O slideshow foi denunciado.
Seu SlideShare está sendo baixado. ×

CES 2016 - looking for the weird and wonderful microtrends

Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Anúncio
Carregando em…3
×

Confira estes a seguir

1 de 28 Anúncio
Anúncio

Mais Conteúdo rRelacionado

Quem viu também gostou (11)

Semelhante a CES 2016 - looking for the weird and wonderful microtrends (14)

Anúncio

Mais de www.mediafeed.co (15)

Mais recentes (20)

Anúncio

CES 2016 - looking for the weird and wonderful microtrends

 1. 1. SAMSUNG - WIEMY, ŻE TU BYŁEŚ Samsung swoimi działaniami w outdoorze zdominował obecność innych marek podczas CES. Od ogromnych autobusów, krążących po mieście, poprzez intensywny branding w poszczególnych halach targów, na zakryciu strategicznego budynku w okolicy głównych obiektów imprezy kończąc.
 2. 2. SEGWAY: ŁAPANIE DRUGIEGO ODDECHU Producent popularnych dwukołowców bardzo chciał o sobie przypomnieć na CES. Poprzez okazałe stoisko, szeroki asortyment nowości i takie właśnie, górnolotne hasło. Pytanie, jak bardzo jest ono adekwatne i bliskie prawdy? Odpowiedź powinniśmy poznać podczas kolejnej edycji CES.
 3. 3. KULTOWE MARKI WRACAJĄ DO ŁASK Podczas tegorocznego CES wiele mówiło się o powrocie kilku marek, które na przestrzeni lat nieco się zagubiły, nie nadążając za szybkim rozwojem technologii. Jedną z nich jest Polaroid, który w tym roku zaprezentował wiele nowości, czym zasygnalizował chęć powrotu na technologiczne salony.
 4. 4. NAJMOCNIEJ WIDOCZNA BRANŻA NA CES Śmiało można powiedzieć, że CES 2016 zdominowany został przez gałąź motoryzacji. Kilkunastu producentów oraz ponad 150 marek, związanych z szeroko rozumianym sektorem moto, to jasny znak, że w obrębie tego biznesu będziemy świadkami wielu znaczących zmian w niedalekiej przyszłości.
 5. 5. DRONY ZŁAPANE W SIEĆ Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników targów, wszyscy wystawcy, chcący na żywo zaprezentować swoje premiery z kategorii dronów, musieli umieścić je za specjalnym siatkowym ogrodzeniem. 
 Mimo licznej reprezentacji, podczas targów dronom zdecydowanie nie pozwolono rozwinąć skrzydeł.
 6. 6. SPOSÓB NA PRZYCIĄGNIĘCIE MEDIÓW CES to impreza - gigant.Tłumy są dosłownie wszędzie, a o chwilę wytchnienia naprawdę trudno. Wykorzystał to Netflix, który swoją przestrzeń udostępniał jedynie osobom, które wcześniej umówiły się na rozmowę z przedstawicielem tej firmy.W środku cisza, spokój oraz kinowy klimat.
 7. 7. NIETYPOWA REKLAMA SNAPCHATA Właściciel popularnej aplikacji postanowił zaszaleć w LasVegas, umieszczając ogromne logo swojego produktu na bardzo charakterystycznym budynku - hotelu Luxor, mającym kształt piramidy. To niestandardowe działanie było jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń około CES-owych. Luxor Hotel
 8. 8. LYFT VS. UBER W trakcie targów zarówno UBER, jak i LYFT mocno zachęcały odwiedzających do korzystania z ich usług przewozowych poprzez wysokie zniżki na 1 przejazd. LYFT posunął się o krok dalej, chcąc „przejąć”część uczestników CES, korzystających z oficjalnych i darmowych przewozów.
 9. 9. TRZYMAJ SIĘ SWOJEGO PASA CES 2016 to około 170 000 odwiedzających, zgromadzonych na 450 tys m2 powierzchni wystawowej. Jeśli nie masz konkretnego planu działania, impreza może szybko przytłoczyć swoim rozmachem. Warto dokładnie zwiedzić ciekawe dla nas działy technologii, a od czasu do czasu celowo się „zgubić”.
 10. 10. TECHNOLOGII VR PO SAME USZY Na tegorocznej edycji jednym z najczęściej wymienianych tech-buzzwordówbyły szeroko rozumiane rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Można było odnieść wrażenie, że niemal każdy wystawca rozwija swój własny projekt, który w niedługim czasie zaadaptuje ten właśnie trend.
 11. 11. ROBOTY PERSONALNE ZOSTAŁY W DOMU Osobiście liczyłem na wysyp tych urządzeń w tym roku. Mocno się zdziwiłem, gdyż ciekawych robotów domowych było stosunkowo niewiele. Na CES nie wystawiał(a) się producent(ka) robota JIBO, ale znalazłem kilka rozwiązań, jakże podobnych do projektu Cynthii Breazeal. Close but not enough mates!
 12. 12. KODAK ODKRYWA SELFIE Pojawienie się Kodaka na tegorocznym CES z tak rozbudowanym stoiskiem i z wieloma nowościami (łącznie ze wskrzeszeniem kamery Super 8) można uznać za duże wydarzenie. Pytanie, czy tzw. „Selfie Spot”to propozycja, która jest w stanie kogokolwiek zainteresować. Dla mnie - „sooo 2010!”.
