O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.
7 клас 
Урок-тренінг 
Слайд 1. Тема. Індивідуальний розвиток підлітка 
Мета: сформувати в учнів поняття про індиві 
дуальн...
віку. Стікери прикріплюють до плаката «Сучасний підліток». Жіночі аксесуари 
(на малюнку дівчини), чоловічі (на малюнку хл...
Уже не діти, але ще й не дорослі, 
підлітки почали творити власний стиль життя 
і субкультуру — насамперед чудернацьку 
мо...
Руханка 
Гра-розминка «Ми йдемо полювати на лева». Учасники стають в коло один 
за одним. Тренер промовляє слова, які супр...
Слайд 7 Слайд 8 
Слайд 9 Слайд 10 
«Ознаки статевого дозрівання» 
Кожна людина народжується з ознаками статі (так званні п...
перечіпляються за свої ноги. Один хлопець якось поскаржився, що це наче 
підбирати монети бейсбольною рукавичкою і ходити ...
2. Вишикуйтеся за віком (датами народження). Розрахуйтесь і порівняйте 
цей номер із попереднім. 
Поміркуйте: 
• Чи завжди...
4. Поліщук Н.М. Основи здоров’я: 6 кл.: Підручник для загальноосвітніх 
навчальних закладів. – К.: Генеза, 2007. – 224 с. ...
Próximos SlideShares
Carregando em…5
×

