O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

Field Research: Dubai Gitex 2018

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Carregando em…3
×

Confira estes a seguir

1 de 34 Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Semelhante a Field Research: Dubai Gitex 2018 (20)

Mais de www.mediafeed.co (20)

Anúncio

Mais recentes (20)

Field Research: Dubai Gitex 2018

 1. 1. GITEX 2018 DUBAI Field Report: Etisalat UAE
 2. 2. INTRO GITEX 2018 DUBAI
 3. 3. INTRO GITEX 2018: ETISALAT UAE GITEX to największe wydarzenie świata nowych technologii 
 w regionie MENA i Azji Południowej. 4000 wystawców z ponad 100 krajów oraz kolejne 700 młodych firm w ramach Gitex Future Stars. W trakcie targów bardzo dużą aktywność wykazała firma Etisalat, lider branży telekomunikacyjnej w tym regionie. Postanowiłem przyjrzeć się jej dokładnie i sprawdzić, jakimi innowacjami stara się zwrócić uwagę zwiedzających i mediów z całego świata. W niniejszym raporcie z kategorii field research umieściłem najważniejsze spostrzeżenia, które przydać mogą się marce 
 na przykład w planowaniu własnej obecności na targach lub na potrzeby wewnętrznych spotkań kreatywnych. Chciałem pokazać, że warto zwracać uwagę na marki działające w innym - niż europejski - kodzie kulturowym i wciąż pozostają bardzo innowacyjne. Adam Przeździęk Trend Analyst, Mediafeed.pl
 4. 4. TARGI GITEX 2018 DUBAI
 5. 5. INSIGHTS Wejście Etisalat stworzył jedną z największych przestrzeni na całych targach (łacznie 10 ogromnych hal). Wszystkie ściany i sufit stworzone zostały z interaktywnych ekranów. Całość utrzymana w bardzo futurystycznym klimacie. Przyszłość była zdecydowanie wątkiem wiodącym na całym stoisku tej firmy. Wydźwięk: 5G stanowi bazę dla wszystkich rozwijanych innowacji.
 6. 6. INSIGHTS Wejście Przy wejściu strefa rozrywki z użyciem bardzo realistycznego VR. Zachęcająca do wejścia dalej, 
 efektowna, gromadząca zwiedzajacych, przyciągająca uwagę efektami dźwiękowymi.
 7. 7. INSIGHTS 5G vs. 4G Telekom na wiele sposobów chciał odwiedzającym tłumaczyć różnicę między 5G a 4G. Na tym przykładzie, aplikacja prezentująca czas pobierania gry, zajmującej kilka gigabajtów.
 8. 8. INSIGHTS 5G vs. 4G Tu z kolei zachęta do wykonania 3 rzutów karnych. Bramkarz tempem swojej reakcji na strzał odzwierciedlał szybkość łącza 3G, 4G i 5G. W ostatnim przypadku było rzecz jasna najtrudniej o celny strzał. Różnice między sieciami były widoczne, ale i obliczone tak, by były jak najbardziej realistyczne.
 9. 9. INSIGHTS 5G vs. 4G Była również wersja w pełni cyfrowa, gdzie wykonywało się ruch nogą w odpowiednim momencie, mając jednocześnie na głowie google VR. Zdecydowanie lepszą była próba „analogowa”.
 10. 10. INSIGHTS Gaming Dostępna była strefa rozrywki z możliwością gry na naprawdę dużym ekranie. To też miejsce odpoczynku - zwiedzanie stoiska Etisalat zajmowały około 2 godziny, warto było więc chwilę odpocząć.
 11. 11. INSIGHTS 5G vs. 4G Kolejny przykład zastosowania 5G na przykładzie tzw. zdalnych operacji. Dzięki temu urządzeniu każdy mógł dowiedzieć się, czym jest latency i sprawdzić, jak wykonany ruch przekłada się na reakcję urządzenia po drugiej stronie tego samego pomieszczenia, ale nadal zdalnie.
