O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Проблема свободи й
боротьби за своє визволення
в романі І. Багряного
“Тигролови”
. . !Ми є Були І будем Ми. . !Ми є Були І будем Ми
.Й Вітчизна наша з нами.Й Вітчизна наша з нами
Іван БагрянийІван Багрян...
Історія написанняІсторія написання
роману «Тигролови»:роману «Тигролови»:
ЗадумЗадум виник під час перебування в таборівин...
КартаКарта
…Зелений океан тайги…Зелений океан тайги
Українська хатаУкраїнська хата
…Українська хата…Українська хата
– .На покутті святі– .На покутті святі
Пахне свіжоспеченимПахне свіжоспеченим
…хлібом…хлі...
Окремий елемент інтерОкремий елемент інтер’’ -єру ікона-єру ікона
БогоматеріБогоматері
ВеличезнаВеличезна
! ,родина Діди! ,родина Діди
,батьки онуки й,батьки онуки й
.правнуки.правнуки
!Цілий рід!Цілий рід
Жить!
Відплатить!
Або вмерти!
Тема:Тема:
зображення драматичної долізображення драматичної долі
українського юнака Григоріяукраїнського юнака Григорія
М...
Ідея:Ідея:
засудження сталінського терору,засудження сталінського терору,
його політики, яка калічила людей,його політики,...
Гетьман України
Дем’ян Многогрішний
(1668-1672 рр.)
• Був людиною твердої вдачі;Був людиною твердої вдачі;
• непоступливий...
Одна із проблемОдна із проблем
роману:роману:
Свобода й боротьба за своєСвобода й боротьба за своє
визволення.визволення.
...
Жанр:Жанр:
Приго́дницький рома́нПриго́дницький рома́н —це—це роман, сюжетроман, сюжет
якого насичений незвичайними подіями...
Особливості назви:Особливості назви:
Сюжет твору вибудуваний наСюжет твору вибудуваний на
полюванні майора НКВД Медвина –п...
Майор МедвинМайор Медвин
Родина СірківРодина Сірків
Інформативне ґроно доІнформативне ґроно до
образу Наталки:образу Наталки:
Наталка
Майстриня співу а
Зразковий мисливець
Зд...
«Тигролови»«Тигролови» — український художній фільм— український художній фільм
режисера Ростислава Синько, відзнятий у 19...
СенканСенкан
““Тигролови”Тигролови”
Пригодницький, оптимістичнийПригодницький, оптимістичний
Засуджує, оспівує, надихаєЗас...
Домашнє завданняДомашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника наОпрацювати матеріал підручника на
С.189-196,С.189-196,
у...
Ми є. Були. І будем Ми!
Й Вітчизна наша з нами.
І.Багряний
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

іван багряний. тигролови. 11 кл.

Роман, твір, жанр, Тигрлови

 • Entre para ver os comentários

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

іван багряний. тигролови. 11 кл.

