O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

AI a žurnalistika

163 visualizações

Publicada em

Pro další bude pro nás oblast umělé inteligence především oblast snažení v niž chceme vytvořit takové počítačové systém, které se chovají jako inteligentní jadnatelé neboli agenti.

Publicada em: Notícias e política
 • Entre para ver os comentários

 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

AI a žurnalistika

 1. 1. AI a žurnalistika 26. 4. 2018 Josef Šlerka Nadační fond nezávislé žurnalistiky
 2. 2. Vyjasněnme si pojmy Pro další bude pro nás oblast umělé inteligence především oblast snažení v niž chceme vytvořit takové počítačové systém, které se chovají jako inteligentní jadnatelé neboli agenti.
 3. 3. Žurnalistika Já vím, že budu vypadat naivně, ale pořád si myslím, že platí tři základní principy, které pojmenoval Bill Kovach… Journalism’s first obligation is to the truth Its first loyalty is to citizens Its essence is a discipline of verification
 4. 4. Žurnalistika Nicméně pořád je tu žurnalistika jako news industry, které je mnohem komplexnější. Jeho komplexnost ale musí pořád respektovat ony tři předchozí principy.
 5. 5. Příklady chatbots - jako rozhraní ke zprávám automated journalism - stroje berou lidem práci, aby mohli dělat jinou lépe AI text editors - pro lepší zpracování informací inteligentní moderování debat a sémantické analyzéry
 6. 6. Quartz
 7. 7. Heliograf Washington Post
 8. 8. Editor New York Times https://vimeo.com/133766552
 9. 9. Perspective API co taky umm Google
 10. 10. Juicer BBC Lab
 11. 11. Co stroje neumí 1. Příběh je příliš složitý na programování - k tomu abyste napsali dobrou storku, musíte mít více než hodně data 2. Umělá inteligence zaleží na lidském tréniku a lidských vstupech 3. Umělá inteligence zvýší množství toho, co víme, nikole kavlitu toho co víme viz: https://agency.reuters.com/en/insights/articles/articles-archive/3-facts-you-need-to-know- about-Artificial-Intelligence-in-journalism.html
 12. 12. Artificial Intelligence + Journalism = <3 Ale, jo, vlastně jo… Stroje skutečnou žurnalistiku nikdy nenahradí, ale mohou jí pomocí být ještě lepší.
 13. 13. Děkuji za pozornost @josefslerka

×