 12. 12. INSIGHTS 5G vs. 4G Kolejny przykład zastosowania 5G na przykładzie tzw. zdalnych operacji. Dzięki temu urządzeniu każdy mógł dowiedzieć się, czym jest latency i sprawdzić, jak wykonany
 ruch przekłada się na reakcję urządzenia po drugiej stronie tego samego pomieszczenia, ale nadal zdalnie.
 13. 13. INSIGHTS Edukacja Etisalat wspólnie z partnerem rozwija projekt zredefiniowania typowego wizerunku szkoły i klasy poprzez kładzenie większego nacisku na praktyczność zajęć i wsparcie nowymi technologiami.
 14. 14. INSIGHTS Zdrowie Projekt Interactive Patient Care z kategorii Digital Health - wspierany przez Etisalat, jego celem jest ułatwienie kontaktu na linii lekarz - pacjent, poprzez tzw. wirtualne wizyty u lekarza. Projekt w fazie wdrażania.
 15. 15. INSIGHTS Zdrowie Apteka obsługiwana przez robotyczne ramiona, wykorzystująca system stworzony przez Etisalat. Pacjent weryfikowany jest przez facial recognition, musi podać lub zeskanować nr recepty, następnie chwytaki podają mu z półki odpowiednie medykamenty.
 16. 16. INSIGHTS Zdrowie Apteka obsługiwana przez robotyczne ramiona, wykorzystująca system stworzony przez Etisalat. Pacjent weryfikowany jest przez facial recognition, musi podać lub zeskanować nr recepty, następnie chwytaki podają mu z półki odpowiednie medykamenty.
 17. 17. INSIGHTS Rozrywka Inne zastosowanie robotów przemysłowych - w pełni zautomatyzowane rozwiązanie dla baru lub restauracji, zastępujące człowieka w roli barmana. Robot sięga po naczynia, zna dziesiątki przepisów, miesza trunki, serwuje, a nawet myje użyte naczynia po przygotowaniu napoju. Współpraca Etisalat z Makr Shakr.
 18. 18. INSIGHTS Food Robomart - wdrożony już w Dubaju autonomiczny market ze świeżymi owocami i warzywami. Pojazd porusza się już po mieście, ale po bardzo ograniczonym obszarze, gdyż nadal jest testowany. Niemniej, urządzenie w pełni funkcjonalne i świetnie pokazuje jedno z możliwych zastosowań pojazdów self-driving
 w przyszłości, przy założeniu, że uda się do tego czasu rozpropagować odpowiednio infrastrukturę 5G.
 19. 19. INSIGHTS Food Robomart - wdrożony już w Dubaju autonomiczny market ze świeżymi owocami i warzywami. Pojazd porusza się już po mieście, ale po bardzo ograniczonym obszarze, gdyż nadal jest testowany. Niemniej, urządzenie w pełni funkcjonalne i świetnie pokazuje jedno z możliwych zastosowań pojazdów self-driving
 w przyszłości, przy założeniu, że uda się do tego czasu rozpropagować odpowiednio infrastrukturę 5G.
 20. 20. INSIGHTS Food Inny przykład projektu, w który zainwestował szereg globalnych firm (widać je na boku pojazdu na zdjęciu). To wizja, ale dynamicznie rozwijana. Tak ma wyglądać mobilność w miastach wg Etisalat + potencjał dla mikrofirm w mieście. Wysuwany bagażnik może stanowić podgrzewacz (np. dla pizzy) lub spełniać funkcję mobilnej chłodni.
 21. 21. INSIGHTS Food Inny przykład projektu, w który zainwestował szereg globalnych firm (widać je na boku pojazdu na zdjęciu). To wizja, ale dynamicznie rozwijana. Tak ma wyglądać mobilność w miastach wg Etisalat + potencjał dla mikrofirm w mieście. Wysuwany bagażnik może stanowić podgrzewacz (np. dla pizzy) lub spełniać funkcję mobilnej chłodni.
