O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

червонокнижні організми

Червонокнижні організми смт Степанівка Сумського району Сумської області

  • Entre para ver os comentários

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

червонокнижні організми

  1. 1. Підсніжник — рід рослин родини Амарилісових, підродини Amaryllidoideae. Нараховує 20 видів. Більшість з них розквітають у зимовий час, до весняного рівнодення, але деякі види цих квітів розквітають ранньою весною і пізно восени. Інші назви, що трапляються в українській мові: пролісок, скоролісок, просерен Багаторічні трав'янисті цибулинні рослини. Усі представники роду мають квітки білого забарвлення. В Україні підсніжники з'являються наприкінці зими, ранньою весною. Коли бутон підсніжника розкривається, спочатку розходяться три зовнішні, довгі чисто-білі листочки, потім відкриваються три внутрішні, коротші. Усередині заховано шість тичинок і маточка.
  2. 2. Лі́лія лісова́ — багаторічна цибулинна рослина, один з видів роду Лілія родини лілійних. Лілія лісова — єдиний вид лілій, який росте в Україні в дикорослому стані. Українська народна назва — сара́нка. Стебло прямостояче, нерозгалужене, зелене або з червонуватими крапками, голе або опушене, 50— 150 см заввишки. Листки цілокраї, еліптично- ланцетовидні; верхні й нижні — чергові, середні — зібрані по 5—8 у кільце, більші за нижніх і верхніх. Цибулина яйцевидна, квітки правильні, двостатеві, великі, ясно-пурпурові, з темно-фіолетовими плямами, зібрані у верхівкові рідкі китиці. Квітки мають довгі квітконіжкиюПлід — коробочка. Цвіте у червні — липні.
  3. 3. Пі́вники сибі́рські — багаторічна рослина родини півникових. Декоративна культура. Трав’яниста рослина, 40-100 см заввишки. Кореневище коротке, завширшки 0,9- 1,2 см, повзуче. Стебло заввишки до 80 см, прямостояче, округле в перерізі. Стеблові листки дрібні, при основі стеблеосяжні. Суцвіття складається з 2-3 квіток завширшки 4- 7 см. Квітки синьо-фіолетові, зрідка білі, запашні, сидячі, виростають в пазухах зверху коричневих плівчастих приквітків. Тичинок три. Плід — видовжено-овальна, тригранна коробочка, довжина якої вдвічі перевищує ширину. Насіння численне, сплюснуте, коричневе або світло-сіре.
  4. 4. Ви́ дра — рід ссавців родини куницевих, представлений трьома видами. Видри мешкають вздовж морських скелястих берегів, а також - вздовж берегів, що губляться серед дерев і чагарників прісноводних водоймищ, які надають їм надійний притулок. Скорочення популяції цього виду відбувалося із-за декількох причин - забруднення води, полювання на них і збільшення кількості автомобілів.
  5. 5. Глухар -це великий птах, причому самці вдвічі більші за самиць. Літає не дуже добре, але бігає швидко. Як і тетерук, токує, але звуки при цьому видає інші — «клацання» та «скиркання». При цьому глушець нічого не чує, чим і користуються мисливці. Живляться глушці рослинною їжею. Самці важать в середньому 4 кг, самки - 2 кг. У самців верх голови, шия і спина сірі з темним малюнком, крила коричневі, зоб чорний з зеленим металевим блиском, низ тіла темний з великими білими плямами. Оперення самки з поперечними темними і іржаво-охристими смугами. Осілий птах, але іноді робить сезонні кочівлі.
  6. 6. Заєць білий, або заєць-біляк — вид гризунів роду Заєць з родини Зайцеві ряду Зайцеподібні. Тварина середнього розміру, за складом тіла нагадує кроля. Довжина тіла — 44-74 см, вага — 2,5-5,5 кг. Забарвлення влітку буро-сіре, зимою — чисто біле. Хвіст чисто сірий без чорного волосся, кінчики вух чорні протягом всього року. Поширений в тундровій і лісовій зонах північної півкулі, в Шотландії. В Україні рідкісний звір, поширений в північній частині північних областей - в українському Поліссі. Веде присмерковий спосіб життя. Гін з середини лютого, з перервами вагітності, до кінця липня. Буває від 2 до 4 виводків. Вагітність 48–51 днів. Живиться рослинною їжею: злаками, різною травою та лісовими ягодами. Зимою їсть пагони та кору дерев, сіно.
  7. 7. Сова́ довгохво́ста — птах родини Сововір ряду Совоподібні. Сова великих розмірів, світло- сірого забарвлення з довгим клиноподібним смугастим хвостом і широкими крилами без темних плям на згинах. Коли птах сидить, хвіст виступає далеко за кінці складених крил. Має великі чорні очі. Дзьоб жовтий. Між очима валики, утворені білим пір'ям у вигляді вертикальних брів у формі півмісяця. Пір'яні «вушка» відсутні. На грудях малюнок з продовгуватих темних плям по білому або сірувато-білому фоні. Самки більші за самців, але такого ж забарвлення. Довжина тіла: 50—59 см, розмах крил: до 115 см, маса самців: 540—730 г, самок: 720—1200 г.
  8. 8. Вусач мускусний - з родини жуки вусачі ряду Твердокрилі. Один з 10 видів палеарктичного роду. Тіло довге, забарвлення блискучометалеве, зелене, зрідка - бронзово-зелене. Передньоспинка з гострим зубцем на боковому краї та горбкоподібним підвищенням посередині. Генерація дво- або трирічна. Літ (в жаркі години дня), парування та відкладання яєць спостерігається з червня до серпня. За весь період самка відкладає 90– 160 яєць у тріщини кори. Личинка спочатку розвивається під корою, а потім в живій деревині, де і заляльковується (в травні–червні). Біотопи перебування виду (долини річок, пониззя біля боліт, прибережні гаї) зумовлені присутністю в них кормових дерев (верба, тополя). Частіше зустрічається у верхньому ярусі дерев.

×