Anúncio
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Mais de Krāslavas novada centrālā bibliotēka(20)

Último(20)

Anúncio

Truša gads Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā

  1. Zaķa gads bibliotēkā Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa
  2. Zaķis simbolizē dzīves straujo ritējumu, jo pats ir ļoti veikls. Visa gada garumā ļaudis pavadīs gudrība, vēlme uzņemties iniciatīvu it visā, jo tieši Zaķis un Kaķis ir šī gada simboli. Tie ir laipnības, līdzjūtības, harmonijas, labklājības, auglības un jaunās dzīves vēstneši. Jaunais Truša (Zaķa, Kaķa) gads ir klāt!
  3. Zaķis ir iemīļots varonis latviešu tautu pasakās, tautasdziesmās, sakāmvārdos un parunās, ticējumos un mīklās, fabulās, frazeoloģismos, anekdotēs, animācijas filmās un daudzās latviešu un ārzemju rakstnieku grāmatās, ko laipni piedāvā Krāslavas novada centrālā bibliotēka.
  4. Fabulas Zaķis un lapsa Zaķis un bruņurupucis LATVIEŠU TAUTAS PASAKAS UN FABULAS PAR ZAĶI
  5. LATVIEŠU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI Animācijas filma Zaķīšu pirtiņa (1979). Režisore R. Stiebra. https://www.youtube.com/watch?v=SUeQStKlV5A
  6. Mika Valdberga un Maijas Viktorijas Purviņas grāmatas
  7. Ž.Tomass-Bilsteins , Pīters Bentlijs Katja Reideva, Franciska Harveja ĀRZEMJU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI
  8. Žannas Ivēras un Pjera Kurona grāmatas ĀRZEMJU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI
  9. Tonijs Volfs ĀRZEMJU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI
  10. ĀRZEMJU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI
  11. ĀRZEMJU AUTORU GRĀMATAS PAR ZAĶI
  12. Stāvu zaķis slaistijàs Manâ rudzu tīrumâ; Mana paša vaine bij, Šķeibi bisi noturēju. Cī, cī, zīle raušus cepa, - Kādus viesus gaidīdama? Atjāj zaķis sarkanbārdis, Zīles meitu lūkoties. Kas to teica, kas redzēja, Ka jūŗâ miežus sēja? - Es to teicu, es redzēju, Zaķis ara taurēdams. Šitai tautu meitiņai Zaķis pūra dibinâ; Kad atvāze pūra vāku, Zaķīts ļipu šķurināja. Zaķis manu vecu tēvu Siliņâ nobadija; Es gribēju apraudàt, Smiekli nāca, nevarēju. Zaķis ara taurēdams, Žagatiņa pasmējàs. -Ko smejies, žagatiņa, Kad vīram Dievs līdzēja. LATVIEŠU TAUTASDZIESMAS PAR ZAĶI Zinu, zinu, bet neteikšu, Kur baltais zaķis guļ: Aiz upiīes kalniņâ Sīkâ kārklu krūmiņâ. Zaķim bija še dzīvot, Ne tai mūsu māsiņai, Zaķis guļ žagaros, Kur gulès mūs' māsiņa? https://www.dainuskapis.lv/meklet/zakis
  13. http://epupa.valoda.lv/zakis/ FRAZEOLOĢISMI Guļ kā zaķis vaļā acīm Noķert zaķi SAKĀMVĀRDI PARUNAS AFORISMI Lec kā zaķis. Mudīgs kā kaķis, bet bailīgs kā zaķis. Lai gan vilks lec, tomēr zaķi panākt nevar. Ja pa ceļu ierauga zaķi, jānotupjas, lai būtu laime. TICĒJUMI Ja zaķim skrienot uzsauc: „Attup’, Jānīt!”, tad viņš apstājas. MĪKLAS Pats guļ, acis vaļā. – Zaķis. Kliņģis mežā. – Zaķis. Divi mazi zēni – Jānītis un Pēterītis – skrējuši pa pļavu. No kadiķu krūma izskrējis zaķis. Pēterītis saka uz Jānīti: „Jānīt, kāpēc zaķis guļ zem kadiķu krūma?” Jānītis atbild: „Zaķis jau nav vārna, ka var gulēt virs krūma.”
  14. Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa Lai Truša gads dod jums enerģiju, veselību un neizsīkstošo mīlestību pret sevi un šo pasauli !
Anúncio