O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

SXSW 2017 The Weird And Wonderful Insights

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Próximos SlideShares
SXSW Trend Report 2016
SXSW Trend Report 2016
Carregando em…3
×

Confira estes a seguir

1 de 31 Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Mais de www.mediafeed.co (20)

Mais recentes (20)

Anúncio

SXSW 2017 The Weird And Wonderful Insights

 1. 1. SXSW 2017: The Weird And The Wonderful Strategic Partner: #techhumanized
 2. 2. IBM COGNITIVE HOUSE Drugi rok z rzędu IBM zaprezentował się - w moim odczuciu - najlepiej ze wszystkich firm, które podczas SXSW zaznaczały swoją obecność poprzez otwarcie własnych domów o charakterze showroomów. Moja subiektywna ocena bazuje na przydatności zaprezentowanych wewnątrz innowacji.
 3. 3. IBM COGNITIVE HOUSE Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazła się m.in. aplikacja do śledzenia w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się w świecie offline. Za przykład posłużyła sama impreza SXSW, którą rozwiązanie wspierane technologią Watson analizowało m.in. pod kątem najbardziej cool imprez w danej godzinie, mikrotrendów odzieżowych podczas eventu, najczęściej używanych przez uczestników keywordsów itd.
 4. 4. IBM COGNITIVE HOUSE Nową inicjatywą IBM jest testowa kooperacja z twórcami kultowej „Ulicy Sezamkowej” w ramach programu edukacyjnego dla najmłodszych. Dzięki zaangażowaniu Natural Language Processing i technologii rozpoznawania mimiki twarzy, marka chce zainicjować nowoczesny projekt wczesnej edukacji w zakresie pisania oraz czytania. IBM rozwija też edu-projekt nt. bezpieczeństwa online.
 5. 5. FLOPPY DISK REPAIR CO. Przy 6th Street (główna, najbardziej imprezowa ulica w Austin, która podczas SXSW jest zamknięta dla ruchu z racji tłumów) znaleźć można nadal funkcjonujący sklep, który dokonuje napraw każdego rodzaju dyskietek. Tak, to te nośniki, zastępione kolejno przez płyty CD, pendrive’y i cloud. Weird?
 6. 6. MURAL „Anaxyrus houstonensis" Jedno z najpiękniejszych dzieł Street Artu, jakie kiedykolwiek widziałem znajduje się w uliczce odchodzącej od popularnej 6th Street. Historia tych dwóch żab jest szersza - mural powstał w ramach projektu ochrony zagrożonego wyginięciem (więcej zdjęć) gatunku żab Anaxyrus houstonensis, występujących w stanie Texas.
 7. 7. PROJEKT „WORN WEAR” BY PATAGONIA Kultowa marka odzieży m.in. dla miłośników wypraw górskich jest jedną z tych, która robi wszystko, by 
 w jak największym stopniu minimalizować wpływ swej działalności na środowisko naturalne. Projekt „Worn Wear” ma na celu przypomnieć klientom, że lekko zużyte produkty, po prostej renowacji, mogą służyć im przez kolejne lata. Marka dokonuje drobnych napraw na terenie swoich sklepów.
 8. 8. #STRIPPED 
 Akcję ambientową stacji telewizyjnej Bravo, promującą reality show „Stripped”, nie do końca można uznać za udaną. Przez 2 dni jej trwania bez przerwy padał deszcz, stąd niemal nadzy i przemoczeni „statyści”, wynajęci przez stację wyglądali na ulicach Austin dość dziwacznie. Jakość samego programu oceńcie sami.
 9. 9. „THE HANDMAID’S TALE” Kolejny uliczny ambient, tym razem w wykonaniu platformy Hulu. Firma promowała dystopijny serial „The Handmaid’s Tale”, wysyłając w okolice konferencji kilkanaście kobiet, ucharakteryzowanych na bohaterkę nowego TV show. Odbiór samej akcji był jednak w większości negatywny. Milczące osoby były dla wielu uczestników (w tym dla mnie) zbytnio creepy i tworzyły aurę niepokoju.