індивідуальний розвиток підлітка

урок

  • Seja o primeiro a comentar

індивідуальний розвиток підлітка

  1. 1. 7 клас Урок-тренінг Слайд 1. Тема. Індивідуальний розвиток підлітка Мета: сформувати в учнів поняття про індиві дуальний розвиток підлітка; формувати позитивне ставлення до змін, що відбуваються у підлітковому віці. Обладнання і матеріали: папір, фломастери, ножиці, скотч, презентація, ноутбук, екран, проектор. Мені тринадцятий минало. Я пас ягнята за селом. Чи то так сонечко сіяло, Чи так мені чого було? Мені так любо, любо стало, Неначе в бога… Т. Г.Шевченко Хід роботи Актуалізація нової теми 1. Привітання в парах. Слово вчителя: «Коли я була підлітком, ми віталися зі своїми друзями так (наприклад: «Дай п’ять!»). А як вітаються сучасні підлітки?» Бажаючі показують, решта повторюють за ними. 2. Мозковий штурм. Ви, напевне пам’ятаєте вірш Т. Г. Шевченка «Мені тринадцятий минало…». У ньому розкрито не лише проблеми кріпацтва, а й особливості підліткового віку. Поміркуйте: Які особливості підліткового віку описано в вірші? (різкі зміни настрою, роздуми, переживання …) 2. Назвіть тему нового розділу, роздайте малюнки аксесуарів. Учні записують на них, що вони хотіли б дізнатися про особливості підліткового
  2. 2. віку. Стікери прикріплюють до плаката «Сучасний підліток». Жіночі аксесуари (на малюнку дівчини), чоловічі (на малюнку хлопця). Стартові завдання 1. Повідомлення вчителя «Підлітковий вік». Слайд 3 Підлітковий вік – період суттєвих психологічних змін, розвитку інтелектуальної та емоційної сфер, появи нових потреб і можливостей, формування характеру і особливої системи цінностей. Цей період досить відповідальний. Від того, як людина впорається з його проблемами, великою мірою залежить її подальша доля, життя і здоров’я її майбутніх дітей. Дітей віком від 11 до 18 років називають підлітками. Однак ще 100—200 років тому поняття підліткового віку не існувало. Приблизно з 11 — 13 років дітей вже залучали до праці. Вони заробляли на життя, працюючи на фабриках, фермах чи вдома, залежно від того, що вимагали від них у сім’ї. Перехід від дитинства до дорослого життя відбувався в момент одруження. Окремою соціальною групою підлітків уперше було визнано під час Великої депресії у США. В 30-ті роки ХХ століття економіка США опинилася в жахливому стані, кількість робочих місць суттєво скоротилася, а на тих, що залишалися, працювали дорослі. Відчуваючи себе тягарем для родин, молоді люди вирушали з дому в пошуках роботи. Вони подорожували товарними потягами, спали на вулицях, харчувалися, збираючи милостиню. Коли стало очевидно, що ватаги юних утікачів становлять реальну загрозу, дорослі замислилися над їхніми проблемами. Адміністрація президента Рузвельта вирішила повернути розчаровану молодь до школи, надавши їй можливість здобути середню освіту. Завдяки відкриттю громадських середніх шкіл у 1939 році 75% безробітної молоді віком 14 — 17 років продовжили навчання (у 1900 р. таку можливість мали лише 6%).
  3. 3. Уже не діти, але ще й не дорослі, підлітки почали творити власний стиль життя і субкультуру — насамперед чудернацьку мову, молодіжну моду, музику, танці. Спочатку їх називали teeners, а відтак — teenager (від англ. teen— надцять та age — вік). Слайд 4 Відео «Репортаж ТСН про неформалів». 2. Робота в парах або малих групах (зошит , завдання 1—2, с. 30—31). Запитання для обговорення:  Які ознаки характерні для: – дитини; – дорослої людини; – які з названих вами ознак характерні для дорослих і підлітків; – які ознаки характеризують лише підлітків?  Назвіть приклади молодіжної субкультури — які стилі музики, одягу, танців полюбляють сучасні підлітки?  Яким видам спорту віддають перевагу підлітки? Слайд 5 Обговорення метафори. Завдання — знайти аналогію між підлітками і персонажами притчі (підручник, с. 66). Поміркуйте: – Чи може гусениця уникнути перетворення на метелика? – Чи можуть діти уникнути дорослішання? – Чи завжди вони з радістю сприймають зміни, що відбуваються у підлітковому віці? – Що може їх лякати?
  4. 4. Руханка Гра-розминка «Ми йдемо полювати на лева». Учасники стають в коло один за одним. Тренер промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним: «Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу). Не боїмося нікого! (заперечу вальні рухи руками). Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна). Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання) Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння) Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують , який) Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються)» Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП! Через моря! Буль! Буль! Буль! Через болото! Чав! Чав! Чав! Побігли додому! Двері зачинили! «Які ми молодці! Які ми хоробрі!» (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові) Слайд 6 Міні-лекція: 1. «Види та ознаки дозрівання». Підлітковий вік – це період біологічного, психологічного, соціального і духовного дозрівання людини. Останнім часом спостерігається прискорення фізичного розвитку підлітків,а також загальне збільшення середнього росту, маси та фізичної сили наступних поколінь. Це явище називають акселерацією.
  5. 5. Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 Слайд 10 «Ознаки статевого дозрівання» Кожна людина народжується з ознаками статі (так званні первинні статеві ознаки). Вони закладаються ще в утробі матері, формуються впродовж усього періоду дитинства і визначають статевий розвиток. Статеве дозрівання є складовою біологічного дозрівання. Воно починається із виробленням в організмі статевих гормонів. У статевому дозріванні дівчинки вирішальну роль відіграють гормони естроген і прогестерон; хлопця — тестостерон. Першою фізичною ознакою статевого дозрівання є швидкий ріст, який називають «стрибком росту». Дитина, яка до цього щорічно виростала на кілька сантиметрів, тепер за рік витягується на кільканадцять. Першими починають видовжуватися кістки: спочатку в долонях і стопах, а згодом у кінцівках. Цим пояснюється деяка незграбність, з якою підлітки тримають предмети, а також їхня «журавлина» хода й те, що вони нерідко
  6. 6. перечіпляються за свої ноги. Один хлопець якось поскаржився, що це наче підбирати монети бейсбольною рукавичкою і ходити в ластах. Змінюється й форма обличчя — воно втрачає дитячу пухкість, збільшується чоло, загострюються вилиці та підборіддя. З’являються вторинні статеві ознаки. Загалом статура хлопців розвивається за чоловічим, а дівчат — за жіночим типом (мал. 30). • У хлопців ширшають плечі, грубшає голос — настає мутація, коли кажуть, що голос «ламається», на шиї з’являється кадик, починає рости волосся на обличчі та по всьому тілу. • У дівчат тоншає талія, окреслюється лінія стегон, статура стає гнучкішою і жіночнішою. Слайд 11 Слайд 12 Робота в групах 1. Об’єднайте учнів у дві групи (за статтю ). 2. Вони читають розділ підручника «Ознаки статевого дозрівання» і методом мозкового штурму записують ознаки , характерні для своєї статі. 3. Проведіть обговорення з кожною групою окремо , адже серед ознак статевого дозрівання є так і, які підліткам буде незручно обговорювати в присутності протилежної статі. Слайд 13 Руханка «Строки і темпи статевого дозрівання» 1. Вишикуйтесь у шеренгу за зростом і розрахуйтеся по порядку. Запам’ятайте свій номер.
  7. 7. 2. Вишикуйтеся за віком (датами народження). Розрахуйтесь і порівняйте цей номер із попереднім. Поміркуйте: • Чи завжди вік учнів відповідає їхньому зросту (наприклад, чи є найстарший із вас найвищим)? • Кого більше серед високих учнів вашого віку — хлопчиків чи дівчаток? Підсумкове завдання. 1. Запропонуйте учням по черзі продовжити фразу: «Я позитивно ставлюся до змін, що відбуваються у підлітковому віці, тому що...» 2. Домашнє завдання. Підручник, § 9, с. 69-70 (Індивідуальний розвиток: переваги та проблеми, завдання 1-2). 2. Завершення тренінгу. Стати в коло, взятися за руки і сказати: «Один за всіх і всі за одного!» та «Будьмо здорові!» Слайд 14 Слайд 15 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ Література 1. Бойченко Т.Є., Василашко І.П., Коваль Н.С., Дивак В.В. Основи здоров'я: 7 кл.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2007. – 167 с. 2. Воронцова Т.В. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Алатон, 2007. – 192 c. 3. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я: 7 клас.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2007. - 208 с.
  8. 8. 4. Поліщук Н.М. Основи здоров’я: 6 кл.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2007. – 224 с. Інтернет-ресурси 1. http://www.youtube.com. 2. http://uk.wikipedia.org. 3. http://narodna-osvita.com.ua/601-rven-fzichnogo-rozvitku-pdltkv-oznaki-garmonynogo- rozvitku-hlopchikv-dvchatok.html 4. http://teacherjournal.com.ua/

×