O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
Екологічні, соціальні та економічні наслідки
воєнних дій на сході України та шляхи їхнього подолання
Тимочко Тетяна Валент...
Доборолися, добалакались,
Досварилися, аж гримить.
Україно, чи була ти колись
Незалежною, хоч на мить
Від кайданів, що вол...
Ключові питання:
 Чи спроможна українська влада запропонувати нову
модель реформування України на засадах
збалансованого ...
Для відновлення Донбасу найбільш
перспективною є ідея збалансованого
(сталого) розвитку, що передбачає
поєднання економічн...
Екологічні наслідки воєнних дій
на сході України
 порушення екосистем та природоохоронних
територій;
 руйнування промисл...
Загроза об'єктам ПЗФ Донецької області
Загроза об'єктам природно-заповідного фонду
Національний природний парк
“Святі гори” (північ Донецької області)
Реліктові ...
Загроза об'єктам ПЗФ Луганської області
Загроза об'єктам природно-заповідного фонду
Луганський природний заповідник
Небезпека руйнування об’єктів промисловості
На території Донецької та
Луганської областей знаходяться:
30 машинобудівних п...
Пошкодження об'єктів підвищеної небезпеки
Слов'янська ТЕЦ після обстрілу
Соціальні наслідки воєнних дій
на сході України
 людські жертви;
 безробіття;
 зруйнована соціальна інфраструктура;
 с...
Проблеми з водопостачанням
Аварія на каналі
“Сіверський Донець-
Донбас”
Дефіцит
водопостачання у
м. Краматорськ
Зруйнована соціальна інфраструктура
Економічні наслідки воєнних дій
на сході України
 закриття підприємств (в тому числі,
бюджетоутворюючих);
 збитки, завда...
Руйнування та закриття підприємств
Зруйнована інфраструктура
Зруйнований міст
через річку Лугань
Зруйновані лінії електропередач
Пропозиції щодо подолання наслідків воєнних дій
на сході України:
В екологічній сфері:
 розробити програми відновлення по...
У соціальній сфері:
 розробити програму створення робочих місць для запобігання
безробіттю;
 надати підтримку громадянам...
В економічній сфері:
 розробити програму переорієнтації виробництва на європейського
споживача, зокрема модернізувати під...
Всеукраїнська екологічна ліга
запрошує до співпраці
у сфері захисту довкілля
www.ecoleague.net
044 251 13 32
vel@ecoleague...
Екологічні, соціальні та економічні наслідки війни на сході України та шляхи їхнього подолання
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

Екологічні, соціальні та економічні наслідки війни на сході України та шляхи їхнього подолання

5.255 visualizações

Publicada em

Презентація з засідання круглого столу «Екологічні, соціальні та економічні наслідки війни на сході України та шляхи їхнього подолання»

Publicada em: Meio ambiente
 • Seja o primeiro a comentar

Екологічні, соціальні та економічні наслідки війни на сході України та шляхи їхнього подолання