 10. 10. POWERAID SOLSOL HAT 
 SXSW to także targi, a skoro mowa o targach, to nigdy nie może na nich zabraknąć bardzo dziwnych quazi innowacji. Najdziwniejszy - moim zdaniem - przykład z tego roku, to czapka Poweraid, która umożliwia ładowanie urządzeń przenośnych energią zgromadzoną na powierzchni jej daszku… Całość bardzo dyskretna.
 11. 11. FUTURISTIC CINEMA 
 Firma Wonder Vision (branża CGI) prezentowała swoje realizacje na nietypowym, niestandardowym ekranie, przy użyciu hydraulicznych foteli, reagujących na wyświetlany obraz. Rozwiązanie idealne do salonu.
 12. 12. SENSELESS DEVICES Nie do końca wiem, do czego służy to urządzenie, ale wiem, że prawdopodobnie nie należy ono do najbardziej higienicznych. Szczególnie na tak wielkiej imprezie, na której co chwilę inna osoba masuje(?) sobie w niej stopy. Not.
 13. 13. MARKI PREMIUM NA SXSWi To prawdopodobnie pierwszy przypadek na przestrzeni ostatnich 4 lat, gdy marka z sektora premium tak mocno zaznacza swoją obecność podczas SXSW. Giorgio Armani otworzyło swój standalone showroom tuż obok głównej hali konferencji, promując w nim, poprzez video storytelling, serię najnowszych oprawek okularów.
 14. 14. KURI ROBOT
 Firma produkująca socjalnego robota Kuri otworzyła na czas konferencji swój showroom w centrum miasta. 
 W środku można było zapoznać się z historią powstawania jednego z najbardziej rozwiniętych - na ten moment - urządzeń tego typu. Liczne prototypy pokazywały, jak skomplikowanym procesem jest tworzenie zarówno SI robota, jak i jego „opakowania”.
 15. 15. YOUTUBE CORNER
 Youtube zaznaczył mocno swoją obecność na tegorocznym South By. W Youtube Corner marka prezentowała najważniejsze kierunki, w jakich - jej zdaniem - podążało będzie video online. Oczywiście popularność Youtube’a przyciągała do jego domu bardzo wielu twórców. Liczba content creatorów oraz tzw. Influencerów, obecnych na 
 1 m2 w tym budynku, kształtowała się znacząco powyżej średniej.
 16. 16. YOUTUBE CORNER Jedną z ciekawszych inicjatyw wewnątrz Youtube Corner była wystawa gadżetów związanych z filmami, które na przestrzeni ostatnich lat zdobyły największą popularność na Youtube.
 17. 17. YOUTUBE CORNER Twórcy treści video mieli do dyspozycji studia nagraniowe, umożliwiające im przygotowanie szybkich publikacji prosto z domu Youtube’a. Bardzo fajne, kontekstowe działanie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem - nie udało mi się tam zajrzeć z powodu długich kolejek. Każdy twórca chciał nagrać ujęcia ze środka.
 18. 18. EU @ SXSW Pierwszy raz w ciągu 4 lat zauważyłem, że na SXSW obecna jest Unia Europejska, która, jak pełnoprawna marka, miała swój EU House. W środku bardzo dużo merytorycznie ciekawych wystąpień i dyskusji. Jedynie lokalizacja samego domu na duży minus - mocno na uboczu, przez co często sala świeciła pustkami.
 19. 19. SONY Przyszłość mikserów, używanych przez profesjonalnych DJ’ów wygląda prawdopodobnie tak. Przynajmniej w taki sposób o tym zawodzie i potrzebnym sprzęcie myśli marka Sony.
 20. 20. SONY Hologramy emitowane poprzez Sony Xperia Projector to z kolei rozwiązanie, które może wspierać m.in. projektantów na wczesnych etapach przygotowywania projektów budowlanych. Testowałem, zadziwiająco precyzyjne odwzorowanie i szybka reakcja na interakcję z projekcją.
