. Порушення норм милозвучності день в день (день у день) підняв вгору (підняв угору) пішли у кіно (пішли в кіно) С Ст це було у Києві (це було в Києві) твір, в якому… (твір, у якому …) йа дощ йде (дощ іде) великого і малого (великого й малого) прийшов й запитав (прийшов і запитав) С справа іде на лад (справа йде на лад)
 • vtvshka

  Mar. 27, 2018
 • ssusere56ab6

  Jan. 21, 2018
 • jorjjor

  Dec. 20, 2016

Vistos

Vistos totais

47.429

No Slideshare

0

De incorporações

0

Número de incorporações

2.464

Ações

Baixados

94

Compartilhados

0

Comentários

0

Curtir

3

×