O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Dört Adımda Gelecek Haritası Çıkar!

1.521 visualizações

Publicada em

Bir konu hakkında ‘’eğer...olsaydı’’ diye cümleler
kurmaya başladıysanız geleceğinizi yaratmak için
ilk adımı atmış sayılırsınız. Fütürist düşüncede,
istediğimiz olumlu gelecekte yaşamanın yolu onu tasarlamaktır. Ve yol haritanızı dört soruda çıkarabilirsiniz.

Publicada em: Design
 • These are one of the best companies for review articles. High quality with cheap rates. ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐ I highly recommend it :)
     Responder 
  Tem certeza que deseja  Sim  Não
  Insira sua mensagem aqui
 • Seja a primeira pessoa a gostar disto

Dört Adımda Gelecek Haritası Çıkar!

 1. 1. FÜTÜRİSTLERE 4 ADIMDA GELECEK HARİTASI Fatih CETİZ 25.01.2014
 2. 2. Bir konu hakkında ‘’eğer..olsaydı’’ diye cümleler kurmaya başladıysanız geleceğinizi yaratmak için ilk adımı atmış sayılırsınız. Fütürist düşüncede, istediğimiz olumlu gelecekte yaşamanın yolu onu tasarlamaktır. Ve yol haritanızı dört soruda çıkarabilirsiniz.
 3. 3. Konu Ne? Her şeyden önce yapmanız gereken kafanızdaki sorular arasından birini yakalamanız ve avucunuzun içine almanızdır. Konuyu spesifikleştirmek için kendinize ne istediğinize dair kaliteli sorular sormanız işinizi kolaylaştıracaktır.
 4. 4. Ne Değişiyor? Konu seçimini bitirdiğimize göre bu konu çevresinde etrafınızda geçmişe göre ne gibi farklılıklar görüyorsunuz. Son zamanlarda okuduklarınızı, yaşadıklarınızı, gördüklerinizi ve gözlemlediklerinizi geçmişle kıyaslayıp, bugünle harmanlamalısınız.
 5. 5. Neden Önemli? Bu konunun neden önemli olduğunu belirtmek için haklı gerekçeler sunmalısınız. Sizin hayatınız için ne gibi bir değeri var, başkalarının hayatını ne yönde etkileyecek bunları açıkça yazmalısınız.
 6. 6. Nasıl Olmalı? Ve en can alıcı soru sonuncusu. Bu sizin hayaliniz ve tasarımınız. Konuyu diğer sorularda irdeleyip, haklı gerekçeler sunduktan sonra olmasını istediğiniz, yaratmak istediğiniz geleceğin parçalarını burada ortaya çıkartmalı ve birleştirerek bütün resmi gözler önüne sermelisiniz.
 7. 7. Ve bundan sonra.. Bu dört önemli soruyla kafanızdaki herhangi bir sorunu veya konuyu kısa bir süre içerisinde karşınızdaki kişiye anlatabilirsiniz. Kafanız bir konuya takıldığında çözümü gelecek haritası çıkartmakta bulacaksınız.

×