 21. 21. SONY Hologramy emitowane poprzez Sony Xperia Projector to z kolei rozwiązanie, które może wspierać m.in. projektantów na wczesnych etapach przygotowywania projektów budowlanych. Testowałem, zadziwiająco precyzyjne odwzorowanie i szybka reakcja na interakcję z projekcją.
 22. 22. CARVANA AMBIENT Jedna z najlepszych akcji ambientowych na SXSW, przygotowana przez platformę Carvana - zajmującą się handlem samochodami używanymi z pominięciem dealerów. BMW i3 umieszczone w ogromnej maszynie vendingowej było do zdobycia przez uczestników konferencji.
 23. 23. Jedna z najlepszych akcji ambientowych na SXSW, przygotowana przez platformę Carvana - zajmującą się handlem samochodami używanymi z pominięciem dealerów. BMW i3 umieszczone w ogromnej maszynie vendingowej było do zdobycia przez uczestników konferencji. CARVANA AMBIENT
 24. 24. TWITTER @ SXSW Twitter potraktował tegoroczny udział w SXSW bardzo dosłownie. Dom tej marki, jakby nie było dużego brandu, przypominał raczej… domek dla ptaków. Nomen omen, popularny serwis to od lat gwiazda SXSW. To na tej konferencji lata temu Twitter zadebiutował - wydając na promocję niemalże ostatnie pieniądze i licząc, że zgromadzeni ludzie z branży technologicznej dostrzegą jego potencjał.
 25. 25. #MYANDROID Część eventowa Androida nie zachwyciła. Była po prostu słaba. Jedną z atrakcji była możliwość customizowania całości busa, ustawionego w centralnej części placu. Jak widać, nawet marki z tak dużymi budżetami nie potrafią czasami znaleźć na siebie sposobu. Co dziwi, bo SXSW to miejsce, gdzie bardzo łatwo o duży buzz online, jeśli tylko zwróci się uwagę przyjezdnych.
 26. 26. MAKER MOVEMENT W Austin zawsze można trafić na wydarzenia związane z ruchem Makerów. To miasto po prostu bardzo ceni własną inwencję i tworzenie oparte o trend Do It Yourself. Na zdjęciu „ring” i pojedynek dwóch ekip makerów, zaaranżowany przez firmę Sparkfun podczas targów na jednej z hal konferencji.
 27. 27. CREEPY CONVERSATION To była absolutnie najdziwniejsza sytuacja, z jaką miałem do czynienia na SXSW’17. Rozmowa między kobietą, robotem z twarzą, imitującą ludzką oraz robotem humanoidalnym. Wyszło całkiem płynnie, choć i tak najlepsza była reakcja kobiety, biorącej udział w „dyskusji”. Gdy wstała z krzesła powiedziała jedynie „that was so creepy!”. Uczucie Doliny Niesamowitości?
 28. 28. SPECTACLES Na podobnym poziomie abstrakcji można ulokować sytuację, w której jedna z obserwatorek rozmowy nagrywała jej przebieg przy użyciu okularów Spectacles - produktu Snap.Inc, właściciela m.in. Snapchata, pozwalającego krótkie nagrania przesyłać właśnie do tego serwisu. Całość bardzo groteskowa.
 29. 29. POETRY FAST FOOD Wypatrzone na jednej z ulic Austin. Uliczny artysta przyjmuje zamówienia na wiersze pisane „w locie”. Kupujący wybiera temat, określa z góry cenę, po czym poeta zabiera się do pracy. Całość trwa kilka - kilkanaście minut.
 30. 30. FUTURYSTYCZNE KARTY KREDYTOWE Tak, według banku Capital One, mogą niebawem wyglądać nasze karty płatnicze. #ProjectElements został zaprezentowany w domu marki, która od wielu lat jest jednym z głównych partnerów SXSW.
 31. 31. THANK YOU! WWW.MEDIAFEED.CO Strategic Partner: #techhumanized

×