 1. 1. Проблема свободи й боротьби за своє визволення в романі І. Багряного “Тигролови”
 2. 2. . . !Ми є Були І будем Ми. . !Ми є Були І будем Ми .Й Вітчизна наша з нами.Й Вітчизна наша з нами Іван БагрянийІван Багряний
 3. 3. Історія написанняІсторія написання роману «Тигролови»:роману «Тигролови»: ЗадумЗадум виник під час перебування в таборівиник під час перебування в таборі БАМЛАГу, коли, втікаючи з нього,блукавБАМЛАГу, коли, втікаючи з нього,блукав тайгою, переховувався в оселяхтайгою, переховувався в оселях мисливців-звіроловів, нащадків вихідців змисливців-звіроловів, нащадків вихідців з України.України. Рік написанняРік написання – 1943р. (за 14 днів).– 1943р. (за 14 днів). Побачив світПобачив світ - 1944р. під назвою- 1944р. під назвою «Звіролови»«Звіролови» 1946р.1946р. – видано у вдосконаленому– видано у вдосконаленому варіанті.варіанті.
 4. 4. КартаКарта
 5. 5. …Зелений океан тайги…Зелений океан тайги
 6. 6. Українська хатаУкраїнська хата
 7. 7. …Українська хата…Українська хата – .На покутті святі– .На покутті святі Пахне свіжоспеченимПахне свіжоспеченим …хлібом…хлібом
 8. 8. Окремий елемент інтерОкремий елемент інтер’’ -єру ікона-єру ікона БогоматеріБогоматері
 9. 9. ВеличезнаВеличезна ! ,родина Діди! ,родина Діди ,батьки онуки й,батьки онуки й .правнуки.правнуки !Цілий рід!Цілий рід
 10. 10. Жить! Відплатить! Або вмерти!
 11. 11. Тема:Тема: зображення драматичної долізображення драматичної долі українського юнака Григоріяукраїнського юнака Григорія Многогрішного, його боротьби заМногогрішного, його боротьби за найвище благо в цьому жорстокомунайвище благо в цьому жорстокому й бездушному світі бути вільним.й бездушному світі бути вільним.
 12. 12. Ідея:Ідея: засудження сталінського терору,засудження сталінського терору, його політики, яка калічила людей,його політики, яка калічила людей, позбавляючи їх права на життя;позбавляючи їх права на життя; гімн людині, що за будь-якихгімн людині, що за будь-яких обставин намагається боротися заобставин намагається боротися за своє щастя і перемагає.своє щастя і перемагає.
 13. 13. Гетьман України Дем’ян Многогрішний (1668-1672 рр.) • Був людиною твердої вдачі;Був людиною твердої вдачі; • непоступливий і задиристий;.непоступливий і задиристий;. • ставши спільником Дорошенка,ставши спільником Дорошенка, вів неприязні дії проти Москви.вів неприязні дії проти Москви. • після довгих допитів та катуваньпісля довгих допитів та катувань • їх з Василем (братом) заслалиїх з Василем (братом) заслали • у Сибіру Сибір разом з родинами.разом з родинами.
 14. 14. Одна із проблемОдна із проблем роману:роману: Свобода й боротьба за своєСвобода й боротьба за своє визволення.визволення. ““Краще вмерти біжучи, ніж житиКраще вмерти біжучи, ніж жити гниючи”гниючи”
 15. 15. Жанр:Жанр: Приго́дницький рома́нПриго́дницький рома́н —це—це роман, сюжетроман, сюжет якого насичений незвичайними подіями йякого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіванимхарактеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікоюповоротом, великою динамікою розгортання.розгортання. Для пригодницького романуДля пригодницького роману характерні мотиви викрадення йхарактерні мотиви викрадення й переслідування, атмосфера таємничостіпереслідування, атмосфера таємничості й загадковості, ситуації припущення йй загадковості, ситуації припущення й розгадування.розгадування.
 16. 16. Особливості назви:Особливості назви: Сюжет твору вибудуваний наСюжет твору вибудуваний на полюванні майора НКВД Медвина –полюванні майора НКВД Медвина – цього новітнього тигролова зацього новітнього тигролова за гордим, не прирученимгордим, не прирученим тоталітарною системою, молодимтоталітарною системою, молодим «тигром» з України( Григорій«тигром» з України( Григорій Многогрішний), який у тайзіМногогрішний), який у тайзі знайшов земляків, друзівзнайшов земляків, друзів і кохання.і кохання.
 17. 17. Майор МедвинМайор Медвин
 18. 18. Родина СірківРодина Сірків
 19. 19. Інформативне ґроно доІнформативне ґроно до образу Наталки:образу Наталки: Наталка Майстриня співу а Зразковий мисливець Здатна на палке й вірне кохання Смілива, рішуча, винахідлива “Швидка, як коза”
 20. 20. «Тигролови»«Тигролови» — український художній фільм— український художній фільм режисера Ростислава Синько, відзнятий у 1994режисера Ростислава Синько, відзнятий у 1994 році на кіностудії «Укртелефільм»році на кіностудії «Укртелефільм»
 21. 21. СенканСенкан ““Тигролови”Тигролови” Пригодницький, оптимістичнийПригодницький, оптимістичний Засуджує, оспівує, надихаєЗасуджує, оспівує, надихає Сміливі завжди мають щастяСміливі завжди мають щастя РоманРоман
 22. 22. Домашнє завданняДомашнє завдання Опрацювати матеріал підручника наОпрацювати матеріал підручника на С.189-196,С.189-196, усно скласти характеристику героївусно скласти характеристику героїв роману,роману, із твору виписати до неї цитати,із твору виписати до неї цитати, письмово відповісти на питання “Уписьмово відповісти на питання “У сміливих завжди є щастя?”*сміливих завжди є щастя?”*
 23. 23. Ми є. Були. І будем Ми! Й Вітчизна наша з нами. І.Багряний

×