 13. 13. ROBOT SKŁADAJĄCY NASZE UBRANIA Wiele rozwiązań na targach można uznać za mało istotne lub nieprzydatne w dłuższej perspektywie. Żaden jednak robot (tak, ta szafa to robot!) nie przyciągał takich tłumów jak /laundroid - urządzenie, które segreguje i składa ubrania umieszczone w nim w nieładzie. Prace nad robotem trwały aż 10 lat!
 14. 14. POKONAJ JET LAG DZIĘKI ŚWIATŁU Fińska firmaValkee proponuje terapię światłem jako rozwiązanie na uniknięcie uciążliwego problemu, związanego ze zmianą stref czasowych.Wszystko, co należy zrobić, to używać jej urządzenia Human Charger i świetlnych słuchawek wg planu, jaki zaordynuje aplikacja. Świecący iPod za ponad 200 EUR.
 15. 15. BRYLANTY I TECHNOLOGIA Od dawna wiadomym jest, iż technologia mocno łączy się z branżą beauty, a także z produktami, należącymi do kategorii dóbr luksusowych. Jednak przechodząc obok stoiska firmy Swarovski, trudno było mi o przekonanie, że proponowane przez nią gadżety ubieralne mogą mieć jakiś większy sens.
 16. 16. PROSTE URZĄDZENIA STAJĄ SIĘ „MĄDRZEJSZE” Jednym z najciekawszych urządzeń w sekcji„Smart Home”był, hmm, termometr. Urządzenie firmy Withings, które pozwala w kilka sekund zbadać temperaturę ciała poprzez jego przyłożenie do skroni, wzbudzało duże zainteresowanie zwiedzających. Zacznie ułatwiać życie od marca w cenie ok. 100 USD.
 17. 17. TECHNOLOGICZNA NOSTALGIA Na wielu stoiskach dało odczuć się, że producenci w ostatnim czasie spoglądali mocniej wstecz, chcąc wskrzesić niektóre ze swoich najbardziej udanych urządzeń. Adaptery płyt winylowych, analogowe kamery, aparaty drukujące zdjęcia, 8-bitowe gry komputerowe - to tylko kilka przykładów tego trendu.
 18. 18. BIEGANIE NA WYDRUKOWANEJ PODESZWIE New Balance zaprezentował pierwszy model butów z podeszwą częściowo wydrukowaną w technologii 3D. O ile sam pomysł bardzo ciekawy - rozwiązanie pozwala na lepsze dostosowanie buta do stopy biegacza - sam but jednak nieco ciężki i raczej nienakierowany na zawodników biegających szybko.
 19. 19. POCZUJ STAROŚĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE Poprzez ubranie kombinezonu R70i firma Genworth umożliwiła przekonanie się, jak to jest, gdy nasz organizm starzeje się wraz z wiekiem. Zanikający słuch i wzrok, bolące stawy, zwolnienie motoryki ciała - to tylko niektóre z dolegliwości, które specjalny strój był w stanie odwzorować na użytkowniku.
 20. 20. NIKON WSZĘDZIE Charakterystyczne, żółte reklamówki od Nikona można było zobaczyć w całym LasVegas już od 1-go dnia trwania targów. Sprytny i banalny pomysł spowodował, że wszystkie materiały drukowane, rozdawane na CES, szybko lądowały w siatce, która wraz z tysiącami uczestników wróciła do ich domów.
 21. 21. DIGITSOLE SMARTSHOE 01 Francuska firma Zoch-Tech zaprezentowała buty z inteligentnym systemem wentylacji, sterowanym przez aplikację. Co więcej, buty te są w stanie monitorować sposób, w jaki chodzimy na co dzień 
 i uprawiamy sport. Specjalna wersja tego buta zaopatrzona jest w system automatycznego wiązania.
 22. 22. ZŁY PRODUKT I JESZCZE GORSZA KOMUNIKACJA Jedna z firm, starająca się zdobyć rynek inteligentnej technologii ubieralnej, starała się przekonywać, że jej rozwiązanie do monitoringu można w jednakowy sposób zastosować dla dziecka, jak i dla psa.
 23. 23. ROBOT DLA WYJĄTKOWO LENIWYCH To jedno z najzabawniejszych rozwiązań, jakie widziałem na tegorocznym CES. Nazwałem je Roombą do grilla, a jest to nic innego, jak mały robot, który bez naszej ingerencji jest w stanie wyczyścić nawet najbardziej zabrudzoną kratkę grilla. Pytanie, czy byłby w stanie wysmażyć dobrego steka?
 24. 24. DUŻO GADŻETÓW - MAŁO PRZYDATNOŚCI Rozwiązania dedykowane czworonogom tworzyły w tym roku wyjątkowo silną grupę produktów. Niemniej, oprócz obróż, pozwalających na bieżąco lokalizować naszego psa lub kota i monitorować ich stan, na targach nie zauważyłem nic, co mogłoby naprawdę przydać się właścicielom tych zwierząt.
 25. 25. MÓZG POJAZDÓW AUTONOMICZNYCH Większość pojazdów autonomicznych, nad którymi pracują producenci, wykorzystuje„silnik”od NVIDII - platformę Drive PX. Na CES 2016 firma przedstawiła bardzo obiecującą wersję PX 2. Dzięki niej NVIDIA może stać się najważniejszym dostawcą kluczowego hardware’u dla samochodów przyszłości.
 26. 26. PODWÓJNE ESPRESSO, ROBOCIE Firma Bosch była wyjątkowo aktywna na tegorocznym CES. Oprócz swojej futurystycznej wizji, samochodu autonomicznego, przy jednym ze stanowisk tej marki można było napić się kawy, którą serwował uczestnikom targów wyspecjalizowany do tego zadania robot. Smakowała prawidłowo :).
 27. 27. @adamprzezdziek Partnership:

×