 1. 1. Екологічні, соціальні та економічні наслідки воєнних дій на сході України та шляхи їхнього подолання Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги
 2. 2. Доборолися, добалакались, Досварилися, аж гримить. Україно, чи була ти колись Незалежною, хоч на мить Від кайданів, що волю сковують? Від копит, що душу б’ють? Від чужих, що тебе скуповують? І своїх, що тебе продають? Л. Костенко
 3. 3. Ключові питання:  Чи спроможна українська влада запропонувати нову модель реформування України на засадах збалансованого розвитку?  Якою є перспектива відродження Донбасу та всього східного регіону?  Де взяти кошти на відновлення економіки, соціальної інфраструктури та подолання екологічних наслідків?  Яким чином забезпечити екологічну та соціальну безпеку населення та довкілля від потенційної загрози руйнування?
 4. 4. Для відновлення Донбасу найбільш перспективною є ідея збалансованого (сталого) розвитку, що передбачає поєднання економічної, екологічної та соціальної складових.
 5. 5. Екологічні наслідки воєнних дій на сході України  порушення екосистем та природоохоронних територій;  руйнування промислових, екологічно небезпечних об'єктів;  погіршення санітарно-гігієнічних показників джерел питної води;  забруднення атмосферного повітря;  порушення геологічного середовища.
 6. 6. Загроза об'єктам ПЗФ Донецької області
 7. 7. Загроза об'єктам природно-заповідного фонду Національний природний парк “Святі гори” (північ Донецької області) Реліктові крейдяні сосни
 8. 8. Загроза об'єктам ПЗФ Луганської області
 9. 9. Загроза об'єктам природно-заповідного фонду Луганський природний заповідник
 10. 10. Небезпека руйнування об’єктів промисловості На території Донецької та Луганської областей знаходяться: 30 машинобудівних підприємств; 10 підприємств хімічної промисловості; 15 металургійних комбінатів; Згідно Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, станом на 2013 р. зареєстровано 21 підприємство.
 11. 11. Пошкодження об'єктів підвищеної небезпеки Слов'янська ТЕЦ після обстрілу
 12. 12. Соціальні наслідки воєнних дій на сході України  людські жертви;  безробіття;  зруйнована соціальна інфраструктура;  соціальна незахищеність населення;  проблеми з водо- та електропостачанням проблеми з медичною та соціальною реабілітацією постраждалих;  переміщення населення із зон активних воєнних дій;  перебої у роботі навчальних закладів, призупинення складання зовнішнього незалежного оцінювання.
 13. 13. Проблеми з водопостачанням Аварія на каналі “Сіверський Донець- Донбас” Дефіцит водопостачання у м. Краматорськ
 14. 14. Зруйнована соціальна інфраструктура
 15. 15. Економічні наслідки воєнних дій на сході України  закриття підприємств (в тому числі, бюджетоутворюючих);  збитки, завдані українським підприємствам через зниження експортних замовлень і внутрішнього попиту;  зниження інвестиційної привабливості регіону;  несприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу;  зруйнована транспортна інфраструктура.
 16. 16. Руйнування та закриття підприємств
 17. 17. Зруйнована інфраструктура Зруйнований міст через річку Лугань Зруйновані лінії електропередач
 18. 18. Пропозиції щодо подолання наслідків воєнних дій на сході України: В екологічній сфері:  розробити програми відновлення порушених екосистем, об’єктів природно-заповідного фонду із залученням представників міністерств, відомств, місцевих органів влади, науковців, працівників об’єктів ПЗФ Донецької та Луганської областей, громадських природоохоронних організацій;  провести екологічний моніторинг стану промислових об’єктів підвищеної небезпеки, природоохоронних територій з оцінкою шкоди, завданої екосистемам (здійснити облік червонокнижних видів, визначити ступінь порушення та деградації ландшафтів тощо);  здійснити санітарно-гігієнічний аналіз природних джерел водопостачання, особливо в населених пунктах, віддалених від обласних центрів, для визначення їхньої придатності до використання;  провести геолого-екологічний аналіз вугільних шахт для визначення ступеня їхньої безпеки та розробити заходи з відновлення геологічного середовища після воєнних дій.
 19. 19. У соціальній сфері:  розробити програму створення робочих місць для запобігання безробіттю;  надати підтримку громадянам похилого віку, інвалідам, багатодітним сім’ям, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції;  створити програму для відновлення систем водопостачання, газопостачання та опалення;  забезпечити повернення всіх біженців до місць їхнього проживання та надати їм матеріальну допомогу;  налагодити функціонування освітніх закладів та відновити проведення ЗНО у східних районах;  розробити програму медичної, професійної та соціальної реабілітації українських військових (учасників АТО), які постраждали в наслідок бойових дій на сході України;  розробити та впровадити систему патріотичного виховання молоді у навчальних закладах Донбасу.
 20. 20. В економічній сфері:  розробити програму переорієнтації виробництва на європейського споживача, зокрема модернізувати підприємства, щоб вони відповідали вимогам європейських стандартів ISO 14001 та OHSAS 18001;  залучити зовнішні інвестиції, щоб отримати кошти для економічного відновлення Донецької та Луганської областей;  створити сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу;  звільнити підприємства від виплати податків на термін, необхідний для відновлення процесу виробництва;  створити спрощений механізм переходу суб'єктів господарювання з одного виду оподаткування на інший;  передбачити автоматичне продовження дозвільної документації, яка закінчується в період АТО;  розробити засади соціалізації економіки Донбасу;  кошти екологічного податку підприємств Донецької та Луганської областей залишити для відновлення екологічної інфраструктури регіону.
 21. 21. Всеукраїнська екологічна ліга запрошує до співпраці у сфері захисту довкілля www.ecoleague.net 044 251 13 32 vel@ecoleague.net

×