O slideshow foi denunciado.
Utilizamos seu perfil e dados de atividades no LinkedIn para personalizar e exibir anúncios mais relevantes. Altere suas preferências de anúncios quando desejar.

Kutup buzulları eriyince ortaya çıktı. Bilim insanları aynı anda dehşete düştü

Kutup buzulları eriyince ortaya çıktı. Bilim insanları aynı anda dehşete düştü.2018’de Kuzey Kutup Dairesi’ne gömülen ve 50 yıl gibi bir süre sonra keşfedilmesi beklenen zaman kapsülü, gömüldükten yalnızca 2 yıl sonra 3 bin 700 km uzakta, İrlanda’da bulundu. Buzulların beklenenden kısa sürede erimesi, bilim insanlarında endişe yarattı. Independent'ın haberine göre, metal bir silindir şeklinde olan kapsül, turistik amaçla kullanılan Rus buzkıranı ‘Zaferin 50. Yılı’ mürettebatı ve yolcuları tarafından yüzen bir buzulun içine yerleştirilmişti. İçinde mektup, fotoğraflar ve şarap mantarının yanı sıra başka şeyler de bulunan kapsül, İrlandalı sörfçü Conor McClory ve arkadaşı Sophie Curran tarafından, İrlanda’nın Donegal bölgesinde bulundu.
Curran “Çok garip görünüşlü bir cisimdi. Bir bomba veya birine ait küller olduğunu düşündük. Açıkçası açmak istemedik.” Erkek kardeşinin Rus bir arkadaşı vasıtasıyla cismin bir zaman kapsülü olduğunu öğrendikten sonra kapsülü açtıklarını belirttiler. Adana Klima Servisi, Adana Klima Servisleri, Adana Klima Bakım Servisleri, Adana Klima Montaj Servisleri, Adana Klima Taşıma Servisleri, Adana Klima Temizliği, Adana Klima Temizleme, Adana Klima Temizliği Fiyat, Adana Klima Tamir, Adana Klima Tamircisi, Adana Klima Bakım Fiyatları, Adana Klima Montaj Fiyatları, Adana Klima Taşıma Fiyatları, Adana Çukurova Klima Servisi, Adana Yüreğir Klima Servisi, Adana Sarıçam Klima Servisi, Adana Seyhan Klima Servisi

  • Seja o primeiro a comentar

  • Seja a primeira pessoa a gostar disto

×