Anúncio
Anúncio

Mais conteúdo relacionado

Destaque(20)

Mais de Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowie(20)

Anúncio

Projekt POWER 2015 - ZST Rzeszów - Technik Organizacji Reklamy

 1. W trzytygodniowym stażu uczestniczyli następując uczniowie: 1. Ewelina Bąk 2. Kamil Bogdan 3. Krystian Bojda 4. Oskar Cyrek 5. Paulina Kotla 6. Karolina Kruk 7. Zuzanna Krzywonos 8. Martyna Mita 9. Patrycja Piela 10. Klaudia Pinkowska 11. Joanna Płonka 12. Anna Stanek 13. Justyna Starzec 14. Justyna Szyszka
 2. Opiekun grupy Pan Ireneusz Balawender
 3. Miejsce naszego wyjazdu GRANADA Jest to miasto w południowej Hiszpanii, w prowincji Andaluzja. Położone u podnóży Sierra Nevada w kotlinie górskiej, w dolinie rzeki Genil. Jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów.
 4. Praktyki odbyliśmy w Estación Diseno w Granadzie
 5. Alhambra w Granadzie "Oglądanie z zewnątrz jest to zwykłe nagromadzenie wież i murów obronnych, bez żadnego planu czy wdzięku architektonicznego, dające nikłą zapowiedź wdzięku i piękna panującego wewnątrz." - Washington Irving
 6. Alhambra oznacza w języku arabskim tyle, co „czerwona wieża”. Usytuowana w hiszpańskiej Grenadzie budowla to warowny zespół pałacowy wzniesiony w latach 1232–1273 (systematycznie rozbudowywany aż do XIV wieku). Alhambra stanowi była twierdzą mauretańskich kalifów. Stanowi zabytek arabskiego budownictwa w Europie. W jej skład wchodzi pałac z dziedzińcami i bogato zdobionymi salami. Alhambra to perełka dla wielbicieli architektury. Również wielbiciele zieleni znajdą tutaj coś dla siebie. Wzgórze porośnięte jest pięknymi ogrodami. Twierdza Alhambra została w 1984 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
 7. Sierra Nevada Pasmo górskie w Górach Betyckich, w południowej Hiszpanii, w Andaluzji.Zbudowane jest ze skał metamorficznych, w niższych partiach z piaskowców, miejscami z wapieni i dolomitów. Najwyższy szczyt, Mulhacén (3478 m n.p.m.) jest również najwyższym szczytem Półwyspu Iberyjskiego i europejskiej części Hiszpanii.
 8. El Bañuelo – łaźnie arabskie w Granadzie •Pozostałością po okresie mauretańskim, a jednocześnie doskonałą pamiątką, obrazującą tradycję i kulturę arabską, jest Il Bañuelo – jedyna łaźnia nie zrównana z ziemią na tym obszarze. Łaźnie miejskie służyły wypoczynkowi, relaksowi, ale także rozrywce i możliwości spotykania się z innymi ludźmi. • Jednym z głównych celów budowania łaźni arabskich było jednak udostępnienie miejsc służących dbaniu o higienę, co wiązało się w głównej mierze z aspektem religijnym. Rytuał islamski nakazywał tak zwaną ablucję przed modlitwą, czyli obmycie ciała. Łaźnie jako budynki użyteczności publicznej budowane były z przepychem, nastawione na bogactwo zdobień i wzorów. •Łaźnia arabska, znana jako hammam, wzorowana była na rzymskich oraz bizantyjskich termach. Wzorzec ten zaadaptowano przede wszystkim do potrzeb rytualnych ablucji.
 9. Casa de los Tiros •Ten XVI – wieczny pałac nazywany jest “Domem strzałów” z uwagi na kanoników wystających ze swoich strzelnic. Poza stałą ekspozycją poświęconą historii Granady, odbywają się tu również koncerty, nowoczesne wystawy, odczyty poezji i inne. •Znajdujący się na drugim piętrze imponujący sufit głównej hali, nazywany Cuadra Dorada, jest arcydziełem grafiki, ze swoimi żywymi portretami największych hiszpańskich bohaterów, od czasów najazdu Arabów, po rekonkwistę Granady przez katolickich monarchów.
 10. Los Cahorros
 11. 15-5-11
 12. Wycieczka do Cordoby
 13. Miasto w południowej Hiszpanii, nad rzeką Gwadalkiwir, stolica prowincji Kordoba, w regionie Andaluzja. Ośrodek przemysłowy, naukowy oraz turystyczny o znaczeniu światowym. Najważniejsze zabytki:  Alkazar – zespół fortyfikacji z czasów panowania Umajjadów. Przebudowany przez Alfonsa XI w latach 1327-1328, a później wzbogacony o ogrody i łaźnie. Siedziba Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego i sądu inkwizycyjnego w czasie wojny z Grenadą. Są tam piękne ogrody z sadzawkami i fontannami oraz rzymskie mozaiki i sarkofag z III w.  Mezquita – przebudowany na katedrę meczet, jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu. Zajmuje teren o wymiarach 179x128 metrów otoczony murem z wieżą-dzwonnicą (dawnym minaretem, na którym wzorowano się w krajach islamskich). Budowany od 785 do końca X wieku na fundamentach świątyni rzymskiej i na murach istniejącej wówczas bazyliki Wizygotów.
Anúncio