 22. 22. INSIGHTS Mobility Ambitny koncept Pop.Up Next od Audi, Airbusa i ItalDesign gromadził rzesze widzów. To jeden z najbardziej ambitnych projektów mobilności przyszłości, który ma być odpowiedzią na wszystkie problemy komunikacyjne, przed którymi staniemy w ciągu najbliższych 50 lat.
 23. 23. INSIGHTS Mobility Samochód już teraz jest autonomiczny i może poruszać się po drogach, co ważniejsze, twórcy chcą, by był on zaopatrzony w rotory Airbusa, umożliwiające pionowy start i lądowanie pojazdu (tzw. VTOL)
 24. 24. INSIGHTS Mobility Projekt w przyszłości miałby odciążyć mieszkańców od konieczności kierowania samochodem poprzez elastyczny, dzielony i dostosowany do potrzeb (także potrzeb konkretnych miast i metropolii) system komunikacji.
 25. 25. INSIGHTS Robotics Stoisko Etisalat zdominowały również humanoidalne roboty, które do prawidłowego, nieopóźnionego działania także wykorzystują technologię 5G. Na zdjęciu konwersacja jednego ze zwiedzających z Malvinem, bardzo przypominającym człowieka robotem.
 26. 26. INSIGHTS Robotics Z roku na rok można zauważyć, jak duży postęp w branży robotów humanoidalnych zachodzi i jak zmienia się sposób, w jaki prowadzi konwersację twór imitujący zachowania człowieka.
 27. 27. INSIGHTS Robotics Tuż obok Malvina stały roboty firmy Hansen Robotics: Han i Sophia, znana z uzyskania praw człowieka w Arabii Saudyjskiej. Jednak nie wzbudzały tak dużego zainteresowania jak Malvin, możliwe, że miało to związek z tym, że Malvin wyglądał dosłownie jak człowiek (zjawisko Uncanny Valley), czego nie można powiedzieć o Hanie i Sophii.
 28. 28. INSIGHTS Retail Bardzo duży obszar stoiska Etisalat stanowiła część poświęcona innowacyjnym rozwiązaniom z sektora handlu. Do sekcji tej zapraszał robot, który na ekranie wyświetlał plan sekcji Retail, a następnie prowadził do wybranej przez odwiedzajacego poprzez kliknięcie przestrzeni. Tuż obok poruszał się robot serwujący kawę.
 29. 29. INSIGHTS Retail Po prawej wizja sklepu bez obsługi, ale i bez osób zajmujących się inwentaryzacją - robot skanuje ceny i zlicza produkty na półce. Po lewej sysem informacji o produktach z półek. Po podniesieniu jednego z nich, na ekranie pojawia się pełna informacja o nim (włącznie z miejscem pochodzenia i składem).
 30. 30. INSIGHTS Retail Projekt sklepu bezobsługowego, do którego dostęp miałyby wszyscy klienci, będący klientami sieci komórkowej oraz stacjonarnej Etisalat. Weryfikacja wejścia poprzez skanowanie twarzy.
 31. 31. INSIGHTS Retail Projekt sklepu bezobsługowego, do którego dostęp miałyby wszyscy klienci, będący klientami sieci komórkowej oraz stacjonarnej Etisalat. Weryfikacja wejścia poprzez skanowanie twarzy.
 32. 32. INSIGHTS Retail Platforma Etisalat Shelfie, służąca analizie ruchu klientów w sklepie i reagowaniu na sposób, w jaki po nim chodzą. Rozwiązanie pozwalające na kontrolę funkcjonowania salonu w 360 stopniach,
 33. 33. INSIGHTS Retail Wirtualna przymierzalnia sklepowa połączona z mobilnym sprzedawcą Etisalat Robby. Gdy klient zażyczy sobie innego produktu, wywołuje go na dotykowym ekranie, a za kilka chwil pojawia się Robby, mając go w środku, po umieszczeniu go tam przez „żywego” pracownika sklepu.
 34. 34. Adam Przeździęk 603 521 031 adam@mediafeed.pl www.mediafeed.pl

×